Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.199.205
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ne znam kak je u drugim gradovima na tehničkom, ali ovo kaj sam danas doživio u ČK stvarno da me strah kad ću drugi put ići. Znači ljudima kompletno se sve pregledava, tekućina za stakla, metlice brisača, svaka tipka na kokpitu, truba, što me posebno razljutilo bez pitanja se otvaraju pretinci po autu i sl. Ja bio sa skuterom, sve originalno, blokada nikad skidana, i kaže on meni preglasan auspuh, ne možete proći. Ja kažem nema šanse to je originalni auspuh, jedino kaj je skuter dvotaktni pa se malo jače čuje al to je od prvog dana tak, on tvrdi ne ne to u auspuhu neš ne štima, a fakat originalni auspuh i ja sam prvi koji ne bi nikad ugradio one glasne auspuhe na 50 ccm moped za preseravanje. I niš ja kažem a jel ima u decibelima potvrda da je preglasno? E onda već nastupa druga priča, kaže da bi sigurno i ti decibeli pokazali da je preglasno, al sad ide ponovni pregled, e sad više nije samo auspuh, sad je guma prestara, amortizeri zauljeni itd., pita me zašto ste obrisali ulje mislite da se to ne vidi? Onda mi je dopizdilo, reko sam mu obrisao sam cijeli motor jer mora doći na tehnički čist, ak već zbog tog auspuha tražite svaku kap ulja na inače odličnom Hondinom motoru onda vam još ja mogu pokazat kaj sve ne valja. I tak sad sam malo skratio priču, uglavnom pustio me i dobro me načitao i izgubio sam cca. 2.5 sata na čekanje i vijećanje dal će me pustit, al nije mi se dalo svađati jer gdje ću sad pronaći majstore za sve to. Kad sam išao s drugim motorom, kočnica, svjetla, doviđenja, a ovo kaj pojedinci provjeravaju, još i meni otvara sjedalo, pretince itd.

 

I sad mislim si ja, ajde čovjek radi svoj posao, ali jebemu kad se vozim po cesti svi imaju neka neoriginalna svjetla koja zaslijepljuju, auti dime, glasni, cvile, a on mene za originalni aspuh ide zajebavat.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ja bi rekao da je to jedan od onih sto je navikao na mazuranica za prolaz, pa posto ga nije dobio trazi dlaku u jajetu

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema


Šta kažete na novu Mazdu?
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Auto odlican ali motor razocaranje, potrosnja uopce nije kao kod dizela. Znaci Astra K s 1.4T motorom sa manje konja ide osjetno bolje, mislim da su brojke sa papira lazirane ili jako optimisticne, potrosnja za litru i po veca od Astre. Prosjecna kod Astre je 6L, kod Mazde je bila oko 7.5L, to je sa prosjecnom brzinom od 40-50kmh. 

 

PS

 

Vozio sam CX30 i Mazdu 3 bez X motora, X motor je bio u CX30 ali ne bi trebala biti ogromna razlika. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2020 16:13 (ivanzu).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

America

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Upravo to, bypass je 4 bara bio na prvim tfsi, pa je dignut na 6, pa 6.4 i 6.6 zadnja revizija
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Diplomirani pješak kaže...

 

I sad mislim si ja, ajde čovjek radi svoj posao, ali jebemu kad se vozim po cesti svi imaju neka neoriginalna svjetla koja zaslijepljuju, auti dime, glasni, cvile, a on mene za originalni aspuh ide zajebavat.

 ma tehnički su često za dobro se nasmijati (ili zaplakati). Meni je jedan rekao da me može rušit jer mi je napuknut plastični dekorativni poklopac na ručici mjenjača - i to na automatiku! Neki gledaju svaku sitnicu, a na cestama vidiš svakakvih auta s rupama od hrđe i neispravnim farovima. Kako i gdje oni prođu nije mi jasno. Jednom sam pao na tehničkom jer mi kao kočnice koče neujednačeno... Bilo je nešto kao jedna strana 3800, druga 1700. Hajde mislim si ja, možda stvarno nešto nije OK jer je auto dugo stajao, ali ništa nisam osjetio na putu do tehničkog a tako velika razlika te odnese s ceste. Odem na praznu cestu sa 100+kmh pustim volan i kočim prvo lagano, a onda sve snažnije. Na kraju do daske (da nema pojasa razbio bih nos na volan) a auto sam ide ravno kao po šinama bez ruku na volanu. Operem auto (posebno felge), odem na popravni tehnički u istoj stanici par dana kasnije, razlika 0%, potpuno isto lijeva i desna, a službenik na tehničkom kaže: odlično su vam popravili. :-) 

Možda im je valjak bio masan, ali šokira te njihovo: "Vaš auto je neispravan", kad si uvjeren da je sve OK.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

podrav!

 

htio bih si dodati dodatni akomulator koji ce mi sluziti uglavnom za ekstra trosila (punjace za mobitel, laptop, ovo mozda)

 

Koja bi procedura bila ugradnje tako necega (naravno, volio bih da se puni dok auto radi). Mogu li ga samo spojiti paralelno sa "glavnim" akomulaturom preko nekog prekidaca i osiguraca, ili je potrebno nesto dodatno?

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prvo alternator jači, možda stane i akumulator veceg kapaciteta... koji ono auto?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Otkud mislis da bi se za to isplatilo stavljati drugi akumulator, jesi proracunao? Nije nemoguce, ali direktno nikak ne smiju biti paralelno spojeni, pitanje je koliko bi alternator mogao puniti 2 akumulatora, sve kaj ide na upaljac (punjaci i sl.) vuce dovoljno malo stuje da obicni akumulator moze to podnositi (punjac za mob vuce pri 12V manje od 1A, punjac za laptop oko 6A, e sad ovaj DC/AC konverter vuce cak 50A pri punom opterecenju). Tak da za svi ovi punjaci ti trose manje neg obicne zarulje na autu, a za DC/AC je pitanje koliko ces ga i na kojoj snagi koristiti? Jaci akumulator (vise Ah) je najlakse staviti ukoliko stane ili nekak ugurati.
All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2020 20:37 (Diplomirani pješak).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Možeš, ali oba akua moraju bit istog kapaciteta i istog "zdravlja"
Najbolje kupiš dva nova i to je to. Ili jedan, al dosta veći
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
@dex.pwm
Nije bas tako, ni na 2 potpuno identicna nova akumulatora nije isti napon u milivolt, znaci da se paralelnim spajanjem vodljivom zicom zanemarivog otpora pojavljuje ogromna struja izjednačenja reda velicine nekoliko ampera koja osim kaj unistava akumulator moze izazvati pozar. Sa starenjem ta struja postaje sve izrazenija. Ako vec ne pozar, onda gubitke energije. Kaze da zeli koristiti uredaje za vrijeme voznje, a tada ionak sva struja u autu dolazi iz alternatora, a ne akumulatora. U trenutku kad struja pocne dolaziti iz akumulatora (ne puni alternator dovoljno) pali se crvena lampica za akumulator.
All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
4 godine
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Na tehničkom u Dj i Os sam dozivio dosta gluposti. Sb super iskustva (napomenu dobijem ako imaju neku sumnju na nesta - npr rupicu od hrde imo i rekli ak se prosiri da me nece slj put moc pustit ). 

 

U Sk i Zg sam ok prosao, sve normalno. S meni novim autima sam isao tako da sam imao drugaciji pristup tom svemu iako su bili provjereni kod majstora prije dolaska. 

 

Nisam prosao tehnicki jer su mi svjetla preplava bila , vratim se 2 dana s istima i prodem kod istog covjeka tamo. Onda 2 puta pao jer "rucna ne radi" , isto tako dosao 2 dana poslije bez da sam ista dirao i proso. S novim kombijem s 0km su me srusili jer su kocnice lose - dosli ljudi iz autokuce po kombi i njih pustili. 

 

Jedan kolega je s e60 bmw s mapom, sirokim felgama (do ruba blatobrana) i folijom druge boje od boje auta , auto dimi na vecim obrtajima zbog valjda lose odradenog remapa.... Ugl. Htjeli ga srusit s tim svim i jos 100 stvari nasli i rekao da ce ih prijavit jer pustaju trulexe a njegov ne. Tako da ima svega bas.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Prvo alternator jači, možda stane i akumulator veceg kapaciteta... koji ono auto?

 Mercedes Viano

Diplomirani pješak kaže...
Otkud mislis da bi se za to isplatilo stavljati drugi akumulator, jesi proracunao? Nije nemoguce, ali direktno nikak ne smiju biti paralelno spojeni, pitanje je koliko bi alternator mogao puniti 2 akumulatora, sve kaj ide na upaljac (punjaci i sl.) vuce dovoljno malo stuje da obicni akumulator moze to podnositi (punjac za mob vuce pri 12V manje od 1A, punjac za laptop oko 6A, e sad ovaj DC/AC konverter vuce cak 50A pri punom opterecenju). Tak da za svi ovi punjaci ti trose manje neg obicne zarulje na autu, a za DC/AC je pitanje koliko ces ga i na kojoj snagi koristiti? Jaci akumulator (vise Ah) je najlakse staviti ukoliko stane ili nekak ugurati.

 Znaci ne bih nuzno koristio sve tokom voznje, vise mi je da kad odem u naprimjer kamp da mogu tokom cijele noci napuniti nekoliko mobitela i laptop, eventualno jos i onaj prijensoni frizider upaliti (nije mi u blizini da pogledam koliko struje vuce)

Sto se tice onoga DC/AC, to bi prvenstveno za laptop bilo, posto bi me da kupim punjac za laptop za auto kostalo ko i to, a ovako bi eventualno jos tu i tamo nesto drugo mogo spojiti. (stolnu lampu npr.)

11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Decki jeli se tko mozda susreo sa novim i10?

Brat mi ima pola iz 2009 ali nije bas zadovoljan te bi ga prodao i uzeo novog Hyundai. Na prvi pogled dimenzijski hyundai je manji ali kao sve to je negdje li-la...  Sad iza korone mozda i bude koje akcije pa auto dode oko 90tak kn novo sto se cini ok za taj automobil... 

https://www.carsguide.com.au/adventure/advice/the-ultimate-guide-to-dual-battery-systems-74290

Objasnjeno je kako se spaja druga baterija... 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2020 23:32 (Horatio_Hornblower).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Horatio_Hornblower

 

S obzirom da i mi pratimo taj cjenovni rang vozila, evo nekoliko prijedloga za koje smatram da bi mogli biti konkurentn(ij)a kupnja u odnosu na i10.

 

Hyundai i20 1.0 T-GDi - 90000 kn

Toyota Yaris 1.5 Sol - 99000 kn

Mitsubishi Space Star 1.2 - 92500 kn

Renault Clio Generation 1.0 - 93500 kn

Suzuki Swift 1,2 - 93500 kn

Kia Rio 1,2 - 93500 kn

Citroen C-Elysee 1.5 HDi - 95000 kn

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2020 9:42 (kiwi_91).
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
ShadoW kaže...
Fake_Alert kaže...

Prvo alternator jači, možda stane i akumulator veceg kapaciteta... koji ono auto?

 Mercedes Viano

Diplomirani pješak kaže...
Otkud mislis da bi se za to isplatilo stavljati drugi akumulator, jesi proracunao? Nije nemoguce, ali direktno nikak ne smiju biti paralelno spojeni, pitanje je koliko bi alternator mogao puniti 2 akumulatora, sve kaj ide na upaljac (punjaci i sl.) vuce dovoljno malo stuje da obicni akumulator moze to podnositi (punjac za mob vuce pri 12V manje od 1A, punjac za laptop oko 6A, e sad ovaj DC/AC konverter vuce cak 50A pri punom opterecenju). Tak da za svi ovi punjaci ti trose manje neg obicne zarulje na autu, a za DC/AC je pitanje koliko ces ga i na kojoj snagi koristiti? Jaci akumulator (vise Ah) je najlakse staviti ukoliko stane ili nekak ugurati.

 Znaci ne bih nuzno koristio sve tokom voznje, vise mi je da kad odem u naprimjer kamp da mogu tokom cijele noci napuniti nekoliko mobitela i laptop, eventualno jos i onaj prijensoni frizider upaliti (nije mi u blizini da pogledam koliko struje vuce)

Sto se tice onoga DC/AC, to bi prvenstveno za laptop bilo, posto bi me da kupim punjac za laptop za auto kostalo ko i to, a ovako bi eventualno jos tu i tamo nesto drugo mogo spojiti. (stolnu lampu npr.)

 da ti nije mozda idelano kupiti manji agregat pa ga bacis negdje u šumu da ne pravi buku kraj tebe?

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zeryx kaže...

 da ti nije mozda idelano kupiti manji agregat pa ga bacis negdje u šumu da ne pravi buku kraj tebe?

 pa ovo mi je nekako prakticnije, zanima me koliko je to komplicirano; nadao sam se da ne previse jer znam da neki auti imaju rezervni akomulator

4 godine
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Jesu od danas ukinute zabrane napustanje opcine bez propusnice ili nisu???

 

Dnevnik hr clanci kazu da je od ponoci (sa 18. Na 19.) Ukinuto. Udem u neki drugi clanak ,tamo pise da je to prijedlog koji ce cekat odobrenje od jednih pa od drugih pa od gradova i opcina itd.

 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da to ovisi od županije. 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imam kromirane lajsne oko prozora na autu. Jucer sam primjetio bijele mrlje po tome. Sumnjam da je to kamenac.. pojavilo se samo odjednom. Sa cime to probati ocistiti? Ili tu jedino poliranje rjesava stvar. Stsvit cu popodne sliku kada dodem doma. Jucer sam probao samponom, sredstvom za stakla i nema pomaka....

PSN:Tomislav025
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ako je kamenac, kromiranu povrsinu je najlakse ocistiti sa coca-colom (nije vic, stvarno super djeluje na krom).

No ako je zesca nakupina kamenca, onda napravis smjesu od alkoholnog octa i sode bikarbone, te nacjedis i limun

radi ugodnijeg mirisa, i onda s tim mozes fino ocistiti krom.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To je pocelo nedavno, voda nikada nije imala ovoliko kamenca. 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ne znam kolko je taj krom dostupan za ciscenje, al ocat generalno ubija sav kamenac (doma samo ocat koristim za sve povrsine koje dobiju kamenca).

dobro je uzet i rolu salveta, otkinut par listova, zarolat, namocit ih skroz u ocat, malo iscjedit al ne previse, i zaljepit ju na povrsinu koja je puna kamenca, ostavit 15-20 minuta i kasnije samo isprat vodom.

cuda radi.

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2020 10:30 (nixass).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Imam kromirane lajsne oko prozora na autu. Jucer sam primjetio bijele mrlje po tome. Sumnjam da je to kamenac.. pojavilo se samo odjednom. Sa cime to probati ocistiti? Ili tu jedino poliranje rjesava stvar. Stsvit cu popodne sliku kada dodem doma. Jucer sam probao samponom, sredstvom za stakla i nema pomaka....

Link

 

Pogledaj sredstva i princip rada ako neko od ovih domaćih preporuka ne uspije.

A inače bi trebalo odradit poliranje da se dobije ''kao novo''.

 

Samo je pitanje koliko se hoćeš doma s time ''igrat'' ili dat nekome da ti to odradi.

 

 

 

 

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2020 11:12 (kostolomac).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hvala na preporukama. Cim dodem doma cu isprobati sa octom. Ja mislim da je to od kamenca.  Poslikat cu da vidite kako to izgleda, nadam se da ce se vidjeti dobro sa kamerom od mobitela.

PSN:Tomislav025
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Diplomirani pješak kaže...

Ne znam kak je u drugim gradovima na tehničkom, ali ovo kaj sam danas doživio u ČK stvarno da me strah kad ću drugi put ići. Znači ljudima kompletno se sve pregledava, tekućina za stakla, metlice brisača, svaka tipka na kokpitu, truba, što me posebno razljutilo bez pitanja se otvaraju pretinci po autu i sl. Ja bio sa skuterom, sve originalno, blokada nikad skidana, i kaže on meni preglasan auspuh, ne možete proći. Ja kažem nema šanse to je originalni auspuh, jedino kaj je skuter dvotaktni pa se malo jače čuje al to je od prvog dana tak, on tvrdi ne ne to u auspuhu neš ne štima, a fakat originalni auspuh i ja sam prvi koji ne bi nikad ugradio one glasne auspuhe na 50 ccm moped za preseravanje. I niš ja kažem a jel ima u decibelima potvrda da je preglasno? E onda već nastupa druga priča, kaže da bi sigurno i ti decibeli pokazali da je preglasno, al sad ide ponovni pregled, e sad više nije samo auspuh, sad je guma prestara, amortizeri zauljeni itd., pita me zašto ste obrisali ulje mislite da se to ne vidi? Onda mi je dopizdilo, reko sam mu obrisao sam cijeli motor jer mora doći na tehnički čist, ak već zbog tog auspuha tražite svaku kap ulja na inače odličnom Hondinom motoru onda vam još ja mogu pokazat kaj sve ne valja. I tak sad sam malo skratio priču, uglavnom pustio me i dobro me načitao i izgubio sam cca. 2.5 sata na čekanje i vijećanje dal će me pustit, al nije mi se dalo svađati jer gdje ću sad pronaći majstore za sve to. Kad sam išao s drugim motorom, kočnica, svjetla, doviđenja, a ovo kaj pojedinci provjeravaju, još i meni otvara sjedalo, pretince itd.

 

I sad mislim si ja, ajde čovjek radi svoj posao, ali jebemu kad se vozim po cesti svi imaju neka neoriginalna svjetla koja zaslijepljuju, auti dime, glasni, cvile, a on mene za originalni aspuh ide zajebavat.

 

Činjenica je da si naletio na frustriranog debila, al isto tak problem je kaj ljudi ne znaju svoja prava i kaj je sve ovome u stanici koji pregledava auto dozvoljeno da radi(ljudima se ne da informirat i zamarat s time jbg)

 

Uz to ti ispitivači budu neki nabrijani likovi koji ciljaju na "plahe" ljude koji onda budu u strahu od pada i samo šute, pa ih dotični guze, jer nema on tebi kaj kopat po pretincu u autu, to nisam nikad doživio, a ne bi mu to ni dopustio iz principa, makar pretinac bio prazan, na tehnički treba doć sa stavom, ne bit bahat, al imat stav i ne dat se j...t od nekog lika kaj se ustao na lijevu nogu

 

A ova priča sa skuterom i serijskim auspuhom te ostalim stvarima je čista provokacija od njega, tu si trebao samo reć da zove voditelja stanice i da vidiš kak se priča okrene na drugu stranu, znam iz iskustva, samo tu moraš bit dobro upoznat sa situacijom i da je on 100% u krivu odnosno da te prca iz dosade

Btw "glasni auspusi za preseravanje" na cvaji makar i na 50ccm nije za preseravanje nego je popriličan dobitak na performansama, a zvuk je takav kakav je

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo slike. Kupio alkoholni ocat pa cu sad to isprobat

 

Edit: stavio sam vise slika ali samo tu jednu stavlja. Nadam se da se vidi.

PSN:Tomislav025
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2020 15:45 (omomomomoomm).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Evo slike. Kupio alkoholni ocat pa cu sad to isprobat

 

Edit: stavio sam vise slika ali samo tu jednu stavlja. Nadam se da se vidi.

 Kamenac , vozilo nikad prati na dirketnom suncu. Riješi se to lako sa mikrofibrom i nekim od sredstva. Nakon toga povremeno  stavit dresing i neće se više nikad moć primit na ovaj način.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice