Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.195.367
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Nesto gledam vw scirocco i svidja mi se auto dosta.Ima tko kakva iskustva s njim,da ga je vozio?Kakav je u usporedbi sa trenutnom astrom j 1.7 92 kw.Opcenito me zanima 2.0 tdi motor,po mogucnosti dsg mjenjac....

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Nesto gledam vw scirocco i svidja mi se auto dosta.Ima tko kakva iskustva s njim,da ga je vozio?Kakav je u usporedbi sa trenutnom astrom j 1.7 92 kw.Opcenito me zanima 2.0 tdi motor,po mogucnosti dsg mjenjac....

 Nemam iskustva sa njim, ali mislim da su im cijene previsoke s obzirom da je to auto na Golf 5 platformi (iako ne sumnjam da je dobar auto).

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To ti nije bas usporedivo, jedan je obican hatch, a drugi coupe. 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Danas sam iskoristio lijepi sunčan dan da se riješim cvrčki/zrikavca u autu

Uzeo sam traku za omotavanje kablova, jako mi se dobra pokazala kao izolacija kod trenja dvaju materijala kao što su plastike u autu.
Kad novijih auta se sve manje plastike pričvršćuju vijcima, pa su sklonije škripanju koje se pojavljuje usred njihovog trenja na spojevima...
Sve je to lijepo i jako jednostavno za raditi kada nemaš niti jedan vijak...ali...ali prokleti cvrčci...

 

anyway

prilikom demontaže zadnjih farova sam primjetio da mi plastika sa unutarnje stane fara malo struže po karoseriji i tako se izlizao lak do lima, te je načela hrđa, odma sam premazao antikorozinom, temeljnom i novim lakom, da zaštitim dok je još vrijeme...
Te sam kod stražnje klupe sve plastike poskidao i obljepio sa već spomenutom trakom površine koje su u direktnom kontaktu i koje uzrokuju škripanje (cvrčke/zrikavce), bilo je posla, skoro cijelu rolu sam potrošio, iskoristio predivnu subotu, popio pivu, riješio se cvrčki sa zadnje klupe

oštečenje oštečenje
 
antikorozin antikorozin
 
temeljna+lak temeljna+lak
 
lijevi+far lijevi+far
 
desni+far desni+far
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 BTW:

Ono kad si prošli vlasnik talijana, a trenutno voziš japanca, pa se ništa ne kvari i kreneš šrafat iz navike

 

EDIT:
E da @ivanzu, znam da se ti kužiš u materijale u automobilima, baš sam malo gledao, ni jedna plastika na suzukiu nije od ABS-a, sve je više manje PP ili neka druga vrsta koja počinje sa P

Evo od čega je far napravljen:

 

Leće - PMMA
Kućište - ASA

Unutarnja leća 1 - PC
Unutarnja leća 2 - PAR

Leće RR - PMMA

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2020 22:22 (1BIT).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Ima tko kakva iskustva s njim

 

imam ja iskustva s njim.. svaki put kada mu vidim zadnji kraj, nadraži mi se kemoreceptorska okidajuća zona..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Di si uzeo traku? Bauhaus, Tokić, era komerc, nitko nema, niti manje trgovine po vg.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tony1999 kaže...

Di si uzeo traku? Bauhaus, Tokić, era komerc, nitko nema, niti manje trgovine po vg.

 U hrv ti znam jedino da ih chipoteka prodaje, al su ti skuplje nego sa ebay-a šta sam linkao

 

LINK1

 

LINK2

 

BTW:
Piše noise damping klasa C, šta god to značilo, ja sam dosta zadovoljan sa njima

Ja sam uzeo u chipoteki i od kineza sa ebay-a, isti vrag...

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2020 22:30 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Za Chipoteku znam al nemam vremena zaletit se. Meni treba za sic na biciklu... 

 

Upravo naručio s aliexpress

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tony1999 kaže...

Za Chipoteku znam al nemam vremena zaletit se. Meni treba za sic na biciklu... 

 

Upravo naručio s aliexpress

 Sretno, taman će ti do zime doći 

Ništa ne ostavljam nezavrš
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sa cim podmazat gumu kod prozora (ak to cvili) ? Znaci vecinom kad zatvaram/otvaram prozom to skripi na sve strane i ide mi na zivce, i jel silikon sprej dobar za to ?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Nesto gledam vw scirocco i svidja mi se auto dosta.Ima tko kakva iskustva s njim,da ga je vozio?Kakav je u usporedbi sa trenutnom astrom j 1.7 92 kw.Opcenito me zanima 2.0 tdi motor,po mogucnosti dsg mjenjac....

 Puno je zivlji motor od tog 1.7, pogotovo u niskim okretajima, dsg bi izbjegavao zbog skupih mogucih problema.. Meni se npr ta astra sa dobrim 18" felgama vise svida i sigurno je prostranija i udobnija no ako gledas tu igracku scirocco onda ti je valjda prostranost zadnja na listi, samo kad bi u njoj bio 2.0 tdi, ovako zaostaje malo sa tim 1.7, nije da nejde al kad probas 2.0 ostanes paf kolko je zivahniji.. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Nesto gledam vw scirocco i svidja mi se auto dosta.Ima tko kakva iskustva s njim,da ga je vozio?Kakav je u usporedbi sa trenutnom astrom j 1.7 92 kw.Opcenito me zanima 2.0 tdi motor,po mogucnosti dsg mjenjac....

 Ima frend tta, to je isti auto koliko znam.

Tvrd, drži odlično, iza mjesta nis nema, nizak dosta

Samo njegov je manualac 2.0 tfsi,

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Sa cim podmazat gumu kod prozora (ak to cvili) ? Znaci vecinom kad zatvaram/otvaram prozom to skripi na sve strane i ide mi na zivce, i jel silikon sprej dobar za to ?

 Silikonski sprej.

Ima ga WD a i lidlu nekada dode onaj njihov W5

S vremena na vrijeme podmazes.

Ili kokpit sprej... S njim mozes i pojaseve pa se brzo vracaju itd ( pogodno kod starijih auta di se uspori s vremenom )

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zna netko gdje najjeftinije kupit zvučnu izolaciju za auto, dynamat mi je preskup jer trebam za kabinu na traktoru.

I ako netko ima iskustva sa firmama koje miješaju auto lak, koje su najbolje?

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Baš je danas vruce vani

A u golfu....

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Buraz i ja iskoristili lijepo vrijeme ovaj vikend da ispoliramo njegovog pola i da stavimo vosak, bome valja ovaj BH double speed wax 

 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
hahhaajaads kaže...

Sa cim podmazat gumu kod prozora (ak to cvili) ? Znaci vecinom kad zatvaram/otvaram prozom to skripi na sve strane i ide mi na zivce, i jel silikon sprej dobar za to ?

 Silikonski sprej.

Ima ga WD a i lidlu nekada dode onaj njihov W5

S vremena na vrijeme podmazes.

Ili kokpit sprej... S njim mozes i pojaseve pa se brzo vracaju itd ( pogodno kod starijih auta di se uspori s vremenom )

 Di tocno naspricas pojas?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tony1999 kaže...
Fake_Alert kaže...
hahhaajaads kaže...

Sa cim podmazat gumu kod prozora (ak to cvili) ? Znaci vecinom kad zatvaram/otvaram prozom to skripi na sve strane i ide mi na zivce, i jel silikon sprej dobar za to ?

 Silikonski sprej.

Ima ga WD a i lidlu nekada dode onaj njihov W5

S vremena na vrijeme podmazes.

Ili kokpit sprej... S njim mozes i pojaseve pa se brzo vracaju itd ( pogodno kod starijih auta di se uspori s vremenom )

 Di tocno naspricas pojas?

 Izvuces ga van cijelog i sa jedne i druge strane ga spricas... da se natopi..... em miriši, ide kao raketa nazad, a ne posere ti odjecu.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imate li iskustva sa majstorima za krpanje tkanine na autu, reparaciji tapecirunga ?

Za Matusa u Sesvetama znam, zanimaju me ostali.

 

Kak opce zakrpaju manji dio da se uopce ne kuzi ? Igla i konac ?

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 18:52 (Batista).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ABS je skuplji od PP/PE i sl. derivata i tezi tako da se jako malo koristi, pretezito se koristi u interijerima ali nema ga vise ni tamo u posljednih 10 godina, zadnji su ga koristili Audi i Peugeot ali ga vise nema ni kod njih u nedavno izbacenim modelima.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Napokon slozen i home made Clubsport kit...sipka iz domace radinosti (razmisljam dal ju wrapat u carbon foliju ili pustiti ovako sjajno crnu), a mreza od Jeepa Wranglera, koja je imala samo 2 bocne zakacke za sipku i k tome jos prekratke, ali mreza kao mreza je imala najslicnije dimenzije potrebnima...od viska trake sa donjih zakacka izradene su srednje 2 zakacke i produljene bocne, te dodan cicak na ta produljenja. Nisam jos skinuo klupu jer ju moram umotat u nesto da ih zastitim prije pohranjivanja u konobi.
Ovaj tjedan montaza Ate power disc i Ferodo DS2500, pleteni lajtunzi i Motul RBF 660 ulje za kocnice, te pripreme za nadolazeci Track Day 30.6.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...

Imate li iskustva sa majstorima za krpanje tkanine na autu, reparaciji tapecirunga ?

Za Matusa u Sesvetama znam, zanimaju me ostali.

 

Kak opce zakrpaju manji dio da se uopce ne kuzi ? Igla i konac ?

 Ja ti imam dost dobra iskustva sa ovim tu, odi vidi, pitaj, pa ak ti odgovara, dogovori

 

Kako zakrpa, ne znam, al sve se može

 

EDIT:
Službena stranica LINK

 

 

 

Off topic:

Kaže rus da mu lada na zippo gorivu ide bolje

 

Samo napunit auto benzinom je cca 450Kn, a zippo gorivom cca 2500Kn

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 23:52 (1BIT).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

u potrazi sam za ljetnim gumama sad kad su se otvorile granice razmisljao sam otic kod lasica u sloveniju to mi je prvi izbor zasada ali zanima me kako se krecu cijene kod nas u hrvatskoj i u kojim trgovinama ih kupiti ,rijec je o dimenzijama 185/65/15 opel astra g 1.4 16v 2003 godina .hvala

Samobor je lepa varoš
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Vrijeme mi je za mali servis na mom traktoru, vw golfu, 1.9 tdi. Prošle godine mijenjao sve filtere, zraka, ulja, goriva, kabine, čep kartera sa podloškom(wtf), ulje castrol edge titanium td 5w 40.
Dali da ponovim radnju i sve promijenim ili može bez nečega?
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bumbumzvonko kaže...
Vrijeme mi je za mali servis na mom traktoru, vw golfu, 1.9 tdi. Prošle godine mijenjao sve filtere, zraka, ulja, goriva, kabine, čep kartera sa podloškom(wtf), ulje castrol edge titanium td 5w 40.
Dali da ponovim radnju i sve promijenim ili može bez nečega?

 Ma kakvi, promijeni samo filter ulja i ulje, sad ne znam kolko si se vozil al nit filter zraka nebi trebao bit nit blizu prljavom.

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
A taman napravio 15000km, u manjem gradu. Nema puno semafora. Od tih 15k 5k je na autocesti. A i meho me savjetuje da ne treba ali mi žao jer sam ga kupio održavanog pa ga nastojim isto tako održavati. Ali ako ne igra veliku ulogu onda ću samo ulje i filter ulja.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.6.2020 13:20 (bumbumzvonko).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bumbumzvonko kaže...
A taman napravio 15000km, u manjem gradu. Nema puno semafora. Od tih 15k 5k je na autocesti. A i meho me savjetuje da ne treba ali mi žao jer sam ga kupio održavanog pa ga nastojim isto tako održavati. Ali ako ne igra veliku ulogu onda ću samo ulje i filter ulja.

 Ma nemas potrebe, jedino eto filter zraka mozes i sam vidjet ak je zaprljan ili ne, ak je onda i njega mozes stavit.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Filter ulja, ulje i podloska. 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel vidite i vi što i ja vidim?

 
 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Jel vidite i vi što i ja vidim?

 

nope, kaj gledamo?

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice