Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.190.727
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Moja cura navikla na takve egzibicije. Stanem naj dalje od svih na parkingu. Sta ce tek biti sad kada mi auto sa lakiranja dode. Ma stari moj klemfixe nosim u gepeku i redam oko auta kada se parkiram!!!!

Ali da redovito se preko 2 parkinga stanem gdje je jako veliki parking tipa king cross.

I budem si kameru ugradio definitivno naprijed i nazad za takve situacije.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Cudno, moj 1.2T i kad ga gazim, ne mogu ga natjerati preko 7.6l.

 

Pri normalnoj voznji sam oko 6l, uspio sam cak i ako ga penzionerski vucem, na 5.9l, ali 6.2 do 6.3 je normalno.

Pa ne trosi puno nego kazem za ono prema bc "instant consumption" da cim dodirnem gas da skaze potrosnja debelo iznad 10l, tako da je moguce ako stalno ubrzava usporava da mu je zbog toga malo veca potrosnja.

Mojima je na 1.2t motoru isto takva neka prosjecna potrosnja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 19:09 (CroNk3r).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

koje toyote imate?

nova corolla u 1.2T je isto cool, taman tolko jeftiniji od hibrida kolko vise trosi

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Sve je to isti motor predstavljen u Aurisu 2015.

Moja je trenutno C-HR 1.2T AWD CVT C-HIC oprema,

bez navigacije i JBL audio sustava.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

benzinac stiskanja da ne trosi iznad 7.6l/100km???

ili neznas stiskat ili imas prekratku nogu...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ne vozim preko 140, nemam potrebe za tim. Po ravnom ne trosi preko 7.6l nikako,

pogon na 4 je dobro optimiran, kod ubrzanja vuce linearno, kratka ubrzanja,

a ne ono gnjavljenje motora pa po malo, da se trosi puno.

 

Jedino kad dodje skoro do 8l je kad prasim uzbrdo preko 80kmh,

tad sam uspio u par navrata doci do 7.9l, ali ni to nije puno,

ocekivao sam 9l+.

 

Nemam kratku nogu, jednostavno imam takav stil voznje da vozim konstantnom

brzinom - a ne kao njemci ili hrvatski drag warriori, koji na ravnom nasjednu na 200kmh,

i onda na kocnicu pri malenoj krivini spuste na 20kmh.

 

Ja to radije sve fino vozim jednakom brzinom, ak vozim 70 ravno, moze 60 u krivini bez frke.

A tko jasi gas-kocnika-gas, em trosi puno vise, em mijenja cesto plocice i diskove.

 

Najvise sto su mi diskovi izdrzali su 137.000km (prednji), a straznji 93.000km (vise pohrdjali nego potroseni).

 

Al svatko ima svoj stil, netko ce radi milisekunde jasit tako i imat postrosnju od 9l.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Za grad sam si lijepo uzeo skuter.

Tak i tak budale drkaju po mobitelima pa se vuku 20 na sat, a da ne pricam da im treba 20 sekundi da krenu na zeleno.

Jad i bijeda je taj promet, najgori su ti penzici. Smetnja na cesti sa tim malim tackama (netko je spomenuo pride).

Ljudi su toliko ljeni da je to strasno, nabijaju se na ulaze, nema sanse da prosetaju valjda 20 metara.

Meni nije problem prosetati ako treba i 200m samo da se maknem od svih tih ljenguza koji samo lupe u tudji auto bez srama.

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

benzinac stiskanja da ne trosi iznad 7.6l/100km???

ili neznas stiskat ili imas prekratku nogu...

 Tako je. Mora na rubriku "rast mišića" da nauči stiskati nogom, jer to je težak sport. A sad, ako se onda dogodi ovako nešto... a onda je auto kriv.
Jedno je "stiskanja" u smislu urlaj mašinom i škripi gumama i kočnicama od crvenog do crvenog, a drugo razvijanje veće brzine na slobodnom ravnom terenu. 
Znam pogotovo na starijim, lakšim autima - ni 6 litara nije bilo nedostižno i uz agresivniju vožnju.  No dobro, honde crx i toyote celice nisu tema :)

BORG kaže...

Za grad sam si lijepo uzeo skuter.

Tak i tak budale drkaju po mobitelima pa se vuku 20 na sat, a da ne pricam da im treba 20 sekundi da krenu na zeleno.

Jad i bijeda je taj promet, najgori su ti penzici. Smetnja na cesti sa tim malim tackama (netko je spomenuo pride).

Ljudi su toliko ljeni da je to strasno, nabijaju se na ulaze, nema sanse da prosetaju valjda 20 metara.

Meni nije problem prosetati ako treba i 200m samo da se maknem od svih tih ljenguza koji samo lupe u tudji auto bez srama.

 E sad tu si nabrojao svega :) 
Slažem se sa kretenskim parkiranjima, mobitelima u vožnji i guranjem na ulaze, ali nisu penzići ako bolje pogledaš, nikakva masa koja smeta gužvi u gradu. 
To je baš ta ekipa koju spominješ, koja nonstop i u doba radnog vremena svugdje mora autom i ne skida mobitel s glave. Penzići to ne rade. Više paze oni koji rjeđe putju, poput tih penzića, nego ovi koji su 24 sata po autima i potpuno su izgubili pojam o opasnostima, problemima ili smatraju da su, jer su nonstop na cesti, neki gazde koji imaju pravo prednosti i nemaju obavazu davanji žmigavaca iako mijenjaju po dvije trake u 2 minute.



http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 21:15 (overhaul).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

koje toyote imate?

nova corolla u 1.2T je isto cool, taman tolko jeftiniji od hibrida kolko vise trosi

navedeni 1.2T auris 2018 i 1.33 iz 2011.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 21:26 (CroNk3r).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
overhaul kaže...
 E sad tu si nabrojao svega :) 

Slažem se sa kretenskim parkiranjima, mobitelima u vožnji i guranjem na ulaze, ali nisu penzići ako bolje pogledaš, nikakva masa koja smeta gužvi u gradu. 
To je baš ta ekipa koju spominješ, koja nonstop i u doba radnog vremena svugdje mora autom i ne skida mobitel s glave. Penzići to ne rade. Više paze oni koji rjeđe putju, poput tih penzića, nego ovi koji su 24 sata po autima i potpuno su izgubili pojam o opasnostima, problemima ili smatraju da su, jer su nonstop na cesti, neki gazde koji imaju pravo prednosti i nemaju obavazu davanji žmigavaca iako mijenjaju po dvije trake u 2 minute.

Ok, mozda sam malo pretjerao sa tim peznicima.

No iz mog iskustva njih velika vecina vozi ispod ogranicenja.

Zagusuju promet sa presporim kretanjem, i takve stvari za koje za imam sve manje i manje zivaca.

Ali ajde, da ne ispadnem da pljujem po njima iskljucivo, oni bar ne koriste mobitele za vrijeme voznje :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...

Ok, mozda sam malo pretjerao sa tim peznicima.

No iz mog iskustva njih velika vecina vozi ispod ogranicenja.

Zagusuju promet sa presporim kretanjem, i takve stvari za koje za imam sve manje i manje zivaca.

Ali ajde, da ne ispadnem da pljujem po njima iskljucivo, oni bar ne koriste mobitele za vrijeme voznje :)

Ma ja sam zapeo iza jednog nedavno, kupio SUV-a, nema osjecaj za velicinu auta i vozi van naselja na malo uzoj cesti tako da mu je trecina auta na suprotnoj traci. Naravno vozi 60, a bez brige moze 90(takvo je i ogranicenje), prometa nema, ali ne mozes ga proci kad vozi po sred ceste...

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 22:01 (CroNk3r).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...
overhaul kaže...
 E sad tu si nabrojao svega :) 

Slažem se sa kretenskim parkiranjima, mobitelima u vožnji i guranjem na ulaze, ali nisu penzići ako bolje pogledaš, nikakva masa koja smeta gužvi u gradu. 
To je baš ta ekipa koju spominješ, koja nonstop i u doba radnog vremena svugdje mora autom i ne skida mobitel s glave. Penzići to ne rade. Više paze oni koji rjeđe putju, poput tih penzića, nego ovi koji su 24 sata po autima i potpuno su izgubili pojam o opasnostima, problemima ili smatraju da su, jer su nonstop na cesti, neki gazde koji imaju pravo prednosti i nemaju obavazu davanji žmigavaca iako mijenjaju po dvije trake u 2 minute.

Ok, mozda sam malo pretjerao sa tim peznicima.

No iz mog iskustva njih velika vecina vozi ispod ogranicenja.

Zagusuju promet sa presporim kretanjem, i takve stvari za koje za imam sve manje i manje zivaca.

Ali ajde, da ne ispadnem da pljujem po njima iskljucivo, oni bar ne koriste mobitele za vrijeme voznje :)

 Doslovno 90% vozaca krece pre sporo. Meni nije jasno di su naucili da se salta na 2000okr? 

Radi sporog kretanja i tipkanja po mobitelu dok se ceka zeleno je promet usporen. A penzica skoro da i ne vidim vise ili ih je malo.

Najgore mi je viditi kada se tipka dok vozi, ne telefonirat nego tipkat....doslovno vidis kako auto ide lijevo desno po traci i odmah identificiras majmuna u prometu.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
BORG kaže...
overhaul kaže...
 E sad tu si nabrojao svega :) 

Slažem se sa kretenskim parkiranjima, mobitelima u vožnji i guranjem na ulaze, ali nisu penzići ako bolje pogledaš, nikakva masa koja smeta gužvi u gradu. 
To je baš ta ekipa koju spominješ, koja nonstop i u doba radnog vremena svugdje mora autom i ne skida mobitel s glave. Penzići to ne rade. Više paze oni koji rjeđe putju, poput tih penzića, nego ovi koji su 24 sata po autima i potpuno su izgubili pojam o opasnostima, problemima ili smatraju da su, jer su nonstop na cesti, neki gazde koji imaju pravo prednosti i nemaju obavazu davanji žmigavaca iako mijenjaju po dvije trake u 2 minute.

Ok, mozda sam malo pretjerao sa tim peznicima.

No iz mog iskustva njih velika vecina vozi ispod ogranicenja.

Zagusuju promet sa presporim kretanjem, i takve stvari za koje za imam sve manje i manje zivaca.

Ali ajde, da ne ispadnem da pljujem po njima iskljucivo, oni bar ne koriste mobitele za vrijeme voznje :)

 Doslovno 90% vozaca krece pre sporo. Meni nije jasno di su naucili da se salta na 2000okr? 

Radi sporog kretanja i tipkanja po mobitelu dok se ceka zeleno je promet usporen. A penzica skoro da i ne vidim vise ili ih je malo.

Najgore mi je viditi kada se tipka dok vozi, ne telefonirat nego tipkat....doslovno vidis kako auto ide lijevo desno po traci i odmah identificiras majmuna u prometu.

 ja sam jedan od takvih iskreno meni nikad neće biti jasna ekipa koja se utrkuje od crvenog do crvenog po zelenom valu. ovi sto se utrkuju ili imaju sluzbene aute ili ne vode računa o autu takvim načinom vožnje uništavaš i motor i mjenjač te se troši kuplung drastično više..:)

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

promet u zagrebu je u banani zbog 4 stvari:

 

vozaca BMW vozila - zmigavac jednostavno ne radi na tim vozilima, vjerovatno tvornicka greska

 

vozaca sa KR registracijama - ne samo da nemaju zmigavce, vec nemaju niti retrovizore na vozilima, zabijaju se pri svakom prestrojavanju u druga vozila

 

vozaca sa SK registracijama - ceste u zagrebu su za njih grobnik pista, ne voze ispod 100km/h, stalno im se nekud zuri

 

vozaca sa DA registracijama - boli me kita auto je na leasing, peri deri ima me po svuda, ja sam gazda

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne trosi se nista, onome koji brze krece se manje trosi spojka jer je brzi pusti dok onaj koji razvlaci i krece sa lera treba par sekundi da je moze pustiti da ne ugusi motor. Na semaforu ljepo krenem ko sveti Ilija pa da vidis kako odma i drugi krecu jace, jednostavni ljudski nagon je da slijedi onoga ispred, ako sam ja jaci na startu cesto bude i onaj iza. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

benzinac stiskanja da ne trosi iznad 7.6l/100km???

ili neznas stiskat ili imas prekratku nogu...

 Dobrodosao u 2019, ugodno se smjesti i pogledaj motore koje Toyota nudi, cikluse na kojima rade i vrati nazad na forum prosvijetljen.

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nevjerojatno do kuda je tehnologija dosla. Evo ova moja plava dvojka sa 1.8 8v 90ks iz golfa 3 trosi 10l da ga y...nemozes ispod 10l..... 1.6 TD sa mojim ganjanjem trosi 8L dok primjerice 1.9 TDI PD trosi 7.5l a ima vise konja, veci obujam, tezi je.

Valjda to sve nosi svoje, skuplji popravci, kompliciranije za izvesti kako bi dobili manju potrosnju, ekologija itd.

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nije to ništa čudno
Evo ja sam na svom 3.0 šestaku atmosfercu s 260ks zadnjih 1500km kombinirane vožnje na 10/100km.Da ga baš štediš jebački može oko 9
Naravno da cijelo vrijeme kucam u blokadu i vozim konstantno 6000-7000rpm da bi potrošnja bila u nebesima
Ali sa onako 20-25% bržom vožnjom nego dozvoljeno,ponavljam 10.1 na zadnjih cca 1440km ako cemo tocno uz prosječnu brzinu 54.4km/h - ubi me gradska i Osijek jer sam zadnjih 2 tjedna u OS pa to je mrcvarenje po gradu

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Nije to ništa čudno
Evo ja sam na svom 3.0 šestaku atmosfercu s 260ks zadnjih 1500km kombinirane vožnje na 10/100km.Da ga baš štediš jebački može oko 9
Naravno da cijelo vrijeme kucam u blokadu i vozim konstantno 6000-7000rpm da bi potrošnja bila u nebesima
Ali sa onako 20-25% bržom vožnjom nego dozvoljeno,ponavljam 10.1 na zadnjih cca 1440km ako cemo tocno uz prosječnu brzinu 54.4km/h - ubi me gradska i Osijek jer sam zadnjih 2 tjedna u OS pa to je mrcvarenje po gradu

 

Dodi u ZG i prosjecnu brzinu od 20km/h i manje pa ces vidjet sto je pravo mrcvarenje po gradu. 

Tu sumnjam da bi isao ispod 13-14l.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

To da.Čiste gradske ZG sigurno 13-14,ako ne i do 15

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
sstrmi kaže...

Nije to ništa čudno
Evo ja sam na svom 3.0 šestaku atmosfercu s 260ks zadnjih 1500km kombinirane vožnje na 10/100km.Da ga baš štediš jebački može oko 9
Naravno da cijelo vrijeme kucam u blokadu i vozim konstantno 6000-7000rpm da bi potrošnja bila u nebesima
Ali sa onako 20-25% bržom vožnjom nego dozvoljeno,ponavljam 10.1 na zadnjih cca 1440km ako cemo tocno uz prosječnu brzinu 54.4km/h - ubi me gradska i Osijek jer sam zadnjih 2 tjedna u OS pa to je mrcvarenje po gradu

 

Dodi u ZG i prosjecnu brzinu od 20km/h i manje pa ces vidjet sto je pravo mrcvarenje po gradu. 

Tu sumnjam da bi isao ispod 13-14l.

 Ja ovaj tank imam 30km/h prosjecnu brzinu i 6.9l potrosnju. Zagreb. G7 1.6TDI.

PSN:Tomislav025
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kod mene 1.6 HDI 92ks

 

od ukupne kilometraže, 220km otpada na 2 puta ZG - Krapinske - Zg

ostalo je sve po Zagrebu (bez strogog centra i bez jutarnjih špica gužvi)

 

 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zadnjih 12.211 km , vecinom gradska voznja , sad dolazi ljeto pa cu dosta putovat pa cu bas vidit koliko ce trosit . 

S time da motor ne mrcvarim , nego se na 2600-3000 okr mjenjaju brzine . 

1.6 TDI je u pitanju . 

 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Kod mene 1.6 HDI 92ks

 

od ukupne kilometraže, 220km otpada na 2 puta ZG - Krapinske - Zg

ostalo je sve po Zagrebu (bez strogog centra i bez jutarnjih špica gužvi)

 

 

 Odlican motor sto se tice potrosnje goriva. Danas sa 1.6 tdci 115ks (iliti 1.6hdi, peugoetov motor) napravili 200injak km na autoputu, tempomat 140-150km/h i potrosnja se vrtila oko 5.9-6.0l. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Timo kaže...

promet u zagrebu je u banani zbog 4 stvari:

 

vozaca BMW vozila - zmigavac jednostavno ne radi na tim vozilima, vjerovatno tvornicka greska

 

vozaca sa KR registracijama - ne samo da nemaju zmigavce, vec nemaju niti retrovizore na vozilima, zabijaju se pri svakom prestrojavanju u druga vozila

 

vozaca sa SK registracijama - ceste u zagrebu su za njih grobnik pista, ne voze ispod 100km/h, stalno im se nekud zuri

 

vozaca sa DA registracijama - boli me kita auto je na leasing, peri deri ima me po svuda, ja sam gazda

Koliko god bilo tragično, ima i jedna gora činjenica - svaki drugi auto na cesti je faking uber iz drugih gradova, koji kupi/iskrcava putnike di stigne, stoji di stigne, nerijetko i nasred vrlo brzih i prometnih cesta, križanja itd., to je ekipa koja je u pravilu polagala vozački u manjim mjestima sa dvije,tri poštene ceste i jednostavno ne zna grad niti uz navigaciju, oni se ponašaju kao da su u svom selu.. Ne znaju voziti u tri trake = što je zeleni val, kružni tokovi, ne znaju gdje se smije zaustavljati, gdje ne, ne koriste žmigavac, voze noću bez svjetala (vidio i to!), a mislim da bi im koristio i dreger, i tu bi se svašta našlo, pogotovo vikendom kad se svi sjate u grad razvažati curice za 30,40kn na cajke..

In the name of tragedy...
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2019 19:45 (thedream).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

Koliko god bilo tragično, ima i jedna gora činjenica - svaki drugi auto na cesti je faking uber iz drugih gradova, koji kupi/iskrcava putnike di stigne, stoji di stigne, nerijetko i nasred vrlo brzih i prometnih cesta, križanja itd., to je ekipa koja je u pravilu polagala vozački u manjim mjestima sa dvije,tri poštene ceste i jednostavno ne zna grad niti uz navigaciju, oni se ponašaju kao da su u svom selu.. Ne znaju voziti u tri trake = što je zeleni val, kružni tokovi, ne znaju gdje se smije zaustavljati, gdje ne, ne koriste žmigavac, voze noću bez svjetala (vidio i to!), a mislim da bi im koristio i dreger, i tu bi se svašta našlo, pogotovo vikendom kad se svi sjate u grad razvažati curice za 30,40kn na cajke..

 Za takve ima jedno jedino rjesenje, a to je ovo. https://www.youtube.com/user/Lomak1581/videos

 

Pogledaj par videa, da se ovak nesto skupi uff 

12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Riješavam testove iz prometnih pravila, naletim na pitanje sa slike kad ono točni odgovori su obilježeni.

Sad da vas pitam, zar nije opasnije malo-malo kočit(i time usporavat promet iza sebe) zato što auto nailazi iz suprotnog smijera?

 

https://i.imgur.com/e5IXsOG.png

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zaš bi bilo uopće u to vrijeme prometa iza tebe, pa neće ti se valjda netko guzit u pol noći iza. Niš ne košta smanjit brzinu, neka koče i ovi iza, šta te briga, ak im smeta nek te obiđu kad im se pruži prilika.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...

Riješavam testove iz prometnih pravila, naletim na pitanje sa slike kad ono točni odgovori su obilježeni.

Sad da vas pitam, zar nije opasnije malo-malo kočit(i time usporavat promet iza sebe) zato što auto nailazi iz suprotnog smijera?

 

https://i.imgur.com/e5IXsOG.png

 Kod svakih autoskola je ovo drukcije, ne znam zasto ali je.

 Imao sam ovaj ovo pitanje na testu, odgovorio sam samo da trebam usmjerit pogled prema desnom rubu kolnika (i tocno je bilo), jer zasto bi kocio ak se recimo vozis po ogranicnju ?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Gledati desno. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice