Nabava novog Stereo Hi-Fi sustava

poruka: 10
|
čitano: 6.700
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Nabava novog Stereo Hi-Fi sustava

Pozdrav.

 

Daklem kako naslov i kaže u Potrazi sam novog 2.0(stereo) sustava za dnevni boravak sa modučnošču nadogradnje na 5.1/surround.

Namjena je spajanje televizora(trebam digitzalni optički ulaz na resiveru) i ostale ine periferije.

Poželjno je i HDMI pass trought.

Uzeo bi za sada par samostoječih zvučnika i AV reciver.

Muzika i Radio bi se takodjer slušali.. E sad s druge strane ne posjedujem puno Flac-a i ne mislim  ga nabvljat. Večina se sluša s MP3 i radio.

 

Cijena, kaj ja znam ne mislim bacat previše.. Mislio sam oko 3500-4500 za Zvučnike i oko 2500 za AV reciver(netreba mi LAN i ostale điđe miđe)

Od zvučnika sam bacio oko na Dali Zensor 5 i Dali Lektor 6, te Audio Monitor MR6(gledao sam BX6, ali su cjenovno mi predaleko).

Od  Av recivera bacio sam oko na Marantz, Yamaha ili Onkyo.

 

Ima te neku pametnu za dodat ili nek odem pa kupim...

 

Dnevni je 22 m2 spojen sa kuhinjom od 15 m2.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.7.2015 8:14 (Zver).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nabava novog Stereo Hi-Fi sustava

Baci oko na Cambridge audio ili Nad - po mojem bolji izbor. Zvučnike Klipsch. Malo pogledaj na njuskalo zna bit dobra ponuda.

13 godina
offline
Re: Nabava novog Stereo Hi-Fi sustava
Versso kaže...

Baci oko na Cambridge audio ili Nad - po mojem bolji izbor. Zvučnike Klipsch. Malo pogledaj na njuskalo zna bit dobra ponuda.

 Nad mi je iznad 4000 kuna što mi je previše.. a CA nema nigdje za kupiti.

Da gledam več mjesec dana po forumima i svugdje kod nas se preporuča Klipsch 52 do 5kkn..

 

Što se tiče njuškala, njuškam po njušci več mjesec dana i nema ništa... 2-3 godine staro bez garancije za 500 kn manje neg u dučanu novo(receiver) nek si nabije znaš kamo..

 

hm... što se tiče tog Klipsch moram to poslušat...nadam se da ih bude u Audiocinema art-u , premda ga svi hvale zbog tog posebnog tweetera i da je najbolji za theater(filmovi itd), dok na našim forumima ih hvale za sve.. a na ostalim malo veči hi fi forumima ipak hvale Focal i Dali više.

 

1. Focal(preskup)
2. Monitor Audio

3. KEF

4. Dali

5. Klipsch

 

uglavnom ovo ču probat odslušat:

Klipsch 52 II

Monitor Audio MR6

Whardale DIAMOND 10.4 (navodno u Elipsu oko 3300 kn)

Dali Lektor 6

Dali Zensor 5

 

A kaj se tiče receivera još malo pronjuškam i pročitam kaj s s čim bolje paše.. Fala

10 godina
offline
Nabava novog Stereo Hi-Fi sustava

Ovo.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to became insane.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nabava novog Stereo Hi-Fi sustava
gocc01 kaže...

 550€ mi PayPal ni Mastercard nemre proč... jedino money transfer... neznam jel to imaju..

16 godina
offline
Nabava novog Stereo Hi-Fi sustava

Možda ovako nešto?
http://www.elipso.hr/audio__video/audio-komponente/YAMAHA-RXV377-TITAN/

http://www.elipso.hr/audio__video/audio-komponente/ZVU%C4%8CNIK-DALI-LEKTOR-6-BL/

 

Zvučnici su po komadu.
Inače, rado bih neke Yamahine zvučnike iz nove serije, čuo sam lijepe stvari o njima...

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nabava novog Stereo Hi-Fi sustava
Father_Dougal kaže...

Možda ovako nešto?
http://www.elipso.hr/audio__video/audio-komponente/YAMAHA-RXV377-TITAN/

http://www.elipso.hr/audio__video/audio-komponente/ZVU%C4%8CNIK-DALI-LEKTOR-6-BL/

 

Zvučnici su po komadu.
Inače, rado bih neke Yamahine zvučnike iz nove serije, čuo sam lijepe stvari o njima...

 Pa reciever sam gledal RX-477 ili Onkyo neki.. Da ti su mi zvučnici lijepi...

Yamaha NS-777 isto super zgleda. Ali nema baš neke recenzije..

Klipsch su mi ružni uh.. možda bi sjeli u neko tamnije okruženje... Premda budem piknul i regal odmah i neku tehniku(malersku) na zid da se sve to upari.

9 godina
neaktivan
offline
Nabava novog Stereo Hi-Fi sustava

Razmisljam o kupnji pojačala i zvučnika za sobu od 20 m2 (6.5x3) do oko 3000kn. Zanima me koj je best buy za te novce, dal mogu spojit pc, tv i ps3 na pojačalo? Sad imam neko prastaro kucno kino kojem em ni zvuk nije nesto a ni neda se bas ni pojačat nesto :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nabava novog Stereo Hi-Fi sustava

Pozdrav,

 

molim Vas preporuku a/v receivera do 1500 kn, ako je moguće da ima wi-fi, usb, bluetooth... Služilo bi ponajviše za glazbu ali i filmove. Što se tiče zvučnika, opet su na akciji tako da uzimam definitivno njih http://www.teufelaudio.com/stereo/ultima-40-mk2-p12805.html, uz subscribe se dobije još popust od 20 e.

 

 

ko
16 godina
neaktivan
offline
Nabava novog Stereo Hi-Fi sustava

Pozdrav,

 

također planiram uskoro promjeniti svoju liniju, 15 god staru Sony MHC RXD3 nekom od ovih mikro linija.

Jel ima tko iskustva sa ovako nečim Panasonic PMX70EG cijena je oko 2000 kn. Ne znam jel napredak ili ne u odnosu na Sony koji je 50W RMS po zvučniku. Panasonic je 60W RMS ali su zvučnici manji.

Mišljenje?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice