Koji motor/skuter vozite? izdvojena tema

poruka: 671
|
čitano: 355.342
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Koji motor/skuter vozite?

Kupio sam si novi Kymco Agility 16+ 50 2T jučer za gradsku vožnju preko ljeta kad turisti navale pa mi autom treba pola sata za preći 5km :)

 

Uglavnom, lijepi skuterčić, limitiran je još uvijek ali kroz 200-300km ga delimitiram. Iako sam ja malo poveće građe (2m 100kg) skuter je dosta velik pa ne izgledam skroz presmiješno (isto tijelo skutera kao 125/200ccm modeli).

 

Najviše mi se sviđaju 16" kotači i skuter je super lagan za voziti - preporuka tko traži novo prometalo (15.995,00 kn).

 

http://viktormotosport.hr/shop/skuteri/kymco-agility-16-50/

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2018 10:43 (mrsmith).
Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
mrsmith kaže...

Kupio sam si novi Kymco Agility 16+ 50 2T jučer za gradsku vožnju preko ljeta kad turisti navale pa mi autom treba pola sata za preći 5km :)

 

Uglavnom, lijepi skuterčić, limitiran je još uvijek ali kroz 200-300km ga delimitiram. Iako sam ja malo poveće građe (2m 100kg) skuter je dosta velik pa ne izgledam skroz presmiješno (isto tijelo skutera kao 125/200ccm modeli).

 

Najviše mi se sviđaju 16" kotači i skuter je super lagan za voziti - preporuka tko traži novo prometalo (15.995,00 kn).

 

http://viktormotosport.hr/shop/skuteri/kymco-agility-16-50/

baš moćno izgleda, na prvu da ga vidim na cesti bi rekao da je 125c skuter

 

ja vozim ovaj kineski drlog, evo već skoro cijelih 5 godina mu ide, kupljen iz identičnog razlog dok sam još radio u Zd, sve radi osim 1 lampice kratkog svjetla na instrument tabli

 

 

15 godina
online
Re: Koji motor/skuter vozite?
lav1000 kaže...

baš moćno izgleda, na prvu da ga vidim na cesti bi rekao da je 125c skuter

 

ja vozim ovaj kineski drlog, evo već skoro cijelih 5 godina mu ide, kupljen iz identičnog razlog dok sam još radio u Zd, sve radi osim 1 lampice kratkog svjetla na instrument tabli

 

 

Aa :) nije loše, izgleda sasvim solidno za jedan Kymco - sviđa mi se dizajn. Ma gle, dok te vozi od točke A do točke B - nema problema

It is always darkest just before the dawn.
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
mrsmith kaže...
lav1000 kaže...

baš moćno izgleda, na prvu da ga vidim na cesti bi rekao da je 125c skuter

 

ja vozim ovaj kineski drlog, evo već skoro cijelih 5 godina mu ide, kupljen iz identičnog razlog dok sam još radio u Zd, sve radi osim 1 lampice kratkog svjetla na instrument tabli

 

 

Aa :) nije loše, izgleda sasvim solidno za jedan Kymco - sviđa mi se dizajn. Ma gle, dok te vozi od točke A do točke B - nema problema

točno to, dok on mene vozi 3km koliko imam do posla i nazad, bolje mi ne treba, a kad stane zovem cigiće da ga skupe pa će završiti na Jakši u dijelovima i to je to 

onda ćemo uzet novi... možda čak i 125ccm neki da smijem voziti po AC

15 godina
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Predivan trenutak ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?

Gledao sam i ja uzeti nešto od 50cc, čisto da se ne moram autom zahebavati po gužvama.

Ali kada sam vidio cijene u oglasima. To su pomalo bolesne cijene. Runneri, ZIPovi i slični iz '99 sa 40k km se prodaju po 6-7k kn. Ko je tu lud.. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Koji motor/skuter vozite?
dv14 kaže...

Gledao sam i ja uzeti nešto od 50cc, čisto da se ne moram autom zahebavati po gužvama.

Ali kada sam vidio cijene u oglasima. To su pomalo bolesne cijene. Runneri, ZIPovi i slični iz '99 sa 40k km se prodaju po 6-7k kn. Ko je tu lud.. 

Da,da ... Upravo zbog toga sam se odlučio protegnuti malo za novo

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
dv14 kaže...

Gledao sam i ja uzeti nešto od 50cc, čisto da se ne moram autom zahebavati po gužvama.

Ali kada sam vidio cijene u oglasima. To su pomalo bolesne cijene. Runneri, ZIPovi i slični iz '99 sa 40k km se prodaju po 6-7k kn. Ko je tu lud.. 

 

Frend je platio Runnera '07. €900, i derao je njega dosta dugo.

15 godina
online
Koji motor/skuter vozite?

Dopizdio mi skuter nakon 3 mjeseca Prodao i uzeo polovni Suzuki GSR600 naked (4cyl, 600ccm, 102ks). Like it a lot

 

Ima nekih 27000km, kozmeticki je onako - relativno ok (nekakve ogrebotinice itd) ali je mašina odlična! Sve u svemu, ja zadovoljan.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
11 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
dv14 kaže...

Gledao sam i ja uzeti nešto od 50cc, čisto da se ne moram autom zahebavati po gužvama.

Ali kada sam vidio cijene u oglasima. To su pomalo bolesne cijene. Runneri, ZIPovi i slični iz '99 sa 40k km se prodaju po 6-7k kn. Ko je tu lud.. 

 

 

Ako gledaš kupovat van sezone cijene su baren 20% niže. Tip je prodava runnera '02 za 6keka u 7 misecu da bi ga na kraju da za 4k u 11 misecu. 

Not funny dude
12 godina
odjavljen
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?

Guza mu je op 😍😍

16 godina
offline
Kawasaki ZX636R '05 tj. 2005 godište

Kawasaki ZX636R '05, već punih mjesec dana ga imam, kršten i krizman. Prešao 2.5k kilometara sa njime do sada.

LOL: Crobrother
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kawasaki ZX636R '05 tj. 2005 godište
Najbrži kaže...

Kawasaki ZX636R '05, već punih mjesec dana ga imam, kršten i krizman. Prešao 2.5k kilometara sa njime do sada.

 

Sjećam se kad si mi pričao da ti je želja ZX6/ZX10R

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Yamaha fazer 600 s2 :)
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Gdje se mogu uzeti motorići za klinca od 5-7 god?
 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji motor/skuter vozite?

Zanima me koliko je po vama motor isplativo prometalo, pogotovo za mlađu ekipu (20 - 25 god). Vec duze vrijeme sam u svijetu skutera i mopeda i skuter mi ima iznimnu isplativost - 400 kn registracija i 600 kn gorivo na godinu, pali iz prve, parkiras di zelis, a sve popravke zbog kojih me je rusio na tehnickom do sad popravio sam kod kuce, ali mi pomalo dosađuje drndati 50 km/h i biti smetnja za druge, a opasnost za sebe. K tome, ponekad si zazelim otici na neki duzi put od primjerice 100 km koji je na skuteru 50 ccm nemoguc.

Razmisljam si poloziti A2 kategoriju, medutim vidim da su vec inicijalni troskovi dosta veliki, pa me zanima sljedece:
Je li po vama isplativo dati prvo 3-4 tisuce kn za vozacku i onda jos kojih 2000 € za neki normalan rabljeni motor, i jos oprema itd., ili bolje za te pare (pa i duplo manje) kupiti sasvim funkcionalan auto klase megane/punto/clio/207... ?
Je li motor na kontinentu zapravo luksuz, u smislu da je to samo dodatno prometalo (uz auto) koje se koristi ljeti?
Koliko vas košta motor godišnje (registracija, benzin, popravci) ?

Znam da strogo gledano najisplatljivije je putovati busom, vlakom i tramvajem, ali općenito me situacija oko motora zanima. Da imam stalna primanja ne bih previše razmišljao oko isplativosti, iako bih onda išao na neki bolji auto, ali sad sam u situaciji da imam pravo na samo jednu takvu "investiciju".

Extra wurst
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Extra protection kaže...

Zanima me koliko je po vama motor isplativo prometalo, pogotovo za mlađu ekipu (20 - 25 god). Vec duze vrijeme sam u svijetu skutera i mopeda i skuter mi ima iznimnu isplativost - 400 kn registracija i 600 kn gorivo na godinu, pali iz prve, parkiras di zelis, a sve popravke zbog kojih me je rusio na tehnickom do sad popravio sam kod kuce, ali mi pomalo dosađuje drndati 50 km/h i biti smetnja za druge, a opasnost za sebe.


Razmisljam si poloziti A2 kategoriju, medutim vidim da su vec inicijalni troskovi dosta veliki, pa me zanima sljedece:
Je li po vama isplativo dati prvo 3-4 tisuce kn za vozacku i onda jos kojih 2000 € za neki normalan rabljeni motor, i jos oprema itd., ili bolje za te pare (pa i duplo manje) kupiti sasvim funkcionalan auto klase megane/punto/clio/207... ?
Je li motor na kontinentu zapravo luksuz, u smislu da je to samo dodatno prometalo (uz auto) koje se koristi ljeti?
Koliko vas košta motor godišnje (registracija, benzin, popravci) ?

Znam da strogo gledano najisplatljivije je putovati busom, vlakom i tramvajem, ali općenito me situacija oko motora zanima. Da imam stalna primanja ne bih previše razmišljao oko isplativosti, iako bih onda išao na neki bolji auto, ali sad sam u situaciji da imam pravo na samo jednu takvu "investiciju".

1. nije isplativo

2. 600kn sam potrošio u tri dana vožnje motorom

3. isto pali iz prve, parkiram gdje želim

4. A2 mi polaže mlađi buraz koji ima 18g i već ima položeno za auto, a za 2 godine će ići na A da može voziti moj motor odnosno kupiti će sebi CBR

5. inicijalni su troškovi veći, ali sića za usporedbu što ćeš sve morati kasnije kupiti (prijepis motora, oprema, servisi, tehnički, registracija, popravci)

6. isplativost računaš na konto čega ti točno motor treba

7. kupi za te pare auto

8. motor je luksuz/gušt

9. godišnje ne znam, ali u mjesec dana sam potrošio >1500kn samo na gorivo

10. pogledaj točku 6.

LOL: Crobrother
12 godina
odjavljen
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Kupi si jači skuter
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Rade si kupi maxi scootera, ja sam imao odlicno iskustvo sa gillerom nexus 250, 1000kn su gume, rega isto tako, sa litrom sam radio 30km, a sada imam yamahu fazzer 600, ove godine me veliki servis i gume doslo 6000kn, motor je gust ali ako si pretezito samo grad onda maxi scooter je majka ;)
 
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Koliko su gume bez velikog?
13 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?

Motor ipak nebi stavio kao primarno prevpzno sredstvo, to mi je više luksuz i gušt. Ima ljudi što voze motore po cijelu godinu, ok, ali ipak je po kiši/snijegu/vjetru ugodnije sjesti u auto.

 

 

Vuče i mene da iduće godine položim A i kupim neki normalan motor. Do sada sam vozikao skutere i to mi je malo dosadilo. 

Razmišljao sam o nečemu do 500 kubika, čisto za početak i zbog jeftinije registracije.

R motori me baš i ne zanimaju, više vučem na naked ili soft enduro.

Ima netko iskustva sa ER5? 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Gume su izmedu 1500-1600kn, sve ovisi koje trazis
 
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Gravityri kaže...
Gume su izmedu 1500-1600kn, sve ovisi koje trazis

 

Ma one za gradsku vožnju, kroz sredinu tvrđa na bokovima mekša.

Ako je 1600 kn za prednju i zadnju pa onda i nije puno, realno.

16 godina
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Dex.pwn kaže...

Ma one za gradsku vožnju, kroz sredinu tvrđa na bokovima mekša.

Ako je 1600 kn za prednju i zadnju pa onda i nije puno, realno.

Raspon cijene gume (pojedinačno) 300-500kn, a imaju i s većim ciframa! Ovisno o njegovim osobnim potrebama i za koju klasu motora, može cifra varirati do 4000kn za jedan set guma (prednja i zadnja).

EDIT: realno nekome je 1000kn za set guma puno, a realno neki promjene 2-3 seta guma sezonski koje ih izađu nekoliko tisuća kuna. 

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.9.2018 18:35 (Najbrži).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?

Pa recimo sport tourer H2 SE SX 998cc za godišnje oko 5-10 tkm normalne vožnje(posao, kao ispušni ventil, do mora i nazad itd..).

Bez utrkivanja, paljenja guma i tog

12 godina
odjavljen
offline
Koji motor/skuter vozite?

Treba krenut skupljat za motor(A2) pa me zanima uz MT03 i XT660 dali imate kakav još prijedlog(kroser ili naked/sport motor)? Polovni do 3-3.5k€

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Dex.pwn kaže...

Treba krenut skupljat za motor(A2) pa me zanima sport motor. Polovni do 3-3.5k€

 Ninja 250R/300R ili neki 600ccm (ZX6R, R6, itd.) s A2 u papirima.

LOL: Crobrother
12 godina
odjavljen
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Našao sam Z750 ali ne znam koliko je sigurno to.. Policija, zakon itd.. Isto tak ko zna šta je još "sređeno" na njemu kad su i papiri sređeni
12 godina
odjavljen
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?

Misliš zaustavila? Nezz, ja da sam drot i da vidim Z750 s "35kW", poslao bi ga na valjke...

Al da, naši se ne razumiju toliko...

 

Šta s ovim skršenim? Jel to dobro ili ne?

I kolika je razlika između 81kW i 35kW

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 19:44 (Dex.pwn).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice