PC to genius zvucnici 5.1

poruka: 32
|
čitano: 14.578
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
PC to genius zvucnici 5.1

Trebam jednu pomoc,naime drug je kupio  zvucnike genius zvucnici 5.1 i  pokusajemo spojiti ih sa laptopom.mozel pomoc sta sve treba provjeriti i dal moze to.Laptop ima tri izlaza mikrofon,slusalice i treci mi je nepoznat,sa Zvucnika mi dolaze 3 stereo izlaza (zeleni,Orange,Crni).al kad spojimo ove tri u laptop sam pjeva subwufer Subwoofer i 2 zvucnika ostalo nista. Molim pomoc ako sta treba promjenit i slike cu ubacit ako treba i od laptop ulaza i od zvucnika sam da proradi ako je moguce. Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: PC to genius zvucnici 5.1

Ti na laptopu imas dva ulaza i jedan izlaz. Imaš od ulaza mikrofon i line in. A od izlaza imaš samo slušalice. 

 

A na zvučnicima imaš tri konektora koji su 1. prednji lijevi i desni zvučnik 2. centralni i SUB i 3. zadnji lijevi i desni zvučnik. 

Pošto laptop ima samo jedan STEREO izlaz za slušalice, ti možeš samo pokrenuti ili dva prednja, ili dva zadnja ili centralni i sub. 

 

Da bi pokrenuo 5.1 zvuk, potrebna ti je surround zvučna kartica. A pošto koristiš laptop, onda nemaš mjesta za ugraditi zvučnu pa ti je potrebna neka surround 5.1 zvučna kartica koja ide preko USB sučelja. Nešto ovog tipa.

 

I onda lijepo spojiš tu surround zvučnu preko USBa na laptop i zvučnik pospajaš na odgovarajuće utore u zvučnoj i to je to.

I rather like the restless nights
15 godina
neaktivan
offline
PC to genius zvucnici 5.1

Možda ovo, malo je jeftinije.

Jahao sam pješice.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: PC to genius zvucnici 5.1

Da, svakako....ima i takvih jeftinijih rješenja. 

I rather like the restless nights
13 godina
neaktivan
offline
PC to genius zvucnici 5.1

Kupis 2 ovakva i sve troje ustekas preko jednog izlaza, po mogucnosti spalis zvucnu i zgore ti zvucnici xD (zaje se..radi, isprobano u praksi..jedino ak si bas tolki pehist xD) samo bez nove zvucne zaboravi 5.1.

The best way to be boring is to leave nothing out.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: PC to genius zvucnici 5.1
Sale_ds kaže...

Kupis 2 ovakva i sve troje ustekas preko jednog izlaza, po mogucnosti spalis zvucnu i zgore ti zvucnici xD (zaje se..radi, isprobano u praksi..jedino ak si bas tolki pehist xD) samo bez nove zvucne zaboravi 5.1.

al to je onda obični stereo, kakva korist od toga?

 

Jahao sam pješice.
14 godina
neaktivan
offline
RE: PC to genius zvucnici 5.1
Bladepu kaže...

Ti na laptopu imas dva ulaza i jedan izlaz. Imaš od ulaza mikrofon i line in. A od izlaza imaš samo slušalice. 

 

 

Osim ako nije riječ o zvučnoj kartici s ulazno/izlaznim priključcima za koje se preko drivera definira hoće li biti ulaz ili izlaz i za koji kanal. Spajao sam svog bivšeg Asusa (iz 2003. god) na Genius 5.1 sustav upravo na taj način. Ako se može tako posložiti priča jedini downsize je da onda nema slobodnih ulaza - jer su sva tri priključka pretvorena u izlaze: prednji, zadnji, centralni+sub.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
15 godina
offline
RE: PC to genius zvucnici 5.1
vlad0 kaže...
Bladepu kaže...

Ti na laptopu imas dva ulaza i jedan izlaz. Imaš od ulaza mikrofon i line in. A od izlaza imaš samo slušalice. 

 

 

Osim ako nije riječ o zvučnoj kartici s ulazno/izlaznim priključcima za koje se preko drivera definira hoće li biti ulaz ili izlaz i za koji kanal. Spajao sam svog bivšeg Asusa (iz 2003. god) na Genius 5.1 sustav upravo na taj način. Ako se može tako posložiti priča jedini downsize je da onda nema slobodnih ulaza - jer su sva tri priključka pretvorena u izlaze: prednji, zadnji, centralni+sub.

Vidiš, toga se nisam sjetio. Super prijedlog ako ima tu mogućnost. 

 

Neke zvučne kartice imaju mogućnost pretvoriti ulaze line-in i mikrofon-in u izlaze potrebne za surround zvuk. Kako je gore napisano u tom slučaju se žrtvuju ulazi pa se ne može spojiti neki eventualni mikrofon, ali nekima mikrofon niti nije potreban.

Samo treba vidjeti dali taj laptop ima takvu mogućnost. 

I rather like the restless nights
13 godina
neaktivan
offline
RE: PC to genius zvucnici 5.1
luka_cro kaže...
Sale_ds kaže...

Kupis 2 ovakva i sve troje ustekas preko jednog izlaza, po mogucnosti spalis zvucnu i zgore ti zvucnici xD (zaje se..radi, isprobano u praksi..jedino ak si bas tolki pehist xD) samo bez nove zvucne zaboravi 5.1.

al to je onda obični stereo, kakva korist od toga?

 

Ma kakav stereo.. to ni sam bog nezna kaj dobijes s tim lol

 

6 zvucnika na 2 kanala u tko zna kakvom crossu...jbga, trebalo bi kemijat pa bi se mozda i dobio stereo lol

 

Napiso sam mu da 5.1 zaboravi na taj nacin..ali ako trenutno nema para za zvucnu to mu je najeftinija solucija ako mu bas moraju svi zvucnici radit, a u meduvremenu nek sakuplja za zvucnu

The best way to be boring is to leave nothing out.
15 godina
offline
RE: PC to genius zvucnici 5.1
Sale_ds kaže...
luka_cro kaže...
Sale_ds kaže...

Kupis 2 ovakva i sve troje ustekas preko jednog izlaza, po mogucnosti spalis zvucnu i zgore ti zvucnici xD (zaje se..radi, isprobano u praksi..jedino ak si bas tolki pehist xD) samo bez nove zvucne zaboravi 5.1.

al to je onda obični stereo, kakva korist od toga?

 

Ma kakav stereo.. to ni sam bog nezna kaj dobijes s tim lol

 

6 zvucnika na 2 kanala u tko zna kakvom crossu...jbga, trebalo bi kemijat pa bi se mozda i dobio stereo lol

 

Napiso sam mu da 5.1 zaboravi na taj nacin..ali ako trenutno nema para za zvucnu to mu je najeftinija solucija ako mu bas moraju svi zvucnici radit, a u meduvremenu nek sakuplja za zvucnu

BTW. 

 

Ja sam imao ovakve Genius zvučnike kao na slici, i oni su imali 5.1 ulaz, ali isto tako su imali i STEREO ulaz koji je onda davao zvuk na sve zvučnike.

Neznam koje genius zvučnike ima pokretač teme.

genius genius
I rather like the restless nights
13 godina
neaktivan
offline
RE: PC to genius zvucnici 5.1

evo sliko sam izlaze pa dok nenadem tu zvucnu karticu da mi makar pomognete da ako moze na DVD da se nekako spoji slika od dvd,zvucnika i laptopa je slikakan pa ako moze samo info koji cincevi da se kupe ako moze na ovaj dvd da se spoji dok zvucna nedode na red....:-))

15 godina
offline
RE: PC to genius zvucnici 5.1
terkes kaže...

evo sliko sam izlaze pa dok nenadem tu zvucnu karticu da mi makar pomognete da ako moze na DVD da se nekako spoji slika od dvd,zvucnika i laptopa je slikakan pa ako moze samo info koji cincevi da se kupe ako moze na ovaj dvd da se spoji dok zvucna nedode na red....:-))

Možeš spojiti taj DVD na te zvučnike.

 

Imaš označeno i na DVDu i na Zvučnicima ulaze FL i FR (front left i front right, odnosno prednji lijevi i prednji desni), centralni i sub, i RL iRR (rear left i rear right, zadnji lijevi i desni).

 

Kupiš 3 ovakva kabela kao na slici, i prvim kabelom povežeš FL i FR ulaze/izlaze, drugim kabelom centralni i sub i trećim kabelom zadnje lijeve i desne RL i RR

I rather like the restless nights
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.1.2011 20:44 (Bladepu).
13 godina
neaktivan
offline
RE: PC to genius zvucnici 5.1

Hvala ti drug Velika Ziv Bio...Kad neznam bolje pitat nego pravit se pametan u svakom slucaju hvala drug.

9 godina
offline
PC to genius zvucnici 5.1

Pozdrav! 

Dali netko zna gdje se mogu kod nas kupiti 5.1 kablovi od 5m, za Pc zvučnike! Svaka pomoć dobro dođe

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
PC to genius zvucnici 5.1

Pod 5.1 kabel misliš na 3.5mm zeleni, žuti i crni?
Ako da, uzmi si bilo koja 3 3.5mm kabela od 5 metara, boje služe da ih možeš razlikovati kod uštekavanja.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: PC to genius zvucnici 5.1
chutac kaže...

Pod 5.1 kabel misliš na 3.5mm zeleni, žuti i crni?
Ako da, uzmi si bilo koja 3 3.5mm kabela od 5 metara, boje služe da ih možeš razlikovati kod uštekavanja.

 Sory, mislio sam na činčeve, 5.1 sa zvučnika u Pc 5.1. Na Pc su 2 roze, 2 zelene, 1plava, 1 crna, nakako mislim da sam se snašo jer sam našo u Instaru 2×5m RCA stereo za nekih 18kn, pa sam izeo 3 kom, nadam se da nisam fulo!  lp!

9 godina
offline
Re: PC to genius zvucnici 5.1
veseli007 kaže...
chutac kaže...

Pod 5.1 kabel misliš na 3.5mm zeleni, žuti i crni?
Ako da, uzmi si bilo koja 3 3.5mm kabela od 5 metara, boje služe da ih možeš razlikovati kod uštekavanja.

 Sory, mislio sam na činčeve, 5.1 sa zvučnika u Pc 5.1. Na Pc su 2 roze, 2 zelene, 1plava, 1 crna, mislim da sam se snašo jer sam našo u Instaru 2×5m RCA stereo za nekih 18kn, pa sam uzeo 3 kom, nadam se da nisam fulo!  lp!

 Malo sam se požurijo, stornirao sam narudžbu, u zadnj tren sam skužijo da ide sa jedne strane 6 činčeva, a sa druge 3- 3.5 jack. Tako da ću se bolje raspitati!  

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.12.2016 23:46 (veseli007).
9 godina
offline
PC to genius zvucnici 5.1

 Pozdrav dali je moguce spoijti ovo dvoje, PC na vanjske 5.1 zvucnike ovako kako sam ja spoijo?? Jer sam spoijo 3x3.5 jack na 3x2xRCA muski i nemam nikakvog zvuka? Zvucnici su  Genius SW-HF5.1 6000 5.1 a maticna MSI P67A-GD55, ako to moze pomoci! Vise podataka pod Moj PC! Ako nadjem rijesenje stavit cu EDIT, np! Dok je post bez EDITA trazim rijesenje! Tnx!

Odmori se u Istini! :))
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.4.2018 19:47 (veseli007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PC to genius zvucnici 5.1

win7-8-10 i driver.. kad spojiš neki izlaz/ulaz.. iskoči popup koji pita-ponudi što je spojeno.. ako nema, nisi instalirao 'full' driver.. (nije nužan).

-u postavkama zvuka izabereš 5.1.. (umjesto 2.0 i sl..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: PC to genius zvucnici 5.1
ihush kaže...

win7-8-10 i driver.. kad spojiš neki izlaz/ulaz.. iskoči popup koji pita-ponudi što je spojeno.. ako nema, nisi instalirao 'full' driver.. (nije nužan).

-u postavkama zvuka izabereš 5.1.. (umjesto 2.0 i sl..).

 Nikakav popup prozor mi se ne pojavljuje niti igdije ima opcija 5.1. Zvucnici nisu spojeni na pc osim onako kako je na slici pa me to zanima dali je uredu spojeno ili dali uopce to tako moze ici!? Dali  sam uredu spojio? TNX!

Odmori se u Istini! :))
15 godina
offline
Re: PC to genius zvucnici 5.1

-nemaš kako drugačije spojiti.. instaliraj odgovarajći driver. (zvučna je vjerojatno na matičnoj, proizvođač-driver i skineš ili s dvd-a..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: PC to genius zvucnici 5.1

Ako bacis oko na upute - nisi.

Sa maticne zeleni jack (Line out) ti ide na FL/FR,  crni ide (RS out) na SL/SR a narancasti (CS out) na CEN/SUB.

Onaj SS out na maticnoj ti je u 7.1 sustavu.

U svakom slucaju trebas i u postavkama na kompu podesit 5.1.

9 godina
offline
Re: PC to genius zvucnici 5.1
semilemi kaže...

Ako bacis oko na upute - nisi.

Sa maticne zeleni jack (Line out) ti ide na FL/FR,  crni ide (RS out) na SL/SR a narancasti (CS out) na CEN/SUB.

Onaj SS out na maticnoj ti je u 7.1 sustavu.

U svakom slucaju trebas i u postavkama na kompu podesit 5.1.

 Da, krivo sam spojio!   Napravio sam kako si mi napiso i radi! Ali radi samo prednji desni i zadnji lijevi ostali nista. Kako to mogu rijesiti, dali ima unutar Win10 neki program za konfiguraciju ili tome slicno!?

Odmori se u Istini! :))
15 godina
offline
Re: PC to genius zvucnici 5.1

-driver (control applet, opcije..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
PC to genius zvucnici 5.1

 

Ne kuzim sve je spojeno kako spada, idem u winse i tamo konfiguriram kako me pita, testiram zvuk sve radi, stavim pijesmu da svira ili YT i samo prednji rade! Ja nemam pojma kako to rijesiti. Gledam na YT-u i tako napravim kao i oni ali nece! Dok kod testiranja je sve uredu prepostavljam da ja negdije grijesim!  vi koji se razumijete pomoc! THX!

 

Stavit cu slike da vidite sta me trazi, uglavno samo potvrdim i zavrsim!

Odmori se u Istini! :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: PC to genius zvucnici 5.1
veseli007 kaže...

 

Ne kuzim sve je spojeno kako spada, idem u winse i tamo konfiguriram kako me pita, testiram zvuk sve radi, stavim pijesmu da svira ili YT i samo prednji rade! Ja nemam pojma kako to rijesiti. Gledam na YT-u i tako napravim kao i oni ali nece! Dok kod testiranja je sve uredu prepostavljam da ja negdije grijesim!  vi koji se razumijete pomoc! THX!

 

Stavit cu slike da vidite sta me trazi, uglavno samo potvrdim i zavrsim!

 A kako bi ti da reproduciraju 2.0 zvuk sa youtuba nego na prednja dva? Triba ti i izvor u 5.1 da bi proradili svi....iskonfigurirano je o.k(van raspona ali to je nebitno za ovo)...

9 godina
offline
Re: PC to genius zvucnici 5.1
om-prat kaže...
veseli007 kaže...

 

Ne kuzim sve je spojeno kako spada, idem u winse i tamo konfiguriram kako me pita, testiram zvuk sve radi, stavim pijesmu da svira ili YT i samo prednji rade! Ja nemam pojma kako to rijesiti. Gledam na YT-u i tako napravim kao i oni ali nece! Dok kod testiranja je sve uredu prepostavljam da ja negdije grijesim!  vi koji se razumijete pomoc! THX!

 

Stavit cu slike da vidite sta me trazi, uglavno samo potvrdim i zavrsim!

 A kako bi ti da reproduciraju 2.0 zvuk sa youtuba nego na prednja dva? Triba ti i izvor u 5.1 da bi proradili svi....iskonfigurirano je o.k(van raspona ali to je nebitno za ovo)...

 OK! Ali kada gledam filmove isto samo prednji rade, isto vrijedi i za muziku sa PC-a, samo prednja dva rade!

 

Kada kablove koji su spojeni u wooferu na prednja dva spikera ubacim u bilo koji od ostala dva RCA porta onda proradi ovisno o portu ili woofer ili zadnji spikeri, ali nikako svi 5. 

 

Naprimijer, na mobu stavim istu pijesmu kao na PC, mob stavim na AUX 1 dok PC ima izlaz na DVD, ista pijesma i zvuci drugacije tj, na AUX 1 sa moba radi savrseno svi, dok PC DVD rade samo prednji, to je problem! 

Odmori se u Istini! :))
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.4.2018 13:40 (veseli007).
12 godina
odjavljen
offline
Re: PC to genius zvucnici 5.1

Sad kad si konfigurirao 5.1, jesi pokušao testirati zvučnike preko tih ikonica sa strane što imaš? Pritisni na svaki zvučnik i vidi dal imaš zvuka.

10 godina
online
Re: PC to genius zvucnici 5.1
veseli007 kaže...
om-prat kaže...
veseli007 kaže...

 

 

 OK! Ali kada gledam filmove isto samo prednji rade, isto vrijedi i za muziku sa PC-a, samo prednja dva rade!

 

Kada kablove koji su spojeni u wooferu na prednja dva spikera ubacim u bilo koji od ostala dva RCA porta onda proradi ovisno o portu ili woofer ili zadnji spikeri, ali nikako svi 5. 

 

Naprimijer, na mobu stavim istu pijesmu kao na PC, mob stavim na AUX 1 dok PC ima izlaz na DVD, ista pijesma i zvuci drugacije tj, na AUX 1 sa moba radi savrseno svi, dok PC DVD rade samo prednji, to je problem! 

 Nebitno jeli pohranjen lokalno ako film ili muzika imaju 2.0 audio zapis.

Eventualno moš dobit stereo zvuk ka sa mobitela na sve, a s toga aux ulaza vjerojatno odma salje stereo na sve zvucnike jer je i predviden za takve(stereo) uređaje.  

Ako oćeš takav zvuk logi je recimo ima adapter(3x3.5mm na RCA), dosta ovih no name imaju botun stereo/5.1 pa štekaš samo frontove. Woofer ti možda proradi u ovoj konfiguraciji ako makneš sa satelita da su full range, ali iskreno 5.1 analogni sistem nisam namišta od XP-a.

E da, na PC-u manje više svaki player ima svoje postavke outputa pa i na to triba pazit.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.4.2018 14:32 (om-prat).
9 godina
offline
Re: PC to genius zvucnici 5.1
Dex.pwn kaže...

Sad kad si konfigurirao 5.1, jesi pokušao testirati zvučnike preko tih ikonica sa strane što imaš? Pritisni na svaki zvučnik i vidi dal imaš zvuka.

 Svi rade kod testiranja, NP! Prednji spikeri rade stalno ostali nikako! Gledam film sa 5.1 i isto samo prednji rade!

Odmori se u Istini! :))
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice