Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.181.233
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ljudovi kaj izabrati 1.0, 1.0 plin ili 1.5dci nisam pametan, ženi uzimam neku Daciu vozi se posvuda no najvise grad! kaj se od toga najmanje kvari, nisam s dizelima na ti.Tx

4 1.0
9 1.0 plin
1 1.5dci
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Znaci ti bi sad uletio ravno u Fiestu sa 170 tisuca jer ti netko kaze da je to vecinom autoput, a ovu od 17 tisuca bi samo odmahnuo jer je to po gradu vozeno? Divan savjet...

 

Najvise masinu deres u start-stop nacinu rada - ako je to gradska voznja, u 15 godina 17.000km,

dakle masina je gusena, nikad nije bila ugrijana kak spada, jer je to u prosjeku 9km dnevno,

dakle u dva smjera, znaci 4.5km u jednom smjeru - tu se masina ne ugrije nikako,

super scenarij za izmuciti EcoBoost od 1l.

 

Sta to znaci, a ti nisi razumio? To znaci da vozilo koje je u 5 godina presko 170.000km otvorene ceste,

ima vrlo vjerovatno manje poderanu masinu nego vozilo koje je guseno 5 godina sa nikakvom voznjom.

 

Za 5km dnevno ne startam automobil, brzi sam biciklom po gradu, i ako bas moram - sjednem na 400cc Sym i provozam se.

 

No isto tako moze biti da u tih 5 godina vozilo od 170.000km ulje nije mjenjano redovno, tipa da se drze Forda i 30.000km,

sto je previse, a vozilo od 17.000km je mozda vozeno dve godine, i 3 godine je stajalo, zbog zdravstvenog stanja vlasnika itd,

nikad ne znas - ali i u tom slucaju treba provjeriti sve - vozilo koje stoji isto nije zdravo vozilo.

 

Sve u svemu - kad kupujes rabljeno, kupujes tudje probleme, bili oni mali ili veliki.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Za isključivo gradsku vožnju, novi(ji) dizel (s DPF filterom) nije ni isplativ ni preporučljiv.

Ako je 1.0 bez turba, onda obavezno s plinom jer će u gradu jest dosta goriva, pa onda bolje dat pare na jeftiniji plin.

Ako je 1.0 turbo... Onda bi možda moglo proći i bez plina.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Svi ce oni cuclati u gradu bar 8L ako je ZG, ja bi uzeo 1.0 plin. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2020 16:11 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
ivanoile kaže...

Znaci ti bi sad uletio ravno u Fiestu sa 170 tisuca jer ti netko kaze da je to vecinom autoput, a ovu od 17 tisuca bi samo odmahnuo jer je to po gradu vozeno? Divan savjet...

 

Najvise masinu deres u start-stop nacinu rada - ako je to gradska voznja, u 15 godina 17.000km,

dakle masina je gusena, nikad nije bila ugrijana kak spada, jer je to u prosjeku 9km dnevno,

dakle u dva smjera, znaci 4.5km u jednom smjeru - tu se masina ne ugrije nikako,

super scenarij za izmuciti EcoBoost od 1l.

 

 

 Ja sam pitao bi li ti sad uletio u Fiestu sa 170k ili sa 17k? Ecoboost 1.0 je par godina u Fiesti, dakle ne 15, vec npr. 5 godina.

 

Masinu poput 1.0 deres i po autoputu kada usred ljeta vozis 170 (hladnjak ulja pretpostavljam nema), noga u pod i onda ugasi na prvom izlazu. Nema pomoci.

Di2 & EPS FTW!
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Nikad ne vozim vise od 135kmh, vecinom 110kmh,

nakon izlaza lagana voznjica 50 sa semoforima, turbo se ohladi fino, nikakvih problema.

 

Nebi uletio u Fiestu, nego bi 1.0 EcoBoost uletio u B-Max, jer je za iste novce veci i bolje opremljen.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pricamo o ovom slucaju kojeg si naveo, dakle ti biras Fiestu od 170 tisuca kilometara prije auta od 17 tisuca kilometara?

 

 

I koga briga koliko ti vozis kada kupujes rabljeni auto (osim ako te kupac od day 1 nije nazvao i pitao kako vozis jer on zeli isto tako)

Di2 & EPS FTW!
3 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Svi ce oni cuclati u gradu bar 8L ako je ZG, ja bi uzeo 1.0 plin. 

 Ma nisam pitao za potrosnju to mi je totalno nebitno, Dacia po statistici je kakti dosta pouzdan auto no neznam na koji se tocno to model odnosi ili je to opcenito? znam da je ovaj 1.5dci provjeren i s malo mana?!

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ako moram birati izmedju ta dva vozila, izabrat cu onaj koji ce mi se ciniti bolje ocuvan,

napravit test kompresije, pregledati knjizicu servisa, povijest vozila itd itd.

 

Sta mi vrijedi 17.000km ako je bio u poplavi? Pa mi nakon par mjeseci pocnu svi senzori lagano krepavat,

i onda tudji problem koji sam kupio imam na grbaci za nekako prodati, dok jos gura.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja svoj auto svaku večer prije spavanja namažem kremicom sa hijaluronskim želeom i alojom. Takvu masku ostavim do jutra. Jednom tjedno ga vodim na masažu čokoladom.

PSN - darklydexter
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Fiesta ima hladnjak ulja koliko sam vidio , ja bi radije ovaj od 17k km uzeo nego od 170k km. Da motor tako lako crkava od gradske voznje onda bi kod mene svakih par godina isao novi motor. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2020 17:51 (ivanzu).
16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ima li netko iskustva sa novijim Peugeotovima!? Ovaj najnoviji 508.mi izgleda dobro. Al zato kaj je francuz nisam siguran. Koliko se kvari. Cijena djelova itd. Ako bi netko odgovorio bio bi zahvalan. 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Valjda su Ok, sudeci po ovim Peugeotima u zadnjih 5 godina, nema ih nesto na ulicama kako prve verzije tako i druge. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...

Ja sam bio parkiran pod lipom.

 

meni kod bivše firme nisi mogao nikako izbjeći lipe..

opereš auto, sparkaš kod firme, popodne pun smolastih točkica.. ali lako se pere, nije greda..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Peugeot kao marka 18. od 31 proizvođača.

https://www.whatcar.com/news/2019-what-car-reliability-survey-brands/n20069

Uglavnom, nije toliki strašno. 2008 je hit, 5008 vrijedan spomena. 508 karavan 2.0 HDi je ono što bih ja sebi kupio.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

 

još da nije traktor 

 Nema veze, pije ko benzinac 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa, kakvim vam se cini ponuda ovog Fiat 500 Dolce za 86900kn? 

 

Trenutno imam Clio 1.2 8V iz 2006 pa gledam da ga zamjenim za novo. Radi se o tome da bi se prelazilo cca 5k do max 8k km godisnje tako da je upitno jel se isplati uzimati novo auto. Vecinom se radi o gradskoj voznji. Za sve dalje relacije imam vece auto. Ovaj bi sluzio kao drugo auto za obavljanje stvari po gradu.

 

Svi savjeti i sugestije su dobrodosli. Razmatram cak uvoz istog Fiata za cca 5-6k eur..

11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Mali fiat nemas sto puno mislit ali iskreno vidi hyundai i10 ili vw up po meni su mozda cak i bolji iznor... 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ak će opet slike bit naopak yebo sebe

 

 Virgin Ceed vs Chad xCeed

-
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2020 12:25 (The Unforgiven).
4 godine
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Imam jedan glup problem!!

 

Čim operem i parkiram auto, muhe preko noći budu na autu. Kad ujutro dođem do auta bude ih 3 4 ,ali bude oko 100 crnih točkica tj posrale se!

 

Kako riješit problem? Jel šteti špricat auto s onim protiv kukaca? Ne znam više šta ni kako...Ako odma ne operem to prođe mi 1h na sljedećem pranju da svaku točkicu krpicom i prstom ribam....

 

I čuo sam već za foru da muhe idu na govno al me zanima kako ih naterat da makar ne seru 😂.

 Ne znam koliko se vidi na slikama ali priložit ću.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Odradene pripreme za Inin track day utorak...jos ako uspijem nabaviti neke slickove 18"...

Dolazi li tko gledati/voziti?

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nista tu ne pomaze, mozda ih bijela boja privlaci ili tako nesto, stavi fusso coat ili neki drugi sealer pa se onda bar nece ljepiti. Mozda da stavis onu ljepljivu zamku za muhe iznad auta

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

rip
(M57)

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
3 godine
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipa,

vidim da ubrzo kreću poticaji za kupnju električnih vozila i motora

https://www.autonet.hr/aktualno/vijesti/poticaji-za-kupnju-elektricnih-automobila-krecu-7-srpnja/?utm_source=Bug&utm_medium=article

Nisam našao zasebnu temu o motorima, pa me zanima se tko od vas kuži u električne motore, ima li kakav prijedlog za neki model. Koristio bih ga za ići na posao, ne zanima me prebrza sportska voznja ali isto tako da nije presport poput nekog skuterića od 50 kubika.

Jel tko čuo za ove marke, čine mi se kao kineski uvoz

https://elektropogon.com/

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2020 10:17 (user2206).
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ne znam ti ja bas se ne kuzim ali nema nista bolje od honde/piaggio 4t 300 ccm za po gradu sto se tice kvalitete djelova i potrosnje.... 

Ovo je sve super na papiru ali koliko imas djelova sto je sa baterijom koliko traje u stvarnom uvjetu?? 

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
user2206 kaže...

Pozdrav ekipa,

vidim da ubrzo kreću poticaji za kupnju električnih vozila i motora

https://www.autonet.hr/aktualno/vijesti/poticaji-za-kupnju-elektricnih-automobila-krecu-7-srpnja/?utm_source=Bug&utm_medium=article

Nisam našao zasebnu temu o motorima, pa me zanima se tko od vas kuži u električne motore, ima li kakav prijedlog za neki model. Koristio bih ga za ići na posao, ne zanima me prebrza sportska voznja ali isto tako da nije presport poput nekog skuterića od 50 kubika.

Jel tko čuo za ove marke, čine mi se kao kineski uvoz

https://elektropogon.com/

 

Gledam ovaj kao najjači i najbrži ide 93kmh, pa piaggio 50 mašina malo modana(rezo auspuh + variomat) nagura do 90 po gps-u, tak da je ovo puno previše para za takav motor, jedino kaj ima momenta pošto je električni

11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

A bit cu iskren nije problem kupnje problem je održavanja motora..... 

Možeš kupit chang sangl marku ali moras uvjek vodit racuna dali imas rezervne dijelove i koliko kostaju... 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sretno s tim, ali neznam baš da ćeš uspije dobit poticaj, mislim da je to već sve rezervirano.

Bolje uzmeš neku provjerenu benzinsku mašinu.

Što se tiče automobila,trenutno mislim da je najbolja opcija hibrid, na kratke relacije struja, a možeš otić malo dalje ako hoćeš bez da razmišljaš smiješ li se vozit sa upaljenim svjetlima, radiom i klimom a da i dalje stigneš do odredišta.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2020 17:52 (ZooZ).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

El. Romobil samogradnja ili novi. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice