Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.063
|
čitano: 13.202.971
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...
hahhaajaads kaže...
Stane256 kaže...

jel koristio ko kad aplikaciju CarVertical? 

to je ona app u koju se upise broj sasije pa izbaci kompletnu povijest auta

ako je ko koristio zanima me kod placanja dal se moze staviti regija na neku drugu drzavu u kojoj je manji porez nego kod nas? placao bi paypalom.

 Ja u to ne vjerujem. Jer svaki tjedan mi izbaci sadrzaj od nekih sponzoriranih jucubera, kao "skoro su me skamali" i takve fore a to je takva namjestaljka da boli glava. Isto sam citao da je nekom liku izbacilo da je auto uvoz od prije par godina, razbijen i da ima manju kilometrazu iako je on prvi vlasnik auto kupljenog u hr.

 A vidio sam i ja da su poceli masovno jutuberi reklamirat i jasno da glumataju svi do jednog..

ne znam kako bi drukcije mogao provjerit stanje auta jer auto kojeg namjeravam kupit je uvoz iz njemacke

 Posto je VAG grupacija, direkt u Autozubak i 200kn. Jbg, ako je autu nesto bilo onda ces izgubit tih 200kn ali ako je dobro onda znas o cem se radi.

4 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ma mislio sam tako ali sam auto nasao u varazdinu, a u varazdinu ne pregledavaju seate, tek u zgu najblize (Osijek, Velika Gorica i Sesvetski Kraljevec)

4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

a kaj sve pregledavaju kod zubaka? 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

a kaj sve pregledavaju kod zubaka? 

 Doslovno sve.

4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

i to sto bi pisalo na toj aplikaciji? podaci o krađi, prometne nesreće, koristen kao taksi vozilo itdd?

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Najbitnije je da pogledas automobil i sam - osobito je vazno dignut tepihe i pomirisati,

jer ces vidjeti dali je automobil ikad bio poplavljen vodom - a to bi znacilo samo cesti problemi

sa svim mogucim senzorima ili ECU-om.

 

Dosta toga mozes provjeriti na prvu i sam - a tek nakon te prve provjere mozes reci "e super, ajmo kod mehe na provjeru",

pa otici ili kod mehanicara (najbolje neovisnog kojeg znas i vjerujes), CVH ili negdje dalje - najgora iskustva imam sa autokucama,

njima je uvjek sve super, jer znaju da ces kad tad morati doci po dijelove ili popravke.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

i to sto bi pisalo na toj aplikaciji? podaci o krađi, prometne nesreće, koristen kao taksi vozilo itdd?

 Ono što ja znam, teško da ćeš dobiti točno sve podatke koji te zanimaju, ugl. su to podaci koji su kupljeni od osiguravajućih kuća i s stanica tehničkog pregleda. Koliko vidim taj carVertical je postao jako popularan u zadnje vrijeme, no mogu ti reći da si do prije kojih godinu dana na ovom sajtu vindecoderz dobio free sve žive podatke koje ovi sada kao nude ako im platiš, no više nije tako i daju ti samo osnovne, no ako želiš vidjeti dodatno onda te upućuju na carVertical. Prije je bilo da si mogao dobiti i pređenu kilometražu na tom vindecoderz-u, ali ona nije bila baš previše točna i razlikovala se od stvarne kilometraže na autu (provjerio sam s par kolega koji su bili kupili nove aute i bili su prvi vlasnici)

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa, ima tko mozda novu Suzuki Vitaru? Kakav vam se cini auto, kolika je prosjecna potrosnja i kakve su cijene servisa?

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Meni se Vitara izvana i iznutra svidja. Al SX4 je svakako lijepsi i veci Suzuki.

 

Ima ju jedan radnik u firmi, nisam nikad pitao kako i sta u detalje, al cini se veoma zadovoljan.

Prije toga je vozio prvu generacio Qashqai, i vrlo cesto sam ga vidio sa zamjenskim Renault vozilom.

 

Tako da pretpostavljam da ga Vitara bolje sluzi od Ren...Nissana.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
emerik kaže...

Ekipa, ima tko mozda novu Suzuki Vitaru? Kakav vam se cini auto, kolika je prosjecna potrosnja i kakve su cijene servisa?

 Ja sam bio u suzukijevom servisu cca 2god, svako malo netko kupi ganc novog suzukija (valjda 90% su bile samo vitare i sx4) i nitko nije dosao na servis sa nekom zamjerkom iako su neki radili par tkm mjesecno, iako je benzinac, znaci njih se sjecam jedino sa redovnim servisom i cao, potrosnja im je nikakva iako je SUV sa manjim motorima (za benzince govorim, jer su se oni najvise prodavali), interijer im je ono i dobar i los sve ovisno o kojoj opremi se radi. Servisi si im cak i jeftini ako se radi o ovlastenom servisu naspram nekog veceg kao vw i slicne marke.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 14:59 (hahhaajaads).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dnevna doza rvata s "novim" golfom.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

Dnevna doza rvata s "novim" golfom.

 Pa to je novo, moze jos 100tkm bez beda  Jel vlasnik skuzio da slabo koci ili je dosao na servis pa si to skuzio ? 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
ramzocro-HCR kaže...

Dnevna doza rvata s "novim" golfom.

 Pa to je novo, moze jos 100tkm bez beda  Jel vlasnik skuzio da slabo koci ili je dosao na servis pa si to skuzio ? 

 Izmjene guma. Imajući u obziru da znam o kome je riječ, i da je auto za prodaju, najvjerojatnije će se takav prodati, možda bude zadnje pakne promjenio samo. Balkanska posla.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Kako taj prode tehnicki.
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo danas mi Gnjolf 3 đetei tedei testira kocice, pastuh i pastuhcica unutra, na semaforu umjesto na crtu stao jedno 4-5 metara od crte da ga nevidim. Mozda ne izgleda strasno na videu, no kameri je sve udaljeno i sve je bilo u stotinki zato mi je i spalo sve na pod sta sam imao na suvozacevom sjedalu.

 

 

Edit: HD je video sad

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 23:24 (hahhaajaads).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
Kako taj prode tehnicki.

 Lepa naša.

 

 

Zanima me za dva mjeseca dal će mene drkat jer nemam kat na truloj višnji. Samo čekam da neš kažu.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kod tog car verticala je problem cesto platis a daju nepotpune informacije, npr platis 100 kn da bi dobio informaciju da nigdje u europi nije ukraden a o kilometrazama, servisima ili nekakvim ostecenjima nema nista a kosta te jednako kao kad potrefis auto za koji ima informacija..

 

To mi se ne svida, takav ciganski sistem. Treba prije placanja lijepo pisat kakve informacije nude pa cu ja onda procjenit jel mi se isplati dat 100 kn za to

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nerealno je ocekivat bilo kakve informacije kad osim tehnickog (koji je jednom godisnje i mora bit u sustavu te web firme) imas ovlasteni servis koji ne daje podatke vanjskim firmama. Ako zelis podatke moras ici u HR servis. Vani je to malo drugacije i bolje.
4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

isprobal sam taj carVertical, platil sam tih 200 kn za dva izvješća. Moram rec da su prilicno siromašna i nisu bas najbolja. Za jedan auto se ispostavilo da je prosle god imal vise km nego ima sad mada vlasnik tvrdi da je on provjeril prije nek ga je kupil i da su kilometri stvarni i nije skidano.. E sad kome vjerovat ne znam. Iz mojeg iskustva se i ne isplati baš davat tolke pare na nepotpune i cesto netocne informacije, bolje otic u ovlasteni servis koji je umrezen po cijeloj europi i tamo provjerit al eto isprobah i to. Mislim da je jedino korisno vidit za te nesrece, ako je bio u nesreci onda bi bilo slika pa se vidi sve, ostalo je relevantno. Otici cu s autom jos do zubaka pa nek ga tamo pregledaju cijelog, to mi izgleda kao najbolja solucija, za tih 200 kn odrade dobar posao.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

od drugog cet u lidlu. Dobra stvar!

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Odlicna cijena - na Amazonu je 150€:

https://www.amazon.de/-/en/Cordless-Impact-Wrench-X20V-400NM/dp/B07PSJTLPP/

 

U AT Lidlu skoro nema nista alata (na webu nema nista vise), a u trgovinama je samo sica, kako na sto naletis.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

od drugog cet u lidlu. Dobra stvar!

 Od ponedjeljka

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Stavite link, za automobil je akcija od 26.10., a ostale stvarcice kasnije:

https://www.lidl.hr/hr/p/pripremite-auto-za-sve-uvjete/aku-udarni-odvijac-za-vozila/p45792

https://www.lidl.hr/hr/c/pripremite-auto-za-sve-uvjete/c2716/w2

https://www.lidl.hr/hr/c/budi-spreman-za-sve-izazove/c2717/w2

 

 

A za manje radove je i ovo super:

https://www.lidl.hr/hr/p/budi-spreman-za-sve-izazove/nasadni-kljucevi-i-bitovi/p45815

 

Ne mora alat biti Wera, Würth (Zebra), BSH ili Proxxon, osobito ako se ne koristi svaki dan.

 

Makar se ratchet moze kupiti naknadno, ako se ovaj slomi nakon X godina - onda se kupi jednom Proxxon

i to je to - imam Proxxon ratchet i cvrst je, skidam s njim kotace, nikad problema.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Je taj odvijač dovoljno jak za mijenjanje kotača ili je samo za neke druge potrebe?

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Meni se cini da je dovoljno jak - jer vrtit na 400nm i udarat, sigurno ce skinut svaki vijak sa kotaca.

A zatezanje bi i dalje vrsio rucno, ne vjerujem alatu nikad toliko, da bi dozovlio da smrdam navoj ili felgu,

zbog prevelike sile. Uglavnom je odvijanje ono sto je najbitnije za olaksat posao.

 

Uostalom, nasadni kljucevi u setu su bas ti za kotace.

 

Usput, u njemackom Lidu je 88€ sa punjacem i baterijom, al rasprodan:

https://www.lidl.de/de/parkside-akku-drehschlagschrauber-passk-20-li-a1-mit-akku-und-ladegeraet/p354030

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 9:59 (Čitatelj).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ja sam jednom ljetos koristio taj car vertical ...octaviu sam provjeravao jednu i vise mi je dalo informacija na besplatnom vin checkeru... Posto sam platio Paypalom odma sam isao na dispute i trazio pare nazad... Naveo sam sa je prevara i dobio sam lovu odma nazad....
VenAtoR#2231
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dobar mi se čini taj udarni aku, samo je problem što bi ga vjerojatno koristio samo X puta u godini, pa ne znam baš koliko ima smisla. Samo će baterija otić u qrac od stajanja. Ali za nekoga tko malo više šarafi po autu, nebi bilo loše imati. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Upravo zbog toga ja nemam udarnu - sve na ruke.

 

Ovo je moj combo:

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B087BLJ7DJ/

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B07VL48FS1

https://www.amazon.de/-/en/Unitec-10929-Scissor-Jack-1000/dp/B001B4VIJQ + neka stara guma od 3mm, stane u podnicu bez frke, a dovoljna

 

I ovakav slican Proxxon alat star 20+ godina, samo je kutija limena a ne plasticna:

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B0001JZY92/

 

I sa Proxxon ratchetom podizem i spustam dizalicu, brze je nego morat ovu sipcicu koja dodje s njom.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Čekaj, ali na taj aku udarni odvijač idu samo nasadni ti nastavci jel? Ne može se koristiti i tipa za torx itd? Onda nema smisla, ali fora bi bilo da se bavim stim ovako rekreativno malo više da.. Svima nam je to valjda malo zanimljivo, ali ne i korisno hahaha  Forum živnuo odma 

 

Pozdrav

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Mozes staviti bilo koji adapter sa 1/2" i korsititi sa bitovima kojim god hoces, ali pazi, to je udarni cekic - dakle nije za busenje,

nego zavrtanje i odvrtanje.

 

https://www.amazon.de/-/en/Adapter-Release-Converter-Ratchet-Screwdriver/dp/B07P72CZ9C/

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice