Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.178.659
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

sretno sa hicom ;) al barem uredno vraca pare

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.3.2018 10:30 (RuskeGTT).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

sretno sa hicom ;) al barem uredno vraca pare

 Jesi imao problema sa njim?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
6 godina
offline
Auti - ultimativna tema

citam sve svasta, zato i sam i pitao ovdje ako netko ima osobna iskustva.

 

navodno citius stavlja genericke mape, a THP custom, posto nemam pojma o tome pitam tu, kod koga je najbolje i najsigurne da ce odraditi stvar kako treba

 

ne moraju biti ova dva moze biti bilo koji sta se s time bave. bitno mi je samo da je to odradeno kako spada, a ne da me netko zavalja jer se ne razumijem u to

 

hvala na odgovorima 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.3.2018 11:17 (3dfx).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Moja preporuka za TH performance. Odlicno mi je nalravio posao.

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
RuskeGTT kaže...

sretno sa hicom ;) al barem uredno vraca pare

 Jesi imao problema sa njim?

 frend na insigniji opc, trebalo biti 400-420ks, izmjerili smo mu 367ks...

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Niste mu izmjerili nego mu je izmjerio tj proracunao jer ono ne mjeri nego preracunava ovisno koju korekciju koristis. 

Decko je pitao koji od njih dvojice i onda definitivno Hic.

I logic je trebao na mojoj mapi imat 210 i vidi vraga imao

236.. Zamisli. Valjci su alat za lakse mapiranje a cesta pokaze svoje na kraju.

 

Kad si se ulovio insignije.. Bio je i kod drugog tunera pa mu je receno da ima max sta taj setup moze dat.. Pa tako bzvz srat po nekom zbog prica je smijesno. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
Fake_Alert kaže...
RuskeGTT kaže...

sretno sa hicom ;) al barem uredno vraca pare

 Jesi imao problema sa njim?

 frend na insigniji opc, trebalo biti 400-420ks, izmjerili smo mu 367ks...

 I jel rekao hic razlog tome? Davno je stavljao rezultate valjka za neku insigniju da u startu treba imat bubam 120 ks a ima 100ks ( po tvornickim specifikacijama )... pa me nis ne cudi da tvornicki niti nema konje koje pisu na papiru... Koliko vidim po njegovim radovima i kakvu radionu ima, mislim da radi super posto je sve uostalom custom a ne genericke mape... i ima u radioni opreme brdo naspram drugih.... a i susjed mi je 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zna li netko koliko se krecu cijena valjka da se testira? cca...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Bok, trenutno vozim astru 1.4, a zelja mi je vec duze vrijeme nabaviti e46 ili e39.
Prvenstveno bi uzeo peticu, no i trojka je lijepa, pogotovo u coupe verziji.

Godisnje radim od 15-20 000km pa mi se dizel cini kao bolja opcija, iako vise volim zvuk benzinca..

Ima tko kakva iskustva, savjet? lp

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Insignia OPC na stage1 ide na nekih 360ks, onaj koji mu je rekao da ide na 400ks dobro laze.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Drugi turbo je na autu itd.. Nema veze sa stage 1

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bmwM kaže...
Bok, trenutno vozim astru 1.4, a zelja mi je vec duze vrijeme nabaviti e46 ili e39.
Prvenstveno bi uzeo peticu, no i trojka je lijepa, pogotovo u coupe verziji.

Godisnje radim od 15-20 000km pa mi se dizel cini kao bolja opcija, iako vise volim zvuk benzinca..

Ima tko kakva iskustva, savjet? lp

 e46 sestak s plinom.. imat ces zvuk, potrosnju kao u dizela, izbjec klasicne probleme dizela i manje sanse da naletis na nekog s pola miliona kilometara

6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

e46 mi je lipsi, ali nesto losija vozna svojstva nego e39....ni prije e39 ni poslije bmw nije uspio pogoditi taj savrseni miks...ali tesko da ces naci neki dobar, e46 vec da...

6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
U slucaju da uzmem benzinca s plinom, koja bi bila realna kilometraza do koje treba gledati? Znam da je manje bolje no mora biti neka granica..npr 200 000? (auto ce svakako ici na detaljan pregled)

Imate mozda info koliko cesto se radi servis plinske instalacije? Da li postoji problem s pregaranjem ventila?

Uskoro javim s kojim iznosom raspolazem. Hvala na pomoci:)

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

thp mapiranje za e90 je 450e. Ja cu ic kod Muhe koji isto radi na valjcima ali je cijena 250e

#fsb
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam radio stage 2 kod THP na Audi A3 1.6TDI i odlicno je odradio, auto nema trunke dima, a ide ko lud..

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Michael11 kaže...

auto nema trunke dima

 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Trebao bih kupiti nove setove ljetnih guma, planirao sam Fulde, posotoji li bolja opcija za sličan iznos (300-350 za golfa i oko 400 za passata)? Oba auta se voze relativno mirno, za passata poželjna V brzina.

 

Fulda, Golf, 195/65/15, cca 15-20tkm godišnje 
Fulda, Passat, 205/55/16, cca 20-30tkm godišnje 

Hvala

http://luka-ivankovic.from.hr/
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Rainexpert 3
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Luka Ivanković kaže...

Trebao bih kupiti nove setove ljetnih guma, planirao sam Fulde, posotoji li bolja opcija za sličan iznos (300-350 za golfa i oko 400 za passata)? Oba auta se voze relativno mirno, za passata poželjna V brzina.

 

Fulda, Golf, 195/65/15, cca 15-20tkm godišnje 
Fulda, Passat, 205/55/16, cca 20-30tkm godišnje 

Hvala

 Nokian Line

6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ima tko ideju zasto se astra guši u leru kad upalim auto? (ne događa se svaki put)

Filteri i svječice izmjenjeni prije 8tkm, akumulator prije par dana.

Uz to, troši dosta goriva bez obzira na režim vožnje, oko 10l (95% vremena otvorena cesta, 40km dnevno)
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koji motor, godiste, kilometraza itd..?  Ocistiti leptir gasa, provjeriti da ne pusta vakum, remenje da nije previse zategnuto.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1.4 66kw ecotec twinport 90ks, 143 000 km, 2005.g.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uz ono gore jos moze biti i bobina ali bez dijagnostike nista neces znati.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.3.2018 19:51 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bobina imam astru 1.4 16v isti takav slucaj zamjenil ju i sad je ok sve zasad... al preporucam da se obavi dijagnostika btw koje ljetne gume preporucate za opel astru 1.4 16 v 2003.g
Samobor je lepa varoš
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.3.2018 21:57 (geek_boy).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

One sa par postova gore.

10 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Imam pitanje u vezi golf 7,1.6 tdi.Danas dodjem kuci iz grada,stisnem kvacilo a ler mu je na 1000 ok/min.Trebao bi biti na 800,motor je na radnoj temp.Ugasim ga a ventilator od hladnjaka mi radi jos 5 min.Upalim ga,ler je sad uredan na 800 okretaja.Primjetio sam da mi se to desava svakih 300-400 km.Ne pali mi nikakvu lampicu.Ima li to kakve veze sa EGR ventilom?

12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Auto ti pokušava napraviti regeneraciju dpfa, odi na autoput ili neku otvorenu cestu i propuši ga, nisam siguran na koliko okretaja na sedmici bi trebao biti za regeneraciju ,ali ako odes na autoput i vozis preko 2000 okretaja sigurno ce se napraviti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.3.2018 13:23 (laux).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
laux kaže...

Auto ti pokušava napraviti regeneraciju dpfa, odi na autoput ili neku otvorenu cestu i propuši ga, nisam siguran na koliko okretaja na sedmici bi trebao biti za regeneraciju ,ali ako odes na autoput i vozis preko 2000 okretaja sigurno ce se napraviti.

To je meni bilo na novom Golfu GTD pa sam gledao koji vrag smrdi u garaži kad bi ga zagasio a on jos vrti.... zovem u Zubak pa kažu da DPF regenerira... zanimljivo kako još nisu napravili lampicu koja pokazuje regeneraciju.

 

Uglavnom, 10 minuta vožnje 80-100kmh obavezno iznad 2000okr. Tako kaže manual :)

It is always darkest just before the dawn.
10 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

 

Ok,hvala na odgovorima.Iduci put kad se upali,pravac obilaznica i po gasu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice