Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.108
|
čitano: 13.232.470
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ma da, meni i treba za pokrov motora. Ali ne znam koji od ona dva je bolji što sam naveo. Ili nema neke posebne razlike.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa, jel probao tko obnoviti vozačku preko e-građani? Funkcionira li to ok?

Imam e-osobnu i nemam dioptriju.

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

negdje moraju zaradit, njih jedan takav kompletan far dođe možda 100Kn u proizvodnji, a naplate ga 100€...

 LOL, znam koliko je BMW kooperantima plaćao neke dijelove i po tim mjerilima ovo sa slika ti Toyotu košta manje od 5kn. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...

Ja bih isto ovako nešto trebao, mišovi mi isto pojeli dio toga i sada mi isto visi. To se samo lijepi vidim? Ne trebaju kopče? S time da mi je i 10/20 mm dovoljno, sada nema sigurno ni 5mm toga.

 Imaš u Petrokovu, traži ih amraflex ploče, odma će ti znat što trebaš, jedino si debljinu biraš, od 8 ili 9mm počinju pa na više, odlična stvar i ne sakuplja vlagu na sebe...
INFO

 

Ja sam si sa time bočne obloge od vrata izolirao u svrhu bolje kvalitete muzike u autu, a i kolega Fake_Alert si je golfa 2 sa time izolirao, pisalo se o tome tu na forumu

Ako se dobro sjećam, cijena ti je cca 80Kn kvadratni metar (100cmx100cm) za 8/9mm debljinu...

 

EDIT:

Kod tih slovenaca (Orange audio.si) sam si ja kupio adaptere za zvučnike za swifta, ok su, brzo stiglo, htio sam reć da se nude i na ebay-u LINK

ramzocro-HCR kaže...

Sve se može na licu mjestu.

 A vidi filter ulja haha kao pepeljara

 

BTW: ako se ne varam, za promjenit svjećice na tim smartovima, motor se mora vadit van?

jozef kaže...
1BIT kaže...

negdje moraju zaradit, njih jedan takav kompletan far dođe možda 100Kn u proizvodnji, a naplate ga 100€...

 LOL, znam koliko je BMW kooperantima plaćao neke dijelove i po tim mjerilima ovo sa slika ti Toyotu košta manje od 5kn. 

 hahaha i znao sam da sam pretjerao sa cijenom, ali baš toliko haha, istina

 

Sa obzirom na količinu i jeftinu proizvodnju, dobro je da ikako radi...

 

 

 

 

Off topic:
Nisam znao da se renault clio prodavao u Janica edition

 

OGLAS

Jel imaju ti klijaći kakve razlike u non Janica edition ili je ovaj samo sa potpisom? (motor, oprema...)

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 12:00 (1BIT).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
ramzocro-HCR kaže...

Sve se može na licu mjestu.

 A vidi filter ulja haha kao pepeljara

 

BTW: ako se ne varam, za promjenit svjećice na tim smartovima, motor se mora vadit van?

 Motor ide van samo radi generalke. Kogod ga vadi radi nečega drugoga, nema drugog posla. Sve se može na licu mjesta raditi, sad sam ga složio. U dva i pol sata promjenio kvačilo.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

 Motor ide van samo radi generalke. Kogod ga vadi radi nečega drugoga, nema drugog posla. Sve se može na licu mjesta raditi, sad sam ga složio. U dva i pol sata promjenio kvačilo.

 Aha, ma čitao sam u auto klubu su pisali za nešto, već sam zaboravio za šta, možda reparaciju/promjenu turbine se treba motor vadit van, jer nema mjesta kod tih smartova.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
ramzocro-HCR kaže...

 Motor ide van samo radi generalke. Kogod ga vadi radi nečega drugoga, nema drugog posla. Sve se može na licu mjesta raditi, sad sam ga složio. U dva i pol sata promjenio kvačilo.

 Aha, ma čitao sam u auto klubu su pisali za nešto, već sam zaboravio za šta, možda reparaciju/promjenu turbine se treba motor vadit van, jer nema mjesta kod tih smartova.

 Isto ne treba motor van! Skine se branik i vezni lim.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kratos091 kaže...

Ekipa, jel probao tko obnoviti vozačku preko e-građani? Funkcionira li to ok?

Imam e-osobnu i nemam dioptriju.

 Funkcionira. Žena tako obnovila.

I mislim da je dovoljna 3. razina. Tj. ne moraš imati čitač kartica nego je dovoljan login tokenom ili m tokenom banke

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 14:16 (Ezio).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...
ivanzu kaže...

Bilo dosadno pa odlucio napraviti posudu za izmjenu ulja. Uzeo sam kanister od 15L i napravio cetvrtastu rupu naprijed gdje curi ulje unutra, u cep sam stavio kuglastu slavinu i napravio rucku od aluminijske plocice i sipke koja ide kroz neke dvije okaste matice, trosak nekih 60kn. U Tokicu ima posuda za nekih 100kn za kupiti ako netko trazi, ja sam kasno saznao.

 Haha, ti si kao onaj Dino sa yt koji je fanatik za izmjene ulja :)

 

 Ma ja mjenjam jednom godisnje ali vecinom vise radim po autima od prijatelja nego na svojima, dosad smo ulje ispustali u lavor pa nastane sranje kada treba istresti u bocu za reciklazu. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...
kratos091 kaže...

Ekipa, jel probao tko obnoviti vozačku preko e-građani? Funkcionira li to ok?

Imam e-osobnu i nemam dioptriju.

 Funkcionira. Žena tako obnovila.

I mislim da je dovoljna 3. razina. Tj. ne moraš imati čitač kartica nego je dovoljan login tokenom ili m tokenom banke

 Imam čitač kartica, tako da nije problem, ako i treba.
A što sa starom vozačkom? Koliko sam pročitao, obično ju treba predati prilikom predavanja zahtjeva. U ovom slučaju se preda prilikom podizanja nove?

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kratos091 kaže...
Ezio kaže...
kratos091 kaže...

Ekipa, jel probao tko obnoviti vozačku preko e-građani? Funkcionira li to ok?

Imam e-osobnu i nemam dioptriju.

 Funkcionira. Žena tako obnovila.

I mislim da je dovoljna 3. razina. Tj. ne moraš imati čitač kartica nego je dovoljan login tokenom ili m tokenom banke

 Imam čitač kartica, tako da nije problem, ako i treba.
A što sa starom vozačkom? Koliko sam pročitao, obično ju treba predati prilikom predavanja zahtjeva. U ovom slučaju se preda prilikom podizanja nove?

 Nova je dostavljena poštom. Nisu tražili staru nazad.

PSN - darklydexter
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...

 Funkcionira. Žena tako obnovila.

I mislim da je dovoljna 3. razina. Tj. ne moraš imati čitač kartica nego je dovoljan login tokenom ili m tokenom banke

 Za izdati novu vozačku treba čitač i osobna koja je razine 4 (e-Oi). ja sam istu ishodio u travnju navedenim putem

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pozdrav ljudi. Zanimaju me krovni nosaci za bicikle. A posto imam kia pro ceed, ona nema gore one kuke gdje bi se trebale uhvatiti poprecne šipke. Pa me zanima dali mi je to potrebno da imam, ili ne?
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Malo fotka s jučerašnjeg noćnog brzinskog pranja nakon autoceste...

 

Na ovom umjetnom svjetlu baš drugačije (čitaj ružnije) izgleda boja, uživo pod prirodnim svjetlom je puno bolje.

 

Btw. napravio nepunih 7000 km nakon manje od 3 mjeseca, potrošnja je ravnih 7.0. Radi se o 140KS turbo benzincu, više od pola tih km je otpalo na autocestu, prave gradske vožnje jako malo.

 

 

Btw. što preporučate za zimu, zamjeniti ove 18" felge sa 16"? Gume će me izaći puno jeftinije, al ne znam kak će to izgledat 

-
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 14:04 (The Unforgiven).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Endymon kaže...
Pozdrav ljudi. Zanimaju me krovni nosaci za bicikle. A posto imam kia pro ceed, ona nema gore one kuke gdje bi se trebale uhvatiti poprecne šipke. Pa me zanima dali mi je to potrebno da imam, ili ne?

 Nije ti potrebno, jer postoje nosači za sve tipove krovova, pa tako i ovaj tvoj koji je ''prazni'' bez ičeg.

 Znači uzmesš klasične nosače za tvoj model auta + još nosač za bicikl ( ako ga nemaš-ima više verzija )

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ja trazio i svi su za npr karavana Kia ili ovaj novi model kia pro ceed. Nemogu nigdje naci za moj 🙄
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 17:36 (Endymon).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Endymon kaže...
Ja trazio i svi su za npr karavana Kia ili ovaj novi model kia pro ceed. Nemogu nigdje naci za moj 🙄

 Pogledaj ovdje krovni nosači.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vozim se danas oko 16 sati na posao (druga smjena) i kod Velike Mlake me pretekne plava alfa 147, kraićkom oka sam vidio frizuru i mislim si da nije Bertol, isprobava alfu od mušterije valjda...
Dođem doma, gledam net, kad ono evo je na fejsari:

 

haha

Lik je legenda, meni se doduše nije žurilo, tako da se nisam natjeravao, al pretekao je i dostavni kamion ispred mene i još jedan auto, a cesta krivudava, rijetko pregledna, čovjek odlično vozi!

Dok sam imao punta, dao sam zamjenit komplet kuplung kod njega, pa sam malo popričao i tako pitao koji savjet, kako je on počeo, kaže mi samo treba vježbat, nać negdje praznog mjesta di nema nikog i samo se vozit, ispobavati limite, učit se...
Kaže mi da se on kad je bio moje godište vježbao na puntu 1 gt 1.4 turbo i po Mičevcu peglao skoro svaki dan, dok Mičevec još nije bio naseljen kao sada...

Legendaran lik

 

 

Točno na ovoj cesti me je zaobišao, čovjek ju zna cijelu na pamet

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2020 0:53 (1BIT).
14 godina
online
Auti - ultimativna tema

Ariel Nomad u HR ??

 

vidio u nedjelju, u selu Drnju kod Koprivnice, sparkan pred slastičarnom nego čudo od cjevastih profila, nisko, potpuno crno,  malo sam preletel, ali čini mi se da jest:

 

 

https://www.arielmotor.co.uk/nomad/nomad-specifications/

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

Ariel Nomad u HR ??

 

vidio u nedjelju, u selu Drnju kod Koprivnice, sparkan pred slastičarnom nego čudo od cjevastih profila, nisko, potpuno crno,  malo sam preletel, ali čini mi se da jest:

 

 

https://www.arielmotor.co.uk/nomad/nomad-specifications/

e sad si me podsjetio, imam osjecaj da sam vidio slicnu/istu stvar u trnavi u zagrebu prije jedno mjesec dana, samo kaj je u trnavi bio idiot za volanom koji je driftao kroz zavoje uskih ulica.

ovaj je bio narancasti. najprije sam mislio da je neko homemade vozilo al sad me ove gume i resetke jako podsjecaju na njega

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...
ivanzu kaže...

Imas THP i Citius.

 Thp 600 e  Citius 325 e

Nije mala razlika a identicno ks i nm se dobije?U cemu je caka?

 

Dosta frendova i poznanika je bilo u THP, i svi od reda zadovoljni, je da košta ali lik zna posao i ima najbolje valjke u ovoj državi(Mainline 1200awd)

 

Dosta njih je bilo kod drugih "tjunera" i svi su na kraju završili kod Hica jer nisu bili zadovoljni, a sve radi uštede, a na kraju su plaćali duplo(jbg škrtac plaća dvaput)

 

Npr. frend bio u Revo, jer ko i mnogi nasjeo na njihovu agresivnu reklamu, kao mapa 145 konja, ode kod Hica na valjke i na kraju ispadne da auto ima 117 konja(a ostalih 28 isparilo valjda), doduše to je bilo dok je onaj muljator Elmin radio, sad je možda bolje stanje, ali svejedno, custom remap je bolji od bilo kakve generičke mape

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2020 13:01 (minarelli).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Odlične.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Žrembo
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel moguce da se i ovo radi...

 

 

Ulazim u ulicu, 1 lik i 1 likusa gledaju u auto odkad sam skrenuo (ne znam iz kojeg razloga, jer to je cesta/pjesacki sve u jednom), posto vidim da su stali reko idem se ja okrenut i potrazit negdje drugdje za parkirat se, okrecem se ja tak posto nemogu na glavnu ulicu u rikverc, okrenem se kad baba dolazi i dere se da sam isao na ogradu sa autom. Prije nego sto sam otiso mislio sam joj pokazat kameru i snimku, ali reko jebi se ti i ode ja. Za svaki slucaj sam poslikao prednji dio auta da nebi bilo da sam ja odvezao auto lakireru pa sam ga farbao zbog ostecenja... Nakon toga se malo raspitavam, kad ono baba ne da je napravila "problem" meni nego to radi stanarima, neda se nikom tamo parkirat, i danas baburina stoji nasred ulice (a ja gledam kod coska), skrece kombi (nekakva dostava) i nista ona, kombi svirne i ona se okrene i kaze sto sviras  Iskreno, mislim si jos jedanput otic tamo sa autom, napravit istu stvar i ako me opet "ulovi" da udaram po ogradi onda JA zovem policiju, ona nek da svoj iskaz prva, a ja dajem drugi sa kamerom. Isto sam saznao i ime/prezime, saznao sam i sta zapravo rade onaj muski i ona zenska ("traze" macku, jel). Da nisam imao kameru, ja mislim da bi spavao sa brigom da moram platit novu ogradu ili sta ja znam vec sta... I ovo mi je samo jos jedan dokaz kak je kamera vazna, sljedeca ide neka definitivno skuplja i stavljat na prednji i zadnji dio 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

 

Ljudima bez posla vijuge pohrdjaju, to se vec odavno zna.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

 

Ljudima bez posla vijuge pohrdjaju, to se vec odavno zna.

 Malo je falilo da joj predjem prek te vijuge 

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Čekaj ak sam skužio ovo dvoje klošara i oronula luda babetina pokušavaju iskamčit novu ogradu na prevaru ili kaj?

 

Trebao si luđakinju sterat u 345 PMaterinih

 

Reci koja je to ulica meni je cijeli auto zgreban pa ću joj rado doslovno probit ogradu

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jake joj ograde, malo veci komarac je savije. 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
minarelli kaže...

Čekaj ak sam skužio ovo dvoje klošara i oronula luda babetina pokušavaju iskamčit novu ogradu na prevaru ili kaj?

 

Trebao si luđakinju sterat u 345 PMaterinih

 

Reci koja je to ulica meni je cijeli auto zgreban pa ću joj rado doslovno probit ogradu

 Dap, ovi dva su vjerovatno svjedoci... Jer nagledao sam se takvih "fraud"ova po YTu na tone, i uvijek kod takvih stvari se "slucajno" pojavi neki lik koji sve to vidi. Uostalom, da sam joj stvarno udario u ogradu, ona nebi tak reagirala nego bi vjerovatno stajala ispred auta i nebi mi dala da prodjem. E da je meni stala ispred auta ovaj put, pa ja mislim da bi ju gurao do Zagreba 

 

Ali nakon ovoga, ja se eto nadam da me prijavila da sam joj nacinio stetu na ogradi, nek ona da svoj lazni iskaz a ja cu svoj video, pa ce ona pobrat jos neku prijavu kao i ona 2 tutleka, inace ti je to cvjetno naselje da boli glava... Hrpetina kradljivaca (tetki mi skoro provalili u stan), ratkape mozes zaboravit, bicikla ako ostavis na 5 minuta mozes se pozdravit sa njim. Inace tuda i vrluda jedan valjda beskucnik (bar tak izgleda) na biciklu, svaki put kad ga vidim ima drugi bicikl i on je jedan od onih koji su pokusali provalit u stan, i to sam ih skoro uhvatio kad su susjedi zvali u 4 ujutro...

ivanzu kaže...

Jake joj ograde, malo veci komarac je savije. 

 Prosao blizu ograde pjesaka nakon toga... Doslovno ju dijete od 5 godina moze sa 2 prsta savit 

 

 

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Niš, ajmo svi parkirat u tu ulicu, a babetina nek maše krilima do imendana, užasno me nerviraju takvi kripli

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice