Kako spojiti 5.1 zvučnike na Samsung RU8002 TV

poruka: 10
|
čitano: 3.608
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti 5.1 zvučnike na Samsung RU8002 TV

Pozdrav svima,

 

pretražio sam cijeli forum i čini mi se da već jako dugo nije bila slična tema. Dobio sam 5.1 zvučnike Logitech Z607, znam da ovo nisu neki ekstra zvučnici, ali svejedno bih htio provjeriti je li ih moguće spojiti na moj TV Samsung RU8002 na način da dobijem 5.1 surround zvuk koji bih želio koristiti najviše za gledanje netflix-a, hbo-a, youtube-a i slično. Prva stvar za koju nisam siguran, čak i ako je moguće zadovoljiti ovaj hardverski dio za to, je li uopće moguće dobiti takav zvuk za gledanje s ovih streaming servisa?

 

TV ima digital audio out (optical) i HDMI arc, dok zvučnici dolaze sa 3 para koaksijalnih kablova i jednim kablom koji ima koaksijalni par s jedne i aux s druge strane. Je li moguće uz korištenje adaptera/konvertera to relativno jednostavno spojiti. Npr. vidio sam da postoji ovako nešto ali nisam siguran bi li to uopće funkcioniralo i koji bi efekt bio?

 

Zadnje pitanje, ako je uopće moguće to spojiti na taj način kakav će biti završni rezultat u usporedbi sa spajanjem zvučnika bluetoothom sa TV-om, odnosno isplati li se uložiti trud i novac da se to napravi? Hvala unaprijed i nemojte zamjeriti ako pitam glupa pitanja, ali jednostavno ovo nije područje o kojem nešto znam.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako spojiti 5.1 zvučnike na Samsung RU8002 TV

Spoji sa BT. Igranje sa raznim adapterima nema smisla ako već imaš BT. Samo ti budeš znao dal ti paše zvuk i dal bude 5.1 radio. Kad spojiš, napiši kak je prošlo.  Baš me zanima.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
online
Re: Kako spojiti 5.1 zvučnike na Samsung RU8002 TV
Kakav crni 5.1 na BTu 4.2. Nema dovoljno bandwitha ni za lossles stereo,a da ne govorim o A2DP i da na zvucnike 99% dolazi SBC kojeg ti logiji upmixaju na 5.1.
Generalno to sta si naša bi tribalo radit ka i bilo koji DAC sa analognim 5.1 izlazima i digitalnim ulazom. Ti DACovi s toslinkom su najeftinija opcija, ostalo ćeš teško nać ili je preskupo za takav setup.
Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
online
Re: Kako spojiti 5.1 zvučnike na Samsung RU8002 TV
Inače ovi iz logija su stvarno genijalci, ugrade DAC koji ne podržava 5.1 na 5.1 zvučnike, ne stave digitalni ulaz, ali zato moš puštat muziku sa sd kartice. 🙄
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako spojiti 5.1 zvučnike na Samsung RU8002 TV
Hvala na odgovoru. Iako prvi dio poruke s ovim kraticama ne razumijem, ali ako razumijem ipak se isplati nabaviti neki jeftini DAC. Sad koliko vidim, ima ih za naruciti iz Kine, al mi se neda bas to cekati pa onda vidjeti hoce raditi uopce i da ne mogu vratiti onda. Koliko god kopam ne nalazim kod nas nigdje. Ako neko slucajno zna, bilo bi super da posalje link ili da info gdje vrijedi pogledati. Puno hvala
10 godina
online
Re: Kako spojiti 5.1 zvučnike na Samsung RU8002 TV
DzigiBau kaže...
Hvala na odgovoru. Iako prvi dio poruke s ovim kraticama ne razumijem, ali ako razumijem ipak se isplati nabaviti neki jeftini DAC. Sad koliko vidim, ima ih za naruciti iz Kine, al mi se neda bas to cekati pa onda vidjeti hoce raditi uopce i da ne mogu vratiti onda. Koliko god kopam ne nalazim kod nas nigdje. Ako neko slucajno zna, bilo bi super da posalje link ili da info gdje vrijedi pogledati. Puno hvala

 Imas u linksa 

 

https://www.links.hr/hr/zvucne-kartice-0523

 

10 godina
online
Re: Kako spojiti 5.1 zvučnike na Samsung RU8002 TV
Zanemari, izgleda da ovi koriste toslink samo za snimanje, ako ti se ne zuri Aliex. Zadnje dvi stvari koje sam narucia su putovale oko 2 tjedna.
Moj PC  
0 0 hvala 1
2 godine
protjeran
offline
Re: Kako spojiti 5.1 zvučnike na Samsung RU8002 TV

Treba ti nešto ovako - https://www.amazon.de/-/en/Easyday-5-1-Audio-Decoder-5-1-2-1-converter/dp/B07C98QR11

Pretvarač koji pretvara digitalni zvuk(optički) u analogni i baca na 3.5mm(FL/FR, BL/BR, CE/LFE).

 

@EDIT: Pogledao sam kako iza izgleda. Mislio sam da je shema slična kao kod Z906.

Ugl treba ti takav jedan pretvarač.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.12.2021 22:40 (Dex.inc).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako spojiti 5.1 zvučnike na Samsung RU8002 TV
om-prat kaže...
Zanemari, izgleda da ovi koriste toslink samo za snimanje, ako ti se ne zuri Aliex. Zadnje dvi stvari koje sam narucia su putovale oko 2 tjedna.

 

Znači iz linksa ipak ne odgovara? Ništa, onda ću izgleda morati naručiti s aliex ili slično.

10 godina
online
Re: Kako spojiti 5.1 zvučnike na Samsung RU8002 TV
DzigiBau kaže...

 

Znači iz linksa ipak ne odgovara? Ništa, onda ću izgleda morati naručiti s aliex ili slično.

 Nažalost ne. Ima nešto u Conrada samo preskupo za namjenu, a i zadnji njihov paket sam čeka duže nego sa ove Aliex-a.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice