Pomoć oko odabira auto zvučnika izdvojena tema

poruka: 738
|
čitano: 341.873
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Može preporuka nekog auto radia bitno mi je samo da može puštati muziku sa usb mada ne smeta da ima i cd al nije uvjet i da mu radi radio 4 stanice memorije su dosta
Dao bi do 400tinjak kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Pozdrav,zelim prominit tvornicke zvucnike u smartu,radio je vordon ht-869v2 4x45w. Zelio dobit kvalitetan zvuk jer ovi tvornicki zvucnici su kriminalni,koliko vidim idu mi zvucnici 16. 5cm,zapeli su mi za oko JBL 629gto https://www.ronis.hr/zvucnici-jbl-gto-629/GTO-629/product/ e sad posto nisan neki strucnjak molim za savjet,sta bi uopce sa ovim dobija i jel ima smisla na postojeci radio bez dodatnih pojacala itd?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
St4bell kaže...
Pozdrav,zelim prominit tvornicke zvucnike u smartu,radio je vordon ht-869v2 4x45w. Zelio dobit kvalitetan zvuk jer ovi tvornicki zvucnici su kriminalni,koliko vidim idu mi zvucnici 16. 5cm,zapeli su mi za oko JBL 629gto https://www.ronis.hr/zvucnici-jbl-gto-629/GTO-629/product/ e sad posto nisan neki strucnjak molim za savjet,sta bi uopce sa ovim dobija i jel ima smisla na postojeci radio bez dodatnih pojacala itd?

 sta zadnje nemas?

VenAtoR#2231
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Nemam zadnje. Postoji mogucnost ugradnje al iskreno nemam volje za neke projekte, mislim rijec je o smartu 451. Cilo auto je veliko kolika su vrata.bija bi najsritniji sa nekom plug&play opcijom naravno ako ce od toga bit neke osjetne razlike nego ovo trenutno sta imam, otvoren san za sugestije. Hvala

14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Ma pitam jer za te gorr mozes uzet i prednje i zadnje... Mislim da iz tih gore neces izvuc nista previse zbog radia jer to treba poterat... Ili ubacit Alpine sub mali imaju aktivac i ostavit ove zvucnike sta imas... I pazi si na dubinu vrata posto je mal auto... Oni gore su dosta duboki mislim...
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 13:16 (jocommb).
4 godine
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Pozz. Ako može kakav savjet. Uzeo bi zvučnike dvokomponetne, za kiu proceed. Za početak samo prednje mada nije isključeno i stražnje. Naprijed su 16 ili 16,5 odozada 13.bez pojačala i sa tvorničkim radiom Bitnija mi je kvaliteta od glasnoće. Cirka 800  do 1000knNeznam koja je snaga radia..hvala unaprijed na savjetima. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 1:20 (Vatrica).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Vatrica kaže...

Pozz. Ako može kakav savjet. Uzeo bi zvučnike dvokomponetne, za kiu proceed. Za početak samo prednje mada nije isključeno i stražnje. Naprijed su 16 ili 16,5 odozada 13.bez pojačala i sa tvorničkim radiom Bitnija mi je kvaliteta od glasnoće. Cirka 800  do 1000knNeznam koja je snaga radia..hvala unaprijed na savjetima. 

 https://www.ronis.hr/zvucnici-hertz-dieci-dsk-1653/78000143/product/ naprijed....

https://www.ronis.hr/zvucnici-hertz-dieci-dcx-1303/DCX-130.3/product/ nazad.... kvalitetnije kupovat je bacanje para jer za kvalitetu bolju moras dampirat vrata i mjenjat i radio a i pojacao stavljat.... ovo je odlicno.... ako fali basa aktivni sub mali ubacit npr https://www.ronis.hr/subwoofer-za-auto-alpine-swe-815-aktivni-s-pojacalom/SWE-815/product/..... cak i samo sub ako su tvornicki zvucnici ok... odrezat niske na njima i to rijesit sa subom a srednji i visoki teraju sa tvornickim....

VenAtoR#2231
4 godine
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Zvuk je solidan do vrlo dobar na cdeu. Veći je problem radio. Ova ideja sa subom nije loša. Možda u neko doba stavim i novi radio. Ali ako se može možda i na ovom stavit ulaz za mob pa tak slušat.imam neku kombinaciju za pioneer tsa1600c. Kakva su iskustva. Ako ima ko takve zvučnike. Poslušao sam ih u cliu i prilično dobro su zvučali. Bez pojačala i tvornički radio. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Vatrica,uzmi Hertz iz posta iznad.Imao sam tu kombinaciju i veoma dobar zvuk i bez suba.Prodao sam 13 i kupio elipse ECX 690 još nemontirane sve na Pioneer x8700BT.

14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Cuj...za godinu ili 2 ce uvest dab...tako da racunaj i to ako novi radio budes kupovao... Nez dal ima kombo dab i analog radio plus ostalo...
VenAtoR#2231
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Tvornički je pretpostavljam analogni. Stavi ću ove kombinacije hertz pa ćemo vidjeti. Da li neko od vas to montira.ili pretpostavljam da znate nekog

14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Vatrica kaže...

Tvornički je pretpostavljam analogni. Stavi ću ove kombinacije hertz pa ćemo vidjeti. Da li neko od vas to montira.ili pretpostavljam da znate nekog

 Pa to je jako lako zamjenit ako ti imalo sarafanje ide... kupis adaptere i vadi i mjenjaj... u ronisu ako uzmes mislim da vrse i uslugu ugradnje...a ako netko od kolega ovdje radi nek ti se javi....

VenAtoR#2231
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Kolko znam nisu ništa rekli za ugradnju da je njihova. A prva namjera je bila hertz. Ali oni više ne drže te zvučnike mada ih reklamiraju. Ponudili su alpine spgc17 i sc65.. Osim toga u svijetu medija su jeftiniji dsk hertz. 

14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Vatrica kaže...

Kolko znam nisu ništa rekli za ugradnju da je njihova. A prva namjera je bila hertz. Ali oni više ne drže te zvučnike mada ih reklamiraju. Ponudili su alpine spgc17 i sc65.. Osim toga u svijetu medija su jeftiniji dsk hertz. 

 a nisam ni ja mislio da je ugradnja gratis... ja bi na herzt definitivno i uvijek... ako nemislis ozbiljno sredit auto nevrijedi vise para trosit....

VenAtoR#2231
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Ako imaš koga da montira ili da bar pogleda ostavi neki info. Pa da znam kaj kako i kolko. Uglavnom dsk165 naprijed. svakako. A vjerovatno bi i radio promjenio pa kasnije one 13 stavio iza. Ak ne promijenim radio onda nema svrhe ni ostalo. 

14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Vatrica kaže...

Ako imaš koga da montira ili da bar pogleda ostavi neki info. Pa da znam kaj kako i kolko. Uglavnom dsk165 naprijed. svakako. A vjerovatno bi i radio promjenio pa kasnije one 13 stavio iza. Ak ne promijenim radio onda nema svrhe ni ostalo. 

 sori tu u zgu stvarno neznam nikog... iz slavonije sam tamo znam.... **biga...

VenAtoR#2231
12 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Pitajte XXX-Man, on je moderator tu na forumu, znam da je iz zg i ugrađivao je zvučnike, sad jeftino jedino nez kako radi s obzirom na situaciju

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Nažalost dok ne prođe ova situacija s virusom, ne nudim uslugu ugradnje ničega.

Inače nije problem.

 

Pitaj ronis i dobar zvuk, možda još uvijek rade ugradnju.

http://www.bug.hr/forum/topic/sluzbene-obavijesti-pravila/pravila-foruma/96209.aspx
Moj PC  
1 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Sve 5 kad prođe javim se. Pozz

4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Da li odgovara pioneer mhv410bt za ugradnju ili deh s4000bt. Koji je bolji model
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2020 3:24 (Vatrica).
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Koji god. Zvukovno su isti.

 

Ovisi najviše da li ti treba cd player ili ne.

http://www.bug.hr/forum/topic/sluzbene-obavijesti-pravila/pravila-foruma/96209.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Hvala. Pojavila mi se kombinacija i za 510 model. Tak da je to to. Cjenovno će biti skoro isto. Tak da je odluka pala. Hu 510 hertz dsk 165.e sad još da se to može u kiu procedd zmontirat.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Vatrica,imaš video kako se skida panel sa vrata.Trebaš križni odvijač i mali plosnati,skini i izmjeri raspon rupa zvučnika(10 minuta posla) ali 165 sigurno ide.

14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Jos brze sazna ako igugla adaptere...ako idu...
VenAtoR#2231
3 godine
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Pozdrav ekipa, evo moja prva poruka na Bug forumu   Ako može savjet za iskusnije da mi pomognu. Imam Hondu accord 2008., u koju sam nedavno ugradio android multimediju i prednje Focal access 165 A1 komponentne zvučnike. Od ozada imam tvorničke 6" x 9" koji su samo za bas/midbass (nema visokotonaca). Kako su focali spojeni na multimediju basa nema ni za lijek, a tvornički ovalci od ozada daju neki tupast bas. Dvoumim se da li da zamjenim ovalce za neke bolje pa da uzmem četverokanalno pojačalo koje bi pokretalo prednje i zadnje zvučnike, ili da na četverokanalno pojačalo spojim prednje zvučnike a u gepeku stavim subwoofer (u tom slučaju tvornički 6" * 9" zvučnici bi ostali spojeni na multimediju). Da li bi subwoofer imao smisla u ovom slučaju jer je gepek zasebna cjelina auta (nema otvora prema kabini)? Hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Moja preporuka aktivac mali samo...imas par poruka unazad i link... Alpine swe 815 mislim...i ima i veci ako treba... Najjeftinije i najbolje za malo para..
VenAtoR#2231
3 godine
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

jocommb pročitao sam cijelu temu pa sam vidio da preporučaš taj alpine aktivac. Kad bi išao na opciju subwoofera vjerovatno bi uzeo njega. Ne treba mi ništa jače  

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Onda si vidio sve sta sam i sam radio i na kraju sam skuzio da sam mogo pametnije pare potrosit...hahaha... Ugl imam ga i sam tako da je dovoljan za prosjecnog korisnika....a najisplativije....i najmanje zajebancije.... Zice lako provuc i sakrit....
VenAtoR#2231
3 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Jocommb šta misliš sva četiri zvučnika stavit na nešto ovakvo:

https://www.ronis.hr/pojacalo-za-alpine-ktp-445/KTP-445A/product/

https://www.ronis.hr/auto-pojacalo-focal-car-kit-impulse-4320-4-kanalno/F%2FKINTIMP401/product/

 

Jel potrebno ovakva pojačala spajat direktno na akumulator?

14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Pa zvuk ce sigurno bit bolji nego samo od radija...ali mislim sa se neisplati prvo kupovat novo pojacalo jer na njuski ima super a jeftinijih, jedino nisu kompaktna ko ta (alpine ide direkt na radionnema kablovinja, za Focal nepise tamo pa neznam) ali ih uzmes za 500 kn... drugo treba razvlacit zice od pojacala prema svim zvucnicima treba...i plus napajanje na aku naravno i source cinceve.... Ako trazis bas vjeruj mi vise ga dobijes sa onakvim aktivcem malim... Neznam odakle si mogo bi doc poslusat kako zvuci na to kod mene....
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2020 12:15 (jocommb).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice