Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.109
|
čitano: 13.239.198
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pred kucom ima za 1 auto mjesto. Ali tamo parkiraju (ne znam jel placaju na mjesecnoj bazi) ti iz drugih dijelova kuće pošto ja imam taj "parking" iza. Zar se ne podrazumijeva ako je pristup da se ne može tretirati kao parking?

Ja sam vamo prije 3 mjeseca doselio i nisam siguran kakva su mi prava na pristup od iza. Jel to negdje upisano kao pristup ili šta. U najmu sam pa mi je malo teže provjerit jer ni sami vlasnici nisu tu živili nego su nasljedili kuću.
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 2:11 (Milki).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ShadoW kaže...
RuskeGTT kaže...

Protegnuo malo noge cupri nakon cijelog tjedna u karanteni, nasipao 30l 100tke za 250kn i odpeljao par puta 50-230 cisto da ne zaboravi

 da ne trazim post, ako se ne varam ti si pitao za ovako nesto?

https://www.amazon.com/NikoMaku-Mirror-Backup-Resolution-Waterproof/dp/B081ZVH35J/ref=sr_1_33?dchild=1&keywords=car+rear+mirror+camera&qid=1585940313&sr=8-33

 jes, ali kao sta vidim ovaj ima nosac, ali nema dio koji fiksira taj nosac na sajbu...dakle sajba je kompletno prazna, nema nikakvog prihvata, najidealnija bi bila neka sukcija, kao za sve nosace mobitela/go pro...

ali nebitno, odustao sam od toga vrlo vjerovatno

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vjerujem da možeš suction mount samo kupit posebno.

 

https://www.24sata.hr/news/poskupimo-gorivo-12-kune-i-od-tog-novca-obnovimo-zagreb-685323

Jel oni to malo kasne sa 1.4 ili?

Nije dovoljno što u litri goriva plaćamo 80 lipa za željeznice, nego sad još i ovo.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Vjerujem da možeš suction mount samo kupit posebno.

 

https://www.24sata.hr/news/poskupimo-gorivo-12-kune-i-od-tog-novca-obnovimo-zagreb-685323

Jel oni to malo kasne sa 1.4 ili?

Nije dovoljno što u litri goriva plaćamo 80 lipa za željeznice, nego sad još i ovo.

 Neka poskupe Zagrepcanima, a ne ostatku Hrvatske koji Zagreba ne vidi jednom godisnje. Stvarno kupovina el. auta trenutno zvuci dobro.

Di2 & EPS FTW!
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

da li je tko cuo za nonda vehicle car health monitor obd? nesto kao obd eleven...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sto bi ja placao obnovu Zagreba kojega vidim jednom u 3 godine, nitko nije meni placao obnovu kuce poslje rata, a niti je ista davano ljudima za posljedice poplave koliko se sjecam.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Lopovi bi sve na teret sirotinje.

Koliko smo glup narod vjerovatno tako nekako i bude na kraju.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mogu poskupiti i 12 kuna što se mene tiče , ionako smo se  kao nacija do sad pokazali kao obične pi*ke . 

15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Imam po staklima.od auta nesto kao kapljice,mislim da je kamenac,probao sam prati octom,sonaxom za stakla,nikako ne ide dolje.Nisam uspio zakljucit jel s vanjske ili s unutarnje strane.Na suncu se bas jako vide te mrljice i bas me iritira.Savjeti?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zapekli kamenac najvjerojatnije , ako imas glinu za detailing mozes sa njom skinuti. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 14:30 (ivanzu).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Zapekli kamenac najvjerojatnije , ako imas glinu za detailing mozes sa njom skinuti. 

 Ne znam stvarno sto ie,ali cim god trljao ne ide,od raznoraznih krpa,papira,novina,sredstava za ciscenje i dalje ostaju kapljice.Nemam tu glinu,moze li se kupiti gdje?Zaboravio sam reci,oko prozora imam kromirane lajsne te su iste te kapljice i na lajsnama i na onim plasticnim rubovima oko vrata

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 14:50 (big_guy).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako je staklo, sa skalpelom najbolje sa onim trapeznim malim, ali možeš i sa onim velikim + sredstvo za pranje stakla. Možeš i sa finom čeličnom vunom (ne onom iz kuhinje) ili polish za lak (ja sam sa kombinacijom toga uspio skinut). Ako nisi uspio sa octom onda ti glina najvjerovatnije neće pomoć osim ako nezmeš onu grubu.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da, to je zapekli kamenac, to bi trebao alkoholni ocat razgraditi. Ja sam koristio na laku i skinulo je. Treba pogoditi omjer vode i octa, nekada treba i vise puta.  Imas glinu za kupiti na internetu za nekih 100kn kod nas, magicna spuzva isto moze skinuti ali treba paziti jer je abrazivna cca. 5000-6000 grit. Nekada ti usrani kamenac osteti lak gdje ostane krug ujetkan, a tu nista ne pomaze osim poliranja ali to ne moze biti na staklu. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 15:39 (ivanzu).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bez brige, budemo placali i za obnovu zagreba i za propalu sezonu, samo je pitanje na koji tocno nacin.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Mogli bi i dalmosi u slavoniju na sezonu, malo kopat njive, brati jabuke, jagode itd.

Malo radit za razliku od kasirat i profitirat.

 

Bas sam prosle godine gledao kako su dalmosi u godinu dana uduplali cijene, cak i utrostrucili cijene nocenja.

Rezervirao sam preko AirBnB-a apartman na 10 dana, sve super i sve 5, to u 4. mj. 2019.,

da bi mi u 7. mj. 2019., tocno 25 dana prije godisnjeg i termina u apartmanu, vlasnik apartmana

javio da je "apartman u sanaciji i da nije vise dostupan, te da mi stornira rezervaciju".

Ja nebio budala kakva jesam, pricekam par dana, vidim da je apartman ponovno dostupan,

ali sada skoro 2.5x veca cijena nocenja.

 

Posaljem mail AirBnB-u, objasnim o cemu se radi, da se radi i prevari i cisto dumpanja cijena,

te da mi je godisnji propao jer je sad prekasno za naci apartman igdje.

Takodjer sam i vlasniku poslao isti mail, na koji on nije nista odogovorio. AirBnB support je odgovorio,

da provjeravaju o cemu se radi, te je vlasnik apartmana na AirBnB-u dobio perma-ban i obrisani su mu svi oglasi.

 

Tako da, cini se malo i posteno, godinama zive samo od turizma, cijede svaki dinar iz svakoga na sve moguce prljave

nacine, tipa rezerviras apartman sa klimom, dodjes tamo kad ono "cijena klime nije ukljucena u cijenu apartmana",

rekoh "mrs u pitchu matherinu cigansku", odmah trazio storno jer se na samom oglasu vidi "apartman bla bla bla ukljucena kuhinja, WC i klima".

Sva sreca da preko AirBnB-a to ide fino, i u slucaju da nemas gdje odsjesti, AirBnB ti nadje smjestaj u blizini po istoj cijeni, bez doplate,

a razliku placa AirBnB.

 

Sad ce dalmosi morati raditi. Nemam nista protiv ljudi i onih 50% koji radi svaki dan, al onih drugih 50% ratnih profitera

koji zive od pitaj-kako stecenih nekretnina, laznih oglasa i dumpanja cijena na sve moguce nacine - za njih mi je drago da ce morati malo nabit zuljeve.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

danas uzeo kozno sjedalo sto mi stajalo u supi pa reko da vidim kako se grijanje spaja.

 

Otkrio da jedan kabl precvikan pa kasnije da je precvikan i grijac na prijelazu gdje su savovi. Slemio nove zice i sve vratio i sad sve radi. Moram drugo jos projverit i srediti ako ne radi i onda najvjerojatnije prosirujem nosace i montiram za prednja sjedala.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 18:12 (ShadoW).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ma to je jos super , kad studente tjeraju van pred sezonu svake godine s istom pricom da moraju renovirat pa ovo pa ono, dodatni stres u tom razdoblju rokova.

Gdje se smjestit ak si iz slavonije npr? Primorani placat 50eura noc za neku rupu, a putovanje nije opcija jer je duplo skuplje. Ima uvijek iznimka, ali zasad prevladava bahatost i pohlepa tamo (ono sto se najprije kod nas i uoči).
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 20:21 (Milki).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Koji auto što ste imali /ili još imate vam je najbolji (a koji najgori) i zašto?

Dosadno mi je pa pišite, ako vam se da. Uvijek mi je zanimljivo slušat te priče i gledat drugačije na neke modele.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Milki kaže...
Koji auto što ste imali /ili još imate vam je najbolji (a koji najgori) i zašto?

Dosadno mi je pa pišite, ako vam se da. Uvijek mi je zanimljivo slušat te priče i gledat drugačije na neke modele.

2 Ford C-maxa (ovaj 2010 je bio 1.6 tdi 74kw dok za ovog drugog nisam siguran, ali ili 66 ili 80kw), nikad problema sa tim motorima iako su se gazili. Ovaj 2010 godiste je taman prodan dan prije nego sto sam trebal ic na more, sljedeci dan dodje neki Vento 1997 1.9tdi 90ks na index i uzeli ga za 6000kn i bio je taman par kilometara od mene. Full obnovljen (kocnice, motor, sasija, doslovno sve), 4 covjeka u autu, 3 bicikla na kuki i mali bicikl u gepeku zajedno sa hrpa stvari, tjerao u 3 brzini uz Velebit na staroj cesti uz one zavojite ceste i bez beda dosli na odrediste udaljeno 400injak km. Negdje nakon par mjeseci sam isao u Međugorje sa njim, nekih 550ak km stare ceste i opet je mali vukao kao veliki. Prodan je nakon toga poznaniku koji ga jos ima (dozivio je malu nezgodu u mjestu, pogodila ga je grana u sofersajbu ali kolko sam vidio vec je to sredjeno), a (nazalost) prodan je zato jer mi je falilo trunka za C-maxa iz 2011 (novija linija od one 2008 i 2010) isto 1.6tdci ali noviji 85kw motor, vozio ga neke 2 godine bez problema i jedva ga rijesio dok nije pala cijena, i na kraju uzeo ovog trenutnog Tourana iz 2013 za 8000€ 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Milki kaže...
Koji auto što ste imali /ili još imate vam je najbolji (a koji najgori) i zašto?

Dosadno mi je pa pišite, ako vam se da. Uvijek mi je zanimljivo slušat te priče i gledat drugačije na neke modele.

 Najboji C-max 1.8 tdci

Najgori Focus 1.6 tdci

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Milki kaže...
Koji auto što ste imali /ili još imate vam je najbolji (a koji najgori) i zašto?

Dosadno mi je pa pišite, ako vam se da. Uvijek mi je zanimljivo slušat te priče i gledat drugačije na neke modele.

Najbolji - Astra G 1.6, bez kvarova u 6g. koliko sam i posjedovao auto.

Najgori - Focus Mk I 1.4, varovi na vratima zahrdali, crkno ECU, brtve na zadnjim vratima pustale vodu i zadnji seleni skripali stalno.  

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 23:21 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Milki kaže...
Koji auto što ste imali /ili još imate vam je najbolji (a koji najgori) i zašto?

Dosadno mi je pa pišite, ako vam se da. Uvijek mi je zanimljivo slušat te priče i gledat drugačije na neke modele.

 Najbolji: Golf 7 1.6TDI comfortline - udoban, ne troši puno i vozi se kao nov.

Najgori: Chevrolet aveo 1.2 benz - užas za vozit, u zavojima imaš osjećaj kao da ćeš se prevrnuti, mjenjač kao iz autobusa, kvačilo ostane priljepljeno za pod kad ga stisneš skroz, jednostavno auto za bacit i to nakon samo 70tkm. 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Najbolji - Ford Sierra MK-I

Najgori - Opel Astra G 1.7D - tu se sve moguce pokvarilo unutar 3 godine,

od Bosh pumpe, pumpe nafte, klima, podizaci stakla itd. Kupio je sa 2 godine starosti,

vozio 3 godine, nakon toga sam digao ruke i rekao "nikad vise", previse ulaganja.

Zanimljivo je da sam prije nje imao isto Astru prethodne generacije, i ona je isla sasvim fino,

bez puno kvarova, osim sto mi je lonac na auspuhu i nosaci prohrdjali nakon 5 godina, auto je bio 7g star, i to je bio jedini kvar.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Najgori astra h 1.7cdti. Nema sta nije crklo.

Najbolji golf 7 1.6 tdi. 5 godina bez ijednog trzaja. Samo redovno odrzavanje.

PSN:Tomislav025
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Imao 

Golf 4 1.9 TDI 90ks 2001g

Golf 5 1.6 FSI 116ks 2005g

Golf 6 1.4 TSI 122ks 2010g i sada

Audi A4B9 2.0 TDI 190ks 2016g

 

najgori Golf 5 definitivno, auto sam uzeo fakat jeftino kad sam se doselio tek u njemacku i trebalo mi je nesto jeftino i samo da ide.

auto je toliko lijeno da je to nemoguce, mislim da je imao samo 135nm uglavnom haos.

problemi poceli nakon mjesec lambda sonda pa i potrosnja bila 10 litara i onda nakon 3mj otisao i cijeli Getriebe.

Takodje Golf 5 najruzniji golf definitivno,nesto jajasto sve,guzica ogromna i siroka, vidilo se odma da se tu VW brzo pokajao Golf 6 na istoj bazi ali daleko ljepse i kvalitetnije auto.

golf 5 je imao materijale unutra nazalost iste kao golf 4 

 

 

najbolji Golf 4 1.9 TDI 90ks

znaci auto koje nikad niti jednog problema nije imalo, kupili ga 2005e godine auto bilo 2001 godiste.

kupili ga sa 115000km i cijela porodica se izredala na njemu svaki Božiji dan.

Ja licno napravio milion sranja u tom autu jer su mi to bili momacki dani.

Pokupio pjesakinju,udario autobus,nabio se na ogromni kamen na sred ceste i karter probio.

znaci popravi to i obicni servisi i to je to.

To auto su starci prodali tek prosle godine znaci 2019ta sa 255000km i tad niti jednog problema sa tim autom.

 

 

O Audiju necu jos da sudim jer ga imam tek 2 mjeseca al siguran sam da nece trajat kao golf 4 haha

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Moj kolega je dovezo iz svicarske od prvog vlasnika (vec dide starog) venta 1991. godiste vr6 2.9 200ks. Malo ga je sredivo od hrđe i htio nazad tamo prodat. Vozio ga vamo na PP sto je od nekog treceg nabavio. Vrememska kapsula ,sve novo i ocuvano. Orginal bbs felge. Bas kvalitetno slozeni auti.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 12:10 (Milki).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Najbolji prijatelj je kupio od svog strica golf 4 1.9tdi. Golf stoji pred kucom od 2009. I sad kak se nove staze po gradu rade rekli mu da mora maknut jer je nabijen tamo... Ugl sjeli mi u auto, pregledali , nasuli goriva malo, filtere nove , spojili na dr auto akumulator, zavergla pol sekunde , upali i radi ko nov. 260tkm ima. Sad mu majstor sreduje za 6000kn (kocnice alternator itd). Stvarno upalio i iznenadio me.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 12:09 (Milki).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne postoji Vento s 200ks, a da je 91. god.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

najbolji: honda prelude 2.0i 2000 god. (zar je iko sumnjao)

najgori: golf IV 1.4i 2002. god.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

najbolji: honda prelude 2.0i 2000 god. (zar je iko sumnjao)

najgori: golf IV 1.4i 2002. god. (zar je iko sumnjao)

Let me fix that 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice