Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.180.343
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Izvadis osigurac pumpe goriva i verglas da vodena pumpa izbaci vodu. 

PS

 

Ustvari ni ne trebas vaditi osigurac pustis da malo odradi na leru i ne bi trebalo nista lose biti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 17:31 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
ramzocro-HCR kaže...

 Nemoj se čuditi ako novi bude out of the box loš! Jesi dobro isprao sistem prije zamjene antifriza? Chrisfix ima dobar tutorial za engine coolant flush.

 Koliko je dobro kod nas raditi engine coolant flush Chrisfix-ovom metodom, neće kamenac (vodovodne vode) poštopati sitne kanale radiatora? Pogotovo onoga u kabini za grijanje, koji ima još gušće kanale?
Ak se poštopa, napravili smo još veći trošak i hrpu posla, pogotovo oko izmjene hladnjaka/grijača u kabini.

 Ne stavlja se vodovodna voda nego destilirana. :)

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

20-30L vode je dovoljno. Klima kao nusproizvod svoga rada proizvodi distiliranu vodu(donekle). 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 19:07 (ivanzu).
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Malo sam nešto čitao i gledao o argumentima i činjenicama o aditivima za gorivo i motor pa me zanima kakva iskustva imate s aditivima za unos kroz rezervar znači bez ikakvog raskapanja motora kap na kap itd, ulij aditiv, natoči goriva do kraja i vozi. Konkretno me zanima o aditivima za dizel motore

 

Od skupljeg prema jeftinijem: 1. STP  2. Liqui Moly Purge 3. Liqui Moly Super 4. STP injector 

 

Pod broj 2. i 4 mi je najviše zapalo za oko pa me zanima ima li ikakve koristi od toga i je li pametno to stavit jednom u rezervar koje su koristi ili nedostatci, ako iz prve ruke imate iskustva to bi bilo odlično za čut. 

 

Hvala puno i ugodna večer 

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pomaze ali bi se trebalo jednom-dvaput godisnje koristiti, a ne staviti jednom i ocekivati da napravi cuda. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 19:45 (ivanzu).
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Pomaze ali bi se trebalo jednom-dvaput godisnje koristiti, a ne staviti jednom i ocekivati da napravi cuda. 

 Imas kakve preferencije ili nešto možda od ova 4 navedena, jel dobro dođe autu ili je marketing u smislu placebo? Svako ima različito iskustvo i preferenciju pa mi je zanimljivo čut tuđa mišljenja 

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

liqui moly.

Podjeljena su mišljenja po tom pitanju.

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
ramzocro-HCR kaže...

 Nemoj se čuditi ako novi bude out of the box loš! Jesi dobro isprao sistem prije zamjene antifriza? Chrisfix ima dobar tutorial za engine coolant flush.

 Koliko je dobro kod nas raditi engine coolant flush Chrisfix-ovom metodom, neće kamenac (vodovodne vode) poštopati sitne kanale radiatora? Pogotovo onoga u kabini za grijanje, koji ima još gušće kanale?
Ak se poštopa, napravili smo još veći trošak i hrpu posla, pogotovo oko izmjene hladnjaka/grijača u kabini.

Vodovodna voda i kamenac kod nas nije toliko agresivna. Agresivnije su zablude oko kamenca nego šteta koju bi napravila vodovodna voda za flushanje sistema, a kasnije će se dolijevat destilirana i antifriz.

 

A chrisfix koristi destiliranu vodu u tutorialu. A ko nema za nekih 20-30l destilirane vode, bolje da ni nema auto. Ak nema za vodu destiliranu u kauflandu ili interšparu, teško će imati za redoviti servis i točenje goriva više od 100kn na pumpi.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...

Malo sam nešto čitao i gledao o argumentima i činjenicama o aditivima za gorivo i motor pa me zanima kakva iskustva imate s aditivima za unos kroz rezervar znači bez ikakvog raskapanja motora kap na kap itd, ulij aditiv, natoči goriva do kraja i vozi. Konkretno me zanima o aditivima za dizel motore

 

Od skupljeg prema jeftinijem: 1. STP  2. Liqui Moly Purge 3. Liqui Moly Super 4. STP injector 

 

Pod broj 2. i 4 mi je najviše zapalo za oko pa me zanima ima li ikakve koristi od toga i je li pametno to stavit jednom u rezervar koje su koristi ili nedostatci, ako iz prve ruke imate iskustva to bi bilo odlično za čut. 

 

Hvala puno i ugodna večer 

 Nađi datacol negdje. Ovo sve ostalo nije ni približno dobro ko datacol, imali smo situacija di su se dizne uspjele pročistiti sa datacolom da nije trebala demontaža istih sa auta!

 

Preporučam da se natoči u rezervoar dok je napola napunjen, i onda ga do čepa natočiti isti tren da se dobro izmješa, jer aditiv je agresivan. I po mogućnosti kad se ide na dulji put to napraviti, da se rezervoar potroši odmah!

 

Datacol je jedina dobra stvar koja je iz italije došla.(brijem da je talijanski proizvod, not sure 100%).

 

 

 

 

Sry za dupli post modovi!

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Malo ću uletjeti kao padobranac al et...

Ja sa destilovanom ispirem rashladni sistem, u nas u BiH 10 litara dođe nekih 6-6.50KM(3-3.30€), nije velika cijena s obzirom kakvu štetu kamenac može napraviti.
Zagrijem motor na radnu, ispustim sve i naspem samo destilovanu, ponovo pustim da se zagrije voda na radnu i kada ispustim vidim otprilike da li moram još koji put ili je dobro. Kada vidim da izlazi bistra voda onda izmješam pola/pola antifriz/destilovana voda što je otprilike zaštita do nekih -30 do -40. Ustvari demineralizovana voda se kupuje za automobil, destilovana je skuplja i čišća, ona je za neke druge stvari(za hemiju, medicinu i slično), za automobil je demineralizovana dovoljno dobra jer je i ona bez kamenca. Ja je ljeti miješam i sa sredstvom za šajbu, ne sipam običnu vodu da nebi došlo do začepljenja špricaljki pa valja čistiti.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 21:15 (Haker_x).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koristim Datacol, to mi sipaju svake godine na servisu u Astru i platim 160kn. Kolega je stavio u Puga i rijesio problem sa diznama jer mu je auto dosta nemirno radio na leru i bacao gresku. Po meni najbolji aditiv kod nas na trzistu. Jbt ja sam cijelo vrijeme mislio da je Datacol HR proizvod.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Koristim Datacol, to mi sipaju svake godine na servisu u Astru i platim 160kn. Kolega je stavio u Puga i rijesio problem sa diznama jer mu je auto dosta nemirno radio na leru i bacao gresku. Po meni najbolji aditiv kod nas na trzistu. Jbt ja sam cijelo vrijeme mislio da je Datacol HR proizvod.

 Da je HR proizvod, mislim da bi ti onda kolega ostao bez dizni 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Koristim Datacol, to mi sipaju svake godine na servisu u Astru i platim 160kn. Kolega je stavio u Puga i rijesio problem sa diznama jer mu je auto dosta nemirno radio na leru i bacao gresku. Po meni najbolji aditiv kod nas na trzistu. Jbt ja sam cijelo vrijeme mislio da je Datacol HR proizvod.

 Znam da ga iz italije nabavljamo u Bulk-u, pa ga prodajemo po 500ml za nekih 200-300kn. Neznam koliko točno, ne naplaćujem ja.

 

Edit:

Dobar im je i onaj proizvod za topljenje čađe kada kada popuši brtva od dizne i sve začađi. Nevjerojatno je kako čađu otopi. Dizna sama praktički izađe uz pomoč njega. Samo treba pustir da djeluje jedno sat vremena.

 

To i aditiv za gorivo je jedino šta njihovo uzimamo.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 21:50 (ramzocro-HCR).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da, inace u tokicu je oko 200kn u opelu je nekom logikom najjeftinije.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...
Vodovodna voda i kamenac kod nas nije toliko agresivna. Agresivnije su zablude oko kamenca nego šteta koju bi napravila vodovodna voda za flushanje sistema, a kasnije će se dolijevat destilirana i antifriz.

 

A chrisfix koristi destiliranu vodu u tutorialu. A ko nema za nekih 20-30l destilirane vode, bolje da ni nema auto. Ak nema za vodu destiliranu u kauflandu ili interšparu, teško će imati za redoviti servis i točenje goriva više od 100kn na pumpi.

 Dobro, al ak se dobro sjećam, Crisfix je spojio crijevo pod tlakom, sad nisam ziher dal je vodovodna voda bila...
Kako da ja stvorim pritisak iz kanistera destilirane vode iz interšpara, nije stvar u cijeni haha

 

Za tako nešto mi onda treba i uređaj za pumpanje vode di bi ulio destiliranu vodu i isprao sistem, pri tome još moram paziti na pritisak, da se ne stvori pre veliki i da ne ošteti cijeli sustav hlađenja...
Pa jednostavnije mi je onda češće mijenjat tekućinu hlađenja jednostavnim ispuštanjem i kroz period češće izmjene će se sa vremenom pročistit sistem, tj na novom autu se neće stić nataložit/zmazat tekućina


EDIT:
Ja sam pobrkao video od Crisfix-a, sad sam išao gledati jer me interesiralo
Ja sam mislio na cabin heater core flush di Crisfix spaja vodovodnu vodu i ispire grijač kabine, toliko o destiliranoj vodi
Al znam da mi je ostalo u sjećanju kad lik kaže connect your garden hose to a heater pipes, pa mi je čudno da spominjete da je koristio destiliranu vodu, ali to nije isti video

 

 


Off topic:
EDIT2:
A što se tiće aditiva, što kažete da se češće koristi jeftiniji aditiv, nego skuplji dva puta godišnje?
Evo npr K2 aditiv za čišćenje injektora kod dizela dođe 28Kn i da se toči jednom mjesečno tjekom cijele godine to je 336Kn...
A datacol iz tokića čija je cijena 200Kn, dva puta godišnje ispadne 400Kn...
Nije li isplativije onda češće sipati ove jeftine na duži period?

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 22:43 (1BIT).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Off topic:
EDIT2:
A što se tiće aditiva, što kažete da se češće koristi jeftiniji aditiv, nego skuplji dva puta godišnje?
Evo npr K2 aditiv za čišćenje injektora kod dizela dođe 28Kn i da se toči jednom mjesečno tjekom cijele godine to je 336Kn...
A datacol iz tokića čija je cijena 200Kn, dva puta godišnje ispadne 400Kn...
Nije li isplativije onda češće sipati ove jeftine na duži period?

 Nema smisla koristiti aditive ako je filter goriva čist. A i rezervoar(što se može vidjeti na temelju taloga skupljenog u filteru nafte).

 

Pomiriši datacol, i taj od 28kn, vidit ćeš razliku. Prolij datacol na prljavi pod, i taj od 28kn, vidit ćeš ko će bolje počistiti.

 

Jednom godišnje ko nemože priuštiti natočiti aditiv kad ide na god. Odmor ili na dulji put, bolje neka ni ne vozi auto!

 

 

Ponavljam, nema smisla točit aditiv u ispravan i uredno održavan auto. Mi kad smo imali problema s takvim stvarima, bilo je riječ o ljudima koji preskaču servise i imaju aute od 400+tisuća km, i toče iz kante naftu.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dobra večer. Kupujemo drugi auto u obitelji. Služio bi mi za otići na posao i po klince u vrtić, radio bi dnevno 30–ak km, koji km više. Ne bi htio sad potrošiti ne znam koliko puno novaca, ali tražim auto koji bi mi bio pouzdan i s klimom. Zagrizao sam na Hyundai Getza i na oglas u prilogu ispod. Naravno, išao bi se auto provjeriti s mojim automehaničarom, stavili bi ga na dizalicu itd. Dakle, auto je od prvog vlasnika, ima tu neku papirologiju i vrlo male km. Čitam po netu da se ovi Getz-ovi baš ne kvare i da su dosta pouzdani. Hvala

https://www.njuskalo.hr/auti/hyundai-getz-1.1-gl-57000km-reg-09-2021-oglas-32463170
Jurica Gregurović
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 0:28 (jurica_m).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne znam kakvi su ti Getzevi opcenito, ali ovaj primjerak mi se cini skup, unatoc maloj kilometrazi. Osobno bih za tu lovu trazio Yaris ako zelis pouzdanost, eventualno Swift. Ni Grande Punto nije los izbor, pogotovo zbog jefitnog odrzavanja i dostpunih dijelova.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Da, i meni se čini dosta novaca. Hvala na preporuci, potražit ću i ove koje si naveo. Nije nam hitno.
Jurica Gregurović
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Imam takvog 1.1 Getza, u 13 godina ništa na mašini nije dirano osim velikog servisa, ove godine je na redu i 2. veliki, znači doslovno se ništa nije nikad pokvarilo, potrošnja po otvorenoj nikakva.

Jedino kaj je mijenjano su rubnjaci i to je boljka svim tim starim Korejancima, ak nisu zamijenjeni po PS-u, nek samo malo pokitani i našminkani za prodaju (a na 7. slici izgledaju sfušareno), računaj da ti je to nekih 2k kuna.

Samo kaj je moj bez klime pa je trom i preticavanje je lutrija, mogu mislit kak je onda dok ima klimu ko taj s oglasa.

 

I precijenjen je do bola, realna cijena je pola od navedene u oglasu...

Rađe gledaj nekog s 1.4 mašinom, isto nepoderive.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jurica_m kaže...
Dobra večer. Kupujemo drugi auto u obitelji. Služio bi mi za otići na posao i po klince u vrtić, radio bi dnevno 30–ak km, koji km više. Ne bi htio sad potrošiti ne znam koliko puno novaca, ali tražim auto koji bi mi bio pouzdan i s klimom. Zagrizao sam na Hyundai Getza i na oglas u prilogu ispod. Naravno, išao bi se auto provjeriti s mojim automehaničarom, stavili bi ga na dizalicu itd. Dakle, auto je od prvog vlasnika, ima tu neku papirologiju i vrlo male km. Čitam po netu da se ovi Getz-ovi baš ne kvare i da su dosta pouzdani. Hvala

https://www.njuskalo.hr/auti/hyundai-getz-1.1-gl-57000km-reg-09-2021-oglas-32463170

Imala ga je moja kolegica od prvog dana, toči i vozi, nikakvih kvarova...ali počela ga je nakon 8 godina hrđa jesti..prvo na blatobranima pa na pragovima.

Na kraju ga je prodala i kupila Hyundai i30 

 

Mana je slab motor, pa će se to odraziti na potrošnju

A oglas je smiješan "Mali servis rađen svakih 5000km (zadnji 6.8.2020.), a veliki svakih 25000km (zadnji 16.8.2018.) - ispisi u prilogu."

 

tko radi male servise svakih 5000km? a velike svakih 25000 ?? žešća debilana 

 

 

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

 Nema smisla koristiti aditive ako je filter goriva čist. A i rezervoar(što se može vidjeti na temelju taloga skupljenog u filteru nafte).

 

Pomiriši datacol, i taj od 28kn, vidit ćeš razliku. Prolij datacol na prljavi pod, i taj od 28kn, vidit ćeš ko će bolje počistiti.

 

Jednom godišnje ko nemože priuštiti natočiti aditiv kad ide na god. Odmor ili na dulji put, bolje neka ni ne vozi auto!

 

 

Ponavljam, nema smisla točit aditiv u ispravan i uredno održavan auto. Mi kad smo imali problema s takvim stvarima, bilo je riječ o ljudima koji preskaču servise i imaju aute od 400+tisuća km, i toče iz kante naftu.

 Aha, ma ja vozim benzinca, pa nemam tih problema, ali čisto informativno pitam jer me zanima

Znači ništa preventivno ne točit, dok se ne poštopaju dizne, a kad se poštopaju, datacol od 200Kn dijeluje, pa to je bolji deal, nego furat auto u servis ako smo sigurni da su dizne u pitanju

Ma ja si baš razmišljam, šta nema u gorivu manji udio tih aditiva, barem kod kvalitetnijih pumpi, pa točenjem kvalitetnijeg dizela nam ispadne isto kao da točimo ovaj K2 aditiv za 28Kn koji nebi smio dozvolit da se dizne poštopaju, jer ako se ne varam, stanje dizni kod dizela ne ovisi toliko o održavanju (osim filtera goriva) koliko o samom dizelu koji točimo?

Baš sam jednom bio na blagajni u Plodinama i čujem kako dva muškaraca iza mene pričaju da im auto neće upalit nakon kaj su tankirali dizel na ini, sumnjaju na manji udio vode, ali je moguće i nekvalitetno gorivo koje je poštopalo filter goriva, dizne...itd
Ja si mislim sreća šta benzinca vozim, nije toliko osjetljiv na gorivo, a i jeftinije i jednostavnije je održavanje

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

tko radi male servise svakih 5000km? a velike svakih 25000 ?? žešća debilana 

 

 

 

 Zašto ne, mali servis se radi 1 godišnje ili na pređenih 10-15k km (one preporuke proizvođača da se može mjenjati na 20-30k km je nepotrebno komentirati), ovisno što prije dođe, a ako taj tko prodaje auto nije radio puno km on je mjenjao ulje 1godišnje ili na tih 5k km kako je napisao (osobno je to kod mene na kojih 7k km). Ovo u vezi velikog servisa je ipak malo sumnjivo da je već na 25k rađen veliki servis, na 50k km je već moguće jer veliki servis se radi na 100-150k km ili na 10g, ovisno opet što prije dođe.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
Baš sam jednom bio na blagajni u Plodinama i čujem kako dva muškaraca iza mene pričaju da im auto neće upalit nakon kaj su tankirali dizel na ini, sumnjaju na manji udio vode, ali je moguće i nekvalitetno gorivo koje je poštopalo filter goriva, dizne...itd

 

Ja 99% vremena točim edizel na Ini Zapruđe, gorivo vrhunsko.(prosjek grad 5.4/100km)

prije mjesec dana prvi put nakon ohoho vremena stanem na Lukoilu Remetinec i natankam ga do vrha. Ista ruta vožnje svaki dan prosjek 6.0/100km

vratim se opet na Inu Zapruđe i na pun rezervoar opet prosjek 5.4/100km

 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jurica_m kaže...
Da, i meni se čini dosta novaca. Hvala na preporuci, potražit ću i ove koje si naveo. Nije nam hitno.

 Corsa D 1.2 16v nije loša s klimom, dobro ide, lanac treba mjenjat svakih 200tisuća cca. Pumpa vode uspije kod većine izržati koliko i lanac. Jeftina za održavati.

 

Ak ju budeš uzimao, nek ti mehaničar pregleda sve račve od vode, i u kakvom je vizualnom stanju centrala(stoji ispod brisača), ak je korodirana ko da je iz mora, znaš da je negdje sa sjevera njemačke dovezena, i bjež ća od iste.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
ramzocro-HCR kaže...

 Nema smisla koristiti aditive ako je filter goriva čist. A i rezervoar(što se može vidjeti na temelju taloga skupljenog u filteru nafte).

 

Pomiriši datacol, i taj od 28kn, vidit ćeš razliku. Prolij datacol na prljavi pod, i taj od 28kn, vidit ćeš ko će bolje počistiti.

 

Jednom godišnje ko nemože priuštiti natočiti aditiv kad ide na god. Odmor ili na dulji put, bolje neka ni ne vozi auto!

 

 

Ponavljam, nema smisla točit aditiv u ispravan i uredno održavan auto. Mi kad smo imali problema s takvim stvarima, bilo je riječ o ljudima koji preskaču servise i imaju aute od 400+tisuća km, i toče iz kante naftu.

 Aha, ma ja vozim benzinca, pa nemam tih problema, ali čisto informativno pitam jer me zanima

Znači ništa preventivno ne točit, dok se ne poštopaju dizne, a kad se poštopaju, datacol od 200Kn dijeluje, pa to je bolji deal, nego furat auto u servis ako smo sigurni da su dizne u pitanju

Ma ja si baš razmišljam, šta nema u gorivu manji udio tih aditiva, barem kod kvalitetnijih pumpi, pa točenjem kvalitetnijeg dizela nam ispadne isto kao da točimo ovaj K2 aditiv za 28Kn koji nebi smio dozvolit da se dizne poštopaju, jer ako se ne varam, stanje dizni kod dizela ne ovisi toliko o održavanju (osim filtera goriva) koliko o samom dizelu koji točimo?

Baš sam jednom bio na blagajni u Plodinama i čujem kako dva muškaraca iza mene pričaju da im auto neće upalit nakon kaj su tankirali dizel na ini, sumnjaju na manji udio vode, ali je moguće i nekvalitetno gorivo koje je poštopalo filter goriva, dizne...itd
Ja si mislim sreća šta benzinca vozim, nije toliko osjetljiv na gorivo, a i jeftinije i jednostavnije je održavanje

Ovisi kako koji benzinac, GDI je po meni osjetljiviji od dizela. Dizne se stopaju, ventili zacade, bude kontaminacija ulja gorivom itd.. 

12 godina
online
Auti - ultimativna tema

Jedan od češćih problema na VAG generaciji Octavia 1/Golf 4 (a vjerojanto i drugima) kad s godinama strune spužvica od klapni na grijanju pa komadići spuže lete na sve strane po autu kad se upali ventilacija. Čak i nije tako teško za rastaviti, najteže je bilo ostatak spužve izvaditi van. Kak dolazi zima reko idem to napravit i bome osjeti se razlika u grijanju jako. Umjesto spužve stavio sam duck tape. Ako se netko bude upuštao u što slično, izvadite sjedala, to je 10 minuta posla a puno je lakše raditi bez njih u autu.

 

 
 
 
 
 
 
 

 

I neki dan rastavio vrata da poporavim žice što su popucale u zglobu, nakon 20 godina dale su svoje. Prestalo je raditi svjetlo u vratima, svjetlo u kabini, pomicanje retrovizora. Sva sreća pa je centralno radilo i dalje. Kak nisam imao istih boja pazio sam sam da budu iste kvadrature.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 12:46 (Tony1999).
16 godina
online
Auti - ultimativna tema

Nadam se da niko ne bu pital, zakaj sad ovaj video uradak ili mjuza.

 

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
Ovisi kako koji benzinac, GDI je po meni osjetljiviji od dizela. Dizne se stopaju, ventili zacade, bude kontaminacija ulja gorivom itd.. 

 A dobro da, benzinci sa direktnim ubrizgavanjem su kao i dizeli...
Ali s obzirom da je prosjek starosti vozila u Hr preko 10god i malo je benzinaca na cesti sa direktnim ubrizgavanjem, tj turbo benzinaca, nije vrijedno neke brige oko toga

Novi benzinci su druga priča...

 

 

EDIT:

Offtopic:
@Ziga
A gle ovisi od pumpe...
Ja ne znam di su ova dvojica iza mene na blagajni točila, na kojoj pumpi...
Al evo ako imaš hrabrosti, ima jedna jako dobra inina pumpa uz Slavnosku na Žitnjaku haha

 
 

 

Luk oil izbjegavati, rusi na naše tržište ne nude neku kvalitetu, na njihovom gorivu se manja kilometraža pređe, evo ti si imao i veću potrošnju (ako si istom rutom vozio svaki dan)...

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 18:56 (1BIT).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
ivanzu kaže...
Ovisi kako koji benzinac, GDI je po meni osjetljiviji od dizela. Dizne se stopaju, ventili zacade, bude kontaminacija ulja gorivom itd.. 

 A dobro da, benzinci sa direktnim ubrizgavanjem su kao i dizeli...
Ali s obzirom da je prosjek starosti vozila u Hr preko 10god i malo je benzinaca na cesti sa direktnim ubrizgavanjem, tj turbo benzinaca, nije vrijedno neke brige oko toga

Novi benzinci su druga priča...

 

 

EDIT:

Offtopic:
@Ziga
A gle ovisi od pumpe...
Ja ne znam di su ova dvojica iza mene na blagajni točila, na kojoj pumpi...
Al evo ako imaš hrabrosti, ima jedna jako dobra inina pumpa uz Slavnosku na Žitnjaku haha

  

 

Luk oil izbjegavati, rusi na naše tržište ne nude neku kvalitetu, na njihovom gorivu se manja kilometraža pređe, evo ti si imao i veću potrošnju (ako si istom rutom vozio svaki dan)...

 Imaš bmw motora benzinca direktaša atmosferaca više od 15god stare, znači od 2004 se ugrađuju cca. To su ti oni 1.6, 1.8. ima ih ko govana kod nas, i nemaju učestale kvarove na diznama osim ako se osobe ne voze na rezervi. Zna bit noćna mora za izmjeniti dizne na njima.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice