Soundbar-preporuka

poruka: 840
|
čitano: 511.961
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Soundbar-preporuka

Meni Sony soundbar spojen na Samsung TV putem HDMI i nikakvih problema.

Kada palim TV pali se i zvucnik i obrnuto.

Kada palim PS, pali se i TV i zvucnik...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Soundbar-preporuka

Ja sam uzeo prije par godina Sony HT-ZF9 koji sam do nedavno imao spojen na Q90R preko ARCa i radilo je ok a sad je spojen na G1 preko eARCa i za sad radi sve izvrsno.

Sam soundbar je odlican sa izvrsnim zvukom,kostao je oko 600eu ne sjecam se tocno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Soundbar-preporuka

Ekipa, neki jeftini soundbar da bude upgrade od build-in na Philipsu 50PUS8505 ( do 800,900kn; inače zvuk mu je jako čisti, ali u donjem domu se baš ništa ne dešava; 5 godina stari generički LCD ima bolji bass). Ne očekujem čuda od soundbara za tu lovu, al badava čistoća kad se eksplozije ne čuju :D Tnx

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: Soundbar-preporuka
Lovac kaže...

Ekipa, neki jeftini soundbar da bude upgrade od build-in na Philipsu 50PUS8505 ( do 800,900kn; inače zvuk mu je jako čisti, ali u donjem domu se baš ništa ne dešava; 5 godina stari generički LCD ima bolji bass). Ne očekujem čuda od soundbara za tu lovu, al badava čistoća kad se eksplozije ne čuju :D Tnx

 

Ima Philips neki svoj soundbar, vidio sam ga u Elipsu:

 

Soundbar zvučnici tvrtke Philips. Soundbar zvučnici za TV, bežični niskotonci, 4K | Philips

 

 

Ne znam za cijenu iskreno. Iako možda da malo sačekaš pa da skupiš cca 2,000kn, mislim da ćeš biti dosta zadovoljniji, a i odabir će biti lakši.

 

 

Edit:

 

Philips Soundbar (nabava.net)

 

Ima dosta Philipsovih soundbara koji padaju pod tvoj cijenovni rang. 

Možda i ovaj Samsungov:

 

Samsung HW-T420 soundbar (nabava.net)

 

 

Ne znam iskreno ništa o njemu, ja imam Samsung soundbar ali Q800, on je došao 4200kn no razvaljuje, debelo preglasno za stan (maksimalno do 20%, više od toga nemoguće za slušati, previše se trese stan, ne izmišljam). 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 15:23 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
6 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Imam i ja ovaj Samsung soundbar Q800 plaćen oko 3700 prošlu zimu u Santa Domenica-i i mogu potvrditi ove Zoranove izjave...imam stan u obiteljskoj kući pa sa vremena na vrijeme zagnjavim obitelj sa po kojom pjesmom do 60% snage...nemam riječi, famozan...trese sve a zvuk prečist, naročito preko Spotify-a kada pustim...vrh!
3 godine
neaktivan
offline
Soundbar-preporuka

Pozdrav svima,

 

Imam Sony XH9096 55'' TV i trazim neki povoljan soundbar pa mi je predlozen Sony HT-S20R. 

5-1-kanalno kućno kino HT-S20R sa soundbarom | Sony BA


Zanima me samo da li bi ovo bio dobar izbor i da li bi bio u potpunosti kompatibilan sa ovim modelom TV-a?

 
0 0 hvala 0
Re: Soundbar-preporuka
gamex1423 kaže...

Pozdrav svima,

 

Imam Sony XH9096 55'' TV i trazim neki povoljan soundbar pa mi je predlozen Sony HT-S20R. 

5-1-kanalno kućno kino HT-S20R sa soundbarom | Sony BA


Zanima me samo da li bi ovo bio dobar izbor i da li bi bio u potpunosti kompatibilan sa ovim modelom TV-a?

 

 

Ako ga spojiš HDMI kabelom onda ćeš moći iskoristiti sav potencijal Soundbara, da. Mislim da je jedino kada se spaja preko onog 3.5mm utora ili bluetootha da se ne mogu iskoristiti svi fičuri na soundbaru (pa tako i surround recimo)

 

 

2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
gamex1423 kaže...

 



Zanima me samo da li bi ovo bio dobar izbor i da li bi bio u potpunosti kompatibilan sa ovim modelom TV-a?

 Da, preporuka svih proizvođača televizora je kupiti soundbar iste marke.

Samo pogledaj može li se posebno regulirati snaga subwoofera da ne bi bilo tutnjave..

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
3 godine
neaktivan
offline
Soundbar-preporuka

Hvala vam na odgovorima. Nekako sam tek shvatio da bi mi bilo malo problematicno postaviti ova dva zvucnika iza, pogotovo s kablovima Sada se razmisljam da mozda uzmem neki soundbar 2.1 pa ne mogu biti pametan sta da odaberem. Mozda bih i ovo 5.1 mogao smjestiti ali malo teze, samo eto gledam sta bi mi bio best buy do nekih 200 eura najvise. TV najvise koristim za igranje PS5 i gledanje filmova.

Ima ovaj Sony Bluetooth HT-S350 320W 2.1, on je oko 399KM u radnjama sa garancijom, ima jedan nov se prodaje za 320KM ali je iz svicarske tako da ne bih mogao garanciju iskoristiti pa ne znam bil vrijedilo tako kupiti.

 

Mala je soba u pitanju tako da ne mora biti nesto prejako, samo eto da malo dopunim iskustvo i kontam svaki je bolji od TV zvucnika. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.8.2021 13:44 (gamex1423).
 
0 0 hvala 0
Re: Soundbar-preporuka
gamex1423 kaže...

Hvala vam na odgovorima. Nekako sam tek shvatio da bi mi bilo malo problematicno postaviti ova dva zvucnika iza, pogotovo s kablovima Sada se razmisljam da mozda uzmem neki soundbar 2.1 pa ne mogu biti pametan sta da odaberem. Mozda bih i ovo 5.1 mogao smjestiti ali malo teze, samo eto gledam sta bi mi bio best buy do nekih 200 eura najvise. TV najvise koristim za igranje PS5 i gledanje filmova.

Ima ovaj Sony Bluetooth HT-S350 320W 2.1, on je oko 399KM u radnjama sa garancijom, ima jedan nov se prodaje za 320KM ali je iz svicarske tako da ne bih mogao garanciju iskoristiti pa ne znam bil vrijedilo tako kupiti.

 

Mala je soba u pitanju tako da ne mora biti nesto prejako, samo eto da malo dopunim iskustvo i kontam svaki je bolji od TV zvucnika. 

 

Ma samo gledaj te 2.1 soundbare, imam ja jednog i stvarno je predobar, taj 5.1 ili 7.1 uopće nećeš patiti za tim, posebice jer se radi o malenoj sobi gdje će ti naposljetku zvučnici i smetati. 

Većina ljudi uzima 2.1 jer su najjednostavnji za montažu, samo soundbar i subwoofer i to je to. A što se tiče zvuka, garantiram nećeš požaliti. Razlika dan i noć u odnosu čak i najjače zvučnike na TVu.

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
gamex1423 kaže...

Hvala vam na odgovorima. Nekako sam tek shvatio da bi mi bilo malo problematicno postaviti ova dva zvucnika iza, pogotovo s kablovima Sada se razmisljam da mozda uzmem neki soundbar 2.1 pa ne mogu biti pametan sta da odaberem. Mozda bih i ovo 5.1 mogao smjestiti ali malo teze, samo eto gledam sta bi mi bio best buy do nekih 200 eura najvise. TV najvise koristim za igranje PS5 i gledanje filmova.

Ima ovaj Sony Bluetooth HT-S350 320W 2.1, on je oko 399KM u radnjama sa garancijom, ima jedan nov se prodaje za 320KM ali je iz svicarske tako da ne bih mogao garanciju iskoristiti pa ne znam bil vrijedilo tako kupiti.

 

Mala je soba u pitanju tako da ne mora biti nesto prejako, samo eto da malo dopunim iskustvo i kontam svaki je bolji od TV zvucnika. 

 

Ma samo gledaj te 2.1 soundbare, imam ja jednog i stvarno je predobar, taj 5.1 ili 7.1 uopće nećeš patiti za tim, posebice jer se radi o malenoj sobi gdje će ti naposljetku zvučnici i smetati. 

Većina ljudi uzima 2.1 jer su najjednostavnji za montažu, samo soundbar i subwoofer i to je to. A što se tiče zvuka, garantiram nećeš požaliti. Razlika dan i noć u odnosu čak i najjače zvučnike na TVu.

 

 Pa to i ja kontam, mala soba ne znam gdje bih postavio ove iza sebe i to bi mi samo smetalo i jos komplikacija sa ovim jeftinijim sistemima jer su s kablovima... Tako da hvala ti na misljenju i savjetu, sad mi je lakse vec razmisljati o tome da uzmem neki 2.1, samo jos da nadjem koji model :)

2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Ma samo gledaj te 2.1 soundbare, imam ja jednog i stvarno je predobar, taj 5.1 ili 7.1 uopće nećeš patiti za tim, posebice jer se radi o malenoj sobi gdje će ti naposljetku zvučnici i smetati. 

Većina ljudi uzima 2.1 jer su najjednostavnji za montažu, samo soundbar i subwoofer i to je to. A što se tiče zvuka, garantiram nećeš požaliti. Razlika dan i noć u odnosu čak i najjače zvučnike na TVu.

 

 kad ste me već podsjetili na soundbarove ....imam jedan sony soundbar Sony HT-SF200 koji stoji u svojoj kutiji...

koristio sam ga na LG televizoru i nikada nisam imao dojam stereo zvuka.

stalno imam osjećaj da je mono ...

 

e, nakon nadogradnji televizora odjednom je prestao raditi i s ARC i s optikom a ni bluetooth više ne pronalazi... ?!

 

ne znam, baš ću danas spojiti vanjski usb ili preko mobitela da vidim radi li to čudo uopće...

 

ja sam se vratio na mini liniju Panasonic, kupio DAC konverter i svaka čast soundbarovima no preko linije mi je zvuk ajme bolji.

soundbar je jednostavniji, pa ta ARC tehnologija, jednostavnost ali....

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
12 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Imam novi Samsung Q800A soundbar sa Q80T TV, al nikako da povežem soundbar sa Smartthings aplikacijom za dodatne postavke...

Dal je ko probao to ?

Q-Symphony, nisam osjetio neki drastičnu razliku na standardnom programu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: Soundbar-preporuka
Nick_Diamond kaže...
Imam novi Samsung Q800A soundbar sa Q80T TV, al nikako da povežem soundbar sa Smartthings aplikacijom za dodatne postavke...

Dal je ko probao to ?

Q-Symphony, nisam osjetio neki drastičnu razliku na standardnom programu.

 

imam isti taj soundbar. Moraš uključiti bluetooth na androidu i to je nekako to, ako je soundbar spojen na istu mrežu kao i android vidjeti će ga. Nisam ništa posebice dobio zanimljivo s aplikacijom, ništa ne gubiš čak i da ju ne instaliraš.

12 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Hvala. riješeno!
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2021 15:08 (Nick_Diamond).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Soundbar-preporuka

Poz ljudi, zelim kupiti samsung hw-t420 cirka 1000kn. Ne trazim cuda pa me zanima sta vi mislite. To mi je za spavacu. 150w jel ima to snage ista? Hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Soundbar-preporuka

Vecer. Jel ima ko od vas iskustva sa Yamahom YAS 207?

Kolko citam, odlican soundbar za dobre novce..

 

Imam jos neke kandidate, pa razmatram, rang je do 3tkn..

Soundbar ce se koristit za filmove i povremeno slusanje muzike, naravno, naglasak je na kvaliteti zvuka.

 

Razmatrao sam jos neke opcije, tipa 2.1 zvucnici, al prioritet mi je usteda prostora, te mi se ovdje soundbar namece kao odlicno rjesenje.. Tak da sam razmatram soundbarove, ponuda je ogromna, a ni sam ne znam koji uzet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Soundbar-preporuka
hitmanr kaže...

Poz ljudi, zelim kupiti samsung hw-t420 cirka 1000kn. Ne trazim cuda pa me zanima sta vi mislite. To mi je za spavacu. 150w jel ima to snage ista? Hvala!

 kad sam sebi kupovao SB za tv, gledao sam i taj. prodavac mi je rekao da je zvuk isti ili maaaalo bolji nego direktno iz tva. 

odi u trgovinu i poslusaj. 

 

ja sam uzeo t550. bio je nekih 600kn skuplji tada od t450. i za moje potrebe je odlican.

Re: Soundbar-preporuka
zeryx kaže...
hitmanr kaže...

Poz ljudi, zelim kupiti samsung hw-t420 cirka 1000kn. Ne trazim cuda pa me zanima sta vi mislite. To mi je za spavacu. 150w jel ima to snage ista? Hvala!

 kad sam sebi kupovao SB za tv, gledao sam i taj. prodavac mi je rekao da je zvuk isti ili maaaalo bolji nego direktno iz tva

odi u trgovinu i poslusaj. 

 

ja sam uzeo t550. bio je nekih 600kn skuplji tada od t450. i za moje potrebe je odlican.

 

 

gospodin prodavač malo laprda. Pa jbt. kakve su to gluposti, gdje ti je jeftini, generički stereo zvučnik iz tva (koji je tamo samo zato jer mora biti) jednake snage i topline od pravog soundbara s vanjskim subwooferom??

Pa i obični 3.5mm Logitech zvučnici od 200kn zvuče 5 puta bolje nego ovi na televizoru. A taj Logitech je smeće.  

 

2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
hitmanr kaže...

Poz ljudi, zelim kupiti samsung hw-t420 cirka 1000kn. Ne trazim cuda pa me zanima sta vi mislite. To mi je za spavacu. 150w jel ima to snage ista? Hvala!

 imaš ga ovdje za 778,41 kn

 

da i nema 150 W (jer proizvođači znaju napumpati snagu) ima bar 2x30w x 40 w bass jedinica, a to je za jednu sobu i gledanje tv-a, slušanje glazbe i više nego dovoljno.

tu ti je bitniji kvalitet nego snaga, (pogotovo jer se sam prilagođava emitiranju s tv-a, glazba, govor, sport, itd) a kažem, snage on ima dovoljno.

 

kod kupovine uvijek treba paziti može li se kontrolirati sub posebno, da ne bi bilo tutnjave.

ovaj to navodno kontrolira "sam", ali, trebalo bi to čuti.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
13 godina
online
Re: Soundbar-preporuka
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
zeryx kaže...
hitmanr kaže...

Poz ljudi, zelim kupiti samsung hw-t420 cirka 1000kn. Ne trazim cuda pa me zanima sta vi mislite. To mi je za spavacu. 150w jel ima to snage ista? Hvala!

 kad sam sebi kupovao SB za tv, gledao sam i taj. prodavac mi je rekao da je zvuk isti ili maaaalo bolji nego direktno iz tva

odi u trgovinu i poslusaj. 

 

ja sam uzeo t550. bio je nekih 600kn skuplji tada od t450. i za moje potrebe je odlican.

 

 

gospodin prodavač malo laprda. Pa jbt. kakve su to gluposti, gdje ti je jeftini, generički stereo zvučnik iz tva (koji je tamo samo zato jer mora biti) jednake snage i topline od pravog soundbara s vanjskim subwooferom??

Pa i obični 3.5mm Logitech zvučnici od 200kn zvuče 5 puta bolje nego ovi na televizoru. A taj Logitech je smeće.  

 

 a moguce. kazem nisam neki audiofil. pustio ga je tamo upaljenog i morao ga je dosta pojacati da se fino cuje. ok u to ulazi i buka prodavaonice. ali sam uzeo t550 jer je bio "duplo" jaci a nesto sitno skuplji. jer sam na to jos dobio 20 ili 25% popusta na moj telekom app.
Mislim da je t440 tada bio oko 1400 kn a t500 1800 (ako se dobro sjecam.) tako da mi se isplatio uzeti bolji...

16 godina
offline
Soundbar-preporuka

Večer.. Ljudi, jel ima ko iskustva sa Yamahom YAS 209? Soundbar bi bio u sobi, 16m2, a kolko čitam, taj soundbar nije najglasniji u odnosu na neke konkurente (Klipsch Cinema 600, JBL 5.1) da ga sad nafrljim do 80% da bi se pristojno čulo, to mi nije opcija.

Ne bih htio da budem na knap za Yamahom, pošto nema baš snage u izobilju, ak bih ga opet uspoređivao s konkurencijom, potonja po tom pitanu bolje stoji..

Cijena je relativno dobra za YAS 209, a pozitivnih komentara ima napretek..

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Soundbar-preporuka

zvonac, ja sam na kraju nakon prvotnog upita tu, isprobao nekoliko dostupnih u trgovini i uzeo Samsung HW-T550 (320W po njihovim speckama), stavio ga u sobu otprilike istih dimenzija kao što ti imaš i ovisno o sadžaju imam na 18-25% glasnoće i grmi. Ako ti što znači usporedba, ali prema tome čini mi se da nemaš straha s Yamahom.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Soundbar-preporuka

imam i ja taj. koji sound mode koristis?

16 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Lovac kaže...

zvonac, ja sam na kraju nakon prvotnog upita tu, isprobao nekoliko dostupnih u trgovini i uzeo Samsung HW-T550 (320W po njihovim speckama), stavio ga u sobu otprilike istih dimenzija kao što ti imaš i ovisno o sadžaju imam na 18-25% glasnoće i grmi. Ako ti što znači usporedba, ali prema tome čini mi se da nemaš straha s Yamahom.

 To znam

 

Nego, konkretni model, aktualni 209 nije baš glasan kao stariji model, 207. Yamaha YAS 209 ima 83.9db SPL a YAS 207 95db SPL..

16 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
zeryx kaže...

imam i ja taj. koji sound mode koristis?

 Ako mene pitaš, imam ga na "surround sound" i bass na "+4"

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
Molim preporuku nekog soundbara u rangu 3000-320kn.
TV je Sony i ima hdmi/arc pa bi bilo poželjno da ga ima i soundbar da jednim daljincem kontroliram sve.
Nisam nikad posjedovo soundbar pa mi zato treba pomoc.
Koristit ce za ps5, netflix, hbo aplikacije (uglavnom filmovi / serije)

Cito sam recenzije pratio al sam i dalke neodlucan. Ponajvise sam pratio
1.Sony HT-X8500 2.1
2.Sony HT-G700
3.Samsung HW-Q700A
4.Denon DHT-S416

Eto abi bi mi mogli predlozit koji bi bio best buy?
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Soundbar-preporuka
Lovac kaže...
zeryx kaže...

imam i ja taj. koji sound mode koristis?

 Ako mene pitaš, imam ga na "surround sound" i bass na "+4"

 da da tebe :D

sve isto samo je bass na 0 osim kad gledam neki film onda stavim na +2 ili +4

16 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
croGOREatia kaže...
Molim preporuku nekog soundbara u rangu 3000-320kn.
TV je Sony i ima hdmi/arc pa bi bilo poželjno da ga ima i soundbar da jednim daljincem kontroliram sve.
Nisam nikad posjedovo soundbar pa mi zato treba pomoc.
Koristit ce za ps5, netflix, hbo aplikacije (uglavnom filmovi / serije)

Cito sam recenzije pratio al sam i dalke neodlucan. Ponajvise sam pratio
1.Sony HT-X8500 2.1
2.Sony HT-G700
3.Samsung HW-Q700A
4.Denon DHT-S416

Eto abi bi mi mogli predlozit koji bi bio best buy?

 

Yamaha YAS 207, 3tkn.. Zvuk je odlicno izbalansiran, opcenito je odlican soundbar, a naglasak je stavljen na kvalitetu zvuka.. Ak trazis da grmi i stvara tutnjavu onda gledaj nekaj sa cim vise watta tj cim vecim subom, JBL npr.

 

 

Ostatak, drustva..

Kako je najbolje spojiti soundbar s telkom i kompom?

 

2 godine
offline
Soundbar-preporuka

možeš računalo na optički ili bluetooth a tv na ARC, optički ili bluetooth, kako ti paše.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice