Soundbar-preporuka

poruka: 840
|
čitano: 511.124
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Re: Soundbar-preporuka

TCL ima dobre spec ovaj TS9030 

 je li ga netko sluša(o). info iz 1. ruke

7 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
MV player kaže...

jeftine soundbarove po meni nema smisla kupovati baš zato što su zvučnici na cx3 vrlo dobri. Ali soundbarovi srednjeg ranga ili višeg su sigurno bolji, naravno jer su kompatibilni sa TV-om

 

Imam skoro pola godine Creative stage 2.1 soundbar kojeg sam kupio u Svijetu medija za 700 kuna. Za te novce je fantastičan te ga preporučam onome tko je na budžetu (ja se isprsio za TV, a za zvuk tko je jamio, jamio je )

I want to believe
3 godine
protjeran
offline
Soundbar-preporuka

tražim soundbar sa Dolby atmos. ovaj TLC estetski mi malo šteka.

da ga čujem i vidim uživo možda bi ga ipak kupio

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
MV player kaže...

tražim soundbar sa Dolby atmos. ovaj TLC estetski mi malo šteka.

da ga čujem i vidim uživo možda bi ga ipak kupio

 Ti kao da si s kruske pao, igras se pokvarenog telefona, kako si krenuo kupit češ ga tamo 2025

3 godine
protjeran
offline
Re: Soundbar-preporuka
uskoro ponuda LG modeli 2021. nadam se pojeftinjenju starih modela
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Soundbar-preporuka

Trazim zamjenu za sony ht-rt3 soundbar, uzeli bi nesto s bezicnim satelitima. Ima li nesto barem iste kvalitete a da ne ubika cijenom?

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Soundbar-preporuka

 

Imam skoro pola godine Creative stage 2.1 soundbar kojeg sam kupio u Svijetu medija za 700 kuna. Za te novce je fantastičan te ga preporučam onome tko je na budžetu (ja se isprsio za TV, a za zvuk tko je jamio, jamio je )

 Daj mi reci jel imaš delay u zvuku ili je dobro syncano? 

3 godine
protjeran
offline
Soundbar-preporuka

ne vidim neke ponude zanimljive zasad

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Soundbar-preporuka

Evo da dam svoj doprinos temi.

 

Imamo veliki dnevni, ali obzirom na konfiguraciju relativno malo mjesta za Audio + TV setup - zid od 145 cm širine

Prije sam imao dosta manji TV tako da su sa lijeve i desne strane strane stajali samostojeci Jmlab zvucnici koje sam imao spojene na Sony reciever.

Sub nisam imao jer nije ni trebao. Zvuk sa TVa i mjuze je bio - meni super. Zvučnike sam imao još iz doba brijanja na audio.

 

Prije par tjedana sam kupio Samsung Qled Q60 od 65'', sirine 145 cm taman koliko ima mjesta na zidu, te vise nije bilo mjesta za samostojece zvucnike sa strane.
tako da sam bar sto se zvuka tice odlucio preci s konja na magarca i nabaviti soundbar: SONY HT-S350 2.1 - soundbar + subwoofer. - 1400 kn

Dodatni razlog je bio vec dugo vremena ni nemam kada slusati mjuzu.

 

Ukratko, taj soundbar je smeće, ako ne računamo tutnjavu subwoofera, zvuk koji proizvodi sam soundbar je bio lošiji od TV zvučnika

Vratio sam taj soundbar i uzeo JBL-ov od cca 2200 kn

 

Zvuk JBL soundbara je osjetno bolji ali to i dalje nije to. Jednom kad se navikne na dobre zvucnike sve ostalo je .. meh.

Imao sam prilike cuti dobre soundbarove, no nazalost cijena mi je neprihvatljiva. Jer kostaju 5+ soma kuna.

 

Zakljucak: Kao i za sve drugo i za soundbar vrijedi - koliko para toliko muzike.
No U klasi do 5k kn, standalone ili bookshelf zvucnici od 1000-2000 kn će zvučati puno bolje od soundbara do kojih 4-5k kuna

 

tl;dr:

 

Ako vam manje zauzece mjesta i estetika soundbarova nisu presudni a zelite puno bolji zvuk od tv-a
najbolji izbor bi bili neki aktivni monitor zvučnici između 1000 i 2000 kn
Ne trebaju pojačalo, relativno su malih dimenzija, imaju dosta basa i zvuče puno puno bolje od jefinijih sounbarova

 

Ovi su super povoljni: https://www.muziker.hr/presonus-eris-e3-5-bt-pair
1023 kn za par, imaju čak i bluetooth

 

A ovi su nešto skuplji: https://www.audiopro.hr/proizvod/krk-rokit-rp5-g4-aktivni-studijski-monitor-komad?idPro=48987

1091 kn 1 komad

 

Moj PC  
2 0 hvala 3
5 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Krx kaže...

Evo da dam svoj doprinos temi.

 

Imamo veliki dnevni, ali obzirom na konfiguraciju relativno malo mjesta za Audio + TV setup - zid od 145 cm širine

Prije sam imao dosta manji TV tako da su sa lijeve i desne strane strane stajali samostojeci Jmlab zvucnici koje sam imao spojene na Sony reciever.

Sub nisam imao jer nije ni trebao. Zvuk sa TVa i mjuze je bio - meni super. Zvučnike sam imao još iz doba brijanja na audio.

 

Prije par tjedana sam kupio Samsung Qled Q60 od 65'', sirine 145 cm taman koliko ima mjesta na zidu, te vise nije bilo mjesta za samostojece zvucnike sa strane.
tako da sam bar sto se zvuka tice odlucio preci s konja na magarca i nabaviti soundbar: SONY HT-S350 2.1 - soundbar + subwoofer. - 1400 kn

Dodatni razlog je bio vec dugo vremena ni nemam kada slusati mjuzu.

 

Ukratko, taj soundbar je smeće, ako ne računamo tutnjavu subwoofera, zvuk koji proizvodi sam soundbar je bio lošiji od TV zvučnika

Vratio sam taj soundbar i uzeo JBL-ov od cca 2200 kn

 

Zvuk JBL soundbara je osjetno bolji ali to i dalje nije to. Jednom kad se navikne na dobre zvucnike sve ostalo je .. meh.

Imao sam prilike cuti dobre soundbarove, no nazalost cijena mi je neprihvatljiva. Jer kostaju 5+ soma kuna.

 

Zakljucak: Kao i za sve drugo i za soundbar vrijedi - koliko para toliko muzike.
No U klasi do 5k kn, standalone ili bookshelf zvucnici od 1000-2000 kn će zvučati puno bolje od soundbara do kojih 4-5k kuna

 

tl;dr:

 

Ako vam manje zauzece mjesta i estetika soundbarova nisu presudni a zelite puno bolji zvuk od tv-a
najbolji izbor bi bili neki aktivni monitor zvučnici između 1000 i 2000 kn
Ne trebaju pojačalo, relativno su malih dimenzija, imaju dosta basa i zvuče puno puno bolje od jefinijih sounbarova

 

Ovi su super povoljni: https://www.muziker.hr/presonus-eris-e3-5-bt-pair
1023 kn za par, imaju čak i bluetooth

 

A ovi su nešto skuplji: https://www.audiopro.hr/proizvod/krk-rokit-rp5-g4-aktivni-studijski-monitor-komad?idPro=48987

1091 kn 1 komad

 

 

Nikad mi nije bilo jasno kako netko može dat preko 2000 kuna za neki očajni soundbar, a postoje Edifier aktivni zvučnici sa blutoothom i svim ostalim dodacima za 1000, 2000, 3000 kuna... Neusporedivo s bilo kojim soundbarom.

Live long and prosper.
7 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
itomic009 kaže...

 

Imam skoro pola godine Creative stage 2.1 soundbar kojeg sam kupio u Svijetu medija za 700 kuna. Za te novce je fantastičan te ga preporučam onome tko je na budžetu (ja se isprsio za TV, a za zvuk tko je jamio, jamio je )

 Daj mi reci jel imaš delay u zvuku ili je dobro syncano? 

 

Dobro je syncano, s time da sam povezao soundbar i TV s optičkim kabelom. HDMI Arc mi je malo radio malo nije. Dio frendova je imao problema i sa soundbarovima i tvima drugih proizvođača pa mislim da je problem u ARC standardu. S optičkim kabelom nemam tih problema.

Btw, firmware je ažuriran na najnoviji.

 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 13:32 (Brki1994).
10 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Krx kaže...

 

 

Ovi su super povoljni: https://www.muziker.hr/presonus-eris-e3-5-bt-pair
1023 kn za par, imaju čak i bluetooth

 

 

 jel ovo može na PC? taman mi fale zvučnici

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

Moze, treba ti ovakav kabel.

 

12 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Kakav Sound ima Samsung Soundbar q800t /q70t ? 3300kn

Kasnije bi dodao par zadnjih zvučnika za surround. 900kn.

Ili koja bookshelf alternativa.

Imam Q80T, i ima ok sound. Al fali mi atmosfera kod filmova i više basa kod mjuze (Spotify sa TV-a).


3 godine
protjeran
offline
Soundbar-preporuka

taj samsung izgleda jako dobro tražim nešto sličnih karaktetistika.

ali glupo mi je stavljati samsungov s. na TV koji nije samsung

 

q800 ne može biti loše

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Inače ovo za aktivne studijske monitore da mijenjaju soundbar mi nema nikakvog smisla.

Ko prvo, to su monitori, nemaju "emersing" zvuk za filmove a bome i glazba na njima zvuči pre clean. I fali low low ala woofer. Imao sam Rokit 5 kad sam se bavio produkcijom. Više sam koristio Creative Labs PC zvučnike sa wooferom nego njih...
I za nekakav premix i za slušanje glazbe.
Monitori imaju dobar , točan tj najtočniji sound samo na određenom mjestu udaljenom od njih. Zavisi o akustici.



3 godine
protjeran
offline
Soundbar-preporuka

nisam student ni tinejdžer da nabijam zvučnike po dnevnom boravku. soundbarovi su skupi to je jasno

 
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
MV player kaže...

taj samsung izgleda jako dobro tražim nešto sličnih karaktetistika.

ali glupo mi je stavljati samsungov s. na TV koji nije samsung

 

q800 ne može biti loše

 Neka ti ne bude glupo, ja imam sony ht-rt3 soundbar na lg tv

3 godine
protjeran
offline
Soundbar-preporuka

lakše kupit vlak nego soundbar

 
3 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Soundbar-preporuka

je l se isplati uzet soundbar bez Dolby atmosa ?

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Soundbar-preporuka

?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

Sve je bolje od zvuka iz TV zvučnika.

3 godine
protjeran
offline
Re: Soundbar-preporuka
Ima li prijedloga ?
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Soundbar-preporuka
Ima li prijedloga ?
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Soundbar-preporuka
Ima li prijedloga ?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Soundbar-preporuka
Pitao za savjet u vezi soundbara (što ovdje što neke forumaše na PM) pa je red i da napišem koju nakon kupnje..uglavnom prije cca mjesec dana dobiven JBL 2.1. kao rođendanski poklon btw. iznenadila me žena za rođendan.

Njega sam i prije slušao uživo i nakon slušanja u trgovini nisam dalje ni gledao (govorim o cijenovnom rangu 2 tkn) i zadovoljan sam u potpunosti – gledanje tv kanala, IPTV, filmovi i slušanje muzike odrađuje odlično.

SB je montiran na zid ispod LG UHD TV-a, bežični woofer (elegnatni na malim nožicama) je dovoljan glasan za veličinu prostorije od cca 20 kvadrata te fino “zareži” na duboke tonove, vokali su jasni te nema kašnjenja kad je spojen preko BT.

Samo povezivanje je preko BT, postoji optički audio ulaz, HDMI, AUX i USB (kod mene je spojen na TV preko HDMI/ARC-a i LG Magic Remote uredno odrađuje sve naredbe).

Da ima boljih i skupljih koji zvuče još bolje vjerujem da ima ali mene trenutno ovaj SB sasvim zadovoljava u potpunosti.
 
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Soundbar-preporuka

Posjedujem ovaj sound bar čiji je dio aktivni (čitaj bežično) subwoofer i dodatno aktivne stražnje zvučnike:

https://www.amazon.de/gp/product/B078X5XZ9Y/

https://www.amazon.de/gp/product/B07B48FM2Z/

 

Koliko sam bio 2019 istraživao, bili su best buy u tom trenutku a vidim da su i dalje na sniženju.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.5.2021 22:07 (commit).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: Soundbar-preporuka
Nick_Diamond kaže...
Kakav Sound ima Samsung Soundbar q800t /q70t ? 3300kn

Kasnije bi dodao par zadnjih zvučnika za surround. 900kn.

Ili koja bookshelf alternativa.

Imam Q80T, i ima ok sound. Al fali mi atmosfera kod filmova i više basa kod mjuze (Spotify sa TV-a).

 

Ja sam si uzeo Q800T za 4100kn i rokaju na najjace. Subwoofer je ogroman pa bi trebao vidjeti da li imas mjesta gdje ga staviti. Ali da roka,roka i to posteno. Najbolje za filmove i muziku. Naravno kvaliteta zvuka je fantasticna.

15 godina
neaktivan
offline
Soundbar-preporuka

Ekipa, nabavio sam soundbar (LG), i dok nisam nabavio optički audio kabel povezivao sam ga s telkom (Samsung) preko bluetootha. E sad, dok je bio povezan preko BT putem upravljača od telke sam mogao i upravljati glasnoćom. Trenutno kad je spojen sa optikom moram oba koristiti jer ovaj od telke više ne reagira na upravljanje zvukom.

 

Može li se to kako namjestiti da i dalje samo s jedim sve radim ili je to tako i nikako?

 

 
0 0 hvala 0
Re: Soundbar-preporuka
kiky94 kaže...

Ekipa, nabavio sam soundbar (LG), i dok nisam nabavio optički audio kabel povezivao sam ga s telkom (Samsung) preko bluetootha. E sad, dok je bio povezan preko BT putem upravljača od telke sam mogao i upravljati glasnoćom. Trenutno kad je spojen sa optikom moram oba koristiti jer ovaj od telke više ne reagira na upravljanje zvukom.

 

Može li se to kako namjestiti da i dalje samo s jedim sve radim ili je to tako i nikako?

 

 

 

ja sam s HDMIjem spojio na TV i normalno koristim samo jedan daljinski, probaj tako, eh.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice