Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.178.791
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Zanimljivo kako je kod nas postalo popularno hejtati VAG od kad je youtube automobilska scena postala popularna

 

nismo svi tako mladi da pratimo aute od kada je youtube-a..

neki to zovu hejt, drugima je to kritika apsolutnog nedostatka objektivnosti kao npr. uzdizanje vag-a u nebeske sfere. i ovo oko vag-a je posebno karakteristično za laike koji općenito nemaju pojma o autima, nego samo prepjevavaju narodne birtijaške popevke.

 

reći da je polo dobar auto je sasvim ok, reći da je najbolji i najljepši je van svake pameti.. vozio sam npr. punto EVO kao službeni 5 godina, i auto je definicija ljepote za pola, uz to je nevjerojatno udoban za tu klasu. vozio sam pola 2015. kao službeni i nasprem punta imaš osjećaj kao da mu je ovjes rađen od mramora i granita u pm.. i ne, ne bi nikada kupio punta, ali bi bio budala da ne kažem da auto ima neke pluseve.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2020 15:08 (nine).
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Valjda si htio napisati Golf 5/6, a ne 4. Al žalosno je da konkurencija izgleda ponekad čak i lošije od Golfa 4 iz 2000 u 2010.

Evo par slikica, 7 auta koje si nabrojao i koji se prodaju kao novi u 2010toj, neki čak i godinama kasnije.

I slika spomenutog Golfa 4, ok klase više, ali se prestao prodavat 2003. I slika Golfa 5, na kojeg si vjerojatno mislio, koji se prestao prodavat 2008. 

Iskreno, bolje bi bilo da je konkurencija bezlična, nego kao što ti kažeš, imaju neki identitet. Jer taj identitet je baš baš jadan

 

Imas dvaput Opela umjesto Mazde.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
ZooZ kaže...

Zanimljivo kako je kod nas postalo popularno hejtati VAG od kad je youtube automobilska scena postala popularna

 

nismo svi tako mladi da pratimo aute od kada je youtube-a..

neki to zovu hejt, drugima je to kritika apsolutnog nedostatka objektivnosti kao npr. uzdizanje vag-a u nebeske sfere. i ovo oko vag-a je posebno karakteristično za laike koji općenito nemaju pojma o autima, nego samo prepjevavaju narodne birtijaške popevke.

 

reći da je polo dobar auto je sasvim ok, reći da je najbolji i najljepši je van svake pameti.. vozio sam npr. punto EVO kao službeni 5 godina, i auto je definicija ljepote za pola, uz to je nevjerojatno udoban za tu klasu. vozio sam pola 2015. kao službeni i nasprem punta imaš osjećaj kao da mu je ovjes rađen od mramora i granita u pm.. i ne, ne bi nikada kupio punta, ali bi bio budala da ne kažem da auto ima neke pluseve.

 Bold 1: ne piše da je netko počeo tad pratit auto scenu, već upravo suprotno, nego da od kad su se neki američki automobilistički influenceri počeli blamit vw od tad je i kod nas to počelo bit popularno

Bold 2: nikad nisam rekao da je najbolji i najljepši, govorimo najviše o unutrašnjosti i tu je dosta lijepo složen u odnosu na konkurenciju.

 

Zašto ljudi dižu VAG u nebesa, pa da te pitam, kad već si spomenuo punta, koliko starih unića i tipa viđaš na našim cestama? A sad reci koliko golfova 2 i 3. Vw je izgradio reputaciju sa svojim dugovječnim autima i pogotovo sa 1.9 tdi motorom, em štedljiv, em jeftin za održavanje u usporedbi sa ostalim dizelašima (dijelovi za veliki servis 900kn mali 250-300kn) i upravo zato ljudi kad ga kupuju auto ,vw i ekipa su pri vrhu odabira, pa shodno tome imaju i cijenu, a znamo dobro da financijska moć Hrvata nije bajna pa će onda radije dat malo više u početku pa onda imati jeftinije održavanje.

 

Kao što sam napisao kad sam kupovao auto gledao sam i Fiat Stila koji mi je bio 2. izbor, a tek onda 306,focus, fiesta, punto. I od 13 dizelaša na oglasnicima ni jednome nije radila klima i većina njih je već procjetala. Površinska korozija me ne plaši jer nju lako saniram, ali kad u prag možeš gurnut šaku onda je to već problem. I bratić koji ima Stila mi je rekao ako kupim da odmah moram ECU odnijet kod majstora da neke žice slemi. Jer se njemu prije nego što je to napravio auto random gasio tijekom vožnje.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

VW se poceo blatiti tamo poslje izlaska golfa 5 i kasnije kada su im motori crkavali kao na traci, kako sijes tako ces i zeti, sve po zaslugama. A blacenje je oduvijek postojalo, samo sto si ti tek sada postao svjestan jer je sada fora raditi meme po internetu. Druga stvar dosta vozaca VW ima cudan mentalitet, u slucaju kada njima crkne ne znam npr. turbina onda je to ok, dok ako se to dogodi na susjedovom renou onda je to smece, a to ljudima smeta, a originalna rasprava je da li uzeti Pola. Polo Mk4 1.9SDI Da, Polo Mk5 Ne. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2020 17:37 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Bold 1: ne piše da je netko počeo tad pratit auto scenu, već upravo suprotno, nego da od kad su se neki američki automobilistički influenceri počeli blamit vw od tad je i kod nas to počelo bit popularno

 

you must be new here, ja volim posrati svaki auto/brand, a posebno VW, upravo iz prije navedenog razloga 

btw kaj ti znači kada netko kritizira tvoj najbrand, boli guza?

 

ZooZ kaže...

Bold 2: nikad nisam rekao da je najbolji i najljepši, govorimo najviše o unutrašnjosti i tu je dosta lijepo složen u odnosu na konkurenciju.

 

Bold: nitko se tebi nije obratio po tom pitanju.. što uopće znači lijepo složen?

 

ZooZ kaže...

Zašto ljudi dižu VAG u nebesa, pa da te pitam, kad već si spomenuo punta, koliko starih unića i tipa viđaš na našim cestama? A sad reci koliko golfova 2 i 3. Vw je izgradio reputaciju sa svojim dugovječnim autima i pogotovo sa 1.9 tdi motorom, em štedljiv, em jeftin za održavanje u usporedbi sa ostalim dizelašima (dijelovi za veliki servis 900kn mali 250-300kn) i upravo zato ljudi kad ga kupuju auto ,vw i ekipa su pri vrhu odabira, pa shodno tome imaju i cijenu, a znamo dobro da financijska moć Hrvata nije bajna pa će onda radije dat malo više u početku pa onda imati jeftinije održavanje.

 

 

 

pitanje koliko ih ima je u biti skroz irelevantno, ali ako već spominješ, to je bilo zlatno doba VW-a, kako bi se reklo ti auti su ih proslavili, pogotova na našim prostorima.

nadalje, za te aute se i dalje može dobiti neka lova, zato ih se i krpa i vozi, a upravo je to i razlog zašto ne vidiš unića, jer fking kočnice i gume vrijede više od ostatka auta.. pogledaj koliko hondi civic iz 90tih ima još na cesti, isto tako, dobar auto, ljudi ih vole, krpaju i cijene.. no ponavljam, skroz nebitno za ovu diskusiju.

 

 

ivanzu kaže...

VW se poceo blatiti tamo poslje izlaska golfa 5 i kasnije kada su im motori crkavali kao na traci, kako sijes tako ces i zeti, sve po zaslugama. A blacenje je oduvijek postojalo, samo sto si ti tek sada postao svjestan jer je sada fora raditi meme po internetu. Druga stvar dosta vozaca VW ima cudan mentalitet, u slucaju kada njima crkne ne znam npr. turbina onda je to ok, dok ako se to dogodi na susjedovom renou onda je to smece, a to ljudima smeta, a originalna rasprava je da li uzeti Pola. Polo Mk4 1.9SDI Da, Polo Mk5 Ne. 

 

rekao bih da je čak i malo prije, tamo sa početkom pumpadizela, koji je isto imao svoje probleme, ali ni približno kao prvi CR-ovi..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja nisam imao nikad pouzdaniji auto, a nadrkan je na 160ks/l...i k tome je vag 2007, zanimljivo, ne?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko km ima cupra?

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

2.0TFSI nema problema od 2007 i tako je bilo dok nije dosla sestica gdje su odlucili staviti lanac pa su zajebali stvar, na Golfu 7 je odlican jer ima MPI i DI, imali su problema sa turbinama u pocetku, od 2019 MPI vise nema zbog Euro normi. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

Ja nisam imao nikad pouzdaniji auto

 

khm.. kad si samo francuze do sada vozio 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
🤣
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tony1999 kaže...

Koliko km ima cupra?

 

 167+, kupljena sa 126, remapirana na 127

nine kaže...
RuskeGTT kaže...

Ja nisam imao nikad pouzdaniji auto

 

khm.. kad si samo francuze do sada vozio 

 A sta ces, barem nekad su bili nes, al svejedno nepouzdani

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo nove vozilice, stigla u utorak, već ima jedno 1100 km  Ispod je 1.4 T-GDI od 140KS. 

 

Potrošnja u mješovitoj vožnji je oko 7L.

 

Ne mogu dati neki posebni review pošto sam do sad vozio Punta iz 2003-e 😆 

-
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2020 20:10 (The Unforgiven).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

lepi autek..

BTW super slike, vrat sam si iskrenul..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Lijepa je ta kia skroz jos mi se i ta boja svida. Samo slike su za vrat okrenut... 

11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Lijepa je ta kia skroz jos mi se i ta boja svida. Samo slike su za vrat okrenut... 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ručni ili DCT mjenjač ?

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The Unforgiven kaže...

Evo nove vozilice, stigla u utorak, već ima jedno 1100 km  Ispod je 1.4 T-GDI od 140KS. 

 

Potrošnja u mješovitoj vožnji je oko 7L.

 

Ne mogu dati neki posebni review pošto sam do sad vozio Punta iz 2003-e 😆 

 A fotić si promućkao prije upotrebe?

4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipa,

 

zna li tko kakvu dobru knjigu o automobilima?

Tražim knjigu gdje bi mogao prostudirati čemu koji dio motora služi i slične stvari da ne duljim sada.

 

Unaprijed hvala

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
robi995 kaže...

Pozdrav ekipa,

zna li tko kakvu dobru knjigu o automobilima?

Tražim knjigu gdje bi mogao prostudirati čemu koji dio motora služi i slične stvari da ne duljim sada.

Unaprijed hvala

 Napiši i jezik(e) na kojem može biti knjiga.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
4 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...
robi995 kaže...

Pozdrav ekipa,

zna li tko kakvu dobru knjigu o automobilima?

Tražim knjigu gdje bi mogao prostudirati čemu koji dio motora služi i slične stvari da ne duljim sada.

Unaprijed hvala

 Napiši i jezik(e) na kojem može biti knjiga.

 Engleski i hrvatski 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ako ti je jubitubi ok, pogledaj si ovaj kanal, najstarije uratke.. puno toga je jako dobro objasnio

https://www.youtube.com/user/EngineeringExplained/videos

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
4 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

ako ti je jubitubi ok, pogledaj si ovaj kanal, najstarije uratke.. puno toga je jako dobro objasnio

https://www.youtube.com/user/EngineeringExplained/videos

 Super,

još lakše , puno hvala na brzom odgovoru.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The Unforgiven kaže...

Evo nove vozilice, stigla u utorak, već ima jedno 1100 km  Ispod je 1.4 T-GDI od 140KS. 

 

Potrošnja u mješovitoj vožnji je oko 7L.

 

Ne mogu dati neki posebni review pošto sam do sad vozio Punta iz 2003-e 😆 

 lepoglava 

11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Decki kako kupujete rabljeni? 

Vizualno ga pogledate servisna knjizica ispis km i dizalica kod mehe ili vjerujete na rjec? 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Horatio_Hornblower kaže...

Decki kako kupujete rabljeni? 

Vizualno ga pogledate servisna knjizica ispis km i dizalica kod mehe ili vjerujete na rjec? 

 Napraviti sve što ti dopušta vrijeme, mjesto.. i vlasnik :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

E pa to je najgore 😂 vlasnici su malo presigurni u ono sto prodaju... 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

lepi autek..

BTW super slike, vrat sam si iskrenul..

 

Horatio_Hornblower kaže...

Lijepa je ta kia skroz jos mi se i ta boja svida. Samo slike su za vrat okrenut... 

Hahaha fakat nemam pojma kaj je sa slikama, prva je okej, ove ostale očito pošašavile 

 

Stric_Jura kaže...

ručni ili DCT mjenjač ?

 Ručni, nije bilo DCT-a u opremi i boji koju sam htio, a bome mi se nije dalo čekat do 4 mjeseca koliko su mi rekli da bi trajao uvoz.

1BIT kaže...
The Unforgiven kaže...

Evo nove vozilice, stigla u utorak, već ima jedno 1100 km  Ispod je 1.4 T-GDI od 140KS. 

 

Potrošnja u mješovitoj vožnji je oko 7L.

 

Ne mogu dati neki posebni review pošto sam do sad vozio Punta iz 2003-e 😆 

 A fotić si promućkao prije upotrebe?

 

kicmabrajker kaže...
The Unforgiven kaže...

Evo nove vozilice, stigla u utorak, već ima jedno 1100 km  Ispod je 1.4 T-GDI od 140KS. 

 

Potrošnja u mješovitoj vožnji je oko 7L.

 

Ne mogu dati neki posebni review pošto sam do sad vozio Punta iz 2003-e 😆 

 lepoglava 

 Jes, konačno isprobao tu famoznu pjenu 

-
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Horatio_Hornblower kaže...

Decki kako kupujete rabljeni? 

Vizualno ga pogledate servisna knjizica ispis km i dizalica kod mehe ili vjerujete na rjec? 

 Sve ovisi koliko se skup auto uzima. Ako se uzimam nesta do 10k eura pogledam ga izvana i iznutra, vidim jel motorni prostor masan i jel dimi i kako radi, pogledam servisnu, provozam. Ako se uzima auto za 20k eura uz sve ovo povedem nekog s dijagnostikom i provjerim kilometre na tehničkom ako se da.  Pazim da ne uzimam auto bas od nekog svercera i tjt.

#fsb
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima neko iskustva sa Meguiars sredstvima za čišćenje i njegu unutrašnjosti? Naručio bi sa partes.hr na preporuku frenda, al reko da pitam i tu.

 

Vidim da imaju i sredstva za čišćenje felgli, pa me zanima da li su bolja od ovih iz "klasičnih" dućana koja su se spominjala to zadnjih par stranica, tenks!

-
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pristigla nova igračka 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice