Marantz BlueRay UD7007 isključuje kućnu mrežu

poruka: 14
|
čitano: 4.749
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Marantz BlueRay UD7007 isključuje kućnu mrežu

Da li mi netko možda može pomoći sa slijedećim problemom:

Imam spojen Marantz CD BlueRay UD7007 player sa pojačalom Marantz AV Surround Receiver SR7008 i TV Samsung 55 incha zakrivljeni UE55KS9002

Na pojačalo sam spojio kućno kino ali pravo ne ona mala sr... AE su zvučnici i sub, imam i mrežni player Marantz NA 6005 i sve lijepo radi. 

Problem je kada spojim BlueRay na kućnu mrežu, mreža nestane na kompu ili bilo čemu drugom. Svejedno da li spojim BlueRay na Switch ili direktno u router, na kompu se pojavi onaj krug kao da uopće nemam mreže. 

Nekada mi ne nestane mreže odmah nego neko vrijeme radi ali samo je pitanje kada će BR napraviti to kaj već napravi.

Prošao sam Marantz forume, audiofilske forume, naše forume, svašta sam probao ali nigdje nisam uspio naći u čemu je problem. 

Sad moram BR isključiti iz mreže kada ga ne koristim ali šteta je jer ima odičan CD player koji bih između ostalog mogao koristiti da ga mogu stalno držati uključenog. Ili stream youtube kanala bih mogao koristiti. 

Probao sam sve što sam se mogao dosjetiti da bi mogao biti problem i ništa nije upalilo. Znači, uključi ga ovamo, onamo, direktno, indirektno uvijek dobijem isto tj. nema mreže. 

Možda se netko sreo sa takvim problemom pa mi može pomoći.

Čak sam na jednom stranom forumu pročitao da se vlasnik isto takvog (inače odličnog BlueRaya) na kraju odlučio ga prodati jer nije mogao naći u čemu je problem.

Unaprijed hvala na svakom odgovoru koji će mi pomoći!

daVruK
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Marantz BlueRay UD7007 isključuje kućnu mrežu

> rtfm 

 

> na stranci 10/80 uputa ti piše kako konfigurirati ruter/mrežu, e ne bi li proradilo. piše i da brzina mreže mora biti oveća (100 Mbps ili brže), kao i da se mora odrediti kompletna konfiguracija mrežnih postavki samo za ovaj uređaj. na stranici 40/80 piše i kako to učiniti. 

 

> ak niš od toga ne upali, imaš rješenje s kraja svojeg posta: prodaja uređaja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Marantz BlueRay UD7007 isključuje kućnu mrežu

Optika mi je spojena na kuću u zg, BR je spojen hdmi kablom na pojačalo. 

Nekako mi je žao ga prodati jer se nadam da nije neriješiv problem? A i žao mi ga je 'uvaliti' nekom da se on zajeb... sa njim.

Inače BR radi odlično, stream sa nas-a radi, ima direktno netflix, youtube i oni rade odlično, filmove i muziku čita bez greške, samo je problem taj sa mrežom.

Imam manual, pokušao sam sve po postavkama namjestiti ali uvijek isto završi.

daVruK
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.9.2021 14:15 (davruk).
15 godina
offline
Marantz BlueRay UD7007 isključuje kućnu mrežu

mislim , jasno da je moguće no da baš nitko u nas (trgovac, sefvis ...) ne zna što učiniti? jesi probao? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Marantz BlueRay UD7007 isključuje kućnu mrežu

Dućan ništa ali sad kad si me podsjetio poslao sam e-mail servisu da li možda oni znaju 

daVruK
15 godina
offline
Marantz BlueRay UD7007 isključuje kućnu mrežu

a držim fige da uspije. ako upali, svakako podijeli rješenje s "nadležnima" (onima u dućanu, koji pojma nemaju, ga prodaj - neka osjete koliko znanje košta). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Marantz BlueRay UD7007 isključuje kućnu mrežu
Ajar kaže...

.. e ne bi li proradilo. piše i da brzina mreže mora biti oveća (100 Mbps ili brže), kao i da se mora odrediti kompletna konfiguracija mrežnih postavki samo za ovaj uređaj. na stranici 40/80 piše i kako to učiniti. 

..

 .. str. 10. .. ne, to je 'klasična' sugestija, čisto za promet mreže (iz vremena 10mbps.. i preporučljive fast-100mbps.. danas bi ista stvar navodila gbe-1000mbps..)

-naravno da mreža mora biti podešena, tj podržava dhcp-automatiku ili ručno, pri čemu npr dns-gw služe samo za internet postavke, ne interno lan.. tj mreža je mreža, standard, neovisno koji uređaj (os i ostalo..) pravila su ista-identična.

 

davruk kaže...

..

Imam manual, pokušao sam sve po postavkama namjestiti ali uvijek isto završi.

 -ili ili .. ili je ispravno, treba podesiti, mora raditi.. ili je neispravno (kvar) i tad ne može raditi tj po opisu imaš neku koliziju ili kvar.

 

-ako je kvar, većina lan portova ima ledice (žuto-zeleno..) pa spojiš mrežu i gledaš ledice, na maranzu i na routeru-swtichu.. s naravno ispravnim kablom. Ovisno o brzini mreže (routera-switcha ako je 100 ili 1000 i ono što podržava uređaj tj 100, promjenit će se boja ledice dok crveno znači problem-koliziju.. ili najnižu brzinu.. ovisi o generaciji i signalizaciji, no pravilo je od zelenog-bržeg, preko žute do crvene + upaljeno ili blinkanje  i tako zaključiš što se dešava..).

-prvo se proba s automatikom.. tj navedeno da podržava dhcp a tad će dobiti potrebne podatke od routera (ip i ostalo).. + navedeno, ne podržava pppoe što je besmislica, jer ne uspostavlja uređaj liniju-poziv..

 

-za ručne postavke moraš znati postavke svoje mreže, npr ako je router na 192.168.1.1 ..

-tad ručno-fixno-manualno.. možeš podesiti uređaj na recimo 192.168.1.(i sad važno, neki slobodan broj.. nešto što je slobodno i neće smetati..) recimo .200

-gw, dns upišeš ip routera, subnet-maska 255.255.255.0

-nakon tog, spojiš kabel.. možda treba i nešto kao restart pa ugasiš-upališ uređaj.. i gledaš ledice, ima li promjene?

-nakon tog test, pinganje s računala, u cmdu, ping 192.168.1.200 odnosno ovisi o tvojoj mreži-routeru.. ako ne radi tad je fizički kvar.

-preko automatike-dhcpa uređaj dobije ip od routera, na većini routera možeš vidjeti uređaje u mreži, pa tad pingaš ali ako vidiš mrežu i radi tad ne treba pingati..

 

-po opisu, ako nije kvar, 99% je pogrešno upisana ip adresa, ručno.. i to po defaultu za routere tj na 192.168.1.1 .. i tad naravno imaš koliziju s routerom-ip.. bilo koja druga adresa bi bila ok, osim već postojećih uređaja, no to možeš podešavanjem durge ip uređaja koja neće smetati ili reset mreže pa će ostali uređaji dobiti druge ip adrese, na kraju da bi radilo svaki uređaj mora imati svoju ip adresu, ne duplić dok ako je duplić s routerom tad čitava mreža blokira kao što ti se dešava..

 

-fix bi treabao biti promjena ip ili prebacivanje na dhcp, .. + uz gledanje ledica i spajanje-odspajanje možeš zaključiti ako je neki fizički kvar, crknut mrežni chip i sl. ili kabel.

 

-kao btw, u uputama piše da se ne spaja direktno na računalo.. ali može, naravno tad nemaš router-dhcp i tad da bi mreža (između računala i uređaja) radila moraš na oba uređaja ručno podesiti ip adrese, npr privi na 192.168.1.1, drugi na 192.168.1.2 ... i imati odgovarajući cross-kabel (zamjenjeni parovi data-žica Rx-Tx 1-3, 2-6) jer nema routera-switcha između i takva mreža može raditi za dva uređaja tj ako je kolizija s routerom i ako jedino s računalom možeš nešto testirati-probati-provjeriti.. tad to može biti potrebno za recimo test ispravnosti, recimo ako se iz bilo kojeg razloga ne može prebaciti na dhcp, a to provjeriš nakon što si podesi ručno ip na uređaju, ugasiš-upališ i ponovo pogledaš postavke u uređaju, jesu li ostale ili su promjenjene.. itd itd.

 

-mora raditi ako nije kvar, ako je sve ispravno..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Marantz BlueRay UD7007 isključuje kućnu mrežu

Ako sam dobro shvatio misliš da BR dam statičn IP adresu.

To nisam probao jer mi je lakše bilo isključiti ga iz mreže kad ga ne upotrebljavam ali to bi moglo upaliti.

Nema na njemu sigurno nikakve greške, switch sam kupio najbrži mogući i ima ledice koje pokazuju brzinu mreže koju aparat koristi (žuto, zeleno...)

Moglo bi biti fakat da se sa routerom i IP adresom ne može dogovriti pa sve preuzme. 

Pokušati ću mu dati jednu IP adresu što i nije loša stvar. 

daVruK
15 godina
offline
Re: Marantz BlueRay UD7007 isključuje kućnu mrežu

praktičnije ako uređaj normalno radi na dhcp-u, sve odraditi u routeru (rezevaciju ip adrese, jer svi ostali uređaji koji dobiju ip preko dhcpa mogu biti u koliziji s uređajem koji ručno podesiš tj moraš osigurati da nema duplića u mreži a to radi dhcp ili sve radiš ručno .. ili na sreću pa radi-neradi..)

-ali ponekad je stari ručni način potreban jer ovo je ipak elektronika koja nije baš u pc-mrežnom svijetu.. + soft/firmware koji nešto radi kao meadiaplayer-stream online radija i sl.. koji možda očekuje nešto, neku postavku ili ga neka različita zblenta..

 

+ pretpostavka da je sad uređaj u ručnom-fixnom na ip adresi routera ili durgog uređaja ili rezerviranoj ip koju koristi neki treći servis kao iptv itd .. i da zato stvori problem, da je kroz dhcp tad bi mu router dodijelio odgovarajuću ip + ostale podatke i tad bi jednostavno radilo.. pa je vjerojatno dovoljno prebaciti na automatiku-dhcp ili podesiti drugi ip da nema kolizije ako mora biti ručno..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.9.2021 14:39 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
Marantz BlueRay UD7007 isključuje kućnu mrežu

Imam hrpu uređaja, samo na switch ih je spojeno 7,8 pa router popunjen, naravno da mi je uključen automatski dhcp.

Ali imam switch sa 16 mjesta tako da mogu napraviti i ovo sa praćenjem lampica. 

Inače, baš mi najbolje zvuči ovo da ima ili krivo postavljenu IP adresu kao router ili kao npr. pojačalo pa zbog toga zaj... mrežu.

Trebati će mi neko vrijeme za to, danas se igra NFL pa mi treba router, switch, komp... ali sutra ću pokušati pa ću javiti da li je uspjelo.

 

daVruK
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Marantz BlueRay UD7007 isključuje kućnu mrežu

Možda banalno ali dali si probao sa drugim mrežnim kabelom, ako je isto ne glede na kabel, pogledaj šta se postavkama rutera dogodi kad spojiš BR na njega (sve drugo ištekaj vanka tada), ako je opcija posudi od kojeg frenda njegov ruter pa testiraj kod sebe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Marantz BlueRay UD7007 isključuje kućnu mrežu

Nije do kabla sigurno jer ih ili promijenim, čak sam novi stavio.

Imam i jedan mali uređaj, kojim provjeravam koji kabl radi jer ih imam valjda milion pa mi ne treba da čuvam koji ne rade. 

Inače dobra stvar je taj mali cabl tester, jeftin a super mi je dobro došao.

 

daVruK
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Marantz BlueRay UD7007 isključuje kućnu mrežu

Javili su se iz servisa i rekli da može biti puno toga (hardwer, mreža na MB ili softwer) ali prvo da napravim reset na BR. 

Nema mi smisla raditi reset iako ima tu opciju pa sam mu za sada dao IP adresu 192.....14 npr pa ću ga probati pustiti da vidim da li će se mijenjati kako ću ga paliti i gasiti.

Ako će je mijenjati probati ću mu dati statičnu IP adresu, ako je to uopće moguće napraviti na BR. 

Za sada na ovoj adresi je ok ali pusiti ću par dana pa bumo vidjeli.

Hvala na pomoći. 

daVruK
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Marantz BlueRay UD7007 isključuje kućnu mrežu
davruk kaže...

Javili su se iz servisa i rekli da može biti puno toga (hardwer, mreža na MB ili softwer) ali prvo da napravim reset na BR. 

Nema mi smisla raditi reset iako ima tu opciju pa sam mu za sada dao IP adresu 192.....14 npr pa ću ga probati pustiti da vidim da li će se mijenjati kako ću ga paliti i gasiti.

Ako će je mijenjati probati ću mu dati statičnu IP adresu, ako je to uopće moguće napraviti na BR. 

Za sada na ovoj adresi je ok ali pusiti ću par dana pa bumo vidjeli.

Hvala na pomoći. 

 -po ovome, imao si problem što su dva uređaja imali isti ip.. i može se opet dogoditi ako u routeru (ili modemu) ne rezerviraš tu adresu.. tj daj mu neku višu jer uređaji dobijaju po redu, prvu slobodnu + pamte staru i ako je slobodna u pravilu je dobiju ponovo tek ako nije router im da iduću.. preko dhcp-a.. 

-to je zato jer ti je u ručnom BR-uređaj.. , da je na dhcp-u, tad teoretski tog problema nema ali može biti neki deseti tj sam uređaj može imati neke mušice-bugove.. pa ono što teoretski radi ne mora baš..

 

.. stavi ga na .100 ili 200.. ili barem provjeri u opcijama routera/modema što se nudi, koji je ip range-pool.. npr ako je do 160 staviš neku iza, 161+.. jedino ne smije na rezervirane-posebne koji služe durgim funkcijama npr 255 .. tj 0 i 255 su rezervirane za rad mreže, kao što je router defaultno na 1 ali može biti bilo koji drugi broj.

 

-ovisno kakav spft ima router, u većini bi trebao vidjeti sve spojene uređaje, lan-wlan s mac i ip adresama i nazivima ili ih možeš sam imenovati. Kad ti se (ako se) desi problem pogledaj što je na istim adresama, npr računalo-mobač.. tad će ti biti jasnije + obično je dovoljno ugasiti-upaliti taj uređaj ili router (ili soft reset..) i dhcp teoretski rasčisti 'gužvu'..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice