Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.179.943
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ako bi kupovao novi automobil,

mozak bi rekao Honda NSX, guzica bi rekla Lexus LC,

al svi znamo da bi srce reklo Nissan GT-R, makar znam da bi se vjerovatno

od ta tri prvi pokvario (hvala Renault).

 

Al kad novac ne igra ulogu, onda nije ni bitno, kad se pokvari, kupim novi GT-R i ajmo dalje.

 

Makar vjerujem da je LC i dalje najudobniji za sve vrste putovanja, a NSX najzabavniji na pisti.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Smanji ribu i Scottya.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Svi bi neki ekskluzivni super car, a nitko nebi sleepera kakvog. 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

All you need is money, and a little self control

 

VEĆA SLIKA

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Svi bi neki ekskluzivni super car, a nitko nebi sleepera kakvog. 

 

na stranu kaje sleeper brži, opet je ljepše voziti supercar..

možemo diskutirati o praktičnosti tog karavana, ali opet je npr. porša bolji i izdržljiviji daily driver od toga 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
pasko kaže...
Filip720 kaže...

 Lijep autic samo jedino me bode u oko ovih 5 brzina ali sve u svemu super. Jos kad budes imao viska love preporucam ugradnju multimedije, nesto oem kao RCD 330+/340 sa android autom/carplayom i top 

 Hvala kolega, ma znaš šta ti mogu reć već mi je troje ljudi to reklo, ali to mi ne igra veliku ulogu jer ima bluetooth, a imam magnetni držač za mob i to mi služi kao ekran i za spotove i za google karte koje ću uvijek više preferirat od obične navigacije u autu. Za brzine mogu ti reć da je auto pre ugodno vozit jer su dugačke brzine npr. Ne moram odma iz druge u treću na 30 40kmh nego je mogu protegnut i do 55 60 bez nekog naprezanja motora, a peta brzina je odlična na autocesti 200kmh ide sa lakoćom i bez puno brujanja 👍

 105 KS  200km/h

 Da i???? Doblo 1.6 105ks 215 po uricama. Nemoj da moram traziti fotku

12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Brzo pitanje

Jel dash cam dozvoljen u RH? I da li se kamera na kacigi smatra isto kao i dash cam(u slučaju motora)?

Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...

Brzo pitanje

Jel dash cam dozvoljen u RH? I da li se kamera na kacigi smatra isto kao i dash cam(u slučaju motora)?

 

Ne da je dozvoljen, već se itekako preporučuje.

Imam jedan ispod retrovizora za naprijed i jedan ispod stražnjeg trećeg stop svijetla.

Zasad nisam imao prometnih nesreća, no snimio sam dosta loših vozača u protekle 4 godine.

Ako te netko lupi, imaš video dokaz, te možeš postaviti da kamera snima ako si parkirao na sumnjivom parkirnom mjestu.

Ne znam za motocikle, no svakako preporučujem kameru što god da voziš, makar to bila bicikla.

Snimaš javno mjesto, nitko ti ništa ne može, nikoji zakon to ne brani. Ako ti netko kaže suprotno, laže.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima tko kakvu preporuku za dobar i kompaktni Dash cam? 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stolnik kaže...

Ima tko kakvu preporuku za dobar i kompaktni Dash cam? 

 Xioami 70Mai 1S ili jos bolji 70Mai Pro. Pro je naravno bolji em sto se tice kvalitete slike i nekih drugih featurea (kao parking mode, ako ti netko trkne auto on ce automatski to snimit iako je auto ugasen).

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
imsonotgonnatellyoumyname kaže...
Dex.pwn kaže...

Brzo pitanje

Jel dash cam dozvoljen u RH? I da li se kamera na kacigi smatra isto kao i dash cam(u slučaju motora)?

 

Ne da je dozvoljen, već se itekako preporučuje.

Imam jedan ispod retrovizora za naprijed i jedan ispod stražnjeg trećeg stop svijetla.

Zasad nisam imao prometnih nesreća, no snimio sam dosta loših vozača u protekle 4 godine.

Ako te netko lupi, imaš video dokaz, te možeš postaviti da kamera snima ako si parkirao na sumnjivom parkirnom mjestu.

Ne znam za motocikle, no svakako preporučujem kameru što god da voziš, makar to bila bicikla.

Snimaš javno mjesto, nitko ti ništa ne može, nikoji zakon to ne brani. Ako ti netko kaže suprotno, laže.

 Nitno ne brani, samo nemojte zaboravit da je ovo Hrvatska
Jedna lijepa država bez korupcije jelte?
Pa kad vas tatin sinčić pomete sa ceste, video snimku kao i da nemate...
Lako se dogodi da je sudac podmićen, te neće pokazati zainteresiranost za neke privatne video snimke iz vašeg vozila...

A realno često se puta dogode pljačke i materijalna oštećenja, te da video snimki nadzornih kamera sa javnih površina jednostavno nema...

 

Neću sad ulaziti u politiku i zakone, ali sami smo si krivi što nam je tako kako je i što nam je svaka vodeća pozicija podmitljiva...
I neće vas tu puno spasiti nekakva dash kamera...
Tj možda hoće u nekim rijetkim sitluacijama ako naletite na penzionera koji si je jedva priuštio gorivo za auto, pa neće imati za mito...
Ali vjerovati u video snimku u ovoj korumpiranoj državi je moram reći naivno...

EDIT:
Skoro sam zaboravio, ako se ne varam, snimanje javne površine je dozvoljeno ako se koristi u privatne svrhe, tj ako se video snimka neće objavljivati nigdje javno, to je i jedan od razloga zašto na google maps-u su tablice, lica i neki privatni objekti zamućeni...


Off topic:
Old but gold

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2020 18:34 (1BIT).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

EDIT:
Skoro sam zaboravio, ako se ne varam, snimanje javne površine je dozvoljeno ako se koristi u privatne svrhe, tj ako se video snimka neće objavljivati nigdje javno, to je i jedan od razloga zašto na google maps-u su tablice, lica i neki privatni objekti zamućeni...


Off topic:
Old but gold

 

 možeš slobodno objavljivati slike sa javnog mjesta. Ako želiš zaraditi na tome, onda je druga priča.

PSN - darklydexter
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo skužio jučer nakon malo detaljnijeg pregleda. Netko se fino naslonio, malo stisnuo prednji branik i far je dobio jednu crtu, zato ulazi vlaga. 

Eto, nije kriv GM, PSA, masoni, srbi... domaći rvat kojem puca kita hoće li lupiti u nekog kad se parkira, otvara vrata...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mozda se moze ispuniti s onim sto popravljaju vjetrobransko staklo kada pukne ali nisam siguran.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Bas nemas srece. Eventualno ako netko moze i zna nekakvim silikonom koji je otporan na UV zracenje,

i ispolirat da se ne vidi, da se popune mikropukotine. Ne vjerujem da ti se isplati kupovati nov far, osobito

ako ga sunce jos nije pojelo, i gumice se posusile, pa da bas moras ili obnovit ili mjenjat.

 

Da bar imas kasko, ili djelomicni kasko, pa se moze upisati pod nepoznati pocinitelj.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zasvijetli mi danas na dashboardu "Tyre pressure low, check tyres" bla bla, reko oke, prošao 8.5k km, i promjena temperatura, bio bi i red da ih provjerim.

 

Pogledam sastrane u vratima, piše 2.3 BAR-a, stavim kompresor na prvu, kad ono 3.0... gledam koji k, spustim na 2.4. Isti slučaj sa sve 4 gume.

Ako je sad bilo oko 3.0 znači da je u ljeti na vrućem asfaltu moglo biti i 3.5 kolko je maksimalni pritisak, bar ja tako mislim?

 

Znam da sam ja kriv što ih nisam provjerio odmah po izlasku iz salona, al sam imao neku naivnu pretpostavku da su ih oni naštimali po uputama proizvođača...

 

Ili možda ja griješim i trebao sam ih ostaviti na 3.0?

 

Gume su Michellin Contact 5, 235/45 R18, Kia XCeed.

 

 

-
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Pritisak guma ne ovisi samo o temperaturi, nego i tlaku zraka odnosno nadmorskoj visini.

 

Primjerice, kad dodjem iz Alpa u Posavinu, obavezno moram ispustiti visak zraka.

Obratno vrijedi kad putujem prema Alpama - prva benzinska prije Felbertauerna - napumpam.

 

Sad kad si ispustio na pravu vrijednost, moras "memorirati", da ti ne vristi sto je krivi pritisak na TPMS senzorima.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Trebali bi samo sto to kod nas ne rade jer ih boli briga. Dok je u transportu autu gume budu na oko 3 Bar-a te prije isporuke bi se trebale staviti na zadan pritisak, TPMS ne treba nista uciti osim ako nije preko ABS-a.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2020 17:35 (ivanzu).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kak se zove ona firma iz zgb koja otkupljuje katalizatore? Imam nekoliko komada sa starih gm vozila šta znam da vrijede malo više.

 

Ovi lokalni kod nas malo previše filozofiraju, a znam da svi ti kat završe u toj firmi u zgu.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nova Octavia, benzin 1.5 TSI 150 KS ili 2.0 TDI 115 KS? Što bi prije odabrali? Ako stavimo na stranu potrošnju goriva, čisto koja konfiguracija motora je bolja za takav auto?

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
2.0 tdi 115ks.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1.5TSI

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Prava rvatna kupuje VW dizlo, a ostali benzinjaru, hibride, EV itd.

 

Pogledaj iskustva i djecje bolesti obe masine, pa vidi koja ima manje problema.

Ako vozas po gradu, dizelasa preskoci.

 

Za tih 170.000kn kupis novu Mazdu 3 Sedan, Hondu Civic sa nesto vise opreme,

ili ako se isprisis za nekih 190.000kn - Hondu Civic Sedan - meni osobno prekrasan automobil,

no Mazda 3 Sedan je i dalje top, sto se tice dizajna.

 

Ne znam, meni su te Skode postale ruzne, imaju te grillove naprijed, kao da kopiraju BMW.

Po tome mi Seat ispadne jos najmanje gadan u cijeloj grupaciji, al oni nemaju sedana u ponudi.

VW Passat je pak 220.000kn, makar je to ista platforma kao Oktavia.

 

Imas i Corollu Sedan - u HR je dostupna, nije na svim trzistima, jedina od novih Corolli koja se meni bas svidja,

dok mi Hatch izgleda tuzno, naspram starog Aurisa. I Corolla karavan mi je onak, li-la, tu mi je Auris bio lijepsi.

 

Imas i Ford Mondeo, al on je u startu dosta skuplji, al je stvarno top. Eventualno ide za 180.000kn na nekakvoj akciji,

mozda ti uleti tako nesto, duzi i prostraniji od svih sa liste.

 

Sretno s kupnjom, u toj klasi ima stvarno puno izbora. Cak i ProCeed je opcija.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Prava rvatna kupuje VW dizlo, a ostali benzinjaru, hibride, EV itd.

 

Pogledaj iskustva i djecje bolesti obe masine, pa vidi koja ima manje problema.

Ako vozas po gradu, dizelasa preskoci.

 

Za tih 170.000kn kupis novu Mazdu 3 Sedan, Hondu Civic sa nesto vise opreme,

ili ako se isprisis za nekih 190.000kn - Hondu Civic Sedan - meni osobno prekrasan automobil,

no Mazda 3 Sedan je i dalje top, sto se tice dizajna.

 

Ne znam, meni su te Skode postale ruzne, imaju te grillove naprijed, kao da kopiraju BMW.

Po tome mi Seat ispadne jos najmanje gadan u cijeloj grupaciji, al oni nemaju sedana u ponudi.

VW Passat je pak 220.000kn, makar je to ista platforma kao Oktavia.

 

Imas i Corollu Sedan - u HR je dostupna, nije na svim trzistima, jedina od novih Corolli koja se meni bas svidja,

dok mi Hatch izgleda tuzno, naspram starog Aurisa. I Corolla karavan mi je onak, li-la, tu mi je Auris bio lijepsi.

 

Imas i Ford Mondeo, al on je u startu dosta skuplji, al je stvarno top. Eventualno ide za 180.000kn na nekakvoj akciji,

mozda ti uleti tako nesto, duzi i prostraniji od svih sa liste.

 

Sretno s kupnjom, u toj klasi ima stvarno puno izbora. Cak i ProCeed je opcija.

 Passat je platforma Superba i A4, Octavija je platforma Golfa, Audi A3 i Leona.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

S obzirom da je pitao za skroz novu Octaviu, 1.5 TSI (pretpostavljam) ima OPF, se to s*anje isto zaštopava gradskom vožnjom kao i DPF?

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Čitatelj 

Slažem se da su Škode postale ružne (uvijek su i bile, to je namjerno da Oktavija i Superb ne bi konkurirale Passatu i Audijima), ali zar je tebi Civic lijep? 

Sve što si nabrojao su daleko manji automobili, možda čovjek ima i obitelj koju treba negdje smjestiti. Ja ih ne bih svrstao u istu klasu uopće, to su samo cijenom.

 

ParaNO1d 

Odabir motora ovisi i o ukusu i o tome gdje će se voziti, ako ćeš prolaziti puno km po autocesti (recimo >100km na posao svaki dan) onda dizel, u svakom drugom slučaju TSI.

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Daleko "manji" je relativno - Skoda ima veliki gepek, a mjesta otraga ima jednako na svima, cak bi rekao

da na Hondi imas mnogo vise mjesta otraga, nego na Oktaviji.

 
 

 

Kad pogledas ProCeed, ima skoro jednak prtljaznik od Oktaviji, tako da, to ne znaci da je to manji automobil.

Kraci je 8.5cm, nista previse strasno, s obzirom kako je dobro slozen iznutra.

 

Mondeo je naravno mrcina naspram svih tih automobila.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luka94 kaže...

S obzirom da je pitao za skroz novu Octaviu, 1.5 TSI (pretpostavljam) ima OPF, se to s*anje isto zaštopava gradskom vožnjom kao i DPF?

 Ne bas, dvoje ljudi sto znam da imaju GPF nisam cuo da se bune jer benzinac odraduje pasivnu regeneraciju zato sto ima vecu ispusnu temperaturu.  Mondeo je jako zaostao auto.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 9:55 (ivanzu).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ma Mondeo je klasu veći.
Ali nisu niti ista klasa, a Octavia je best seller i kod daljnje prodaje nema problema, prodaju se ko kokice, 2.0 diesel pogotovo.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 11:40 (mislioc).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

2.0 tdi nove octavia je top za duga putovanja, udobna i smjesna potrosnja goriva na velikim brzinama. 150ks model voli potegnut i 250kmh 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice