Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.180.173
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kojim sredstvom za čišćenje podvozja se dobije ovakav rezultat?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2020 21:15 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vjerojatno neki APC ili degreaser. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Vjerojatno neki APC ili degreaser. 

 hm, nisam toliko istraživao pa nisam niti znao za apc, ali apc mi zvuči odlično jer ima više primjena, od čišćenja motornog prostora, do čestica kočionih obloga sa felgi i završetka ispuha od ispušnih čestica i čađe, a nebi smio nagristi/oštetiti gume i semeringe...

95kn 1L

APC

 

ali i ispušna cijev izgleda kao nova

te slike sam našao na netu, ali nije bilo objašnjeno čime su postigli takve vrhunske rezultate...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Auspuh su mozda cistili chrome polishom, imam Meguiarov APC i sve zivo skida. Magicna spuzva isto radi cuda.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2020 21:44 (ivanzu).
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Jel kod vas ima vidljive razlike u potrošnji goriva između ljetnih i zimskih guma?

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

O daaaa

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

 imam Meguiarov APC i sve zivo skida.

Koristim ga i ja vec duže vrijeme (onaj zeleni), i nije mi se nešto pokazao specijalno.

Recimo zapečenu čađu sa auspuha ne skida, ne znam možda sam fulao omjer.

Dobar mi se pokazao za čišćenje gumenih tepiha, ne ostanu nikakve fleke baš budu lijepo crni.

 

Teško je pronaći nekakvo dobro sredstvo, a da baš ispadnu rezultati sa gore prikazanih slika.

Sad kad sam spremao zimske felge čak sam probao čistiti prljavštinu sa ivasolom od alfacare-a.

Nešto je skinuo ali nije sve, ovo što je od prije ''zapečeno'' ne skida, niti ne skida hrđu.

Mislim da bi to najbolje još sve skinuo sa glinom, ali nisam imao više živaca.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Auspuh je vjerojatno sa finom čeličnom vunom 000 i neki polish. Ali moraš razumjeti da podvozje tog auta nikad nije vidjelo snijeg, sol, blato po cesti od seljačina sa traktorima (treba naglasit ogromna je razlika između seljeka i seljačine). Tako da teško ćeš takav rezultat dobit na nekom autu koji je starijim od 5 godina, a da je vožen po našim prometnicama. Radije si nabavi ovako nešto (undercarriage pressure washer wand) i nabrzinu skineš 70% prljavštine, a vrijeme koje bi izgubio na čišćenje podvozja iskoristi na čišćenje laka i vidljivih površina.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 9:20 (ZooZ).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nije APC bas toliko jak. Ja sam ga vise koristio za ciscenje interijera i sl.. Npr. volan koji je ulasten od ulja iz ruku bude mat kao nov poslje ciscenja. Sonax actifoam opere felge dobro kao njihov wheel cleaner. Ta kolica sto idu na miniwash znaju biti opasna za podvozje jer mogu skinuti zastitni sloj ispod. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 11:46 (ivanzu).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A s cim bi osvjezili kromirane lajsne oko prozora koje na sebi imaju mutne fleke ? Ak je moguce bez poliranja...

Truth in engineering.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Samo chrome polish. Alkoholni ocat razrijeden u toploj vodi ti skida mrlje od kamenca. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 12:25 (ivanzu).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, imam TomTom navigaciju u Mazdi 6, pa me zanima na koji način mogu napraviti najnoviji update na sd karticu, tj. da li postoji negdje da to mogu skinuti a da ne platim ili da nađem jeftino za kupiti? Hvala

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hrčak kaže...

Pozdrav, imam TomTom navigaciju u Mazdi 6, pa me zanima na koji način mogu napraviti najnoviji update na sd karticu, tj. da li postoji negdje da to mogu skinuti a da ne platim ili da nađem jeftino za kupiti? Hvala

 ebay ili njuškalo, mislim da su cca 50eura

15 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Malo polirao vrata auta kad nemam ništa pametnije za raditi. Skroz zadovoljan kako je ispalo.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
fear619 kaže...
hrčak kaže...

Pozdrav, imam TomTom navigaciju u Mazdi 6, pa me zanima na koji način mogu napraviti najnoviji update na sd karticu, tj. da li postoji negdje da to mogu skinuti a da ne platim ili da nađem jeftino za kupiti? Hvala

 ebay ili njuškalo, mislim da su cca 50eura

 Hvala. Najviše me živcira što ne može pronaći neke ulice sa kućnim brojem u Zagrebu, a o okolici da ne govorim. I stalno mi krivo pokazuje ograničenja brzine. Moja je trenutno iz 2014 godine, pa sam mislio update-om sd kartice sve to riješiti

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Android auto, pa spojiti na Google maps ili Waze?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Diplomirani pješak kaže...

Jel kod vas ima vidljive razlike u potrošnji goriva između ljetnih i zimskih guma?

 jer zimske gume se voze zimi kad su manje temperature i autu treba više vremena da se zagrije?

ako su zimske gume u periodu kad nije hladno ali kalendarski ih moraš imati = nema nikakve razlike u potrošnji (ako je ista dimenzija gume)

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 22:07 (Ziga).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
Diplomirani pješak kaže...

Jel kod vas ima vidljive razlike u potrošnji goriva između ljetnih i zimskih guma?

 jer zimske gume se voze zimi kad su manje temperature i autu treba više vremena da se zagrije?

ako su zimske gume u periodu kad nije hladno ali kalendarski ih moraš imati = nema nikakve razlike u potrošnji (ako je ista dimenzija gume)

 

 Nije baš tako, zimske imaju veće trenje zbog vrste profila. Uvijek će malo više trošiti.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jakovp kaže...
 Nije baš tako, zimske imaju veće trenje zbog vrste profila. Uvijek će malo više trošiti.

 ako su mi istog profila na službenom = nikakve razlike, jer nikad nemaš isti tempo vožnje, nikad nemaš iste gužve niti vanjsku temperaturu

s ljetnim gumama se vozim brže a s zimskim istu rutu sporije pa ispada da kompenziram s većim trenjem i na kraju ispadne isto

 

ali na privatnom razlika je jer nije ista dimenzija ni colaža i tu se osjeti

 

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
Jakovp kaže...
 Nije baš tako, zimske imaju veće trenje zbog vrste profila. Uvijek će malo više trošiti.

 ako su mi istog profila na službenom = nikakve razlike, jer nikad nemaš isti tempo vožnje, nikad nemaš iste gužve niti vanjsku temperaturu

s ljetnim gumama se vozim brže a s zimskim istu rutu sporije pa ispada da kompenziram s većim trenjem i na kraju ispadne isto

 

ali na privatnom razlika je jer nije ista dimenzija ni colaža i tu se osjeti

 

 

  Pa ono, teško da će ljetne i zimske imati baš isti profil (govorim o strukturi ripni na gumama, ne o dimenziji).

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Po zimi vise trosi jer ga vise tjeram, turbina bolje puni. 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Po zimi vise trosi jer ga vise tjeram, turbina bolje puni. 

 Ja sutra svojeg moram malo, vec hrpa dana stoji, bojim se na mi ne zahrdja posto je to vw 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

definitivno sada troši manje s zimskim gumama kad je dizel 8.39 nego s ljetnim kad je dizel bio 9.58 

 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

zastita od kradje? quick release steering wheel hub

 

jucer montirao pilot sport 3 i to je nevjerovatno kako ta guma drzi, koliko se vise osjecas sigurnijim u mogucnosti auta po zavojima...necu ni rec sta sam sve radio, a prije na hankooku/savi/fuldi/kineskom poluslicku se ne bi usudio...

 

cim se zavrsi ovo sranje sa coronom, krece cupra prema 380ks, sastavio sam popis radova za ovu godinu...nadam se napraviti barem 60% planiranoga...

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

lol ruske napokon otkrio zašto ljudi kupuju premium gume..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

posto se trose ko maloljetnice ispred kluba, vrlo brzo ce biti zamjenjene sa jeftinijim ne-markicama

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hrčak kaže...
fear619 kaže...
hrčak kaže...

Pozdrav, imam TomTom navigaciju u Mazdi 6, pa me zanima na koji način mogu napraviti najnoviji update na sd karticu, tj. da li postoji negdje da to mogu skinuti a da ne platim ili da nađem jeftino za kupiti? Hvala

 ebay ili njuškalo, mislim da su cca 50eura

 Hvala. Najviše me živcira što ne može pronaći neke ulice sa kućnim brojem u Zagrebu, a o okolici da ne govorim. I stalno mi krivo pokazuje ograničenja brzine. Moja je trenutno iz 2014 godine, pa sam mislio update-om sd kartice sve to riješiti

 moja je isto iz 2014, prva kartica je bila čračkana i radila je odlično, zatim sam kupio primjerak sa ebaya i ta isto radi, also imaš 3 godine besplatnog ažuriranja

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2020 11:27 (fear619).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

posto se trose ko maloljetnice ispred kluba, vrlo brzo ce biti zamjenjene sa jeftinijim ne-markicama

 

Znaci ipak je problem u novcaniku, a ne prodavanju magle od strane markica?

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

posto imam jedno 30tak stvari na popisu za cupru za ovu godinu, gume ce trajati, pa cemo vidjeti onda iduce godine koliko budu potrosene...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

posto imam jedno 30tak stvari na popisu za cupru za ovu godinu, gume ce trajati, pa cemo vidjeti onda iduce godine koliko budu potrosene...

 a i radije cu voziti smirenije u skladu s ne markiranim gumama, nego divljati ko jucer (nisam stvarno JAKO dugo toliko divljao) i riskirati kazne i sudare...ima solidnih jeftinih guma s kojima se isto ok vozis, ne tjeraju te u grijeh

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice