Multiroom sustav

poruka: 14
|
čitano: 2.923
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Multiroom sustav

Pozdrav,

 

htio bi nabaviti neki multi room sustav za glazbu. Recimo dnevna doba, kuhinja, wc, kupaona, terasa..... po 1 / 2 zvucnika za svaku prostoriju.

 

Može wireless prijenos zvuka? Da ne košta milione.

Što mi je sve potrebno?

Izvor glazbe možda neki tablet? ili je potreban reciver?

 

Ne znam puno o tome, gledam tone youtube videa.

 

Spominju se IKEA zvučnici? kako bi se oni snašli?

 

Molim ako netko ima iskustva da mi se javi sa preporukama i svajetima.

 

unaprijed hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Multiroom sustav
Najejeftinija opcija bez diy metoda ti je Amazon mislim, IKEA je u biti Sonos tako da je mos kombinirat i s ostalim Sonosovim zvucnicima. Sta se izvora tice ovisi o sustavu, recimo na musicastu se da dilit i vinil....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Multiroom sustav

Nemam preporuku hardvera, ali ja osobno radim na jednostavnom browser based playeru koji bi se pokrenuo na bilo kojem uređaju koji može pokrenuti moderan browser.

Samo otvoriš stranicu na svim uređajima, upises ime svoje sobe i spojis se. Na uredjaju koji ce ti sluziti kao izvor podataka pokrenes i stvar krece sinkronizirano u milisekunde.

Javim cim bude nesto za isprobati, trenutno sam malo zatrpan drugim poslom.

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Multiroom sustav

1. Kad kažeš Amazon misliš na?

 

2. MusicCast serija od Yamahe?

14 godina
offline
Multiroom sustav

pokušaj sa denon imaš kupiti  u sonus artu ili bluesound u sigma audio konceptu

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.5.2021 16:26 (blackalbum).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Multiroom sustav
Mislim na echo flex + aktivni zvucnici po zelji. Pitanje je jedino koliko mu je kvalitetan 3.5 mm izlaz.
Da na Yamahin, ​ako imas reciever mozes 'dilit' njegove ulaze stvar je sta je relativno skup. Ja osobno koristim volumio, ali flex na akciji je cak jeftiniji i od takvih diy
kombinacija jer opet moras bar rpi zero w kupit.
13 godina
offline
Re: Multiroom sustav

Vjerovatno si naletio na ovako nesto na YT. Mislim da je to najednostvnije sto moze bit.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.5.2021 18:04 (JohnnyBlaze).
13 godina
offline
Multiroom sustav

Mislim da idem za početak u IKEA-u poslušati Symfonisk. Ako ne zvuče kao one bluetooth kuglice bit će super. Lagana muzika u cijelom stanu,

800kn komad .... čak je i stalak jeftin - 70kn

 

5000kn 6 komada bi ispalo?

Ipak su dosta jeftiniji od sličnih sustava (npr original SONOS, DENON ili YAMAHA)....

 

 

onda mi još ostaje pitanje kako puštati muziku na njih.... preko mobitela pa youtube mislim da je glupo zbog raznih reklama.

 

 

 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
online
Re: Multiroom sustav
Mislim da to nece ic na sonosu osim nekim obilaznim metodama ili ako koristis IOS, a ti ikea zvucnici podrzavaju airplay 2. Druge opcije su ti kupit ili sonos 5 koji moze dilit analogne ulaze s ostalima ili opet njihov soundbar koji moze dilit digitalne ulaze s ostalim zvucnicima pa pustat s tv-a youtube.
Ne znam jeli se jos prolazi baza s vpnom i indijskom pretplatom na premium, ali to bi ti bilo mozda najbolje rješenje ako oces muziku s YouTubea na Sonosu.
5 godina
offline
Re: Multiroom sustav
Darko1983 kaže...

Mislim da idem za početak u IKEA-u poslušati Symfonisk. Ako ne zvuče kao one bluetooth kuglice bit će super. Lagana muzika u cijelom stanu,

800kn komad .... čak je i stalak jeftin - 70kn

 

5000kn 6 komada bi ispalo?

Ipak su dosta jeftiniji od sličnih sustava (npr original SONOS, DENON ili YAMAHA)....

 

 

onda mi još ostaje pitanje kako puštati muziku na njih.... preko mobitela pa youtube mislim da je glupo zbog raznih reklama.

 

 

 

 

 Reklame na YT se lako rijese ;)

13 godina
offline
Re: Multiroom sustav
Posmatrač kaže...
Darko1983 kaže...

Mislim da idem za početak u IKEA-u poslušati Symfonisk. Ako ne zvuče kao one bluetooth kuglice bit će super. Lagana muzika u cijelom stanu,

800kn komad .... čak je i stalak jeftin - 70kn

 

5000kn 6 komada bi ispalo?

Ipak su dosta jeftiniji od sličnih sustava (npr original SONOS, DENON ili YAMAHA)....

 

 

onda mi još ostaje pitanje kako puštati muziku na njih.... preko mobitela pa youtube mislim da je glupo zbog raznih reklama.

 

 

 

 

 Reklame na YT se lako rijese ;)

 

bez plaćanja? na iphone-u?

13 godina
offline
Re: Multiroom sustav
om-prat kaže...
Mislim da to nece ic na sonosu osim nekim obilaznim metodama ili ako koristis IOS, a ti ikea zvucnici podrzavaju airplay 2. Druge opcije su ti kupit ili sonos 5 koji moze dilit analogne ulaze s ostalima ili opet njihov soundbar koji moze dilit digitalne ulaze s ostalim zvucnicima pa pustat s tv-a youtube.
Ne znam jeli se jos prolazi baza s vpnom i indijskom pretplatom na premium, ali to bi ti bilo mozda najbolje rješenje ako oces muziku s YouTubea na Sonosu.

 

Mislim da normalno postoji app za android (makar ja koristim ios, ali za ostale ukućane i goste ukoliko bi htjeli pustiti muziku).

 

Ne znam postoji li opcija puštanja muzike sa računala/laptopa wireless konekcijom ... nešto kao  castanje na chromecast

 

EDIT: 

evo kaže da ima app za android, ios, mac and pc.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.5.2021 11:00 (Darko1983).
5 godina
offline
Re: Multiroom sustav
Darko1983 kaže...
Posmatrač kaže...
.

 Reklame na YT se lako rijese ;)

 

bez plaćanja? na iphone-u?

 Ko je spominjao Iphone ;) Na androidu....

Vanced manager.....

10 godina
online
Re: Multiroom sustav
Normalni da postoji app za android samo nema nacina s njega podilit zvuk s youtubea na vise zvucnika. Tu bezicno igra samo airplay za videa s youtube-a, vanced ti tu nece pomoc osim s reklamama. Indijska family pretplata s YT musicom kojeg sonosov app podrzava kosta 15 kn misecno..a uvik imas ka opciju torrent i skidat glazbu...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice