Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.192.739
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Otvorio si pandorinu kutiju..sretno...

 

znam

It is not who you are, it is who you know.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prvo trebas reci kako ce se koristiti. 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Prvo trebas reci kako ce se koristiti. 

primarno koristenje bilo bi gradska voznja, a sekundarno autocesta potez npr zagreb-split ili zagreb-osijek.

It is not who you are, it is who you know.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Benzin

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Benzin

a koja bi bila namjena za dizel?

It is not who you are, it is who you know.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Voznja izvan grada. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Sava je govno

 Ne bih se složio s tobom, možda zavisi od dimenzije. Mene Sava S3+ 13ka na mojoj dvici nikada nije izdala, a Poljska je, nije Slovenska(mada mislim da se manje dimenzije Sava guma prave u Poljskoj a veće u Sloveniji). Za šta mogu reći da je totalno smeće i govno su Phenix protekt gume, inače protekt više nikada neću kupiti bilo kojeg proizvođača, radije ću kupiti neku najjeftiniju koja nije protekt, ali protekt više nikada.
Nizbrdo po snijegu ide bez problema, bez da nosa i slično.

 

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma gdje ima slovenska sava za 380 kn 205 55 16? Sve u toj cijeni koje sam vidio bile su poljske.

 

Na drugom autu smo uzeli 205/60/16 nexen wg 2, oko 500kn s ugradnjom i balansiranjem je bila jedna.

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 22:41 (nul-3).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nije ni cudo sto su klizave ceste jer dugo nije bilo postene kise.

Mislim da je veliki problem kod soli preko dana kad sunce sol ''rastopi'' po asfaltu.

Sve to sa vremenom postane jako ''ljigavo'' i masno.

Zadnjih dana je bilo puno maglustina, i sve to zajedno je dalo vrlo opasnu kombinaciju na cestama.

Tako tko se igra previse ne mogu ga niti najbolje gume spasiti u tim uvjetima.

Nekad jednostavno treba smiriti zivce.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nul-3 kaže...

Ma gdje ima slovenska sava za 380 kn 205 55 16? Sve u toj cijeni koje sam vidio bile su poljske.

 

Na drugom autu smo uzeli 205/60/16 nexen wg 2, oko 500kn s ugradnjom i balansiranjem je bila jedna.

 

 

 Slovensku savu sam u 16" dimenziji sam vidio u kauflandu, 360 il 380 kn je bila.

Na drugom autu si platio puno jer ta dimenzija nije standardizirana.

Evo primjer kak se moze naletit na novu za male novce, inace oko 500 kn je kod furlana u 17" dimenziji

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Haker_x kaže...

 Ne bih se složio s tobom, možda zavisi od dimenzije. Mene Sava S3+ 13ka na mojoj dvici nikada nije izdala, a Poljska je, nije Slovenska(mada mislim da se manje dimenzije Sava guma prave u Poljskoj a veće u Sloveniji). Za šta mogu reći da je totalno smeće i govno su Phenix protekt gume, inače protekt više nikada neću kupiti bilo kojeg proizvođača, radije ću kupiti neku najjeftiniju koja nije protekt, ali protekt više nikada.
Nizbrdo po snijegu ide bez problema, bez da nosa i slično.

 

Otkrio si Ameriku...

Opće poznata stvar je da su S3+ super po snijegu, ali za ostalo pljuga, pogotovo po kisi.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

 

Otkrio si Ameriku...

Opće poznata stvar je da su S3+ super po snijegu, ali za ostalo pljuga, pogotovo po kisi.

 Za snijeg ih najviše i kupujem, po kiši ne vozim brzo pa nisam primjetio da su loše po kiši, a po ledu su naravno katastrofa kao i većina guma, tu zato pomaže abs kojeg nemam.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Opel Meriva B 1.4 turbo jel ima obično ili dvomaseno kvačilo?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Haker_x kaže...

po kiši ne vozim brzo ..

 

do jednom dok ne budeš morao naglije zakočiti pa si zabiš auto..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Opel Meriva B 1.4 turbo jel ima obično ili dvomaseno kvačilo?

 Ima DMF. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
Haker_x kaže...

po kiši ne vozim brzo ..

 

do jednom dok ne budeš morao naglije zakočiti pa si zabiš auto..

 Jednom sam sa S3+ drzao razmak 10-15m, cca 50-60kmh... kad je baba zakocila na žuto....... jedva sam stao iza nje........

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2020 11:01 (Fake_Alert).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Buduci da su nam zime relativno blage, po meni bi trebalo izabrati zimsku gumu koja ima dobre performanse po mokrom/vlaznom vremenu.

Sava eskimo je dobra po snijegu, a losa po mokrom.

Snijega gotovo da ni nemamo vise kod nas u unutrasnjosti.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ali budimo realni, pa sava eskimo s3+ je već 20 godina stari model, tj prije je bila samo s3, s3+ je kao poboljšani noviji model, ali realno zaostaje za konkurencijom i bilo bi vrijeme da sava napravi nešto novo ako misli ikako konkurirati sa drugima, trenutno živi od toga što najveći dio prodaje ostvaruje na području bivše juge, vidjeti savu eskimo u francuskoj/njemačkoj/benelux/italiji... je relevantno vidjeti jugića na njihovim cestama...nema ih...

 

A evidentno je da su i savini kalupi prva liga

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2020 14:40 (1BIT).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bok ekipa, imam pitanje u vezi auto radija.

U automobilu imam 4 zvucnika, 2 tweetera i 2 woofera (konkretno ovo: https://www.amazon.de/Hertz-2-Wege-Lautsprecher-Komponenten-System/dp/B008B5JPTS/ref=sr_1_14?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=hertz+speakers&qid=1579466336&sr=8-14) i ovaj radio https://www.amazon.de/JVC-KW-V230BT-USB-Receiver-Bluetooth-Technologie-VGA-Aufl%C3%B6sung/dp/B01N0BTVEG/ref=sr_1_20?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=jvc+autoradio+2din&qid=1579466381&sr=8-20

 

Prilikom pustanja pjesme, pojacao sam radio i samo je nesto puknulo u zvucnicima i radio je prestao pustati glazbu na zvucnike (nije se ugasio).

Nakon sto sam ga ugasio i upalio, radi dobro dok ne pojacam, kad malo bolje pojacam glazbu, pocinje šumiti iz zvucnika, a ako jos malo bolje se pojača, zvuk opet pukne i opet treba radio restartati.

Prije toga, sve je bilo u redu. Mislio sam da je zvučnik otišao, ali sam provjeravao i ispravni su, je li moguće da se radio pokvario?

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Konačno mi prošli tjedan stigla Honda CR-V. Sa autom sam za sad jako zadovoljan. Jedina zamjerka mi je na automatsko pranje prednjih svjetala. Šprica toliko da osim što pošprica farove, pošprica i haubu i šajbu i krov i fasadu zgrade gdje stanujem a već sam udaljen 10 km.

Još da to radi samo kad aktiviram pranje svjetala, ali ne... Aktivira se automatski i kad prvi put perem šajbu nakon paljenja auta. OK, 1st world problems. Ali prva asocijacija mi je bukkake...

PSN - darklydexter
16 godina
neaktivan
offline
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

kolega ga pegla u Švedskoj, zadnja testiranja...

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Što uzrokuje onaj zvuk škripanja/zviždanja kada se vrti kotač? Svi diskovi i pločice su promjenjeni prije možda 20k km, tako da sumnjam u istrošenost. Što još može biti? 

Ništa ne ostavljam nezavrš
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zastitni lim iza diska ako se savije ili zapme nesto. 

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

 Jednom sam sa S3+ drzao razmak 10-15m, cca 50-60kmh... kad je baba zakocila na žuto....... jedva sam stao iza nje........

 ljetne sava isto ne drze dobro po mokrom.par puta mi se dogodilo da probam krenut, a ono zaslajfam jer nemaju dovoljno gripa..

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na gumama se ne štedi i stoga koristim jedino Continental i litnje i zimske. Nisu preskupe a odlične su u svim uvjetima.

Sava i slične gume su nesvjesni pokušaj (samo)ubojstva. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
evo ga jos jedan koji je ovisan o markicama i baca pare na njih
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
evo ga jos jedan koji je ovisan o markicama i baca pare na njih

 Ako je ovisnost ok neka je ali s gumama se nije igrat one su jedini dio od auta koji nas drži na cesti 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kakve vi trke vozite da vam trebaju sve te markirane gume ? Ja sam ljeti na nexenu a zimi na savi, nisam niti jednom skuzio da ce me bacit iako dosta brzo ulazim u zavoje... 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
upravo to i ja razmisljam, sta vozite power stageove svaki dan 0-24 da vam trebaju uber gume koje su 2-3x skuplje od drugih guma koje obavljaju isti posao kod normalne voznje?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice