Da li moraju novi zvučnici za novi AVR?

poruka: 11
|
čitano: 5.928
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Da li moraju novi zvučnici za novi AVR?

Pozdrav forumašima !

Pošto se sad upgradeujem na 4K, neophodno je imati opremu za to, pa sad trenutno imam 4K BD player i AVR koji može prikazati 4K.

 

U pitanju je MarantzNR 1607 AVR s Atmosom i internet radiom.

 

Da li moram kupovati novo ozvucenje ilmogu ostaviti ovo staro?

 

Zvučnici koje za sad koristim su 5.1 system, radi se o VIVAX HT401 kompletu starom 14 i više godina, platio sam ih 3000kn nov komplet, 4-way system, imaju 110 W RMS-a, dobar zvuk za te pare.

 

Ovi Vivax zučnici imaju ukupno 190 W RMS-a (rear = 110 W, front = 35 W i central = 45 W), dok na ovom novom AVR-u piše da sateliti moraju biti 50 W RMS-a, ni vise, ni manje. Šta znači, mogu ja normalno spojit svoje satelite na novi AVR ali će mi brzo sateliti pregoriti.

 

Woofer (Philips SPA5300) ne bi mjenjao, jer i on radi odlično, uzeo sam ga iz gore navedenog 2.1 systema.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.6.2021 18:03 (Vavoom).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Da li moraju novi zvučnici za novi AVR?

Piše da taj novi ima 50W snage (ne kaže kakve, vjeeerojatno misle na RMS). Manje bitno. Reci ti nama koliko ti ohma imaju ti zvučnici? Moraju biti 8. 

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Da li moraju novi zvučnici za novi AVR?
Mr. Fugitive kaže...

Piše da taj novi ima 50W snage (ne kaže kakve, vjeeerojatno misle na RMS). Manje bitno. Reci ti nama koliko ti ohma imaju ti zvučnici? Moraju biti 8. 

 Da, svi sateliti imaju 8 ohm. Inače nisu loši, imaju dobar zvuk, imaju čak i one "bananice" za spajanje na AVR/pojačlo.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
14 godina
offline
Re: Da li moraju novi zvučnici za novi AVR?
Vavoom kaže...
Mr. Fugitive kaže...

Piše da taj novi ima 50W snage (ne kaže kakve, vjeeerojatno misle na RMS). Manje bitno. Reci ti nama koliko ti ohma imaju ti zvučnici? Moraju biti 8. 

 Da, svi sateliti imaju 8 ohm. Inače nisu loši, imaju dobar zvuk, imaju čak i one "bananice" za spajanje na AVR/pojačlo.

 Bitno da se omski slažu. A sad, budući da ne znaš jesu li podaci o snazi receivera i zvučnika iskazani za RMS ili što već... Ja se ne bih previše brinuo. Idealno bi bilo da su zvučnici jači od onoga što pojačalo može isporučiti.  Spoji pa probaj polako pojačavati. Ako čuješ izobličenje u zvuku, gasi. 

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
12 godina
offline
Da li moraju novi zvučnici za novi AVR?

problem bi mogao bit sub jedino. Jel aktivni ili pasivni? mislim da ti mora bit aktivni sub za spojit na taj novi risiver, u ovim 5.1 sistemima obicno su dolazili pasivni i preko risivera je bilo rjeseno pojacalo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Da li moraju novi zvučnici za novi AVR?
MEDO11 kaže...

problem bi mogao bit sub jedino. Jel aktivni ili pasivni? mislim da ti mora bit aktivni sub za spojit na taj novi risiver, u ovim 5.1 sistemima obicno su dolazili pasivni i preko risivera je bilo rjeseno pojacalo.

 Woofer je ovaj Phillipsov, jedino sam odlemio 3.5 mm kabl sa ploče i stavio 3.5mm port, te sam onda prikačio na njega 3.5mm-RCA kabl i jedan od RCA direct u woofer pre-out na AVR-u. Pre ovog sam imao passive Samsung od starog KK, ali je ubrzo pregorio, pa sam uzeo gore naveden Phillips, jer je active woofer.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2021 12:04 (Vavoom).
14 godina
offline
Da li moraju novi zvučnici za novi AVR?

Jao koji zdelanac imaš.  Ček, koja ti je uopće poanta prijelaza na novi AVR? 

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Da li moraju novi zvučnici za novi AVR?
Mr. Fugitive kaže...

Jao koji zdelanac imaš.  Ček, koja ti je uopće poanta prijelaza na novi AVR? 

 Piše u prvom postu, radim upgrade na 4K, pa je neophodan i novi AVR. 😀

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2021 22:18 (Vavoom).
12 godina
offline
Re: Da li moraju novi zvučnici za novi AVR?
Vavoom kaže...
MEDO11 kaže...

problem bi mogao bit sub jedino. Jel aktivni ili pasivni? mislim da ti mora bit aktivni sub za spojit na taj novi risiver, u ovim 5.1 sistemima obicno su dolazili pasivni i preko risivera je bilo rjeseno pojacalo.

 Woofer je ovaj Phillipsov, jedino sam odlemio 3.5 mm kabl sa ploče i stavio 3.5mm port, te sam onda prikačio na njega 3.5mm-RCA kabl i jedan od RCA direct u woofer pre-out na AVR-u. Pre ovog sam imao passive Samsung od starog KK, ali je ubrzo pregorio, pa sam uzeo gore naveden Phillips, jer je active woofer.

 

odlicno si se snasao. Malo je slabasan ali od nekud moras pocet :D

 

tako sam i ja imao lg kucno kino neko, pa je krepao risiver nabavio avr i spojio sve na njega. Onda sam skuzio da mi sub nece radit, pa sam bez suba neko vrijeme ga koristio i nasao na njuski sub za 500kn i onda je to bolje zvucalo. S vremenom sam i te lg zvucnike zamjenio sa malo boljima, i sad jos centralni moram upgrejdat, vrebam priliku na njuski.

4 godine
offline
Re: Da li moraju novi zvučnici za novi AVR?
MEDO11 kaže...
Vavoom kaže...
MEDO11 kaže...

problem bi mogao bit sub jedino. Jel aktivni ili pasivni? mislim da ti mora bit aktivni sub za spojit na taj novi risiver, u ovim 5.1 sistemima obicno su dolazili pasivni i preko risivera je bilo rjeseno pojacalo.

 Woofer je ovaj Phillipsov, jedino sam odlemio 3.5 mm kabl sa ploče i stavio 3.5mm port, te sam onda prikačio na njega 3.5mm-RCA kabl i jedan od RCA direct u woofer pre-out na AVR-u. Pre ovog sam imao passive Samsung od starog KK, ali je ubrzo pregorio, pa sam uzeo gore naveden Phillips, jer je active woofer.

 

odlicno si se snasao. Malo je slabasan ali od nekud moras pocet :D

 

tako sam i ja imao lg kucno kino neko, pa je krepao risiver nabavio avr i spojio sve na njega. Onda sam skuzio da mi sub nece radit, pa sam bez suba neko vrijeme ga koristio i nasao na njuski sub za 500kn i onda je to bolje zvucalo. S vremenom sam i te lg zvucnike zamjenio sa malo boljima, i sad jos centralni moram upgrejdat, vrebam priliku na njuski.

 Ja sam ove Vivax satelite kupio samostalno, ne u sklopu nekog K.K. Kada sam ih kupio, nisam imao aktivni woofer, pa sam koristio passive iz starog K.K. Nakon nekog vrmena woofer je riknuo, pa sam kupio Phillips.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2021 16:49 (Vavoom).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Da li moraju novi zvučnici za novi AVR?

Kakav te centralni zvučnik zanima, ako se već nisi snašao?

Ja sam krenuo slagati pravo kućno kino, kupio centralni zvučnik Boston CS 225C  i nakon toga mi uleti prilika da povoljno kupim komplet AE zvučnika sa subom. 

Tako da mi centralni Boston stoji u kutiji, nikad nije spojen na pojačalo, ganz novi je a dao bih ga u pola cijene od one što je na računu. 

Garancija je izašla jer ima više od 2.g da sam ga kupio.

Prvo sam ga mislio sebi ostaviti za ne daj bože ako ovaj rikne, ali i da se desi nešto takvo radije bih opet kupio AE da bude komplet. 

Vjerojatno će riknuti mjesec, dva nakon što prodam ovaj ali jbg, to su Murphy zakoni :)

Ako si za, javi se na pm da ne trujemo tu temu!

daVruK
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice