Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.109
|
čitano: 13.233.819
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nisam vozio ali ganjao sam se za njim kroz guzvu prema Jankomiru s e90. Nije mi uspio pobjec, ali nisam ga uspio stici. Svidja mi se ko mala jurilica, jos ga mapirati i zvijerka

#fsb
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da imas dvojicu na forumu koji je voze.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Je li itko vozio Suzuki Swift Sport 1.4T? Kakav je dojam? 

 Kod mene kolega na poslu ima sx4 s-cross sa identičnim 1.4T motorom, kaže da je sa motorom jako zadovoljan, za po gradu ima i previše snage, pa ga vozi uglavnom sa pola gasa i potrošnja mu je oko 6.5L, e sad šasija nije ista, pa se ne može usporedit...

(rekao mi je da mu u taj 1.4T motor ide 5W30 ulje koje je uglavnom standardno na većini novijih auta 2012->)

Jedino šta su japanci bili dosta striktni oko jedne stvari koju ja ponekad volim naglasiti

weight reduction

Pa tako sss 1.4T ima spremnik goriva od samo 37L, pa je možda autonomija malo manja zbog uštede na masi...

 

 

Zgodno za napomenuti što je Šebalj komentirao:
Omjer snage i mase (kila<->konj) je na novom swiftu sport identičan kao i na starom legendranom swiftu gti

 

 

BTW:
Sad kad si već postavio to pitanje, ne znam jel se još uvijek kod uvoznika može zatražiti probna vožnja sss-a koji je izložbeni primjerak, volio bi ga i ja samo isprobati, ja sam u tom najnovijem sjedio na Zg auto show-u 2017 (ili 2018 nisam ziher kad je bio izložen) i sjedala su odlična, ja sam sitniji pa mi bočni oslonci odlično pašu, mjenjač ima kratak hod, precizan, mada malo tvrđi (možda jer sam ga šaltao ugašenog kad ga ne podmazuje ulje, tj možda bude u vožnji nešto mekše), volan je odličan, mada meni osobno ne paše sjajna plastika u donjem djelu i nisam neki fan touch screen radia, pa to nemogu komentirati...

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2020 20:29 (1BIT).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Mislim da imas dvojicu na forumu koji je voze.

 Kolega je pitao za noviji model, ja vozim stari

 
 

A ko je drugi kolega sa sss?

 

 Off topic:

BTW:
Neki dan sam vidio žensku u crvenoj hondi prelude...skoro sam zaboravio doma doć

Ne znam jel me više dojmilo vrhunsko stanje auta ili zgodna žensa u njemu, tj nisam bio siguran šta vidim

Al auto top, na gepeku mali spojler (kao mitsubishi lancer evo, samo upola niži), crvena boja u odličnom stanju, ispolirana, ali vjerojatno i friško polakirana, bijele (ili sive) felge 17 ili veće, možda malo spušten, ali većinom oem izgled, baš odličan...

Ali nikako nisam mogao povezati taj auto sa ženskim vozačem i onda još vrhusnko stanje auta s obzirom na godinu proizvodnje

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2020 20:20 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hvala na informacijama, za sada je plan uzeti Fiestu ST 1.5T ali trazim backup plan u slucaju da korona razjebe planove posto to tek sljedece godine, a swift mi se cini zanimljiv i donekle je normalna cijena.  

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Je li itko vozio Suzuki Swift Sport 1.4T? Kakav je dojam? 

 Ja sam ga probao na danima otvorenih vrata . Zanimljiv autić, lijepo se vozi , samo mi se interijer baš ne svidja .

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2020 22:13 (Rucipe).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Meni se samo ne svidja sto nema sredisnji naslon za ruke, kao da je to nesto vrijedno 5000€,

pa eto da malo ustede, ili da je tesko 50kg, pa da ustede na masi vozila.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Ne znam jel me više dojmilo vrhunsko stanje auta ili zgodna žensa u njemu, tj nisam bio siguran šta vidim

 

žena sa ukusom, dobar auto .. zbunilo bi i najbolje 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipa,

 

dotrajale su mi D2S Xenon žarulje pa planiram uzeti druge, pikiram Osram D2S Cool Blue Intense, jel ih ima tko? Kakva su iskustva?

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ekipica, koja bi bila realna cijena za Clio 4, 2014.,1,2 benzin, 55kW, 50 000km.

Imam ga prilike uzeti za 47 000kn, regan 10mjeseci, + 4 zimske gume koje još moram pogledati u kakvom su stanju.
-
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Update za celjusti. Reparirao zadnju lijevu prije 2 dana, sve 5 do danas, ali... Znaci taman se spremao da prosvrljam malo negdje po Kutini, idem na autocesti cca 140-150kmh i odjednom tresnja, ali tresnja toliko kao da ce kotac otpast iz lezista (go*no se probudilo u meni , sve se pocne trest na toj brzini, vec sam se pripremio za ono najgore), izadjem van kad ono prednji desni kotac vruc da boli glava. I tako, ode jos 300kn za reparaciju  Kolko srece imam u 2020, ovaj mjesec mi bude jos i zadnja desna i prednja lijeva 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Danas sam vidio osmo cudo svijeta, policajac na motoru me prestigne i zaustavi ovog ispred za presporu voznju. Covjek je vozio 40kmh ispod ogranicenja, a ne mozes ga nikako pretjeci zbog prometa koji se taman stvori ili dode neki nepregledan zavoj.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2020 19:21 (ivanzu).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja promjenio na golfu 6 SACHS set kvacila u prvom mjesecu , nakon mjesec dana opet problemi sa saltanjem na kraju promjenim cilindar kvacila...Sada me jebe abs pumpa sa elektronikom u porscheu traze 1000e , polovne ne mogu naci nigdje ako Bog da da promjenim zupcasti u ljetu i neka ide u pizdu materinu i 2020.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2020 19:28 (MGloc).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pocket rocket za žvakaće
OGLAS

full oem, malo kilometara

Jedino bi trebalo hrđu riješit...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Update za celjusti. Reparirao zadnju lijevu prije 2 dana, sve 5 do danas, ali... Znaci taman se spremao da prosvrljam malo negdje po Kutini, idem na autocesti cca 140-150kmh i odjednom tresnja, ali tresnja toliko kao da ce kotac otpast iz lezista (go*no se probudilo u meni , sve se pocne trest na toj brzini, vec sam se pripremio za ono najgore), izadjem van kad ono prednji desni kotac vruc da boli glava. I tako, ode jos 300kn za reparaciju  Kolko srece imam u 2020, ovaj mjesec mi bude jos i zadnja desna i prednja lijeva 

 Inace je pravilo da sve repariras, pa nemas problema :P

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

U boljem stanju nego moj kojega sam imao 2000-e

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kađo prkosi godinama:

 
 

Netko je napravio loš tuning golfa VII

 
 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa kakva su iskustva sa problemima na audi b9 2.0 tdi cr i uljnim pumpama? 

Čitao sam da je na poprečno postavljenim cr motorima popravljeno (passat, škoda), dok kod audija sa uzdužno postavljenim motorom još je uvijek problem. Koliko je to točno nemam pojma. Zna li tko možda šta bolje? Hvala. Lp

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 21:06 (Jumperrr).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jumperrr kaže...

Ekipa kakva su iskustva sa problemima na audi b9 2.0 tdi cr i uljnim pumpama? 

Čitao sam da je na poprečnim cr motorima popravljeno (passat, škoda), dok kod audija sa uzdužnim motorom još je uvijek problem. Koliko je to točno nemam pojma. Zna li tko možda šta bolje? Hvala. Lp

 Nisam cuo za te motore, al ovaj u videu ti prica o 2.0 tdi PD motorima tamo oko 2007 godine

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Mislio sam na rotaciju motora. Imaš sliku u prilogu na šta sam mislio. Da, ali i dan danas vw motori imaju uljnu pumpu koja je pogonjena sa hex shaftom i sa tim zubčanicima. 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
hahhaajaads kaže...

Update za celjusti. Reparirao zadnju lijevu prije 2 dana, sve 5 do danas, ali... Znaci taman se spremao da prosvrljam malo negdje po Kutini, idem na autocesti cca 140-150kmh i odjednom tresnja, ali tresnja toliko kao da ce kotac otpast iz lezista (go*no se probudilo u meni , sve se pocne trest na toj brzini, vec sam se pripremio za ono najgore), izadjem van kad ono prednji desni kotac vruc da boli glava. I tako, ode jos 300kn za reparaciju  Kolko srece imam u 2020, ovaj mjesec mi bude jos i zadnja desna i prednja lijeva 

 Inace je pravilo da sve repariras, pa nemas problema :P

 

 Uzeo sam i to u obzir, i na kraju idem na to tak da sam i ja i sljedeci vlasnik mirni 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 21:45 (hahhaajaads).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jumperrr kaže...

Mislio sam na rotaciju motora. Imaš sliku u prilogu na šta sam mislio. Da, ali i dan danas vw motori imaju uljnu pumpu koja je pogonjena sa hex shaftom i sa tim zubčanicima. 

 Ne ne, nisam cuo za te motore (da imaju problem) :)

Ako i postoji problem na novijim, pisalo bi se na specijaliziranim forumima o tom puno.

3 godine
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, ima nas 5 u obitelji kojeg bi polovnog jednogodisnjaka preporucili za do 100,000.00kn? Mislio sam cak novu Daciu Sandero Stepway nisam pametan(radim od 20-30tkm godisnje), svaki savijet dobrodosao!

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Deda666 kaže...

Pozdrav, ima nas 5 u obitelji kojeg bi polovnog jednogodisnjaka preporucili za do 100,000.00kn? Mislio sam cak novu Daciu Sandero Stepway nisam pametan(radim od 20-30tkm godisnje), svaki savijet dobrodosao!

 Mi smo prije godinu i pol ulovili jednoj S-Crossa za 115.000, star 2 godine.

Možda cijene idu dolje, možda bolje pregovaraš... :)

 

I nas ima 5 i baš je lijepo nagurati klince unutra :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
online
Auti - ultimativna tema

Upadam ko padobranac, ali kolko su stari klinci?
Pitam zbog sjedalica. Nas bi trebalo uskoro biti 5 i dvije sjedalice sa jajetom na zadnjoj klupi mi nikak ne izgleda izvedivo.

Moji trenutni klinci su 6 i 4 god a treci samo kaj nije 

Vozimo se trenutno u opel astri J karavanu.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
smajlee kaže...

Upadam ko padobranac, ali kolko su stari klinci?
Pitam zbog sjedalica. Nas bi trebalo uskoro biti 5 i dvije sjedalice sa jajetom na zadnjoj klupi mi nikak ne izgleda izvedivo.

Moji trenutni klinci su 6 i 4 god a treci samo kaj nije 

Vozimo se trenutno u opel astri J karavanu.

 Prave, prave sjedalice?

Sva sreća, meni su veću onim "boosterima" pa nemam problema s time.

Kad sam kupovao sam gledao koji imaju prava tri sjedala iza.:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=1022633

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Da, tri sjedalice - najčešće neki monovolumeni.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

B9 nema problema sa uljnom pumpom, a tko dovoljno dugo trazi po netu uvijek ce pronaci neki abnormalni kvar na bilo cemu. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 22:19 (ivanzu).
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Deda666 kaže...

Pozdrav, ima nas 5 u obitelji kojeg bi polovnog jednogodisnjaka preporucili za do 100,000.00kn? Mislio sam cak novu Daciu Sandero Stepway nisam pametan(radim od 20-30tkm godisnje), svaki savijet dobrodosao!

 

Koji tip vozila trazis? Limuzinu, SUV, MPV?

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jumperrr kaže...

Ekipa kakva su iskustva sa problemima na audi b9 2.0 tdi cr i uljnim pumpama? 

Čitao sam da je na poprečno postavljenim cr motorima popravljeno (passat, škoda), dok kod audija sa uzdužno postavljenim motorom još je uvijek problem. Koliko je to točno nemam pojma. Zna li tko možda šta bolje? Hvala. Lp

 Nedavno u razmaku od dva mjeseca su nam došle Dve sedmice GTD sa starom bolešću bregasta + hidropodizači. Povuklo pumpu sa sobom u grob. Jedna 190, druga 230t. 

 

Jedino loše što sam vidio u zadnjih par godina otkad sam se prebacio u tu branšu, glede novih tdi-a.

 

Češće nam se desi da se ljudi voze s začepljenim dpf-om pa si unište turbine, ili otpušu brtve glave, nego bilo šta drugo, ovo su izuzetci u zadnje vrijeme bili..

 

A ovo što si čitao, nije točno. Barem koliko zasad se zna. Bio bi recall sigurno, ili neka halabuka.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 23:29 (ramzocro-HCR).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice