Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.182.876
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZdravkoZ kaže...
Može li osoba prije nego li položi vozački kupiti auto i registrirati na sebe?

Da, zato što za registraciju ne trebaš vozačku dozvolu nego osobnu. Ako je prva registracija naprave ti prometnu. Registracija je samo bitna da se u sustav uvede da je vozilo tehnički ispravno i da se potvrdi vlasništvo na neku osobu, a ta osoba nužno ne mora voziti auto niti imati vozačku. 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Za policu msm da treba vozacka
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
galinjo24 kaže...
Za policu msm da treba vozacka

Svuda na webu stoji osobna ili putovnica. Nigdje se ne navodi da moraš imati vozačku dozvolu za registraciju niti posjedovanje. 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

 

Ezio kaže...

 ovaj recimo

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=284808726&lang=en&utm_source=DirectMail&utm_medium=textlink&utm_campaign=Recommend_DES

 

nije mi jasno kako je tako niska emisija. Gdje se mogu naći relevantni podaci za sve aute? Ima li neka tablica kao carinska?

 

Uz silne necine obrade ispusnih plinova kod dizelasa, bilo bi cudno da je visoka emisija...

Najbolje ti je gledati svaki oglas ponaosob jer ces tako doc do najtocnijeg podatka ako je prodavac pravilno ispunio oglas. Kod svih model emisija co2 varira ovisno o opremi, velicini felgi itd, mada su razlike obicno par poena.

 Mislim da sam našao da je za isti auto, isti motor bila velika razlika u emisiji. Ne znam više o kojem se radilo. Jedan je bio 129 a drugi 159. Da li se to mjeri kod uvoza ili se koriste neki postojeći službeni podaci?

PSN - darklydexter
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ParaNO1d kaže...
galinjo24 kaže...
Za policu msm da treba vozacka

Svuda na webu stoji osobna ili putovnica. Nigdje se ne navodi da moraš imati vozačku dozvolu za registraciju niti posjedovanje. 

 Dođi u većinu osiguranja u hr pa traži policu osiguranja za vozilo bez vozačke.

Mora ti netko od skrbnika/supružnik/itd. imati vozačku i biti naveden kao vozač imenom prezimenom, oibom i adresom vidljivo u polici osiguranja.

Jer po zakonu o osiguranju tj izmjeni istog od cca 2013e, ne možeš bit 'vozač' tj radit osiguranje za vozilo ako nemaš vozačku dozvolu. Common sense iliti zdravi razum, između ostalog. Kako bi netko pokrivao tvoje štete po tvojoj polici osiguranja u iznosu od 50 milijuna kuna i svjesno ti napravio policu osiguranja a ti ne posjeduješ jedini dokument potreban za vozit vozilo, tj nemaš vozačku, dakle radiš prekršaj.

Osobna se traži za obavljanje tehničkog pregleda.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jopis kaže...
ParaNO1d kaže...
galinjo24 kaže...
Za policu msm da treba vozacka

Svuda na webu stoji osobna ili putovnica. Nigdje se ne navodi da moraš imati vozačku dozvolu za registraciju niti posjedovanje. 

 Dođi u većinu osiguranja u hr pa traži policu osiguranja za vozilo bez vozačke.

Mora ti netko od skrbnika/supružnik/itd. imati vozačku i biti naveden kao vozač imenom prezimenom, oibom i adresom vidljivo u polici osiguranja.

Jer po zakonu o osiguranju tj izmjeni istog od cca 2013e, ne možeš bit 'vozač' tj radit osiguranje za vozilo ako nemaš vozačku dozvolu. Common sense iliti zdravi razum, između ostalog. Kako bi netko pokrivao tvoje štete po tvojoj polici osiguranja u iznosu od 50 milijuna kuna i svjesno ti napravio policu osiguranja a ti ne posjeduješ jedini dokument potreban za vozit vozilo, tj nemaš vozačku, dakle radiš prekršaj.

Osobna se traži za obavljanje tehničkog pregleda.

Bilo je pitanje o kupnji i registraciji. Naravno da ne može osigurati auto bez vozačke dozvole. Ali to nije bilo pitanje, to se podrazumijeva.

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ParaNO1d kaže...
jopis kaže...
ParaNO1d kaže...
galinjo24 kaže...
Za policu msm da treba vozacka

Svuda na webu stoji osobna ili putovnica. Nigdje se ne navodi da moraš imati vozačku dozvolu za registraciju niti posjedovanje. 

 Dođi u većinu osiguranja u hr pa traži policu osiguranja za vozilo bez vozačke.

Mora ti netko od skrbnika/supružnik/itd. imati vozačku i biti naveden kao vozač imenom prezimenom, oibom i adresom vidljivo u polici osiguranja.

Jer po zakonu o osiguranju tj izmjeni istog od cca 2013e, ne možeš bit 'vozač' tj radit osiguranje za vozilo ako nemaš vozačku dozvolu. Common sense iliti zdravi razum, između ostalog. Kako bi netko pokrivao tvoje štete po tvojoj polici osiguranja u iznosu od 50 milijuna kuna i svjesno ti napravio policu osiguranja a ti ne posjeduješ jedini dokument potreban za vozit vozilo, tj nemaš vozačku, dakle radiš prekršaj.

Osobna se traži za obavljanje tehničkog pregleda.

Bilo je pitanje o kupnji i registraciji. Naravno da ne može osigurati auto bez vozačke dozvole. Ali to nije bilo pitanje, to se podrazumijeva.

 Isto tak i ja podrazumijevam kad netko kaže registracija, da je to kompletan proces osiguravanja vozila i prolaska tehničkog pregleda s istim.

Ako je mislio na prijenos vozila na sebe i vađenje prometne dozvole, to nije registracija, to je promjena vlasništva.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...

 Mislim da sam našao da je za isti auto, isti motor bila velika razlika u emisiji. Ne znam više o kojem se radilo. Jedan je bio 129 a drugi 159. Da li se to mjeri kod uvoza ili se koriste neki postojeći službeni podaci?

 npr s 6 ili 5 brzina nemaju isti co2. i naravno auto/manual.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nemozes ni pristupit teh.pregledu bez policd osiguranja a kamoli zavrsiti proces registracije vozila😀
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zanima me kako se drži tablica na autu bez okvira.

Vidim da neki tak imaju i sviđa mi se, to na neki magnet, ljepilo il šta, i gdje bi to mogao kupiti???

Pito sam baš jednog lika, veli on : "nemam pojma tak sam kupio auto"

Hvala 😉

Martin
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

obostrano ljepljiva traka 3m..

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
Bez brige, sve ja to znam 

Al iz liste je ocito da se glavnina tih motora moze pronaci u manjim modelima na FWD platformi sto je i logicno. Po meni i bolje da u tom segmentu koriste provjerenu Renaultovu tehnologiju nego da sami razvijaju svoje.

 

tko bi rekao da ce se docekati dan kada ce jedan balkanac izjaviti da je bolje da mercedesi koriste provjerene renaultove motore u svojim autima nego da sami razvijaju svoje..

ode cijeli svijet u krasni k..:D

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fanu kaže...
gamer34 kaže...
Bez brige, sve ja to znam 

Al iz liste je ocito da se glavnina tih motora moze pronaci u manjim modelima na FWD platformi sto je i logicno. Po meni i bolje da u tom segmentu koriste provjerenu Renaultovu tehnologiju nego da sami razvijaju svoje.

 

tko bi rekao da ce se docekati dan kada ce jedan balkanac izjaviti da je bolje da mercedesi koriste provjerene renaultove motore u svojim autima nego da sami razvijaju svoje..

ode cijeli svijet u krasni k..:D

 Pa ako je tehnologija provjerena i testirana, zasto ne? Bolje nego da citamo naslove poput "Mercedesov promasaj" ili "Opoziv svih Mercedes 1.5 motora" i sl.

 

Razvit kompletno novi motor nije nesto sto se moze preko noci napravit, a kamoli danas uz xy pravila i xy trzista za koje bi taj motor trebao biti spreman + R&D troskovi. 1.5dci je sasvim pristojan motor, nitko te ne sili kupit ga u A klasi, imas i druge motore u ponudi.

 

Osim toga, to je entry level model, ne donosi Mercedesu glavnu zaradu, ali opet bitno je da imaju s cime popunit segment entry level ponude.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 15:45 (ivanoile).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1.)Znači koliko čitam komentare osoba bez položenog vozačkog ispita ne može obaviti kompletnu registraciju ( uključujući i osiguranje) kupljenog vozila na svoje ime?
2.)A može li kupiti registrirani auto i prepisati na sebe?
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZdravkoZ kaže...
1.)Znači koliko čitam komentare osoba bez položenog vozačkog ispita ne može obaviti kompletnu registraciju ( uključujući i osiguranje) kupljenog vozila na svoje ime?
2.)A može li kupiti registrirani auto i prepisati na sebe?

 Sve može.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fanu kaže...
gamer34 kaže...
Bez brige, sve ja to znam 

Al iz liste je ocito da se glavnina tih motora moze pronaci u manjim modelima na FWD platformi sto je i logicno. Po meni i bolje da u tom segmentu koriste provjerenu Renaultovu tehnologiju nego da sami razvijaju svoje.

 

tko bi rekao da ce se docekati dan kada ce jedan balkanac izjaviti da je bolje da mercedesi koriste provjerene renaultove motore u svojim autima nego da sami razvijaju svoje..

ode cijeli svijet u krasni k..:D

 Tako je moj tetak mislio dok mu se lanac nije razletio na E klasi, OM651, 150k km. Treba zabraniti ugradivanje simplex lanca jer skoro svi auti koji koriste simplex imaju takve probleme.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 15:59 (ivanzu).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Vozačka dozvola nije uvjet za obavljanje tehničkog pregleda pa niti za osiguranje vozila. Nikad nisam od nikoga čuo da su ih tražili vozačku prilikom osiguranja ili tehničkog (izuzev kada uzimaš probne pločice na 3 dana, onda treba vozačka), a i sam to nikada nisam doživio a bio sam prisutan na mnogo registracija.

Sve što ti treba je osobna i to je to. Sve možeš, i prepisati auto na sebe, i osigurati ga i registrirati. Vozačku možeš imati i u policiji na čuvanju ako su ti ju dan ranije uzeli, jednako ćeš moći sve obaviti

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Neznate vi šta je problem na novijim generacijama 1.5dci kad se zubi od zupčastog pojedu, i klip pogodi ventil, a ventil zakrene brijeg na bregastoj...

 

 

Kad se prvi put to se desilo svi su se čudili kak je auto faziran a neće upaliti... A dešava se često u zadnje vrijeme, pogotovo kad se rade auti od nekakvih dostavnih službi ili mušterija koji udaraju po kilometrima a vole preskočit servis.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Kako nigdje ne mogu naci original ratkape za astru j moze preporuka koje bi mu dobro stajale?Nisam mislio da ce mi biti ovako ruzan sa celicnim...
┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni izgleda ok. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...
Kako nigdje ne mogu naci original ratkape za astru j moze preporuka koje bi mu dobro stajale?Nisam mislio da ce mi biti ovako ruzan sa celicnim...

 Nađi si origigi čelične petokrake, pa ti ne trebaju ratkape

 
LINK

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Vozačka dozvola nije uvjet za obavljanje tehničkog pregleda pa niti za osiguranje vozila. Nikad nisam od nikoga čuo da su ih tražili vozačku prilikom osiguranja ili tehničkog (izuzev kada uzimaš probne pločice na 3 dana, onda treba vozačka), a i sam to nikada nisam doživio a bio sam prisutan na mnogo registracija.

Sve što ti treba je osobna i to je to. Sve možeš, i prepisati auto na sebe, i osigurati ga i registrirati. Vozačku možeš imati i u policiji na čuvanju ako su ti ju dan ranije uzeli, jednako ćeš moći sve obaviti

 Ti pričaš da nisi nikad čuo a ja koji radim tamo ti pričam o zakonu i proceduri. Bravo za tebe.

Vozačka dozvola je obavezna za izradu police od osiguranja automobilske odgovornosti. Zašto? Već sam objasnio ranije. Prvo što istom dokazuješ svoj vozački staž pa temeljem toga imaš pravo na određeni bonus, a drugo to što ako nemaš vozačku ne možeš i ne smiješ bit vozač vozila. Rekoh već, common sense. I zakon o osiguranju je takav, to nije 'nikad nisam od nikoga čuo da su ih tražili vozačku' naklapanje -.-

Kao i uvijek u ovoj truloj državi, koja je cijela jedna siva zona, tako ima i osiguranja, a pogotovo panjeva koji rade u istima, koji se ne drže toga, pa ti u stavku datum polaganja vozačke dozvole stave datum koji njima paše. Zbog takvih ja/mi moramo skenirati svaku vozačku i prilagati je u digitalnu arhivu.

Možeš ti imat 20-30-40-xx godina i posjedovati auto, i to sam napisao ranije, samo se ne čita očito, a nemat vozačku, ali opet pri izradi police osiguranja ima stavka 'vozač vozila' gdje se unosi brat-sestra-muž-žena-otac-majka-komšija ibro, koji vas vozi u tom vozilu i opet se skenira njegova vozačka. Simple as that.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...
Kako nigdje ne mogu naci original ratkape za astru j moze preporuka koje bi mu dobro stajale?Nisam mislio da ce mi biti ovako ruzan sa celicnim...

 Je li ovo slikano u Krvavcu?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jopis kaže...
Hacker002 kaže...

Vozačka dozvola nije uvjet za obavljanje tehničkog pregleda pa niti za osiguranje vozila. Nikad nisam od nikoga čuo da su ih tražili vozačku prilikom osiguranja ili tehničkog (izuzev kada uzimaš probne pločice na 3 dana, onda treba vozačka), a i sam to nikada nisam doživio a bio sam prisutan na mnogo registracija.

Sve što ti treba je osobna i to je to. Sve možeš, i prepisati auto na sebe, i osigurati ga i registrirati. Vozačku možeš imati i u policiji na čuvanju ako su ti ju dan ranije uzeli, jednako ćeš moći sve obaviti

 Ti pričaš da nisi nikad čuo a ja koji radim tamo ti pričam o zakonu i proceduri. Bravo za tebe.

Vozačka dozvola je obavezna za izradu police od osiguranja automobilske odgovornosti. Zašto? Već sam objasnio ranije. Prvo što istom dokazuješ svoj vozački staž pa temeljem toga imaš pravo na određeni bonus, a drugo to što ako nemaš vozačku ne možeš i ne smiješ bit vozač vozila. Rekoh već, common sense. I zakon o osiguranju je takav, to nije 'nikad nisam od nikoga čuo da su ih tražili vozačku' naklapanje -.-

Kao i uvijek u ovoj truloj državi, koja je cijela jedna siva zona, tako ima i osiguranja, a pogotovo panjeva koji rade u istima, koji se ne drže toga, pa ti u stavku datum polaganja vozačke dozvole stave datum koji njima paše. Zbog takvih ja/mi moramo skenirati svaku vozačku i prilagati je u digitalnu arhivu.

Možeš ti imat 20-30-40-xx godina i posjedovati auto, i to sam napisao ranije, samo se ne čita očito, a nemat vozačku, ali opet pri izradi police osiguranja ima stavka 'vozač vozila' gdje se unosi brat-sestra-muž-žena-otac-majka-komšija ibro, koji vas vozi u tom vozilu i opet se skenira njegova vozačka. Simple as that.

Niti u zakonu ni u proceduri ne postoji obaveza posjedovanje vozačke dozvole.

Niti vlasnik auta mora imati vozačku niti je mora imati osiguranik, kao ni ugovaratelj osiguranja. Vozačka dozvola je potpuno nebitna.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Meni izgleda ok. 

 Ugl.nasao sam original ratkape na fb...250 kn.Taman iskocio oglas prije 15 min pa  cu uzeti te

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ParaNO1d kaže...
jopis kaže...
ParaNO1d kaže...
galinjo24 kaže...
Za policu msm da treba vozacka

Svuda na webu stoji osobna ili putovnica. Nigdje se ne navodi da moraš imati vozačku dozvolu za registraciju niti posjedovanje. 

 Dođi u većinu osiguranja u hr pa traži policu osiguranja za vozilo bez vozačke.

Mora ti netko od skrbnika/supružnik/itd. imati vozačku i biti naveden kao vozač imenom prezimenom, oibom i adresom vidljivo u polici osiguranja.

Jer po zakonu o osiguranju tj izmjeni istog od cca 2013e, ne možeš bit 'vozač' tj radit osiguranje za vozilo ako nemaš vozačku dozvolu. Common sense iliti zdravi razum, između ostalog. Kako bi netko pokrivao tvoje štete po tvojoj polici osiguranja u iznosu od 50 milijuna kuna i svjesno ti napravio policu osiguranja a ti ne posjeduješ jedini dokument potreban za vozit vozilo, tj nemaš vozačku, dakle radiš prekršaj.

Osobna se traži za obavljanje tehničkog pregleda.

Bilo je pitanje o kupnji i registraciji. Naravno da ne može osigurati auto bez vozačke dozvole. Ali to nije bilo pitanje, to se podrazumijeva.

 Ja sam kupio auto, osigurao ga (+kasko) i registrirao bez vozacke. Trebas osobnu i potvrde. Nitko me nije ni pitao zasto nemam vozacku. Sve bilo gotovo unutar 3 tjedna (do 4.9.2019.) a ja polozio tek 14.9.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
jopis kaže...
Hacker002 kaže...

Vozačka dozvola nije uvjet za obavljanje tehničkog pregleda pa niti za osiguranje vozila. Nikad nisam od nikoga čuo da su ih tražili vozačku prilikom osiguranja ili tehničkog (izuzev kada uzimaš probne pločice na 3 dana, onda treba vozačka), a i sam to nikada nisam doživio a bio sam prisutan na mnogo registracija.

Sve što ti treba je osobna i to je to. Sve možeš, i prepisati auto na sebe, i osigurati ga i registrirati. Vozačku možeš imati i u policiji na čuvanju ako su ti ju dan ranije uzeli, jednako ćeš moći sve obaviti

 Ti pričaš da nisi nikad čuo a ja koji radim tamo ti pričam o zakonu i proceduri. Bravo za tebe.

Vozačka dozvola je obavezna za izradu police od osiguranja automobilske odgovornosti. Zašto? Već sam objasnio ranije. Prvo što istom dokazuješ svoj vozački staž pa temeljem toga imaš pravo na određeni bonus, a drugo to što ako nemaš vozačku ne možeš i ne smiješ bit vozač vozila. Rekoh već, common sense. I zakon o osiguranju je takav, to nije 'nikad nisam od nikoga čuo da su ih tražili vozačku' naklapanje -.-

Kao i uvijek u ovoj truloj državi, koja je cijela jedna siva zona, tako ima i osiguranja, a pogotovo panjeva koji rade u istima, koji se ne drže toga, pa ti u stavku datum polaganja vozačke dozvole stave datum koji njima paše. Zbog takvih ja/mi moramo skenirati svaku vozačku i prilagati je u digitalnu arhivu.

Možeš ti imat 20-30-40-xx godina i posjedovati auto, i to sam napisao ranije, samo se ne čita očito, a nemat vozačku, ali opet pri izradi police osiguranja ima stavka 'vozač vozila' gdje se unosi brat-sestra-muž-žena-otac-majka-komšija ibro, koji vas vozi u tom vozilu i opet se skenira njegova vozačka. Simple as that.

Niti u zakonu ni u proceduri ne postoji obaveza posjedovanje vozačke dozvole.

Niti vlasnik auta mora imati vozačku niti je mora imati osiguranik, kao ni ugovaratelj osiguranja. Vozačka dozvola je potpuno nebitna.

 A ja ti kažem da ja kao odgovorna osoba koja zastupa osiguravajuće društvo ne mogu i ne smijem izdati policu osiguranja od automobilske odgovornosti ako ti nemaš valjanu vozačku dozvolu. Jednostavno.

Pa nek je ona tebi nebitna.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Otac ima auto sad već 15 godina(prvi 5g i drugi sad 10g) nema nikakvih problema što nema vozačke.
Što znači da ne treba vozačka.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2019 7:31 (Garac24).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Garac24 kaže...
Otac ima auto sad već 15 godina(prvi 5g i drugi sad 10g) nema nikakvih problema što nema vozačke.
Što znači da ne treba vozačka.

 to može ako iza ima naljepnicu "nije tatin"

PSN - darklydexter
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jopis kaže...
Old Iggy kaže...

 A ja ti kažem da ja kao odgovorna osoba koja zastupa osiguravajuće društvo ne mogu i ne smijem izdati policu osiguranja od automobilske odgovornosti ako ti nemaš valjanu vozačku dozvolu. Jednostavno.

Pa nek je ona tebi nebitna.

Ja bi na tvom mjestu ponovno na edukaciju.

Zakon ne traži vozačku, osiguravatelji je ne mogu tražiti, na stranu što vlasništvo, osiguranje i vozačka osposobljenost nemaju nikakve poveznice.

Meni stari već deset godina nema vozački i ima vozilo, ja vozim vozilo kojem je ugovaratelj jedna osoba, osiguranik druga, registraciju radi treća a vozi četvrta osoba (bez da ugovorno imaju ikakve veze).

O "specijalnim" situacijama tipa suvlasništvo da ne govorim. Vozačka dozvola je samo bitna kod potrebe ostvarivanja prava iz osiguranja u slučaju štete.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice