Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.111
|
čitano: 13.242.407
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...

 Gdje si našao te gume u toj dimenziji po toj cijeni ako nije tajna ? Ja gledam iste i u 205/55r16 dodju 600 kn komad . 

 

PC6 u 205/55/16 dimenziji imas u mall.hr za 530kn/kom, a vjerujem da se uz malo trazenja da naci i za manje.

5 godina
offline
Auti - ultimativna tema

bome poceli su koristiti obd 2 na tehnickom, imam benzinca 2004. godiste..

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
aloevera13 kaže...

bome poceli su koristiti obd 2 na tehnickom, imam benzinca 2004. godiste..

 To je valjda pocelo nekad u 2019, posto su meni jos u 6mj u 2019 radili nesto oko obda, i tak su radili ekotest jer nisu spajali cijev niti ono "racunalo".

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
aloevera13 kaže...

bome poceli su koristiti obd 2 na tehnickom, imam benzinca 2004. godiste..

 To je valjda pocelo nekad u 2019, posto su meni jos u 6mj u 2019 radili nesto oko obda, i tak su radili ekotest jer nisu spajali cijev niti ono "racunalo".

Jedino ako si kupio novi automobil, mislim da prve dvije godine ne rade ekotest

 

 

 

 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Jedino ako si kupio novi automobil, mislim da prve dvije godine ne rade ekotest

 

 

 

 

 Ma kakav novi auto, 2013 godiste. Nisam previse davio ovog koji je radio tehnicki, ali mi je rekao da odma auto dovezem na grabu, nakon grabe ide testiranje rucne i sl. i nakon toga je otvarao haubu i prckao nesto ispod volana i samo je to trajalo negdje 10-15min, nakon sto je zavrsilo normalno sam dobio na papiru kakav je ekotest...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
NisamNormalan12 kaže...

Pozdrav, izvinjavam se što ovako upadam ali imam problem sa tekučinom za hlađenje, naime prije dva tjedna sam uradio veliki servis na autu i vozio se jedno 5 dana i onda mi se odjednom izgubila sva tekučina iz posude toliko da mi se upalila lampica za vodu. Kupio sam litar antifriza G12 i nalio da bi za cca 5 km vožnje popio skoro sve, prvo je sumnjano na crijevo međutim nije, zamijenjeno je danas i ništa, vidim da pušta negdje oko filtera za ulje. Prije toga nije mi trošio kap vode sve uredno bilo da bi sad odjednom počeo, auto je A6 2012 godište.

 pretpostavljam novi antifriz bez nove pumpe vode...klasika

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
hahhaajaads kaže...
aloevera13 kaže...

bome poceli su koristiti obd 2 na tehnickom, imam benzinca 2004. godiste..

 To je valjda pocelo nekad u 2019, posto su meni jos u 6mj u 2019 radili nesto oko obda, i tak su radili ekotest jer nisu spajali cijev niti ono "racunalo".

Jedino ako si kupio novi automobil, mislim da prve dvije godine ne rade ekotest

 

 

 Euro 6 motorima se ne radi eko test uopće, spoje obd, on prepozna da je motor Euro 6 i to je to. Informacija s čovjeka koji radi na stanici za tehnički.

Neće ni to trajati vječno, ali sad je tako jer je to najnoviji tip motora koji zadovoljava sve trenutne norme.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
Ziga kaže...

 

 

 Euro 6 motorima se ne radi eko test uopće, spoje obd, on prepozna da je motor Euro 6 i to je to. Informacija s čovjeka koji radi na stanici za tehnički.

Neće ni to trajati vječno, ali sad je tako jer je to najnoviji tip motora koji zadovoljava sve trenutne norme.

 Ovaj je euro 5 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni su prosle godine radili ekotest na autu, euro 6. Sada idem sljedeci tjedan pa cu vidjeti hoce li opet. 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

obd se spaja na sve aute koji imaju obd priključak, može biti i euro 2, to nema apsolutne veze sa eko testom

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

obd se spaja na sve aute koji imaju obd priključak, može biti i euro 2, to nema apsolutne veze sa eko testom

 A preko cega se radi ekotest onda ? Znaci kao sto sam rekao, preskocili su onaj prvi dio gdje se inace radio ekotest, no na kraju sam opet dobio ispit ekotesta na papiru... Ali nije to samo za mene, isto je bilo i za ove aute ispred mene (doduse, svi su bili noviji, tj. 2015+ godiste).

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nema veze u smislu starijih motora. Npr ja imam obd konektor i spaja se preko njega i očita što treba, ali svejedno za ekotest stavlja onu cijev u auspuh. Opet ponavljam, eko test se ne radi na Euro 6 motorima, samo spoji na obd, očita koji je motor i to je to.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Nema veze u smislu starijih motora. Npr ja imam obd konektor i spaja se preko njega i očita što treba, ali svejedno za ekotest stavlja onu cijev u auspuh. Opet ponavljam, eko test se ne radi na Euro 6 motorima, samo spoji na obd, očita koji je motor i to je to.

 Da, ali procitaj gore, euro 5 je motor. Cijev nije stavljanja na auspuh (taj dio je preskocen), ali opet sam na kraju dobio znaci papir gdje mi pise kakav je ekotest, preko cega je onda napravljen ?

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nekako je bezveze da se ne provjeravaju ispusni plinovi kod Euro6 motora... Taman da i OBD ne prikaze neku gresku, ne mozes znat da zadovoljava normu = da je full ispravno...

Truth in engineering.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

 Da, ali procitaj gore, euro 5 je motor. Cijev nije stavljanja na auspuh (taj dio je preskocen), ali opet sam na kraju dobio znaci papir gdje mi pise kakav je ekotest, preko cega je onda napravljen ?

 Možda ti je pripisao eko test nekog drugog auta, ne znam za drugi način - to jest ne znam da Euro 5 ne mora na eko test, u što i sumnjam, tako da je taj koji je radio vrlo vjerojatno nešto nelegalno napravio. No opet što ja znam, mogu biti 100% u krivu.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

 Možda ti je pripisao eko test nekog drugog auta, ne znam za drugi način - to jest ne znam da Euro 5 ne mora na eko test, u što i sumnjam, tako da je taj koji je radio vrlo vjerojatno nešto nelegalno napravio. No opet što ja znam, mogu biti 100% u krivu.

 Ne znam stvarno. Ispred mene je bio Touran, ali novija linija sa euro 6 1.6tdi motorom, dok je moj 1.6tdi euro 5, sve je moguce...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni isto na zadnjem tehnickom nisu radili eko test sto me malo zacudilo, al OK. Euro 5, 1.5dCi motor kod mene. Kad se doslo do tog dijela gdje se radi ekotest, majstor ga je samo spojio na OBD, cekao nekih 5 min i nakon toga isao dalje provjerit svjetla i zavrsio s tehnickim. Nije bilo mjerenja ispusnih plinova niti iceg takvog. Ocito nisam jedini

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ja sam proso tehnicki u subotu i spajao je i OBD i radio eko test. Doduse, imao sam neke greske pre OBDa koje uopce nije spomenio (a vozio sam ga na tehnicki prije nego odem kod majstora da mi kaze ako jos sta treba promjeniti osim onog sto vec znam. rega mi inace istice 24.)

 

Nego, koje gume preporucujete (ili jos bolje gdje kupiti?) u 225/55R17 dimenziji? Koji bi bio neki best buy?

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Spajenje preko obd služi isključivo za eko test. Koliko ima različitih proizvođača ECU? koliko obd priključka bi morali imat za svaku marku auta i koliko programa licenciranih? Nije baš da cvh ode na aliexpress i pokupuje šroteve obd čitače. Ja kad spojim svoje kinesko sranje na auto uopće više ne pali i popali mi sve moguće greške kad je on spojen tako da... a imam clio 2 storia koji nije dragulj auto industrije

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
0verlord kaže...

Spajenje preko obd služi isključivo za eko test. Koliko ima različitih proizvođača ECU? koliko obd priključka bi morali imat za svaku marku auta i koliko programa licenciranih? Nije baš da cvh ode na aliexpress i pokupuje šroteve obd čitače. Ja kad spojim svoje kinesko sranje na auto uopće više ne pali i popali mi sve moguće greške kad je on spojen tako da... a imam clio 2 storia koji nije dragulj auto industrije

 OBD 2 je  standardiziran priključak i isti je na svakom autu . Spajanjem na OBD2 port provjeraju readiness egr, dpf ,lambda a ne rade eko test , za to imamo posebni uređaj koji se postavi u auspuh . Radit eko test preko obd-a je isto kao da vas policajac zaustavi pa umjesto dregera količinu alkohola izmjeri preko skenera osobne ... 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.3.2020 14:13 (Rucipe).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...
0verlord kaže...

Spajenje preko obd služi isključivo za eko test. Koliko ima različitih proizvođača ECU? koliko obd priključka bi morali imat za svaku marku auta i koliko programa licenciranih? Nije baš da cvh ode na aliexpress i pokupuje šroteve obd čitače. Ja kad spojim svoje kinesko sranje na auto uopće više ne pali i popali mi sve moguće greške kad je on spojen tako da... a imam clio 2 storia koji nije dragulj auto industrije

 OBD 2 je  standardiziran priključak i isti je na svakom autu . Spajanjem na OBD2 port provjeraju readiness egr, dpf ,lambda a ne rade eko test , za to imamo posebni uređaj koji se postavi u auspuh . Radit eko test preko obd-a je isto kao da vas policajac zaustavi pa umjesto dregera količinu alkohola izmjeri preko skenera osobne ... 

 Nisi me shvatio ali dobro.... Kako će uređaj za eko test znat na koliko rpm je motor prilikom testa kad se svi spajaju preko wifi-a (barem je tako kod nas)? 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa ako nisu radili eko test, od cega je onda onaj papir na kojem pise kakvi su plinovi ? Znaci jos je tehnicki radjen u tehnickoj stanici koja je inace malo poznata da je stroga jer pregledava doslovno sve i pregled traje, i onda vidim da svi auti samo prolaze pored tog aparata za mjerenje ekotesta (pokvareni valjda nisu bili, jer bilo je 2 komada, niti jedan nije koristen dok sam ja tamo bio). 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

sutra benga brutalno jeftina...ajmoooooooooooooooooooooooooooooo

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

sutra benga brutalno jeftina...ajmoooooooooooooooooooooooooooooo

 Taman citam, 8kn dizel  Ide do cepa 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vec natocio prije tjedan dana.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Znači sutra smo ko one babe sad u dućanima koje vuku po dvoja kolica ''puna do čepa'' šekret papira, brašna i šećera.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.3.2020 20:28 (vrinho).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

sutra benga brutalno jeftina...ajmoooooooooooooooooooooooooooooo

posto tocis samo za 200kn, kolko ces vise dizela dobit? :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
vrinho kaže...

Znači sutra smo ko one babe sad u dućanima koje vuku po dvoja kolica ''puna do čepa'' šekret papira, brašna i šećera.

 Briga me, ja natocim pun tank i s tim se vozim 2 mjeseca  

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Malo smo danas spajali led...

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
galinjo24 kaže...

Malo smo danas spajali led...

 Pitanjce, gdje si uzeo i dal prijavljuje greske ?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice