Molim pomoć__Soundbar ili mini stereo?

poruka: 45
|
čitano: 13.748
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
neaktivan
offline
Re: Molim pomoć__Soundbar ili mini stereo?
Pogledao sam recenzije i stvarno se čini dobar soundbar. tv koji ja imam je ovaj:
https://www.lg.com/hr/televizori/lg-55un73003la

flac mislim da podržava, nisam mogao pronaći na internetu za ovaj model ali za stariji model piše da ima pa pretpostavljam da i ma i ovaj.

Što se tiče žvuka dolje na stranici u linku pod zvuk piše ovo:
ZVUK
Audio izlaz 20WSustav zvučnika 2.0ch
DOLBY ATMOS:Ne DTS Virtual:X:Ne
Način zvuka Ultra Surround Clear Voice Clear Voice III
Magic Sound Tuning Da Wireless Sound Sync:Da

sad to znači da tv nema dolby atmos i dts :X a da li to znači da niti soundbar neće moći to reproducirati ili?
4 godine
offline
Re: Molim pomoć__Soundbar ili mini stereo?

Stavi flac na stick, ubodi u tv i vidi ako ti prepoznaje fajlove i muzika izlazi iz tva, onda moze i flac...zdravo seljacka proba

 

Tv ti nece reproducirati atmos ako je direktno film pusten s tva...

 

Da pitam kako ti gledas filmove, preko cega ih reproduciras, koji ti je izvor?

2 godine
neaktivan
offline
Re: Molim pomoć__Soundbar ili mini stereo?
Preko usb-a
4 godine
offline
Re: Molim pomoć__Soundbar ili mini stereo?
Matiška kaže...
Preko usb-a

 Onda je sra... jbga, vj ti downsample radi na neki format, pa to ide mozda kao neki 5.1 dolby, ne bih znao...

 

Sad mogao bi kad bi spojio neki komp na soundbar ili android box koji podržava atmos, buduci da taj soundbar ima hdmi ulaz...ali to je opet neki dodatan trosak...

 

Cijeli proces je skup i kompliciran, to sad polako i sam vidis...

2 godine
neaktivan
offline
Re: Molim pomoć__Soundbar ili mini stereo?
Znači da tv podržava atmos sve bi bilo ok, čulo bi se to preko soundbara?
Ok, da je tv star rekao bi drugi koji ću kupiti gledat ću da podržava atmos ali ovaj tv koji sad imam sam uzeo pred godinu dana tako da ne mislim ga mijenjati barmen dok mu ne istekne garancija a to je iduće 4 godine...

Jbg. sada mi je glupo davati tolike novce za soundbar koji će se čuti kao i recimo polk signa s3 koju sam i napisao u prvom mailu zato jer nemam mogućnosti iskorisititi puni potencijal soundbara..

Koja bi bila varijanta s pojačalom/reciverom koji ima dolby atmos a film se gleda preko usb-a, da li se onda usb stavlja u reciver pa preko njega reproducira film ili usb ide u tv i opet se gubi atmos efekt?
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2021 14:05 (Matiška).
4 godine
offline
Re: Molim pomoć__Soundbar ili mini stereo?
Matiška kaže...
Znači da tv podržava atmos sve bi bilo ok, čulo bi se to preko soundbara?
Ok, da je tv star rekao bi drugi koji ću kupiti gledat ću da podržava atmos ali ovaj tv koji sad imam sam uzeo pred godinu dana tako da ne mislim ga mijenjati barmen dok mu ne istekne garancija a to je iduće 4 godine...

Jbg. sada mi je glupo davati tolike novce za soundbar koji će se čuti kao i recimo polk signa s3 koju sam i napisao u prvom mailu zato jer nemam mogućnosti iskorisititi puni potencijal soundbara..

Koja bi bila varijanta s pojačalom/reciverom koji ima dolby atmos a film se gleda preko usb-a, da li se onda usb stavlja u reciver pa preko njega reproducira film ili usb ide u tv i opet se gubi atmos efekt?

Zvuk ce svakako imati preko soundbara, vj ce ti na te upfire zvucnike ic sto ide i na ostale zvucnike, a ne samo izolirani zvuk koji bi trebao ici na atmose...

 

Svakako bolje uzmi samsung nego polk, zbog future upgradea, imas sve novitete i gadgete, mozes na njega dodati zadnje surrounde koje na polk ne mozes, i imas kalibraciju prostorije sto ce ti puno znaciti...a kvalitetom zvuka je sigurno ispred polka

 

Skidaj i gledaj filmove koji su 5.1 i bit ces vise nego zadovoljan...

 

Nema recivera u kojeg spojis usb i da prenosi sliku, taj usb ti je samo za glazbu...reciver sluzi za obradu i reprodukciju zvuka, a za video radi samo passtrough preko hdmi-a...

 

Moja preporuka ti je da nabavis android box koji podrzava sve te audio kodeke i onda spojis njega u soundbar i stvarno si miran, nemas onda frke, mozes instalirat milijun appova koji ti mogu sluzit i za glazbu i za video i izbjec kompliciranja s usbom...

 

Malo ces morat i sam istrazivat, jer ja ne mogu pogodit sve tvoje preference i na kraju nemamo isti ukus za sve i neki moji prijedlozi se tebi nece svidjeti, ali mogu ti barem dati neku smjernicu...neke kompromise ces morat napravit

 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Molim pomoć__Soundbar ili mini stereo?
Hvala na odgovoru i utrošenom vremenu.
Isto tako nadam se da će ova tema pomoći nekom tupanu kao što sam ja, iako su mi sve trgovine audio materijalima preporučili da bježim od soundbara nego neka uzmem pojačalo i dva zvučnika ili reciver i dva za početak a kasnije upgrade čini mi se da ću uzeti soundbar.
Zašto, možda zbog toga što isti ti audiofili koji tamo rade (nemam nikakva loša mišljenja o njima) kada ih pitam ok što bi onda preporučili ponude neki entry level koji dođe 7,8 000 kn na dalje... Ne znam, kao da ne postoji pojačalo od 2000 reciver 3000 (koi sam naveo u prvom postu) i zvučnici par 2000kn koji bi zadovoljili potrebe 99posto ljubitelja glazbe/ zvuka.

Zašto br2, zato jer je soundbar vjerovatno jednostavniji za korištenje. Ako se želi pojačati razgovor u filmu treba znati što napraviti s pojačalom, a kod soundbara pritisne se tipka (ako sam u krivu ispravite me).

Jedina opcija koja možda preostaje bi bilo ovako nešto. To mi je preporučio super ljubazan djelatnik Ronisa u Zagrebu.

https://www.ronis.hr/zvucnici-klipsch-r-51pm-bezicni-crni-bluetooth/300153/product/

Što misliš o tome?

Drugi tjedan idem u Zg, pa se nadam da ću uspjeti i čuti soundbar i ove zvučnike u živo.
4 godine
offline
Re: Molim pomoć__Soundbar ili mini stereo?
Matiška kaže...
Hvala na odgovoru i utrošenom vremenu.
Isto tako nadam se da će ova tema pomoći nekom tupanu kao što sam ja, iako su mi sve trgovine audio materijalima preporučili da bježim od soundbara nego neka uzmem pojačalo i dva zvučnika ili reciver i dva za početak a kasnije upgrade čini mi se da ću uzeti soundbar.
Zašto, možda zbog toga što isti ti audiofili koji tamo rade (nemam nikakva loša mišljenja o njima) kada ih pitam ok što bi onda preporučili ponude neki entry level koji dođe 7,8 000 kn na dalje... Ne znam, kao da ne postoji pojačalo od 2000 reciver 3000 (koi sam naveo u prvom postu) i zvučnici par 2000kn koji bi zadovoljili potrebe 99posto ljubitelja glazbe/ zvuka.

Zašto br2, zato jer je soundbar vjerovatno jednostavniji za korištenje. Ako se želi pojačati razgovor u filmu treba znati što napraviti s pojačalom, a kod soundbara pritisne se tipka (ako sam u krivu ispravite me).

Jedina opcija koja možda preostaje bi bilo ovako nešto. To mi je preporučio super ljubazan djelatnik Ronisa u Zagrebu.

https://www.ronis.hr/zvucnici-klipsch-r-51pm-bezicni-crni-bluetooth/300153/product/

Što misliš o tome?

Drugi tjedan idem u Zg, pa se nadam da ću uspjeti i čuti soundbar i ove zvučnike u živo.

 Paa otprilike si pogodio sto se tice prodavaca audiofila....moguce je sloziti i za nesto manje novaca, ali ispod 5000kn 5.1 sustav av recivera i zvucnika je tesko dobiti, govorim o novome iz trgovine, 2.1 moze ali ti audiofili mrze iz dna duse av recivere za glazbu, iako su oni puno prakticniji, mada je razlika u zvuku nekog entry lvl pojacala i recivera stvarno minimalna, nije dan i noc razlika kako svi vole naglasiti...neki ljudi ne kuze da im je bitnija prakticnost od kvalitete zvuka i da ce tu napravit zrtvu, jer audiofili i slicni ne kuze 95% potreba obicnog konzumenta

 

Ti klipschi sigurno odlicno rade, ali bez subwoofera zaboravi da ces imat neki dozivljaj u filmovima, a ti zvucnici ne idu bas nesto nisko i duboko frekvencijom...

 

Jos uvijek mislim da ces najbolje proci s onim soundbarom od samsunga...svakako kad budes isao slusati nek ti spoje ta dva uređaja, neki atoms soundbar s upfire zvucnicima i te klipsche, pa si pusti 2-3 pjesme koje znas, pa odes na yt pa pustit dolby atmos soundtrack da vidis kako to radi, pa onda donesi odluku...

 

I za razliku novaca si kupi novi android box koji podržava dolby atmos i miran si...

 

9 godina
offline
Re: Molim pomoć__Soundbar ili mini stereo?
Pozdrav ekipa, poajedujem sony kd-55xh9096 i u dilemi sam da kupim soundbar ili neke aktivne zvucnike pa sam naletio ovsje na temu te se nadam kako ce te mi bar malo pomoc u odluci. Dakle tv od ukaza ima earc i opticki ulaz. Na tvu pretezito gledam filmove/serije (70%) i glazbu (30%) volio bih nesto bolje za ozvucenje.
Vecinom sto sam cito po netu preporucuju soundbar sony ht x8500 kazu da je neki best buy. Negdje drugdje na netu sam cito da ljudi doata preporucuju aktivne zvucnike 1.Edifier S350DB
2.Edifier S350DB

Pa me zanima dal su ove zvucne kutije vise za muziku ili cu s njima bit zadovoljan za gledat filmove

Cjenovno do 3500-4000kn
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Molim pomoć__Soundbar ili mini stereo?
zee_15 kaže...
Pozdrav ekipa, poajedujem sony kd-55xh9096 i u dilemi sam da kupim soundbar ili neke aktivne zvucnike pa sam naletio ovsje na temu te se nadam kako ce te mi bar malo pomoc u odluci. Dakle tv od ukaza ima earc i opticki ulaz. Na tvu pretezito gledam filmove/serije (70%) i glazbu (30%) volio bih nesto bolje za ozvucenje.
Vecinom sto sam cito po netu preporucuju soundbar sony ht x8500 kazu da je neki best buy. Negdje drugdje na netu sam cito da ljudi doata preporucuju aktivne zvucnike 1.Edifier S350DB
2.Edifier S350DB

Pa me zanima dal su ove zvucne kutije vise za muziku ili cu s njima bit zadovoljan za gledat filmove

Cjenovno do 3500-4000kn

 Naginjes na filmove tako da bolje ce ti biti sa soundbarom...

 

Kao sto sam rekao kolegi ja mislim da je u tom cjenovnom rangu best buy:

 

https://www.centar-tehnike.hr/soundbar-samsung-hw-q800a-en-proizvod-15319/

 

https://www.whathifi.com/reviews/samsung-hw-q800a

 

 

Ovaj soundbar sto si naveo nema subwoofer i tu ces najvise patit sto se tice filmova scena pucnjava itd itd...obavezno soundbar sa subom...a prednost ovog samsung soundbara je sto mozes kasnije dodati straznje bezicne zvucnike...molim te pogledaj sto smo prethodno pisali, da se ne moram ponavljati...

 

Ugl aktivni stereo zvucnici ako vise naginjes na glazbu i aktivno slusas istu, soundbar ako su pretezito filmovi u pitanju...

9 godina
offline
Re: Molim pomoć__Soundbar ili mini stereo?
Samo jos jendo pitanje. Ima li vezebikakve sto je sony tv a samaung soundbar?
4 godine
offline
Re: Molim pomoć__Soundbar ili mini stereo?
zee_15 kaže...
Samo jos jendo pitanje. Ima li vezebikakve sto je sony tv a samaung soundbar?

 nema nikakvih problema, spojis na hdmi arc ili earc ovisi koji je ulaz i to je to...sve si pokrio, imas dobar tv i sve ce ti vrtit bez problema

11 godina
neaktivan
offline
Molim pomoć__Soundbar ili mini stereo?

 

Pozz

 

Uzeo bi soundbar Samsung Q800T 3400kn,pa bi me zanimalo vaše mišljenje

 

Da li se isplati ili bolje tražiti nešto drugo. 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.10.2021 9:42 (BRZI123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Molim pomoć__Soundbar ili mini stereo?
BRZI123 kaže...

 

Pozz

 

Uzeo bi soundbar Samsung Q800T 3400kn,pa bi me zanimalo vaše mišljenje

 

Da li se isplati ili bolje tražiti nešto drugo. 

 

 

 

 Za te novce ces tesko naci bolje...pogledaj noviji modej Q800, nije neka razlika u cijeni, a opet ces imati noviji model s nekom opcijom vise i naravno mozes kasnije dodati bezicne surround zvucnike na taj soundbar...

2 godine
online
Re: Molim pomoć__Soundbar ili mini stereo?
zee_15 kaže...
Samo jos jendo pitanje. Ima li vezebikakve sto je sony tv a samaung soundbar?

 

mali.kresho kaže...
 nema nikakvih problema, spojis na hdmi arc ili earc ovisi koji je ulaz i to je to...sve si pokrio, imas dobar tv i sve ce ti vrtit bez problema

 ne mora biti točno...

preporuka je isti soundbar kao i tv, iako može raditi, ali ne mora..

 

imam kvalitetan LG iz 2019 i odličan Sony soundbar.

 

od početka muke s njihovim povezivanjem...

bluetooth je radio iz prve, ARc tek kad je priključen i optički s HDMI kabelom, optički nije htio nikako...

 

nakon novih tv nadogradnji softvera za TV izbacio mi je podršku za bluetooth i ARC, a sad radi samo preko optičkog preko kojega uopće prije nije htio..

 

*ne kažem da će tako biti i njemu, ali, eto...samo upozorenje.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice