Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.191.362
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dmanz kaže...

Je taj odvijač dovoljno jak za mijenjanje kotača ili je samo za neke druge potrebe?

 Nije dovoljan,preslab je ako su kotači propisno zategnuti.  Većina ih je i više od toga zategnuta, pa nema šanse da stim odviješ.

 Za odvijanje treba barem duplo više snage od navedenog Parksidea.

 

Tako da nemoj očekivati čuda od njega.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Proxxon set nasadnih koristimo već neko vrijeme na poslu i mogu reći da sam zadovoljan. Gotovo svakodnevno se koristi i ne štedi se baš, ali odlično se drži.

 

Kući imam Lidlov Powerfixov set, plaćen nekih 600kn i to je za po kući i garaži odlično. Pun qrac bitova i nastavaka. Kada se uzme u ruku osjeti se da je Proxxon ipak za klasu viši, ali to je ipak više za profesionalnu uporabu.

 

Tako da, kada zakaže Lidlov, idem na Proxxon ili Gedore. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...
dmanz kaže...

Je taj odvijač dovoljno jak za mijenjanje kotača ili je samo za neke druge potrebe?

 Nije dovoljan,preslab je ako su kotači propisno zategnuti.  Većina ih je i više od toga zategnuta, pa nema šanse da stim odviješ.

 Za odvijanje treba barem duplo više snage od navedenog Parksidea.

 

Tako da nemoj očekivati čuda od njega.

 Isto tako mislim da je preslab. Kod prijatelja u servisu uz zračni pištolj koriste i Makita DTW1001 sa 1050Nm i bez problema otegne vijak koji je zašarafit zračnim pištoljem i kilo ključem ali ipak se vidi velika razlika u cijeni. 

4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Auto kojeg kupujem ce sutra biti regan od strane prodavatelja jer mu istice rega, kad ga ja kupim jel mi znaci to ista sto je regan? ili ja moram svejedno ga ponovo regat na svoje tablice? drugi grad je u pitanju i druge tablice

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

Auto kojeg kupujem ce sutra biti regan od strane prodavatelja jer mu istice rega, kad ga ja kupim jel mi znaci to ista sto je regan? ili ja moram svejedno ga ponovo regat na svoje tablice? drugi grad je u pitanju i druge tablice

 Auto je regan narednih godinu dana i s time dobijaš i policu osiguranja, na tebi je samo prepisat ga na svoje ime.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

i vozim se s njegovim tablicama? nema veze sto je drugi grad?

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prijepis ide sa kupoprodajnim ugovorom koji di prodavac potpise, s time otiđeš u stanicu za tehnički u svom gradu, kad to napraviš dobiješ i svoje tablice.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

znaci sve se rijesi s time da ostaje registriran, a sve se na mene prepise. hvala

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, planiram kupiti polovni auto pa mi je za oko zapeo bmw F30 e sad zanima me ima li ga netko čisto da mi kaže koliko je održavanje ili barem nekog bmw-a novije generacije čisto da si okvirno vidim koliko taj sport košta? Također bi bilo dobro znati i cijenu registracije(okvirno)?

Može odgovor i na pp. Riječ je o dizelu jer benzinaca baš i nema neki izbor..:(

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 13:32 (tomislavivic).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
tomislavivic kaže...

Pozdrav, planiram kupiti polovni auto pa mi je za oko zapeo bmw F30 e sad zanima me ima li ga netko čisto da mi kaže koliko je održavanje ili barem nekog bmw-a novije generacije čisto da si okvirno vidim koliko taj sport košta? Također bi bilo dobro znati i cijenu registracije(okvirno)?

Može odgovor i na pp. Riječ je o dizelu jer benzinaca baš i nema neki izbor..:(

 Koja godina ? F30 ako gledas sa onim N47 motorom onda dobro gledaj kod koga kupujes, jer ako ti se cuje lanac morat ces spiskat minimalno 5000kn. Ako gledas redizajn F30 sa drukcijim zadnjim stopovima onda taj ima sredjen motor (B47) i nema problema sa lancem/natezacima.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ma znam za famozni lanac trule nosače siceva itd, nego mene konkretno zanima neko prosječno održavanje da li je to 10k kn godišnje ili 30k jer mi je ovo prvi auto tog segmenta pa čisto da vidim da li mi vrijedi toliko ili da gledam nešto niže/jeftinije..

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, kupujemo nove zimske gume za Audi Q2 u dimenziji 215/55/R17, pa me zanima između ova dva proizvođača, koje biste Vi odabrali, ili ako imate preporuku za neku drugu gumu slobodno predložite. Hvala

7 Nexen WG Sport 2 540 kn/kom
6 Hankook ICept evo 2 737 kn/kom
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...
dmanz kaže...

Je taj odvijač dovoljno jak za mijenjanje kotača ili je samo za neke druge potrebe?

 Nije dovoljan,preslab je ako su kotači propisno zategnuti.  Većina ih je i više od toga zategnuta, pa nema šanse da stim odviješ.

 Za odvijanje treba barem duplo više snage od navedenog Parksidea.

 

Tako da nemoj očekivati čuda od njega.

 

Ivanjino96 kaže...
kostolomac kaže...
dmanz kaže...

Je taj odvijač dovoljno jak za mijenjanje kotača ili je samo za neke druge potrebe?

 Nije dovoljan,preslab je ako su kotači propisno zategnuti.  Većina ih je i više od toga zategnuta, pa nema šanse da stim odviješ.

 Za odvijanje treba barem duplo više snage od navedenog Parksidea.

 

Tako da nemoj očekivati čuda od njega.

 Isto tako mislim da je preslab. Kod prijatelja u servisu uz zračni pištolj koriste i Makita DTW1001 sa 1050Nm i bez problema otegne vijak koji je zašarafit zračnim pištoljem i kilo ključem ali ipak se vidi velika razlika u cijeni. 

 Aha, znači ako se kotači zatežu na nekih 100-150 Nm, ne znači da je za odvijanje toliki moment dovoljan nego treba veći?

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma koji pištolji, ključ u ruke, napni mišiće i deri. Ste muži ili babe 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ma odserafit ce normalno, jer cekic ce izbit bez frke 110-120nm (ne vjerujem da netko ima serafe iznad toga,

ne vozite DAF-a).

 

Moje se serafe na 103nm, ja ih stisnem na 105nm i to je to. Odserafi jednostavno masa cekica, i kad lupi to je to - dva tri puta lupi i otvori seraf.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dmanz kaže...
kostolomac kaže...
dmanz kaže...

Je taj odvijač dovoljno jak za mijenjanje kotača ili je samo za neke druge potrebe?

 Nije dovoljan,preslab je ako su kotači propisno zategnuti.  Većina ih je i više od toga zategnuta, pa nema šanse da stim odviješ.

 Za odvijanje treba barem duplo više snage od navedenog Parksidea.

 

Tako da nemoj očekivati čuda od njega.

 

Ivanjino96 kaže...
kostolomac kaže...
dmanz kaže...

Je taj odvijač dovoljno jak za mijenjanje kotača ili je samo za neke druge potrebe?

 Nije dovoljan,preslab je ako su kotači propisno zategnuti.  Većina ih je i više od toga zategnuta, pa nema šanse da stim odviješ.

 Za odvijanje treba barem duplo više snage od navedenog Parksidea.

 

Tako da nemoj očekivati čuda od njega.

 Isto tako mislim da je preslab. Kod prijatelja u servisu uz zračni pištolj koriste i Makita DTW1001 sa 1050Nm i bez problema otegne vijak koji je zašarafit zračnim pištoljem i kilo ključem ali ipak se vidi velika razlika u cijeni. 

 Aha, znači ako se kotači zatežu na nekih 100-150 Nm, ne znači da je za odvijanje toliki moment dovoljan nego treba veći?

 Vidim da je to bolji model od prijašnjeg kojeg su prodavali, s tim modelom koji sad prodaje Lidl bi trebao moći odvidat, osim ako netko nije kao sivonja zategnuo.  Tako da za te novce je best buy i još k tome garancija ako se ne varam 3 godine, gdje ga možeš takorec bez ikakvih  problema vratit i tražit novce natrag. Tako da  bi ga ja uzeo da već nemam dewalta kod sebe. Isplati se defitivno az te novce i garanciju koja je kod Lidla lako ostvariva, bez da kompliciraju išta.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
vrinho kaže...

Ma koji pištolji, ključ u ruke, napni mišiće i deri. Ste muži ili babe 

 Prošli put mi stegnuli tolko jako dok su mi mijenjali gume da se nije dalo odvinuti za niš, svaki odvijač se savinul.. A trebalo mi doma za mijenjanje diskova. Možda jer se bave uglavnom kamionima pa su mi na autu s prejakim momentom zategnuli kotače. 

 

Poslužilo bi možda oke ovo

 

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ak su toliko stegnuli imas srece da navoji nisu otisli kvragu. Svako proljece i jesen si mjenjam setove rucno. Jedino kod promjena guma idem k vulkanizeru i nadam se da onda nece stegnuti ko manijaci. U slucaju da ne ide onda na ključ staviti dulju cijev pa upreš s cijelim tijelom, mora ići a skakati po ključu nije bas pametno.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dmanz kaže...
vrinho kaže...

Ma koji pištolji, ključ u ruke, napni mišiće i deri. Ste muži ili babe 

 Prošli put mi stegnuli tolko jako dok su mi mijenjali gume da se nije dalo odvinuti za niš, svaki odvijač se savinul.. A trebalo mi doma za mijenjanje diskova. Možda jer se bave uglavnom kamionima pa su mi na autu s prejakim momentom zategnuli kotače. 

 

Poslužilo bi možda oke ovo

 

 

 Bolje da su stegnuli nego ko nekima "odtegnuli" pa na kraju izgube kotac tokom voznje 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Bolje ne prejako.

Meni je puknuo šaraf jer je punac kao sivonja zatezao.
Sad imam moment kljuc i s njime radim.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kolkim momentom se steze na kilo kljuc alu felga na autu? 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Ovisi do auta. Od 90Nm do 150Nm u prosjeku.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
tomislavivic kaže...

ma znam za famozni lanac trule nosače siceva itd, nego mene konkretno zanima neko prosječno održavanje da li je to 10k kn godišnje ili 30k jer mi je ovo prvi auto tog segmenta pa čisto da vidim da li mi vrijedi toliko ili da gledam nešto niže/jeftinije..

 Nađi nekoga održavanog u ovlaštenom servisu. Automatik ako nije održavan(ulje svakih 80tis) nemoj kupovat ako nemaš 2500€ za kompletan popravak mjenjača(znači lamele, hidroblok, i konverter).

 

Lanac je od 5 do 6 tisuča kuna. Mjenja se svakih 200t, ako mjenja se ulje redovito, zna i dulje trajati.

 

Održavanje glede servisa nije ništa skuplje nasprem drugih vozila, zavisi dal misliš ić u ovlašteni.

 

Nekidan smo radili f seriju, lanac, p.vode., diskovi prednji, amortizeri prednji, svi filteri, ulje, 10tisuća je račun ispao. 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Samo nemojte moment ključeve ostavljati duže vrijeme, a da ih ne vratite na najnižu postavku moment. Navodno da shebe onu oprugu unutra ili što već. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Da, a moze se moment kljuc kalibrirati kod kuce ako imas visecu vagu ili utege poznate tezine. Najbolje nabaviti digitalni moment kljuc/adapter.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Itko iskustvo sa Karcher WD 5 usisavacem? Cisto jel dobar izbor u tom cjenovnom rangu oko 1000kn.

Di2 & EPS FTW!
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Itko iskustvo sa Karcher WD 5 usisavacem? Cisto jel dobar izbor u tom cjenovnom rangu oko 1000kn.

 Odličan - koliko sam vidio na fejs grupi "Balkan detailing"

 

Ja koristim Bosch GAS 25 L SFC Pro

 

 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jel ima neki Renault auto otpad u Zg?Trebao bih zadnje farove za Megane 3 hatchback.
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

link  ok cijena ili?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
toma20 kaže...

link  ok cijena ili?

 Meni se čini ok, dobar motor, gt oprema, relativno niska kilometraža...


Off topic:
Uhvatio jedan dan bmw-a kako čeka na semaforu sa upaljenim žmigavcima, morao sam taj trenutak evidentirati, ipak se to ne viđa često

Ne radi Ne radi
 
Radi Radi
 

Vozim se po zaobilaznici, ne žuri mi se, idem laganini, kad u jednom trenutku mi postane čudno...
Nema nikoga, sam sam...
Gledam iza sebe, a ono ljuta utrka se odvija

 
 

Nakon pola sata utrke, jedno 30 vozila me obišlo po lijevoj traci

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice