Radio player za auto

poruka: 12
|
čitano: 8.486
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Radio player za auto

Pozdrav,

 

u auto (Twingo) imam Kenwood radio player, ne znam točno kako se zovu ovi konektori na slikama dolje.

 
 
 

 

 

Želio bih naručiti novi koji ima mogućnost spajanja sa smartphonom preko AUX kabela, kao i mogućnost reprodukcije glazbe putem USB-a.

 

Zanima me na što treba obratiti pozornost prilikom naručivanja, budući da mi jedino ovakav utor za radio postoji u autu. Također, što mislite o narudžbi ovakvih stvari preko AliExpressa?

ZOTAC: Its Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Radio player za auto

Dajte neki prijedlog/preporuku, naručio bih ga već sutra.

ZOTAC: Its Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Radio player za auto

Ta prednja pločica mora biti baš ta, bez obzira kaj je konektor jednak na više modela autoradia.

Ne možeš ubaciti neki drugi, jer ne bude radilo (samo možeš uništiti radio).

I nije ti to utor za radio, to je samo kontrolna pločicaod radia, a kad izvadiš radio van (moraš stisnuti limene kvačice sa strane) onda možeš staviti bilo koji 1 DIN radio, samo kaj budeš morao sam preslagivati konektor, jer s novim radiom rijetko dobiješ konektor s EURO nastavcima.

Obično samo na skupljim modelima.

A kaj se tiče nraučivanja s Aliexpressa, to ti je kocka.

Pročitaj neka recenzije prije kupnje.

Ako trebaš samo normalni uređaj bez velikog displaya za gledanje filmova, onda možeš i u domaćim dućanima naći povoljno takvih radia (bar imaš garanciju) i doslovno na svima je prijem FM radio signala katastrofa, čak i lošiji nego na renomiranim markama (gdje je također katastrofa).

I pojačala su im svima odreda katastrofa (premalo snage i ogromni THD).

Uglavnom, ako tražiš bez displaya za gledanje filmova, bolje nađi neki radio dobre marke na Njuškalu.

Kruha i igala...
13 godina
offline
Radio player za auto

Ovo sto si ti skinuo je samo pločica radija, a tebi treba cijeli novi radio. Tvoj postojeci kenwood je standardne veličine (DIN), tako da što se tiče dimenzija svaki će odgovarati.

Problem je električna instalacija, ne mogu pogađati kakvo je trenutno stanje. Uglavnom gotovo sigurno ćeš morati izbaciti postojeći konektor koji je namijenjen za kenwooda i spojiti novi namijenjen za novi radio (primjer na slici, veliki bijeli u donjem lijevom kutu). To je za iskusnijeg autoelektričara 15 minuta posla, ili plati nekome elektroničaru pivu da to pospaja. Ili ako si baš raspoložen

.

 

Kojim budžetom raspolažeš? Na ekupi ima različitih modela, novih sa garancijom pa pogledaj ima li išta da odgovara.

 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Radio player za auto

Koji auto?
Taj sam ja radio na svom starome imao, možda je kod tebe autić 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Radio player za auto

Ne treba mi ništa specijalno, samo da ima AUX i USB priključke. Gledam ovaj najjeftiniji na ekupi, on bi bio ok znači?

ZOTAC: Its Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Radio player za auto

Bude dobar, samo kaj nikad ne znaš kakvo pojačalo je unutra (obično šrot), pa bude problema ako imaš zvučnike niske osjetljivosti.

I, naravno, FM prijamnik je vjerovatno isto sranje.

Ali, tko zna, možda nas pozitivno iznenadi...

 

Kruha i igala...
14 godina
moderator
offline
Re: Radio player za auto
DmL kaže...

Ne treba mi ništa specijalno, samo da ima AUX i USB priključke. Gledam ovaj najjeftiniji na ekupi, on bi bio ok znači?

 Jako loš.

Barem ovako nešto...

https://www.chipoteka.hr/artikl/132031/auto-radio-lark-cr4200bt-usb-8gb-8020331111

Želite zaraditi dok kupujete preko interneta? Registrirajte se. http://bit.ly/mcashback
12 godina
offline
Radio player za auto

Evo da uskrsnem temu, imam Fiestu 2003 sa onim trodijelnim radiom za kazete i želio bih ga zamijeniti da mogu usb stick korisiti. Nabavio sam potrebne plastike za promijenu na klasični DIN radio, naručio sam adapter sa Fordovog na ISO priključak, još mi samo treba radio. Pa ako imate nekakav prijedlog do 250-300kn.

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Radio player za auto
Želite zaraditi dok kupujete preko interneta? Registrirajte se. http://bit.ly/mcashback
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Radio player za auto
Pozz svima,

Znaci imam opel astru gtc 2006.g, i njihov standardni radio , a neda mi se to mijenjat pa sam mislila je postoji neka solucija ( a da nije u upaljac), da ustekam negdje nesto pa da imam utor u kaj mogu mob spojit i sve preko moba pustat..i di bi to trebala ustekat ako i ima? Tj znam da postiji nesto ali neznam ni kak se to zove ni di da trazim , pa pls neki link di ima za kupit...
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Radio player za auto

Pozdrav! Narucio bi radio za auto preko e baya,jel neko uzimao,neka preporuka?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice