Retardirani win 10 i 7.1 (bez)zvuk(a)

poruka: 4
|
čitano: 1.621
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Retardirani win 10 i 5.1 (bez)zvuk(a)

Ili sam ja retardiran, ali...

Spojio sam računalo direktno na Onkyo tx-nr717 receiver i sve ok, 5.1 zvuk je tu, windoze prepoznaju receiver, sve je ok.

Imam spliter hdmi u hdmi i optiku. Optika ide u receiver a hdmi u televizor. Još uvijek mi pokazuje za sound da je onkyo, prikopčam projektor, promijeni prikaz u krivi projektor (ne onaj koji imam) ali ok, još ide na optiku i dalje je tu 5.1 zvuk.

I sada nešto riktam, nariktavam projektor, prvi setup, dosta vremena potrošim. Kad ono, više nema zvuka i prikazuje mi retardirani 1-EP-HDMI-RX (AMD High Definition Audio Device).

Više ne nit nepostojeći projektor. I nema zvuka.

Nema čak niti stereo zvuka na receiveru.

Nema kada pustim video u VLC-u.

Ali ima (stereo) u Speaker Setup (windoze) pa tamo (samo) stereo test. Čuje se u zvučnicima.

Takvo smeće su te windoze, ne razumijem zašto ne dozvoli lijepo da sam odaberem hoće li na hdmi slati 5.1 ili stereo ili što njega briga.

Ne znam kako prisiliti windoze da mi šalju 5.1 zvuk na hdmi.

Ovako izigrava pametnjakovića, kao budem ja prepoznao što si ti spojio pa ću se prilagoditi.

Ma mrš!!!!!

 

Ili sam opet ja debil pa neš retardirano griješim. -.-

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Retardirani win 10 i 7.1 (bez)zvuk(a)
Zašto HDMI-jem ne šalješ i sliku i zvuk u reciever?
3 godine
offline
Retardirani win 10 i 7.1 (bez)zvuk(a)

AV receiver je 4k@24Hz odnosno najobičniji 2k@60Hz, tj propusnost mu je ako se ne varam 1.4a HDMI.

Projektor mi je 4k@60Hz sa HDR-om, što je 2.0b ako se ne varam.

Dakle, moram zaobići za video AV receiver, no mi treba za zvuk.

Splitter šalje zvuk optikom na receiver,a sliku na projektor.

I velim, uspio sam nekako da to sve proradi. I dok sam ja riktao projektor (prvi poštelavanje na platnu) dotle su glupe windoze sa zvuk na krivi projektor (ali 5.1) zamijenili sami od sebe, bez mene na onaj glupi neki HDMI i smanjili ga na stereo.

I imao sam pred 2 godine sličnih problema (običan 2k TV ali LG 5.1 zvučnici) i nakon jebade danima nekako sam poštelao da je on prepoznavao i dalje Phillips TV ali je imao 5.1 zvuk.

Ne razumijem zašto glupi rertardirani maloumni windowsi ne daju mogućnost da sam velim što ću slat na HDMI, da je to za njega black box.

Sad mi prikazuje taj glupi HDMI, ne prepoznaje niti taj projektor (krivi), niti receiver i zvuk čak nije niti stereo (iako u testu speaker-a u windowsima daje zvuk stereo na zvučnike!!!!)

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.5.2021 1:03 (commit).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Retardirani win 10 i 7.1 (bez)zvuk(a)

Dakle, jel' moguće natjerati windowse da isporuče 5.1 zvuk na hdmi bez obzira što windowsi misle da su od output uređaja prepoznali neku glupost?

Da ih se force-a?

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice