Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.194.470
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...

 Lijep autic samo jedino me bode u oko ovih 5 brzina ali sve u svemu super. Jos kad budes imao viska love preporucam ugradnju multimedije, nesto oem kao RCD 330+/340 sa android autom/carplayom i top 

 Hvala kolega, ma znaš šta ti mogu reć već mi je troje ljudi to reklo, ali to mi ne igra veliku ulogu jer ima bluetooth, a imam magnetni držač za mob i to mi služi kao ekran i za spotove i za google karte koje ću uvijek više preferirat od obične navigacije u autu. Za brzine mogu ti reć da je auto pre ugodno vozit jer su dugačke brzine npr. Ne moram odma iz druge u treću na 30 40kmh nego je mogu protegnut i do 55 60 bez nekog naprezanja motora, a peta brzina je odlična na autocesti 200kmh ide sa lakoćom i bez puno brujanja 👍

 105 KS  200km/h

SAMSUNG NOTE 10+
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 22:19 (pasko).
10 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Tony1999 kaže...
Filip720 kaže...

Može li mi netko reći kako funkcionira i prolazi na tehničkom nešto poput Erfolog Led konverzije iz halogene u Led i kako se cijene kreću za takve pothvate? Čini se sve super, ali nigdje nema naznaka za tehnički itd, možda netko ima iz prve ruke informacije? Lp

 cijene ti ih 700-1000kn, msm da imaju neke i jeftinije po 400-500. I hvale se po stranici da prolaze tehnicki iako mi smrdi to. Mene samo zanima koja je razlika izmedu tih njihovih i kineskih po 150-200kn.

 Pa normalno da prolaze, pa ne svijeti to bog zna sta jako 

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
pasko kaže...
Filip720 kaže...

 Lijep autic samo jedino me bode u oko ovih 5 brzina ali sve u svemu super. Jos kad budes imao viska love preporucam ugradnju multimedije, nesto oem kao RCD 330+/340 sa android autom/carplayom i top 

 Hvala kolega, ma znaš šta ti mogu reć već mi je troje ljudi to reklo, ali to mi ne igra veliku ulogu jer ima bluetooth, a imam magnetni držač za mob i to mi služi kao ekran i za spotove i za google karte koje ću uvijek više preferirat od obične navigacije u autu. Za brzine mogu ti reć da je auto pre ugodno vozit jer su dugačke brzine npr. Ne moram odma iz druge u treću na 30 40kmh nego je mogu protegnut i do 55 60 bez nekog naprezanja motora, a peta brzina je odlična na autocesti 200kmh ide sa lakoćom i bez puno brujanja 👍

 105 KS  200km/h

 Dobro, ajde pusti me da uzivam u tome sta pise na brzinomjeru 199 manje 10, 15kmh... Nemoj bit takav 

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Tony1999 kaže...
Filip720 kaže...

Može li mi netko reći kako funkcionira i prolazi na tehničkom nešto poput Erfolog Led konverzije iz halogene u Led i kako se cijene kreću za takve pothvate? Čini se sve super, ali nigdje nema naznaka za tehnički itd, možda netko ima iz prve ruke informacije? Lp

 cijene ti ih 700-1000kn, msm da imaju neke i jeftinije po 400-500. I hvale se po stranici da prolaze tehnicki iako mi smrdi to. Mene samo zanima koja je razlika izmedu tih njihovih i kineskih po 150-200kn.

 Pa normalno da prolaze, pa ne svijeti to bog zna sta jako 

Mislim da je on mislio na prednja svjetla, kratka i duga.

Eto ak kog zanima, frend je ubacio Nighteye i golfa dvojku i otišao na onaj free tehnički da vidi što će mu reći. Pokazao mu je na regloskopu kako kut rezanja je previsok i to zasljepljuje vozače.

 

Meni je zanimljivo kako mi se više puta dogodilo da me zalijepi neki noviiji auto koji ima leću ili led tvornički, točno se sjećam BMW 2015+, X serija, stoji preko puta na raskrižju i svjetla tuku meni u oči direkt da ne vidim semafor.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Zato sto je SUV.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...

Pa zato mi i je sumnjivo, mislim sve kuzim bolje svijetli i sta god, ali ako ugrozava promet i nema nigdje naznačeno da je siguran prolaz na tehničkom nije mi to neka šema baš.. E a zanima me mogu li šta napravit sa maglenkama i pozicijama na autu da nisu žute, sad me malo bocka to što sam stavio Cool blue intense na kratke pa svaki put kad skrećem ili ostavim svjetla na automatski pali pozicije žute i žute maglenke ili tu nema nikakve pomoći? 

S obzirom da vidim da imaš G6, imaš legalnu opciju za LED(DRL,žmigavac)+Xenon(glavno)(full LED nema). 

Osram. Imaš i ostatak stvari za auto za komplet, žmigavac, zadnja. Naravno i košta. Plus instalacija.
Za maglenke ne znam, ja bih ostavio njih original.

 

 

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Hvala za trud, cuo sam za taj LEDriving i vidio nesto na mall.hru ili slicno za zaruljice, ali cijene su dobre bome 10kkn + ruke ako ne bi sam uspio. Ima i smisla takva cijena jer prolazi tehnički, samo sumnjam da će netko to ugrađivat zbog visoke cijene, a opet monopol je tko zna svaka roba ima svog kupca jel. 

 

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Cijene su po meni fer. Bolja opcija od nabavljanja OEM Bi-xenona, plus bolje izgleda. 

Već dugo vremena i sam razmišljam da napravim ugradnju, al nikako da odvagnem prednosti dovoljno naspram cijene.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...
Filip720 kaže...

S obzirom da vidim da imaš G6, imaš legalnu opciju za LED(DRL,žmigavac)+Xenon(glavno)(full LED nema). 

Osram. Imaš i ostatak stvari za auto za komplet, žmigavac, zadnja. Naravno i košta. Plus instalacija.
Za maglenke ne znam, ja bih ostavio njih original.

 

 

 Jedna stvar mi nije jasna.... piše na stranici ovo:

- Nije potreban dodatak za pranje farova niti automatska nivelacija snopa  (TUV/ECE homologirano, 100% legalno)

 

to je glupost jer MORAŠ imati pranje farova i moraš imati automatsku nivelaciju snopa ako stavljaš far koji ima xenon/bixenon rasvjetu.

 

ovo ima smisla samo ako si razbio far na autu koji je tvornički došao s xenonon i samo farove mijenjaš za vizualno ljepše

 

Samo FullLED/Matrix ne mora imati pranje farova ALI automatsku nivelaciju snopa mora imati (nalazi se na zadnjem desnom kotaču npr kod Peugeota)

 

 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

 

Back to Austria with you...

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Uhh Challenger i Supra na istoj slici.

Moist.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Supra na vući.
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
mystik kaže...
Filip720 kaže...

S obzirom da vidim da imaš G6, imaš legalnu opciju za LED(DRL,žmigavac)+Xenon(glavno)(full LED nema). 

Osram. Imaš i ostatak stvari za auto za komplet, žmigavac, zadnja. Naravno i košta. Plus instalacija.
Za maglenke ne znam, ja bih ostavio njih original.

 

 

 Jedna stvar mi nije jasna.... piše na stranici ovo:

- Nije potreban dodatak za pranje farova niti automatska nivelacija snopa  (TUV/ECE homologirano, 100% legalno)

 

to je glupost jer MORAŠ imati pranje farova i moraš imati automatsku nivelaciju snopa ako stavljaš far koji ima xenon/bixenon rasvjetu.

 

ovo ima smisla samo ako si razbio far na autu koji je tvornički došao s xenonon i samo farove mijenjaš za vizualno ljepše

 

Samo FullLED/Matrix ne mora imati pranje farova ALI automatsku nivelaciju snopa mora imati (nalazi se na zadnjem desnom kotaču npr kod Peugeota)

 

 

 Da ja imam full led i nemam pranje farova ali imam nivelaciju. Cim dam kontakt svijetla odrade gore/dolje. 

 

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja bi ti preporucio da ne trosis novce na to prvih godinu dana nego da ostavis u slucaju da nesto crkne ako nemas ustedeno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2020 13:54 (ivanzu).
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

Uhh Challenger i Supra na istoj slici.

Moist.

 

ivanzu kaže...
Supra na vući.

 

Jebo vas ja obojicu slijepe

 

Pa BMW Z4 je na vuci - Supra je u voznji!

 

 

Zlobnici bi rekli da BMW prestize sve druge u rikvercu!

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2020 15:12 (Čitatelj).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

ja se i jesam referirao na Supru Mk4 :D

ovu novu cesto vidim u kvartu i nikakvu emociju mi ne izaziva :S

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ja ih vidim samo kad ih prevoze na sleperima iz tvornice,

dakle nove za prodaju - na cesti niti jedne. Ironija je, proizvode se u Austriji...

 

Imaju ih u autokucama, al nitko ih ne zagleda prvise. Cak se i dileri sprdaju s njima,

kad kazu "to je najbolji BMW ikad napravljen", ali i to je zapravo laz - BMW do 1993. je bio top,

a ne ovo danasnje kino wagen...

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ajmo malenu anketicu, jer me zanima stajalište. Ja osobno nebi uzeo ni supru ni bmwa. Jer većinski promet kod nas rade bmwi, a i vidjeli ste slike šta sam objavljivao.

 

 

Koliko vas, da ima financije, bi kupio novu supru? A koliko bi uzeli rađe original bmwa ili nekog drugog sportskog vozila za tu istu cijenu. Znači govorimono novom autu, iz salona, ne polovnjaku.

 

Znači, govorimo o istoj vrsti vozila, tobože sportskom, i taj cjenovni rang.

2 Supra
5 BMW
6 Audi
5 Merz
14 Alfa(giulia)
7 Kia(stinger)
6 Nešto čeg se nisam sjetio lol
Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Cijene su po meni fer. Bolja opcija od nabavljanja OEM Bi-xenona, plus bolje izgleda. 

Već dugo vremena i sam razmišljam da napravim ugradnju, al nikako da odvagnem prednosti dovoljno naspram cijene.

 O ovome se radi, znači kolika je isplativost da si ugradiš takvu šemu na auto stariji od 5 godina, mislim da je odgovor jako mala isplativost, ali opet kažem svaka roba ima svog kupca i dvije strane priče. 

 

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ja bi ti preporucio da ne trosis novce na to prvih godinu dana nego da ostavis u slucaju da nesto crkne ako nemas ustedeno.

 Ma naravno nema brige, hvala na savjetu, ali vjerujem da sam dosta svjestan što se tiče financija. Samo me zanimaju puno ovakve "taboo" teme kao što su Led svjetla bez potvrda o prolaznosti na tehničkom, homologacije itd.

 

Meni je sad prioritetno na popisu zimske gume riješit, to mi je sad muka malo ne znam koji brend gledat šta kako jer planiram sad kupit i minimalno ih imat 4 do 5 godina jer ne pravim kilometražu neku, pa tamo nakon 15tkm veliki servis + kočioni sistem i onda dalje održavanje. 

 

Može li mi netko reći je li ovo dobra zimska guma, na tyre reviews su podjeljena mišljenja Hankook mi se čini relativno dobar izbor i renomirani brend pa vjerujem da je to ok? Radi se o 205/55/16 zimskim gumama - Winter I cept RS2 - Link 470,00Kn je komad 

 

I pitanje jedno, eKupi pere ruke sa "unutar dvije godine proizvodnje i pravilno skladištenje" koliko je eKupi dobar izbor za nabavit nove gume imate li iskustva s njima? Puno bi mi pomoglo u sužavanju izbora.

 

Zahvaljujem,

Filip

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...

Meni je sad prioritetno na popisu zimske gume riješit, to mi je sad muka malo ne znam koji brend gledat šta kako jer planiram sad kupit i minimalno ih imat 4 do 5 godina jer ne pravim kilometražu neku, pa tamo nakon 15tkm veliki servis + kočioni sistem i onda dalje održavanje. 

 

Može li mi netko reći je li ovo dobra zimska guma, na tyre reviews su podjeljena mišljenja Hankook mi se čini relativno dobar izbor i renomirani brend pa vjerujem da je to ok? Radi se o 205/55/16 zimskim gumama - Winter I cept RS2 - Link 470,00Kn je komad 

 

I pitanje jedno, eKupi pere ruke sa "unutar dvije godine proizvodnje i pravilno skladištenje" koliko je eKupi dobar izbor za nabavit nove gume imate li iskustva s njima? Puno bi mi pomoglo u sužavanju izbora.

 

Ja na zimskim gumama ne štedim, samo Michelin Alpin u istoj dimnenziji kao i tvoje. Ako se ne voziš puno, trajat će ti 6 godina.

Sve gume stare do 5 godina ako su ispravno skladištene smatraju se novim gumama. Ako ti je bitan DOT odi i kupi si sam u dućanu

 

 

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...
ivanzu kaže...

Ja bi ti preporucio da ne trosis novce na to prvih godinu dana nego da ostavis u slucaju da nesto crkne ako nemas ustedeno.

 Ma naravno nema brige, hvala na savjetu, ali vjerujem da sam dosta svjestan što se tiče financija. Samo me zanimaju puno ovakve "taboo" teme kao što su Led svjetla bez potvrda o prolaznosti na tehničkom, homologacije itd.

 

Meni je sad prioritetno na popisu zimske gume riješit, to mi je sad muka malo ne znam koji brend gledat šta kako jer planiram sad kupit i minimalno ih imat 4 do 5 godina jer ne pravim kilometražu neku, pa tamo nakon 15tkm veliki servis + kočioni sistem i onda dalje održavanje. 

 

Može li mi netko reći je li ovo dobra zimska guma, na tyre reviews su podjeljena mišljenja Hankook mi se čini relativno dobar izbor i renomirani brend pa vjerujem da je to ok? Radi se o 205/55/16 zimskim gumama - Winter I cept RS2 - Link 470,00Kn je komad 

 

I pitanje jedno, eKupi pere ruke sa "unutar dvije godine proizvodnje i pravilno skladištenje" koliko je eKupi dobar izbor za nabavit nove gume imate li iskustva s njima? Puno bi mi pomoglo u sužavanju izbora.

 

Zahvaljujem,

Filip

Continental WinterContact TS 860 se čini kao odličan izbor
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Bridgestone Blizzak LM005 Stari ih ima na autu bez ESP-a, guzicu je jednom bacilo u rotoru koji je izlizan i pod nagibom.

 

PS

Ustvari nije 005 nego 001, 005 bi trebao biti bolji.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2020 18:04 (ivanzu).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ja imam Blizzak LM005, apsolutno nijednog problema s njima po svakakvim ledenim, zimskim i mokrim uvjetima.

vozim dizela tako da navale momenta nisu rijetka pojava, i gume sve to super podnose.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dobra je guma ali ne znam je li mu ulazi u budget.

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ništa, išao sam na kraju na Hankook I cept RS2, na tyre review imaju 4,1/5,0 ocjenu sa 155tisuća milja koliko je pouzdano vjerujem da je ok, za moje potrebe mislim da će ispast odlične. Dostava besplatna na adresu i tamo ću nekad 1.11 otić promjenit i ove stare dat na zbrinjavanje, planiram napravit tu premontažu, balans, po potrebi ventila sva 4 i centriranje, u Vulkalu na kukuljanovu iznosi nekih 610kuna, a pronašao sam u Matuljima Gumi servis Magaš tj formula d.o.o. imaju isto ok recenzije i npr centriranje trapa je 150kn, ali poslao sam upit pa ću vidjet kakvo je stanje tamo. Hvala na preporukama i savjetima svima 

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Još se meni činilo da mi auto nekak slabije ide

#fsb
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

Još se meni činilo da mi auto nekak slabije ide

 To je još dobro, trebao si filc samo maknut ća i nastavit dalje 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

Ajmo malenu anketicu, jer me zanima stajalište. Ja osobno nebi uzeo ni supru ni bmwa. Jer većinski promet kod nas rade bmwi, a i vidjeli ste slike šta sam objavljivao.

 

 

Koliko vas, da ima financije, bi kupio novu supru? A koliko bi uzeli rađe original bmwa ili nekog drugog sportskog vozila za tu istu cijenu. Znači govorimono novom autu, iz salona, ne polovnjaku.

 

Znači, govorimo o istoj vrsti vozila, tobože sportskom, i taj cjenovni rang.

Bulitt ak je u pitanju coupe. Iako Camaro 2SS također nije loš izbor. 

Ak trebam sedana, Charger 392. 

Svaki od tih auta bi i sa davanjima RH ispao koliko i Supra. 

Ak je import novog zabranjen, RS3. Možda CLA45S. Ipak RS3, I5. 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

Ajmo malenu anketicu, jer me zanima stajalište. Ja osobno nebi uzeo ni supru ni bmwa. Jer većinski promet kod nas rade bmwi, a i vidjeli ste slike šta sam objavljivao.

 

 ......

 Probao bi i supru i bmw, nikakva emocija tu ne bi igrala ulogu.

Al već neko vrijeme mi se vrte Challenger RT ili SRT, 2015. godište.

Ako bi uzimao neki show off auto onda bi bila definitivno mk4 Supra ili Challenger sa V8 motorom (zapravo, dugoročno je to i u planu uzet kao "ljetni" auto).

Probao sam sva tri američka iz trojstva (mustang, camaro, challenger), doduše sa V6 motorima, i jedino challenger djeluje kao pravi old school muscle, ostali su prešli u "sportivu".

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2020 23:37 (nixass).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice