Logitech z906 i spajanje uređaja

poruka: 27
|
čitano: 11.098
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Logitech z906 i spajanje uređaja

Pozdravljam ekipa,

 

tražim pomoć ili savjet obzirom da mi ovih dana dolaze ovi zvučnici.

 

Znači od uređaja imam:

 

ps4 koji ima optički audio izlaz 

android box koji ima optički audio izlaz 

laptop 

TV (Panasonic s30) koji ima one chinceve (crveni i bijeli) i optički audio izlaz.

 

Sva 3 uređaja spojena su na TV  putem HDMI kablova, znači sada zvuk na tv ide preko HDMI kablova

 

Sad gledam kako spojiti sve ovo na Logitech z906, a da najbolje iskoristim 5,1 tj. DTS (naravno kad je materijal takvog sadržaja).

 

1. Da li je dovoljno spojiti TV (obzirom da su na njega HDMI-om spojena ostala 3 uređaja) i zvučnike sa optičkim kablom da bi dobio 5.1 zvuk i hoće li zvučnici takvim spajanjem automatski prepoznavat kad npr. sa laptopa pustim neki film da je u 5.1 zvuku? (jer koliko sam iz recenzija vidio, zvučnici sami prepoznaju DTS ako je film takav)

 

2. Ili spajati svaki uređaj zasebno na zvučnike?

 

Hvala unaprijed!

nine
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Logitech z906 i spajanje uređaja

Kolko vidim ima 2 opticka digitalna ulaza i jedan koaksijalan digitalan ulaz Z906.

 

Vidi koji uredjaj ima koaksijalan pa njega spoji ,a ostala dva optickim putem.

 

Ili spoji ps4 i android box opticki a telku nemoj spajat.

 

Mozes probat i samo telku spojit da salje signal u Z906 posto su ps 4 i android box spojeni na telku hdmi-em.

Ive lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.?
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2020 10:11 (lmutak).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Logitech z906 i spajanje uređaja
lmutak kaže...

Mozes probat i samo telku spojit da salje signal u Z906 posto su ps 4 i android box spojeni na telku hdmi-em.

 Potpisujem. U mene je TV spojen na Z906 putem optičkog kabla. PC je spojen na TV s HDMI kablom, ali pošto sam mijenjao TV prije par mjeseci, sada moram uzeti ili 2.0b ili 2.1 verziju HDMI kabla (podržava ARC) jer postojeći 1.4 ne može slati na telku sadržaj. 

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2020 16:03 (Najbrži).
12 godina
offline
Re: Logitech z906 i spajanje uređaja

Thx ekipa.

 

Zvučnici su stigli i spajanje radi kako ste predložili tj. sve uređaje koje imam spojio sam na TV putem HDMI-a, a onda tv i Z906 sa optikom i sve radi.

 

ALI, koji god sadržaj da pustim npr. sa android box (film putem bs player, youtube itd.) , z906 ne radi DECODE vec automatski prepozna i emulira 5,1 zvuk (ili 4.1. i 2.1. ovisno kako ga namjestim na onom njegovom HUBU).

Emulacija je jako dobra, ali to nije to, jer pretpostaljam da ukoliko se upali DECODE (valjda on sam to prepozna) da je zvuk puno bolji?

 

I da, kako ste rjesavali kablove za zadnja 2 zvučnika? Zvucniike koristim u dnevnom boravku i sad bi to trebalo malo ljepse slozit tj. provuci zice u kutove...

nine
12 godina
offline
Re: Logitech z906 i spajanje uređaja
jake kaže...

Thx ekipa.

 

Zvučnici su stigli i spajanje radi kako ste predložili tj. sve uređaje koje imam spojio sam na TV putem HDMI-a, a onda tv i Z906 sa optikom i sve radi.

 

ALI, koji god sadržaj da pustim npr. sa android box (film putem bs player, youtube itd.) , z906 ne radi DECODE vec automatski prepozna i emulira 5,1 zvuk (ili 4.1. i 2.1. ovisno kako ga namjestim na onom njegovom HUBU).

Emulacija je jako dobra, ali to nije to, jer pretpostaljam da ukoliko se upali DECODE (valjda on sam to prepozna) da je zvuk puno bolji?

 

I da, kako ste rjesavali kablove za zadnja 2 zvučnika? Zvucniike koristim u dnevnom boravku i sad bi to trebalo malo ljepse slozit tj. provuci zice u kutove...

 Pogledaj si u opcijama zvuka televizora , izgleda da mu nije uključen "passthrough " tako da TV  ne moze proslijediti zvuk kinu na  procesuiranje . Imam LG TV spojen sa PC-om , EON boxom od digitalne ( android box ) , kkinom i PS4 . Sve je spojeno HDMI-em ali tako nisam mogao dobit 5.1 DTS nikako ni sa jednog od navedenih uredjaja jer kino nema ARC niti HDMI ulaze  . Dobijem samo futavi stereo sa emulacijama surrounda ( dolby prologic II) .tek kad sam povezao optikom imam 5.1 DTS i zvuk otkida .nezz kako je na Panasonicu , na Lg se postavi na "auto " i TV sam skonta koji signal dobija i sto ce dalje s njim tj  sto ce izbaciti na "izlaz " . 

16 godina
offline
Re: Logitech z906 i spajanje uređaja
jake kaže...
sve uređaje koje imam spojio sam na TV putem HDMI-a, a onda tv i Z906 sa optikom i sve radi.

 

I da, kako ste rjesavali kablove za zadnja 2 zvučnika? Zvucniike koristim u dnevnom boravku i sad bi to trebalo malo ljepse slozit tj. provuci zice u kutove...

HDMI can pass higher-resolution audio, including the formats found on Blu-ray: Dolby TrueHD and DTS HD Master Audio

 

BTW tko koristi još BS Player?! Koristio sam 2000-tih, preporodio se sa MPC-HC

 

Poslikam ti svoj regal

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2020 19:35 (Najbrži).
12 godina
offline
Logitech z906 i spajanje uređaja

da , ali ako je spojen na AVR ili neki drugi uređaj koji ima te dekodere ugrađene , inace nista od toga . Evo ja ne mogu HDMIem  dobit ni najobicniji 5.1 , da ne govorim o DD/DTS surroundu .  

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2020 19:35 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Logitech z906 i spajanje uređaja

Probao sam sve opcije na tv-u, nikako ne dolazi do DECOD-a. Pokusat cu jos danas spojit direktno optiku na andriod box pa se poigrat sa opcijama, ako ne uspijem dobit DTS vraćam zvučnike nazad.

 

Inače, ako ih netko ima namjeru  kupiti mogu reći da su zvučnici stvarno dobri za tu lovu. Kvalitetno su izradjeni, zvuk je cist i bez distorzija i krčanja bez obzira koliko ga pojačali, a pojačat ga nećete nikad vjerovatno preko pola.

Emuliranje zvuka radi ok pa tako za primjer kod ovih humorističnih serija dijalog likova dolazi iz prednnjih zvučnika, a smijeh publike iz zadnja 2. Vjerujem kad se uspije dobit signal da se iskoristi DTS da je onda doživljaj vrhunski, ali pošto ja ili nešto krivo ne radim ili mi TV uopće nema takvu mogućnost (iako bi trebao imati) ili je neštp treće u pitanju, ne mogu onda ni komentirati ovaj dio. 

Za muziku je jako dobar, posebice za nekakvu elektoroniku ili gdje ima više basa. Napominjem, imajući u vidu koliko koštaju, sumnjam da se može za manje love nešto bolje dobiti.

nine
13 godina
offline
Re: Logitech z906 i spajanje uređaja
jake kaže...

Probao sam sve opcije na tv-u, nikako ne dolazi do DECOD-a. Pokusat cu jos danas spojit direktno optiku na andriod box pa se poigrat sa opcijama, ako ne uspijem dobit DTS vraćam zvučnike nazad.

 

Inače, ako ih netko ima namjeru  kupiti mogu reći da su zvučnici stvarno dobri za tu lovu. Kvalitetno su izradjeni, zvuk je cist i bez distorzija i krčanja bez obzira koliko ga pojačali, a pojačat ga nećete nikad vjerovatno preko pola.

Emuliranje zvuka radi ok pa tako za primjer kod ovih humorističnih serija dijalog likova dolazi iz prednnjih zvučnika, a smijeh publike iz zadnja 2. Vjerujem kad se uspije dobit signal da se iskoristi DTS da je onda doživljaj vrhunski, ali pošto ja ili nešto krivo ne radim ili mi TV uopće nema takvu mogućnost (iako bi trebao imati) ili je neštp treće u pitanju, ne mogu onda ni komentirati ovaj dio. 

Za muziku je jako dobar, posebice za nekakvu elektoroniku ili gdje ima više basa. Napominjem, imajući u vidu koliko koštaju, sumnjam da se može za manje love nešto bolje dobiti.

 Ako se dobro sijecam DTS nemozes dobit ako film-serija nije napravljena sa DTS-om.....

 

Ja kad sam imao Logy z-5500 digital morao sam skupu zvucnu kupit (creative xi-fi gamer fatality,pa creative zxr) kupit koja je emulirala 5.1 za sve jer sam sve spajao analogno (6 channel direct)....

 

Znaci mislim da dobis dolby surround ,DTS, i te djidje da izvor (serija,film) mora podrzavat to kad spajas opticki....

 

Sad sam 2.0 (stereo) samo....

 

 

Ive lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.?
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 13:25 (lmutak).
12 godina
offline
Logitech z906 i spajanje uređaja

teoretski da , ali npr kad sa kompa posaljem zvuk optikom zvuk je uvijek u DTS-u nevazno jel tako masteriran ili ne .Naravno originalni DTS je DTS ,ali i ova konverzija u DTS ovim putem čuda čini od zvuka iako nije izvorni DTS ( jedno tri puta je jaci i prostorniji nego npr sa  HDMI-a sa isztog izvora)  i da ,  nije placebo efekat :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 19:53 (error_666).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Logitech z906 i spajanje uređaja

Da ne otvaram novu temu.

Mogu li se Logitech Z506 direktno spojiti na Lg49UH610V?

Filmove gledam preko usb. Večina u 1080p BluRay x265 HEVC 10bit AAC 5.1

 

https://www.cropc.net/test/mutimedija/1605-test-logitech-z506

 

"Među konektorima nalaze se već ustaljeni 3,5-milimetarski konektor, ali i dobrodošao AV RCA ulaz idealan za povezivanje televizora ili igraće konzole. Zahvaljujući ovim mogućnostima Z506 moguće je koristiti kao centralni set zvučnika koji će poslužiti za gledanje filmova, slušanje glazbe ili pak igranje omiljenih igara"

 

- Speaker configuration - 5.1RMS

- power output- 75W

- Power consumption standby- 0W

- Power consumption on - 7W

- Analogue inputs - 3x 3.5 stereo cable (5.1),dual phono

- Digital inputs - none

- Dock connector - none

- Headphone output - 3.5mm

- Satellite cable -mlengths2m front, 5m rear, 2.7m center

- Cable type - captive (phono), right satellite captive (serial)Controls locatedvolume on right satellite, bass on subwoofer

- Digital processing - surround upmixing

- Tone controls - bass.

 

Lg49UH610V...

https://www.displayspecifications.com/en/model/153f51d

 

Zanima me da li ih mogu direktno spojiti u taj tv da se čuju svi zvučnici ili treba neki dodatak?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 22:32 (mariclius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Logitech z906 i spajanje uređaja

Mariclius spoji ga optičkim kablom, tako sam i ja povezao Samsung UE48HU7500 sa Z906

LOL: Crobrother
12 godina
offline
Re: Logitech z906 i spajanje uređaja
Najbrži kaže...

Mariclius spoji ga optičkim kablom, tako sam i ja povezao Samsung UE48HU7500 sa Z906

Najbrži, vrlo rado, ali u pitanju je z 506,a ne z 906

Nemam trenutno love za 906. Zadovoljan si sa njima za filmove?

15 godina
online
Logitech z906 i spajanje uređaja

ja imam z906 i samsungov 4k tv, jedino sto je na zvucnike spojeno je taj tv optickim. filmove gledam ili preko usba, ili netflix app na tvu. kad nesto spajam idem hdmi-em na tv. plejku vise nemam ali mislim da sam i nju posebno spojio optickim.

 

kaj se rasporeda zvucnika i kablova tice zadnja dva sam stavio skroz iza u dnevnoj, zabio sam ih u zid tak da vise sa zida i kablove provuko u vodilice.

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Logitech z906 i spajanje uređaja
mariclius kaže...

Najbrži, vrlo rado, ali u pitanju je z 506,a ne z 906

Nemam trenutno love za 906. Zadovoljan si sa njima za filmove?

 A šta da ti kažem, svaka scena s prolazom vlaka po tračnicama, prolaz aviona neposredno nekog objekta ili frcanje metaka starci mi odmah viču stišaj, a zvučnici na niti 60%. BTW kod mene je samo TV spojen na Z906 te također gledam preko Netflixa, HBO GO, 4K filmovi s USB, a zadnja opcija mi je prijenos 4K filma sa PC na TV preko HDMI i opet se zvuk šalje preko optičkog na Z906

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 16:03 (Najbrži).
15 godina
online
Logitech z906 i spajanje uređaja

kaj se jacine z906 tice, ja ih u svom stanu imam u nekih 30-ak kvadrata dnevne. kad su feste znamo opalit na 100% i to se onda trese pod i osjecaj je ko da si u klubu sto se jacine tice. inace gledam na 40% a kad je neki film s efektima stavim ih na 60% i to je vec jako za tu velicinu prostora. film gledat na jace od tog je jako jako glasno, ko ono u imaxu kad naviju zvucnike a meni je to malo too much iako volim glasno.

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Logitech z906 i spajanje uređaja

Ja sam imao x540 5.1, ali su bili spojeni na pc. Sada gledam filmove preko usb natv-u jer mi je tako najbolja slika i i opcije za boju titla, naštimavanje titla naprijed, nazad pa i hdr se fino vidi. Za to je LG tv extra. Imao pare za 906, ali stiglo još jedno dijete pa kupio bežične slušalice 1500 kn. Ovi jeftiniji 5.1 zvučnici kao 506 nemaju taj optički. Zato i pitam mogu li se kako spojiti ravno na tv

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Logitech z906 i spajanje uređaja
mariclius kaže...

Ja sam imao x540 5.1, ali su bili spojeni na pc. Sada gledam filmove preko usb natv-u jer mi je tako najbolja slika i i opcije za boju titla, naštimavanje titla naprijed, nazad pa i hdr se fino vidi. Za to je LG tv extra. Imao pare za 906, ali stiglo još jedno dijete pa kupio bežične slušalice 1500 kn. Ovi jeftiniji 5.1 zvučnici kao 506 nemaju taj optički. Zato i pitam mogu li se kako spojiti ravno na tv

 ne mogu, mozes ih spojit 3.5mm ali onda neces imat surround.

12 godina
offline
Logitech z906 i spajanje uređaja

Hvala za info, nema druge nego malo uštediti i kupiti z906.  

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Logitech z906 i spajanje uređaja

Bude na akciji za ~1700kn

LOL: Crobrother
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Logitech z906 i spajanje uređaja

Pa eto u Mall 1965kn -15% mall dani promo kod MDHR20101.

 

Ja imam Z5500, deru sve živo, na pola ti je nelagodno slušat u stanu, moraš smanjit na 25% i nakon nekog vremena i to ti postane glasno. Ja bi htio još jači bass i čišći, jedno 250w rmsa bilo bi taman.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 18:50 (DiRT).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Logitech z906 i spajanje uređaja

Zanima me jel bi mogao vga produznim kabelom produziti ovaj dio na kojem se pali/gasi i pojacavaju zvucnici.. htio bi ga provuci iza tv i staviti na policu ali mi je tvornicki kabel malo kratak

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Logitech z906 i spajanje uređaja
maxy0 kaže...

Zanima me jel bi mogao vga produznim kabelom produziti ovaj dio na kojem se pali/gasi i pojacavaju zvucnici.. htio bi ga provuci iza tv i staviti na policu ali mi je tvornicki kabel malo kratak

 Nažalost, ne. Ulaz na woofer-u gdje se priključuje ta kontrolna konzola je muški, a na VGA kabelu su obje strane muške. Ako baš hoćeš to, evo ti ovaj kabel da produžiš:

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B015MDX0ME

Samsung UE46ES7000,Philips FR-996,Vivax HT-401,Samsung 3D BLURAY HT-H4500R,PS4 Slim 1TB,i Vip TV KAONMEDIA VM-1200
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2020 14:40 (Vavoom).
14 godina
offline
Re: Logitech z906 i spajanje uređaja
Vavoom kaže...
maxy0 kaže...

Zanima me jel bi mogao vga produznim kabelom produziti ovaj dio na kojem se pali/gasi i pojacavaju zvucnici.. htio bi ga provuci iza tv i staviti na policu ali mi je tvornicki kabel malo kratak

 Nažalost, ne. Ulaz na woofer-u gdje se priključuje ta kontrolna konzola je muški, a na VGA kabelu su obje strane muške. Ako baš hoćeš to, evo ti ovaj kabel da produžiš:

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B015MDX0ME

 Jel to nije ista stvar kao i ovo

http://trakt.tv/user/MjezZza
4 godine
offline
Re: Logitech z906 i spajanje uređaja
maxy0 kaže...
Vavoom kaže...
maxy0 kaže...

Zanima me jel bi mogao vga produznim kabelom produziti ovaj dio na kojem se pali/gasi i pojacavaju zvucnici.. htio bi ga provuci iza tv i staviti na policu ali mi je tvornicki kabel malo kratak

 Nažalost, ne. Ulaz na woofer-u gdje se priključuje ta kontrolna konzola je muški, a na VGA kabelu su obje strane muške. Ako baš hoćeš to, evo ti ovaj kabel da produžiš:

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B015MDX0ME

 Jel to nije ista stvar kao i ovo

 Možeš i s tim kabelom, ali sa običnim VGA kabelom to nije izvodljivo. Znači treba biti VGA muški na VGA ženski a ne obični VGA koji ima obje strane muške.

Samsung UE46ES7000,Philips FR-996,Vivax HT-401,Samsung 3D BLURAY HT-H4500R,PS4 Slim 1TB,i Vip TV KAONMEDIA VM-1200
14 godina
offline
Re: Logitech z906 i spajanje uređaja
Vavoom kaže...
maxy0 kaže...
Vavoom kaže...
maxy0 kaže...

Zanima me jel bi mogao vga produznim kabelom produziti ovaj dio na kojem se pali/gasi i pojacavaju zvucnici.. htio bi ga provuci iza tv i staviti na policu ali mi je tvornicki kabel malo kratak

 Nažalost, ne. Ulaz na woofer-u gdje se priključuje ta kontrolna konzola je muški, a na VGA kabelu su obje strane muške. Ako baš hoćeš to, evo ti ovaj kabel da produžiš:

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B015MDX0ME

 Jel to nije ista stvar kao i ovo

 Možeš i s tim kabelom, ali sa običnim VGA kabelom to nije izvodljivo. Znači treba biti VGA muški na VGA ženski a ne obični VGA koji ima obje strane muške.

 Ne bi trebalo biti nikakvih problema? Jer taj kabel samo vodi kroz ovu sredisnju konzolu, ne ide kroz njega zvuk niti ista sta zahtjeva veliku snagu?

http://trakt.tv/user/MjezZza
4 godine
offline
Re: Logitech z906 i spajanje uređaja
maxy0 kaže...
Vavoom kaže...
maxy0 kaže...
Vavoom kaže...
maxy0 kaže...

Zanima me jel bi mogao vga produznim kabelom produziti ovaj dio na kojem se pali/gasi i pojacavaju zvucnici.. htio bi ga provuci iza tv i staviti na policu ali mi je tvornicki kabel malo kratak

 Nažalost, ne. Ulaz na woofer-u gdje se priključuje ta kontrolna konzola je muški, a na VGA kabelu su obje strane muške. Ako baš hoćeš to, evo ti ovaj kabel da produžiš:

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B015MDX0ME

 Jel to nije ista stvar kao i ovo

 Možeš i s tim kabelom, ali sa običnim VGA kabelom to nije izvodljivo. Znači treba biti VGA muški na VGA ženski a ne obični VGA koji ima obje strane muške.

 Ne bi trebalo biti nikakvih problema? Jer taj kabel samo vodi kroz ovu sredisnju konzolu, ne ide kroz njega zvuk niti ista sta zahtjeva veliku snagu?

 Da skoro zaboravio, možeš VGA ženski-VGA muški ali moja preporuka je ovaj gore Soundlink kabel sa amazona, on vodi samo zvuk dok ovaj VGA samo sliku.

Samsung UE46ES7000,Philips FR-996,Vivax HT-401,Samsung 3D BLURAY HT-H4500R,PS4 Slim 1TB,i Vip TV KAONMEDIA VM-1200
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice