Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.182.069
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Kamera ima dosta - morate razlikovati drzavne kamere i privatne "amaterske filmografe",

koji sumnjivo uokolo snimaju sve i svasta.

 

Mozda je glupo objasnjeno, ali da, kad se pogleda koje su zemlje koje primaju "izbjeglice"

i mnogobrojno islamsko stanovnistvo, onda bi vam svima trebalo biti jasnije, da jedna

RH u kojoj ima 50 "izbjeglica", jer eto jos nisu stigli "pobjeci" u AT, DE, FR, GB itd.

 

U DE ima 40mil turaka, ukupno 45min muslimana, u AT ima 3mil muslimana, RH ima 4.1mil stanovnika.

O tome pricam. RH nije nikom zanimljiva meta, jer ni USA je ne moze naci na karti, a kamoli talibani, isil ili netko treci.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel tko od vas ovak farba auto 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Šta je ovo? Nekakvo testno vozilo za obuku autolakirera pa tu samo uče konzistenciju prelaska sa pištoljem?

Ovako loše nije ni izgledao Tavarishev F&F Murci, kojeg su bojali sa sprejevima na parkingu u Islandu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2020 21:46 (ZooZ).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Šta je ovo? Nekakvo testno vozilo za obuku autolakirera pa tu samo uče konzistenciju prelaska sa pištoljem?

Ovako loše nije ni izgledao Tavarishev F&F Murci, kojeg su bojali sa sprejevima na parkingu u Islandu.

 Kakav pištolj lol, ovo izgleda kao da je s kistom lol

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Zato sam i napisao, samo uče konzistenciju prelaska (brzinu, preklop, podešanje pritiska) da samo dobiu jednolikost u boji ,što je još teže postići na ovakvom "krajoliku" nego na ravnom limu. A možeš ti i sa pištoljem napravit lošiji posao nego sa kistom.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

<Više kao tempere :D

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

 

Ovako loše nije ni izgledao Tavarishev F&F Murci

 To je bilo remek djelo za ovo 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Jel tko od vas ovak farba auto 

 BTJ kaj je ovo? Gledam i ne vjerujem, ovo je netko zalijevao auto bojom direkt iz kante  

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Uzas... jedina dobra stvar, taj automobil je blindiran, otporan na kamencice, jer ima boju 1cm debelu.

Al vrlo vjerovatno na jakom suncu ce boja ispucati, zbog velike razlike u povrsinskom i dubinskom rastezanju boje.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

a meni to liči da je netko napravio od stakloplastike panele umjesto lima i obojao... pa vidite uzorak niti ispod "hirofe" (žbuke)...

Ju je je? Je ju je!
4 godine
offline
Auti - ultimativna tema
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Danas je bilo malo hladno

 

Obukao sam crijevo niskog tlaka u ARMAFLEX od 13mm... Na dijelu gdje dira motor ga duplo odjenuo jer se crijevo stvarno ugrije od motora.

Mjerio sam crijevo

 

 

Klima ne radi - temperatura crijeva / motornog prostora 50c

 

Klima ne radi - odjeveno ARMAFLEXOM..... temperatura crijeva 30c.... motorni prostor 50 c

 

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 19:37 (Fake_Alert).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pa jel nije barem kupoprodajni napravljen?

Ili barem neke podatke o kupcu imaš i prijaviš.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
next'24 kaže...
Jutro ekipa

Situacija je sljedeca, prije 7 dana mijenjao sam ulje na w203 i rekao sam im da cu 5w30 mobil1 pod pretpostavkom da znaju sta rade

Kad sam se vratio samo samo ubacio boce u gepek nisam gledao sta su sipali

I otvaram sutri dan gepek i tamo velika boca 5 litara 5w30 ali specifikacija Ford 913C i 913D,i 2 litra sa mercedesovom specifikacijom kao i sto treba biti

Je li predstavlja problem za auto ovih 5 litara fordove specifikacije? Oba su 5w30

 ima li znalaca za ulja hehe

 

znaci nasuli su 5 litara ovoga -
https://www.motoroel100.de/WebRoot/Store13/Shops/62593035/5658/1DA5/F487/9418/981F/C0A8/2BBC/1641/Mobil-5W30-FE-1X5L_ml.jpg - (SPECIFIKACIJE)

i 1 i po litar ovoga (koje je ispravno) - https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/71TfEEqAhiL.jpg - (SPECIFIKACIJE)

Smije li se auto nastaviti voziti, naravno skratiti cu servis, na 8k km max ili na 7-8 mjeseci, sta prije dodje

 

90% je otvorena voznja

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 23:10 (next'24).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Trebaju mi ljetne gume za suv. Dimenzije su 225/65/R17.

Najvjerojatnije ću uzeti u Vulkalu a samo ove su im u tim dimenzijama:

NOKIAN 225/65 R17 WETPROOF SUV 106V XL

HANKOOK 225/65 R17 RA33 102H

KUMHO 225/65 R17 HP71 102V

KUMHO 225/65 R17 KL33 102V

NEXEN 225/65 R17 N FERA RU1 102H

NEXEN 225/65 R17 ROADIAN HTX RH5 102H

 

Ne znam po čemu da odaberem najkvalitetniju (osim po kriteriju cijene)

Nokian je od ovih najskuplja, 730 kn. Da li uzeti to ili gledati negdje drugdje?

PSN - darklydexter
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
ramzocro-HCR kaže...
Jumperrr kaže...

Ekipa kakva su iskustva sa problemima na audi b9 2.0 tdi cr i uljnim pumpama? 

Čitao sam da je na poprečno postavljenim cr motorima popravljeno (passat, škoda), dok kod audija sa uzdužno postavljenim motorom još je uvijek problem. Koliko je to točno nemam pojma. Zna li tko možda šta bolje? Hvala. Lp

 Nedavno u razmaku od dva mjeseca su nam došle Dve sedmice GTD sa starom bolešću bregasta + hidropodizači. Povuklo pumpu sa sobom u grob. Jedna 190, druga 230t. 

 

Jedino loše što sam vidio u zadnjih par godina otkad sam se prebacio u tu branšu, glede novih tdi-a.

 

Češće nam se desi da se ljudi voze s začepljenim dpf-om pa si unište turbine, ili otpušu brtve glave, nego bilo šta drugo, ovo su izuzetci u zadnje vrijeme bili..

 

A ovo što si čitao, nije točno. Barem koliko zasad se zna. Bio bi recall sigurno, ili neka halabuka.

Bump, posto ovi noviji VW motori EA288 i EA211 imaju integrirane bregaste u glavu pa se ne mogu zamjeniti koliko je kostao takav popravak?

 Tvrdi da je platio parakarter s bregastima 500€,sad, dal je to istina, objesi mačka o rep.

 

Mi smo za ruke uzeli 250€ cca. Cijeli dan sam to delao, imao sam šta za raditi... Pazi, tu je cijena raskapusavanja svega, ispiranje motora, čišćenje kartera, novo sito u karteru. Pumpa ulja komplet rastavljanje, dosta sam i nje promjenio. Skidao sam leteće da vidim dal su dobili po nosu upopto je on to vozio tako dosta dugo. Plus distribucija. Idi to sve zasebno jedno po jedno raditi, opet neće bit jeftino. 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko okvirno kosta da netko dovuce iz njemacke auto u hrv? 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

300-500€ samo spediter, 1500€ kompletna usluga mislim.

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ma nece ti nista bit, sve je to 5w30 mobilovo ulje.. samo je bitno da nisu koristili tipa 5w30 sa 5w40, 10w40 itd..
Imas lika na youtubeu sta je promijesao 10 ulja pa mu nista nije bilo :D
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Horatio_Hornblower kaže...

Koliko okvirno kosta da netko dovuce iz njemacke auto u hrv? 

 Sam prijevoz je 350-500€, ovisno iz kojeg grada se dovozi. Vozio sam to dosta vremena pa znam.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
next'24 kaže...
next'24 kaže...
Jutro ekipa

Situacija je sljedeca, prije 7 dana mijenjao sam ulje na w203 i rekao sam im da cu 5w30 mobil1 pod pretpostavkom da znaju sta rade

Kad sam se vratio samo samo ubacio boce u gepek nisam gledao sta su sipali

I otvaram sutri dan gepek i tamo velika boca 5 litara 5w30 ali specifikacija Ford 913C i 913D,i 2 litra sa mercedesovom specifikacijom kao i sto treba biti

Je li predstavlja problem za auto ovih 5 litara fordove specifikacije? Oba su 5w30

 ima li znalaca za ulja hehe

 

znaci nasuli su 5 litara ovoga -
https://www.motoroel100.de/WebRoot/Store13/Shops/62593035/5658/1DA5/F487/9418/981F/C0A8/2BBC/1641/Mobil-5W30-FE-1X5L_ml.jpg - (SPECIFIKACIJE)

i 1 i po litar ovoga (koje je ispravno) - https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/71TfEEqAhiL.jpg - (SPECIFIKACIJE)

Smije li se auto nastaviti voziti, naravno skratiti cu servis, na 8k km max ili na 7-8 mjeseci, sta prije dodje

 

90% je otvorena voznja

Iskreno ja to nebih vozio jer kolega gleda gradaciju koja je ista 5w30 ali to nema veze jer ja sam na brzinu bacio oko i specifikacije ulja su drugačije jedne su ACEA A5/B5 a drugo ulje je ACEA C3.

Drugo je kada se stavi ista specifikacija i gradacija a različiti proizvođači.

A kao drugo pa što nisi otišao tamo di si mijenjao i tražio da ti to zamjene o njihovom trošku.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2020 17:44 (tomislavivic).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
tomislavivic kaže...
next'24 kaže..

 ima li znalaca za ulja hehe

 

znaci nasuli su 5 litara ovoga -
https://www.motoroel100.de/WebRoot/Store13/Shops/62593035/5658/1DA5/F487/9418/981F/C0A8/2BBC/1641/Mobil-5W30-FE-1X5L_ml.jpg - (SPECIFIKACIJE)

i 1 i po litar ovoga (koje je ispravno) - https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/71TfEEqAhiL.jpg - (SPECIFIKACIJE)

Smije li se auto nastaviti voziti, naravno skratiti cu servis, na 8k km max ili na 7-8 mjeseci, sta prije dodje

 

90% je otvorena voznja

Iskreno ja to nebih vozio jer kolega gleda gradaciju koja je ista 5w30 ali to nema veze jer ja sam na brzinu bacio oko i specifikacije ulja su drugačije jedne su ACEA A5/B5 a drugo ulje je ACEA C3.

Drugo je kada se stavi ista specifikacija i gradacija a različiti proizvođači.

A kao drugo pa što nisi otišao tamo di si mijenjao i tražio da ti to zamjene o njihovom trošku.

  a nazalost na putu sam, tek cu biti u mogucnosti otici do tog servisa za 10ak dana

sta se lose moze desiti ako ulje ostane, 7-8k km ili pola godine? i naravno drugi put sam da odaberem pravilno ulje :)

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Moze ostetiti DPF ako ga ima i ako nije low saps ulje. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2020 18:58 (ivanzu).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ljudi, kod stavljanja agresivnije tekucine za kocnice, dal bi trebalo i pletene lajtunge staviti? Kao ono kad stavis novi antifriz, pa pustis staru pumpu vode, pa cesto propisaju brtve?

Spremam se za mj dana na grobnik, nabavljuju se upgradeovi (ne za snagu, nego za zakocit, iako sam mislio ic na 2+ i 380ks prije grobnika, al sam shvatio da treba se ipak zaustavit sa 200+ na 70-80)

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2020 19:58 (RuskeGTT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Lajtunzi ostaju isti i ako ne bi skodilo otici na zicane. 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Talijani izumitelji

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Talijani izumitelji

 The first passenger car to use the common rail system was the 1997 model Alfa Romeo 156 2.4-L JTD,[5] and later that same year, Mercedes-Benz introduced it in their W202 model.

 

The Lancia Aurelia introduced the front engine rear transmission configuration later used by Ferrari, Alfa Romeo, Porsche, GM, and Maserati, as well as the V6 engine, which is now common. It had inboard rear brakes, an important way of reducing un-sprung weight.

 

In 1914, an advanced Grand Prix car was designed and built, the GP1914, with a four-cylinder engine, double overhead camshafts, four valves per cylinder, and twin ignition.[6] However, the onset of the First World War halted automobile production at A.L.F.A. for three years.

 

 

Enzo Ferrari proved a better team manager than driver, and when the factory team was privatised, it became Scuderia Ferrari. When Ferrari left Alfa Romeo, he went on to build his own cars. Tazio Nuvolari often drove for Alfa, winning many races before the Second World War.  (da se podsjete tko i odkud je Ferrari).

 

Newer innovations include complete CAD design process used in designing the Alfa Romeo 164[45] and a robotised/paddle control transmission called Selespeed used in the 156;[46] the 156 was also the world's first passenger car to use Common rail diesel engine.[47] The Multiair -an electro-hydraulic variable valve actuation technology used in MiTo was introduced in 2009.[48] In 2016, the Alfa Romeo Giulia came with electrical brakes.[49]

 

 

Mechanical variable valve timing was introduced in the Alfa Romeo Spider, sold in the U.S. in 1980.[38] All Alfa Romeo Spider models from 1983 onward used electronic VVT.[39]

 

Alfa Romeo tested one of the very first electronic fuel injection systems (Caproni-Fuscaldo) in the Alfa Romeo 6C 2500 with "Ala spessa" body in 1940 Mille Miglia. The engine had six electrically operated injectors, fed by a semi-high pressure circulating fuel pump system.[37]

 

 

Alfa Romeo has introduced many technological innovations over the years, and the company has often been among the first users of new technologies. Its trademark double overhead cam engine was used for the first time in the 1914 Grand Prix car,[36] the first road car with such an engine, the 6C 1500 Sport, appeared in 1928.

 

Ovo su stvari koje si mi prve pale na pamet potražiti, ima toga još.

 

Talijani uvijek riskiraju prvi sa novim tehnologijama, a i dalje ih se drži za smijeh. Ono što se drugi ustručavaju i ne usude, tu su žabari. Nakon njih idući sa inovacijama i hrabrosti su Honda i Mercedes, ostali se samo šlepaju.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Po tome su talijani imali i prvi hibrid... sort of... na plin i benzin

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Talijani nisu napravili prvi auto u CAD-u, tu su francuzi vodeci.

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Alfa 164 je prvi, a ne neki francuz u CAD
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice