Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.190.335
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja sam isto pred 1 godinu tako prodao auto, potpisali kupoprodajni. on je sa autom otisao u svoj grad i sljedeci dan prepisao auto na sebe i uzeo nove tablice..

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
ramzocro-HCR kaže...

Pajero.

 

godina? mora da se puno družio sa opelima 

 Klasični japanac.

 

 

2014, uvoz De.

 

170t.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kicmabrajker kaže...
nixass kaže...
pasko kaže...

Kupljene Bridgestone Blizzak LM 005


I odmah ugradene na Cmax 1.5 tdci titanium

850 kn komad + ugradnja i balnsiranje 200kn ode 3600 kn 

welcome to the club 😎

moje su 205/60/16, ravno 80 eura komad, po DOT-u su bile par tjedana stare..

odlicna guma.

ja sam svoje montirao u cetvrtak, i vec iducih par dana je bilo 15-20 stupnjeva, a ja pola subote proveo na autocesti :D jebat ga..

 

Grozni_Zabac 

 Jel mi mozes reci di si ih kupio? ako nije tajna

 https://www.mein-reifen-guru.de/produkt/Bridgestone/Blizzak-LM-005/205-60-R16/R-402609

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
Stane256 kaže...

Jel moze ko napisat ako zna koji je proces kupnje rabljenog registriranog automobila iz drugog grada?

znaci papirologija, di kaj treba rijesit, itdd?

Hvala

 

Nuclear_Phoenix kaže...
Stane256 kaže...

Jel moze ko napisat ako zna koji je proces kupnje rabljenog registriranog automobila iz drugog grada?

znaci papirologija, di kaj treba rijesit, itdd?

Hvala

Sve radiš na tehničkom. Ako je auto u tom drugom gradu (nije tvoje registracijsko područje), nazovi tehnički tamo i pitaj da li imaju tablice za tvoj grad. Ako imaju, super - ti i prodavač popunite kupoprodajni ugovor (napiši da kupac tj. ti preuzimaš tablice), daš mu novce, on tebi prometnu (a i auto, ključeve i tako to) i on je slobodan. Ti ideš na tehnički u tom gradu, na šalteru daješ ugovor, prometnu i tablice, platiš prijepis, izradu prometne i nove tablice, dobiješ novu prometnu, staviš tablice i ideš kući. 10 minuta posla.

 

Ja sam prije 3 tjedna kupio auto u Sv. Nedelji, tehnički je imao riječke tablice na stanju, dao ugovor, staru prometnu, platio 1200kn, dobio tablice i vozi kući.

 

Ako u tom gradu na tehničkom NEMAJU tablice za tebe, onda je malo kompliciranije - trebaju ti probne tablice koje isto vjerojatno možeš dobiti na tehničkom (to se prije tražilo na MUPu, ne znam kako sad ide) pa onda sa tim probama se voziš do svog grada i tamo na tehničkom obavljaš papirologiju (i dobiješ tablice za svoj reg područje). Uglavnom, nazovi tehnički i provjeri, jako su susretljivi i uslužni, ja nigdje nisam imao problema sa njima.

 

Vjerojatno bi se mogao voziti na starim tablicama do svog grada ali riskirati kaznu za 120kn koliko koštaju probe...

 Boldani dio je 100% netočan. Nema uopće potrebe mijenjati tablice u gradu u kojem si kupio auto, potpišete kupoprodajni i gas, voziš kuda hoćeš. Dođeš kod sebe na tehnički sa prometnom, kupoprodajnim i starim tablicama, obaviš prijepis i dobiješ tablice svog registarskog područja. Kakve probne tablice i rizik, šta pričaš ti. Pa policija ti ne može ništa čiji god auto voziš dok god imaš prometnu tog auta sa sobom.

 Zato sam i napisao da treba provjeriti, nisam bio u toj situaciji.

 

I jesi siguran da se može tako? Ti ne smiješ voziti "tuđi" auto bez punomoći. U firmi smo dobili posebne dozvole/punomoć da smo zaposlenici i da je auto u službene svrhe. Kupoprodajni ugovor (pogotovo ovi novi, bez ovjere javnog bilježnika) baš i nisu neki dokaz da je auto tvoj - prometna dokazuje vlasništvo.

 

Frend je prije godinu-dvije išao kod javnog bilježnika po punomoć da smije voziti auto od cure (nisu oženjeni a auto je na nju) jer ga je prometni policajac pol sata masirao da "kako on zna da auto nije ukraden".

 

Ne znam, pitam, nisam siguran. Ima negdje za pročitati o tome a da nije cijeli Zakon o obveznim odnosima ili tako neko divlje štivo? Koji je uopće rok za napraviti prijepis u tom slučaju? Dan? 3? 5?

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 18:21 (Nuclear_Phoenix).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Kupoprodajni ugovor je dovoljan po novome.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nuclear_Phoenix kaže...

 ovo za ovjeru punomoci me nista necudi.... kad ti postu nedaju ni da si ozenjen/udan za osobu kojoj bi htjeo podic postu.... isto je 30/40 kuna godisnja punomoc u posti.... ili kod javnog biljeznka jednom 70 ili kolko vec....

VenAtoR#2231
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nuclear_Phoenix kaže...

 Zato sam i napisao da treba provjeriti, nisam bio u toj situaciji.

 

I jesi siguran da se može tako? Ti ne smiješ voziti "tuđi" auto bez punomoći. U firmi smo dobili posebne dozvole/punomoć da smo zaposlenici i da je auto u službene svrhe. Kupoprodajni ugovor (pogotovo ovi novi, bez ovjere javnog bilježnika) baš i nisu neki dokaz da je auto tvoj - prometna dokazuje vlasništvo.

 

Frend je prije godinu-dvije išao kod javnog bilježnika po punomoć da smije voziti auto od cure (nisu oženjeni a auto je na nju) jer ga je prometni policajac pol sata masirao da "kako on zna da auto nije ukraden".

 

Ne znam, pitam, nisam siguran. Ima negdje za pročitati o tome a da nije cijeli Zakon o obveznim odnosima ili tako neko divlje štivo? Koji je uopće rok za napraviti prijepis u tom slučaju? Dan? 3? 5?

 200% sam siguran. Tuđi auto smiješ vozit kad god hoćeš, koliko god hoćeš i gdje god hoćeš, možeš čak i prijeći državnu granicu s njime bez da ti itko išta može. Policija te može daviti, kao taj tvog frenda, ali ti ne može ništa dok god imaš prometnu. (ako je auto ukraden onda je valjda i prijavljena krađa pa on to može znati kada provjerava podatke. To je maltretiranje ljudi koji ne znaju što oni rade)

Nigdje u nijednom zakonu ne piše da moraš biti vlasnik vozila da bi isto vozio, što je apsolutno logično, zamisli apsurda da ne možeš voziti ništa što nije na tebi. Moraš imati prometnu u sebe, a na kome je auto apsolutno je nebitno.

 

Za prijepis je prije bio rok od 2 tjedna jer se porez na prijepis plaćao  u poreznoj upravi. Duže od toga si plaćao kamate koje su bile toliko minimalne da si mogao i nakon pola godine prijepis obaviti i platiti sitniš u kamatama. Ne znam koliki je rok otkad je to prešlo sve na stanicu za pregled, ali vjerojatno je ostao isti. Ne znam ni jesu se kamate šta mijenjale, budem provjerio kada se sjetim.

 

Poanta priče je da možete voziti bilo čiji auto, bio privatan ili službeni, dok god imate njegovu prometnu sa sobom i policija vam ne može apsolutno ništa jer nijedan zakon to ne regulira. Ako vas krene maltretirati tražite ga broj značke, ime i prezime i recite da ćete ga prijaviti jer ne radite ništa krivo, imate prometnu vozila kojom upravljate. Neće vam više riječi reći.

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pošto nema dugmeta hvala, pišem. Nisam znao za ovo.

 

Frenda su možda ekstra davili jer je cura strankinja, nema naše državljanstvo i auto joj ima one tablice sa zelenim slovima.

 

Isto vrijedi za firme? Ne moram panično tražiti onaj papir na kojem piše da sam zaposlenik xyz i vozim po nalogu firme?

 

P.S. Taj papir sam imao i u bivšoj firmi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 18:50 (Nuclear_Phoenix).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Apsolutno nebitno tko je vlasnik vozila. Firma uzme auto na leasing, vlasnik auta leasing kuća, misliš da će oni izdavati potvrde kad god netko u firmi treba voziti auto? Kako da ne. Prometna i gas, ne može ti nitko ništa, što bi Zdravko Mamić rekao

Druga stvar je ako voziš tuđi auto stranih tablica a imaš HR vozačku, to je zakonom zabranjeno osim ako je vlasnik vozila s tobom u autu.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Znam, nisam na to ni apelirao, to su tablice iste kao i normalne samo druge boje i namjene, ali i s njima je vozilo uredno registrirano na vlasnika u HR, što opet znači da ako imaš prometnu ne može ti nitko ništa.

Napisao sam za strane tablice (npr DE, AT, BiH itd) čisto da znate i to, kad već pričamo o tome.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
To je malo siva zona, sve ovisi od drzave do drzave.

Italija je tu stroga, mislim sa vozilo smije vozit samo vlasnik, te osobe koje su upisane u osiguranje oaobnog vozila.

Kod sluzbenog vozila je to drugacije rijeseno, no sve treba provjerit prije puta.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Mislim da krivo misliš, poznajem dosta auto prijevoznika pa zato i znam sve te stvari, uredno se vozi po Italiji, Sloveniji, Austriji, Njemačkoj s autima koji nisu na vozaču i nikad nitko problema nije imao. Može vozilo biti na firmu ili ime, apsolutno je nebitno. Jedina važna stvar je imati prometnu sa sobom, drugo sve nebitno. I sam sam hrpu puta bio svakud s tuđim autima, netko će te nekada i pitati što vam je taj i taj, jer vidi da nije auto na tebi, posudio od prijatelja auto za put. I ne mogu ti ništa.. Doslovno je svima jedino važno da imaš valjanu prometnu i da je auto registiran.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uhvaćen jedan raritet od danas, nema ga ni na fejsari (Hrv prometnice)

Acura tlx 3.5L V6 awd

 

Čovjek je prvi vlasnik, uvezao ga novoga iz amerike s obzirom da se acura opće ne prodaje u eu...

Bome ovo je jedini u Hrv, a možda jedini i u istočnoj eu...

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 21:57 (1BIT).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Mislim da krivo misliš, poznajem dosta auto prijevoznika pa zato i znam sve te stvari, uredno se vozi po Italiji, Sloveniji, Austriji, Njemačkoj s autima koji nisu na vozaču i nikad nitko problema nije imao. Može vozilo biti na firmu ili ime, apsolutno je nebitno. Jedina važna stvar je imati prometnu sa sobom, drugo sve nebitno. I sam sam hrpu puta bio svakud s tuđim autima, netko će te nekada i pitati što vam je taj i taj, jer vidi da nije auto na tebi, posudio od prijatelja auto za put. I ne mogu ti ništa.. Doslovno je svima jedino važno da imaš valjanu prometnu i da je auto registiran.

 U Italiji znam da ne mozes vozit tuđi auto. To i je bio #1 problem kada se gledalo rabljene po Italiji, uglavnom bi zastupnik ponudio prijevoz do granice na sleperu. Ali od osobe nikako se nije moglo ako je bio imalo dalje od Trsta. (jer u Italiji ne postoje zoll tablice)

 

*osim ako nisu promjenili zakon u zadnjih godinu dana, ali sve sto sam ja prosao je bilo da se auto ne moze pokupit negdje u Italiji na njihovim tablicama i onda uredno uci u Hrvatsku i registrirat.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 22:06 (ivanoile).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Ništa ne ostavljam nezavrš
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Uhvaćen jedan raritet od danas, nema ga ni na fejsari (Hrv prometnice)

Acura tlx 3.5L V6 awd

 

Čovjek je prvi vlasnik, uvezao ga novoga iz amerike s obzirom da se acura opće ne prodaje u eu...

Bome ovo je jedini u Hrv, a možda jedini i u istočnoj eu...

 

Jesi ga bar pitao, gdje je naucio parkirati

 

 https://www.njuskalo.hr/mala-plovila/seadoo-speedster-2motora-jet-prikolicom-rez-motorom-tendom-oglas-32524035

 

Mozes i lika vidjeti na jednoj od fotografija

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 8:00 (Čitatelj).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Uhvaćen jedan raritet od danas, nema ga ni na fejsari (Hrv prometnice)

Acura tlx 3.5L V6 awd

 

Čovjek je prvi vlasnik, uvezao ga novoga iz amerike s obzirom da se acura opće ne prodaje u eu...

Bome ovo je jedini u Hrv, a možda jedini i u istočnoj eu...

 Odlicni. Vozio sam RDX par godina, jako jako zadovoljan.

4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Evo za informaciju, zvao sam na tahnički i rekli su mi da se može bez problema sa tablicama od prodavatelja ići do tehničkog u bilokojem mjestu ali treba napisati na kupoprodajnom ugovoru da tablice ostaju kupcu! Time se ja osiguram da se on slaže da se ja mogu vozit na njegove tablice.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 Taj auto se s istim slikama prodavao i prije nekih 3,4 godine, uvijek cijena u nebu jer je 760Li i jer ima CD oznaku koja je usput i ilegalna

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

 Taj auto se s istim slikama prodavao i prije nekih 3,4 godine, uvijek cijena u nebu jer je 760Li i jer ima CD oznaku koja je usput i ilegalna

 Nebi za taj auto nikad dao toliku lovu, ali ako je ovo dodatna oprema i ako se puni lako ko prazan rezervar, onda je cijena više nego opravdana 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Narucio jucer Blizzak LM005, stigle danas u 9 ujutro makar je na webshopu pisalo da nema na stanju :)

Dvije gume su DOT 3820, dvije 3920 tak da je to dosta frisko napravljeno.

 

Sad, kad ih ic montirat... mislim da cu iduci vikend

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Grozni_Zabac kaže...

Narucio jucer Blizzak LM005, stigle danas u 9 ujutro makar je na webshopu pisalo da nema na stanju :)

Dvije gume su DOT 3820, dvije 3920 tak da je to dosta frisko napravljeno.

 

Sad, kad ih ic montirat... mislim da cu iduci vikend

 Odlicno bit ces vrlo vrlo zadovoljan

SAMSUNG NOTE 10+
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni su sa ekupi stigle gume za manje od 24 sata, naručio sam ih u srijedu u 11, stigle su sljedeći dan u 9 sati.

Istina, meni su "uvalili" stariji DOT, negdje pred kraj 2019., ali to mi ne igra neku ulogu kad ću ih tak ionak potrošiti kroz 3 zimske sezone, ne stignu gume ostariti kod mene 

 

Za sad sam jako zadovoljan sa gumama, stvarno su odlične 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imam problem s frendovim 1.25zetecom starim. Ona verzija bez protoka zraka.

 

Ugl, već su majstori prije mene sve moguće izmjenjali, od bobine, do senzora tlaka grane, auto idalje u vožnji zna sam nadodati gas, i lad ga se izbaci iz brzine đubre drži se na 2000okr i neće past okretaji dok se ne zaustavi auto, čak i tad ostane 10-15sek na tim okr.

 

Vakume sam sve pregledao, bio sam PCV blokirao, planiram probat regulator minimuma promjeniti, ali bio mi je neispravan došao jučer novi, sad čekam da dođe drugi.

 

 

Ima tko kakve ideje koje mu padaju na pamet, budite slobodni komentirat!

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ovo ce biti sad zanimljivo - nadam se da ce uzeti najbolje od obje kompanije, dakle francuske masine

i talijansku elektroniku, a ne obratno

https://en.wikipedia.org/wiki/Stellantis

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 Francuske masine PSA nema postenog benzinca. U vezi Forda pogledaj ECU, kod mene su na Focusu bili kontakti korodirali pa je auto radio slicne gluposti. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 9:02 (ivanzu).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Zato su francuski dizeli sasvim solidni - ako imaju direktan pristup za tankanje adblue, kod cepa rezervara.

Al elektronika im je banana, tu cak talijani imaju puno bolju elektroniku - ne sjecam se da sam vidio Fiata kojem

blicaju stopke kao bozicno drvce - al zato svako malo vidim Citraca sa tim problemom.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

PSA ima tonu problema sa AdBluom. 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Zato se to u hrvatistanu softwareski iskljuci, pa ga ne moras ni puniti, i nitko to ne provjerava :)

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice