Antena za FM radio

poruka: 4
|
čitano: 2.440
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Antena za FM radio

Pozdrav,

može li mi netko reći gdje mogu nabaviti ovakvu antenu u Hrvatskoj ili barem naziv konektora pa da znam kako da tražim?

Lp.

 
0 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Antena za FM radio

To mi izgleda da bi moglo biti nešto proprietary. Uređaj s vanjskom AM antenom se ne sjećam kad sam zadnji put vidio, a za FM antenu se standardno koristi isti konektor kao za TV, samo obrnuto M/F ide.

 

Najbolja opcija je tražiti po modelu uređaja korisnički priručnik, tamo sigurno ima nešto o anteni - bilo tip antene kakav ti treba ili informacija da se može spojiti samo antena taj i taj model.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Antena za FM radio

am/fm loop antena, 3-pinski konektor (inače se koriste par-dva po anteni am-fm tj s druge strane može biti 2-3-4 žice..), uobičajeno na 'linijama' (radio-komponente..) i moguće da danas nema trgovina koje to drže.. + pitanje koji naziv.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Antena za FM radio

Jedana brza "sam svoj majstor" :D

Uzmeš komad od 75cm licnaste žice od 1.5 kvadrata (na slici zelena). Učvrstiš je sa punim žicama bakrenim od 1mm koju provučeš kroz rešetke i stisneš ovu licnastu da se ne pomiče. Na jedan od ta tri pina ćeš imati FM stanice kad natakneš licnastu žicu na pin.

Dakle na licnastoj ne skidaš izolaciju već je natakneš na pin , ako je teško nekom iglom napravi mjesta među žičicama da se lakše natakne na pin.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice