Gledanje TV programa preko Interneta izdvojena tema

poruka: 25.516
|
čitano: 7.158.334
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

Haha da slazem se - ja imam viber instaliran doslovno, ali doslovno samo radi tvvieta... da mogu brze doci do supporta ako mi zatreba. Preko maila to sporije ide - jebiga to je tako.

Fakat nije da ih branim il nes tak - al ako moram instalirati jednu aplikaciju da dobim brzi support nego sto mi ga jedan MaxTv(tcom) moze pruziti, i sve to za 30 eura svaka 3 mjeseca...onda se isplati.. al da, daj luc prebacite se na wapp 

 

EDIT:
kad smo vec kod para- bas me zanima misljenje forumasa... mislim da je netko prije par postova spomenio 

 

8 eura na mjesec je OK za nesto sto steka ali ima puno programa

12 eura za nesto sto ne steka ali ima "malo" programa i losiji support je previse

 

dal onda mozemo zakljuciti da je 10 eura za servis koji steka sa dobrim supportom i puno programa prihvatljiv? Jer ako ima ovaca koji bi placali 10e za tako nesto - ja prekosutra pokrecem svoj IPTV servis, i pomest cu konkurenciju "kvalitetom" supporta i kvalitetom web stranice, a programe cete dobit neke od nekog kineskog resellera, jedan od onih 30k+ kanala!!! 

Try and fail, but never fail to try.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.11.2021 21:10 (kameni_zg).
3 godine
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Kameni, sasvim sigurno postoje liste koje za 8€ ne štekaju .. Isto tako, ne bi vjerovao koliko se poboljsala kvaliteta kineza (iako ni to nemam) ..

 

Ako lista radi odlicno kao tvviet, nije problem platiti 10€, al kao sto sam rekao, za moj ukus imaju pre malo kanala .. Mnogima je to dovoljno, pa uživajte. Ja isto tako znam ljude koji rađe placaju npr T Comu  (velika vecina) par puta više za isto toliko kvalitetnih kanala ko što ih nudi tvviet, pa im nije problem. Taj mentalitet ljudi, dok ne žele isprobati nove stvari mi nije jasan (npr, bezbroj puta sam spomenuo, dok su me pitali, kako ja imam to to i to, pa dao preporuku tvvieta - iskljucivo zbog stabilnosti, da kad vec probaju, probaju nekaj kaj šteka rjetko - i cinilo im se skupo 10€ - dok s druge strane, T Comu placaju skoro 400kn s netom .. Da ne ubacujem jos i telefon i te kojekakve pretplate).

 

U HR uglavnom pre malo ljudi iskoristava ono sto im nudi internet :) ..

 

 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Overflow1984 kaže...

Kameni, sasvim sigurno postoje liste koje za 8€ ne štekaju .. Isto tako, ne bi vjerovao koliko se poboljsala kvaliteta kineza (iako ni to nemam) ..

 

Ako lista radi odlicno kao tvviet, nije problem platiti 10€, al kao sto sam rekao, za moj ukus imaju pre malo kanala .. Mnogima je to dovoljno, pa uživajte. Ja isto tako znam ljude koji rađe placaju npr T Comu  (velika vecina) par puta više za isto toliko kvalitetnih kanala ko što ih nudi tvviet, pa im nije problem. Taj mentalitet ljudi, dok ne žele isprobati nove stvari mi nije jasan (npr, bezbroj puta sam spomenuo, dok su me pitali, kako ja imam to to i to, pa dao preporuku tvvieta - iskljucivo zbog stabilnosti, da kad vec probaju, probaju nekaj kaj šteka rjetko - i cinilo im se skupo 10€ - dok s druge strane, T Comu placaju skoro 400kn s netom .. Da ne ubacujem jos i telefon i te kojekakve pretplate).

 

U HR uglavnom pre malo ljudi iskoristava ono sto im nudi internet :) ..

 

 10€ je ok cijena, pa to se u lokalu popije za 10min

6 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

tako je svima skupo toliko se da za 4 filma iz videoteke

mmmm
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Overflow1984 kaže...

Kameni, sasvim sigurno postoje liste koje za 8€ ne štekaju .. Isto tako, ne bi vjerovao koliko se poboljsala kvaliteta kineza (iako ni to nemam) ..

 

Ako lista radi odlicno kao tvviet, nije problem platiti 10€, al kao sto sam rekao, za moj ukus imaju pre malo kanala .. Mnogima je to dovoljno, pa uživajte. Ja isto tako znam ljude koji rađe placaju npr T Comu  (velika vecina) par puta više za isto toliko kvalitetnih kanala ko što ih nudi tvviet, pa im nije problem. Taj mentalitet ljudi, dok ne žele isprobati nove stvari mi nije jasan (npr, bezbroj puta sam spomenuo, dok su me pitali, kako ja imam to to i to, pa dao preporuku tvvieta - iskljucivo zbog stabilnosti, da kad vec probaju, probaju nekaj kaj šteka rjetko - i cinilo im se skupo 10€ - dok s druge strane, T Comu placaju skoro 400kn s netom .. Da ne ubacujem jos i telefon i te kojekakve pretplate).

 

U HR uglavnom pre malo ljudi iskoristava ono sto im nudi internet :) ..

 

 Citiram tebe ali odgovaram svoj trojici...

 

Momci, niste shvatili ono sto sam ja htio reci - nigdje ja nisam rekao da je meni 8/10/12 eura puno. Htio sam ukazati na losu matematiku kojom se pojedini ovdje koriste - doslovno matematika 2. osnovne (Overflow ja se s tobom slazem i govorio sam za neke druge u ovoj temi). Sami sebi skacu u usta sa argumentom da za 12 eura tvviet je los, jer nema "puno" programa ali radi dobro i support nije nesto (iako su brzi sa supportom preko vibera)... dok su takodjer spremni reci da za 8e ima lista sa puno programa koja tu i tamo stane ali da za 8 eura "vise nemozes ni ocekivati" pa je to "dobro". Niste to rekli nijedan od vas troje - ali procitajte unazad pa cete naci. Meni takvo razmisljanje ne ide u glavu. Ja kupujem IPTV i ne koristim ga samo za gledanje sporta. Placam MaxTv i tvviet, s time da na maxtvu placam prosireni i 2 dodatna paketa a za nista jer tvviet se koristi a max tv skuplja prasinu - jedini razlog je taj da radi bez sjeckanja i nudi mi sve moguce programe koje mi maxtv moze ponuditi ako bi uzeo sve moguce pakete (i vise).

 

I sad se opet vracamo na ono - cijena - ja se slazem da 10 eura nije puno za neku listu, al dajte (ne ti mislim da je to pisao plavi medvjed i jos nekolicina) onda nemojte govoriti, tipa da neki ovdje imaju dogovor sa tvvietom, na to imam samo jedan odogovor. Ali @lucluc ak os da lijepo pisem slobodno mi ubaci boomerang koji sam te trazio da mi mala ima novi program za crtice 

 

Takodjer - nemojte govoriti gluposti da je 12 eura (ili 10 ak placas svaka 3 mj) za tvviet puno jer se tocno vidi da shittalkate uslugu bez pokrica. Ne mozes koristiti argument da 8/10 eura nije puno i onda u istoj toj recenici pisati da bi tvviet za "onoliko koliko kosta trebao biti bolji". Bolji u cemu? Kad vec pises takve stvari barem ih pokrij sa nekim argumentom zasto...sto bi tocno za 12 eura trebalo biti bolje i moze li se meni poslati lista sa balkana ili vani koja isto radi sto i tvviet, jednaka stabilnost, funkcionalnost i kvaliteta, za manje ili iste pare? Neka se meni posalje test, slobodno tu na PM u srijedu, testirat cu na merseyside derbyu u srijedu.

 

Tvviet ima neke funkcionalnosti za koje si ja sad dam jaja odrezat ako itko od nasih preprodavaca sa balkana uspije implementirati.. jednostavno nemate znanja da odradite jedan takav backend i funkcionoalnost weba kao sto je to odradio tvviet. Iako sam mu prvi kritik da izgleda lose, funkcionalno je dobro. Zato argument od tebe @slanipotok da je btino kak kanali rade a ne kako web izgleda je nesto sto je jako bitno sada, jer recimo @Overflow1984 nudi argument i pazljivo se koristi rijecima "za moj ukus", e vidis, ako ja nemogu gledati direktno preko weba, dok recimo putujem radi posla, ili iz bilokojeg razloga onda je web jako bitan, za moj ukus jel. :-)

 

 

Dakle, ako je:

 

bolje - ocekujem bolju funkcionalnost i samim time i vise funkcija (nemozes mi maknuti opciju gledanja preko weba i reci da si bolji), ocekujem da mogu gledati preko weba, aplikacije, vlc sta god zelim.. te ocekujem dobru kvalitetu(bolji bitrate etc), bez sjeckanja, i ocekujem vise programa, bolji epg, dizajn, vlastita aplikacija te dobar support za istu

jednako dobro - ocekujem sve isto kao i tvviet, dakle jednak ili slican broj programa, jednak ili slican web (i njegovu funkcionalnost) te jednaku kvalitetu i stabilnost programa

za losije valjda nemoram nabrajat..

 

Ako govorim da je moj seat bolji od fice, dati cu nege argumente zasto je to tako, jel? Ako govorim da je neka lista bolja od tvvieta, ocekivati cu sve sto ima tvviet (od programa do funkcionalnosti i stabilnosti te weba) i jos vise od toga. Dakle, kad kupujes auto, i hoces bolji od starog, hoces li kupiti auto za kojeg prodavac kaze da je novi i bolji, a recimo nema neke stvari koje ce tebi u tom trenutku biti bitne a da si ih imao na starom autu, tipa automatsko spustanje i podizanje prozora, navigacija... takva situacija se nece ni dogoditi jer ako hoces prodati prozivod, budi bolji od konkurencije, simple as that. Jer ako mi se ne nudi apsolutno sve isto kao i kod tvvieta - tipa da ja na prste jedne ruke mogu nabrojati kad mi je utakmica premier lige stala u zadnjih godinu + dana, gledanje unazad, automatska aktivacija odmah nakon placanja, gledanje direktno preko web stranice, onda kada mi netko kaze da ima nesto "bolje", pa makar bilo 15/20 eura, ja cu to probati. A ovako, kada neki dolaze tu sa pricama da su bolji od tvvieta, a fali im 80% funkcionalnosti (jerbo-nije broj programa sve) onda se samo nasmijem...

 

Ovo kakanje po tvvietu od drugih prodavaca nama korisnicima govori sve. Onaj tko bude bolji od tvvieta nece morati doci na forum napisati da je bolji. Imam sada barem jedno 10 ideja iz glave kako biti bolji od tvvieta bez da napisete i jednu losu stvar o tvvietu tu na forumu. Potrebno vam je samo znanje programiranja... ideje su na prodaju 100 eura 10 komada. Fer cijena.

Try and fail, but never fail to try.
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 12:44 (kameni_zg).
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

Ja sam davno pisao neku svoju računicu između tvvieta i A1 trio paketa s tri boxa za tv i svim paketima i koliko me pamćenje služi bio je oko 480 kn.E sad recimo ovako da tvviet daje upravo ono što treba biti sažeto u tv-u na ex-yu i to radi stabilno i u dobroj-odličnoj kvaliteti.Kad se ovdje pojavi lista koja ima svoj stream u dobroj kvaliteti možemo pričati o konkurenciji sve ostalo je za debatu široku.Još jedna stvar je kome šta treba i tko što gleda i naravno u kojoj kvaliteti i stabilnošču, ja bih te parametre uvijek uzimao u obzir pri odabiru liste.Druga stvar su ukučani s kojima živimo i s njima treba naći kompromis, kod mene doma ide ovim redom Andoid TV (Philips) tvvimate u svim sobama i tvviet....

3 godine
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Necu te citirat sad, brate Kameni :) .. Al ako vec izazivas, napisat cu o samo jednoj listi koja je nekoliko klasa bolja od TvVieta-a iako doslovce nemam nikakve koristi od njih, u smislu da sam preprodavac ili da cak imam tu istu listu gratis ..

Radi se o global telecomu .. (necu stavljat puni naziv servera javno, al nas velika vecina zna o cemu se radi) (cak imamo i osobu koja vjerojatno nudi tu istu listu na ovom forumu, po nicku ga ne poznam tako da ne znam ni dal smo ikad pricali o cemu.. Znaci, nisam vezan niti za njega niti za ikog drugog).

 

Zasto je ta lista bolja od tvviet-a?

 

E pa, za pocetak imaju punoo vise kanala koji rade stabilno - imaju srpski sportklub sa srpskim komentatorima, hrvatski s hrvatskim, slovenski s slovenskim .. Imaju izvorne komentatore / titlove za History Channel, National Geo, HBO 1 / 2 / 3, Discovery (razne verzije) i tako redom. Ono što je meni najbitnije je to, da ako gledam Hrvatske kanale, želim i Hrvatske titlove. Isto vrijedi i za Slovenske itd itd itd. I nisam nikakav nacionalist te bi mi u principu moralo biti svejedno kako gledam na sve to, al neka. Ako oni imaju to tako poslozeno, znaci, bolji su!

 

S druge strane, o stranim kanalima bolje da ne trošim rijeci i uspoređujem ta 2 servera .. Kolko stranih sportskih kanala ima Tvviet? 2? BT Sport? Ne znam dal jos kaj imaju.. E pa, ima nas kojima je jako bitno i da imaju razne verzije Sky Sporta, Bein Sporta, itd .. I sve to ima global telecom.

 

O pregledu same liste da trošim rijeci? TVViet ni nema pregled kanala .. Nema sortiranje po državama.. Nema ništa.

 

VOD Sekcija kod tvvieta.. Zar to uopce postoji?

 

I sad stajem na tome .. Jest, stabilnost im je pri vrhu .. Cijena je pristupacna (govorim o 10€ jer se ne isplati placat 12 kad vec mozes 10) .. Al ovo gore nabrojano TvViet nema dobro poslozeno.

 

O samoj kvaliteti tvviet aplikacije ne bi ulazio .. Al ako mi netko ne moze ponudit ili m3u ili neki MAC kojeg upišem sam u svoju TiviMate aplikaciju, onda tu istu listu ne mislim ni koristiti.. Bolje aplikacije od TiviMate nema, ma kolko se zavaravali svi skupa. Jest da košta al vrijedi svaki cent.

 

Za kraj, velikoj vecini je ovo sto ima tvviet dovoljno .. Al opet, nisu najbolji .. Cak i na nasem balkanu ima boljih. Tak da, stajem s raspravom i ne budem radio "promidzbe" drugih. Prihvatite vec jednom realnost kao opciju. Super je što uopce ima konkurencije.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Blackcastle kaže...

Ja sam davno pisao neku svoju računicu između tvvieta i A1 trio paketa s tri boxa za tv i svim paketima i koliko me pamćenje služi bio je oko 480 kn.E sad recimo ovako da tvviet daje upravo ono što treba biti sažeto u tv-u na ex-yu i to radi stabilno i u dobroj-odličnoj kvaliteti.Kad se ovdje pojavi lista koja ima svoj stream u dobroj kvaliteti možemo pričati o konkurenciji sve ostalo je za debatu široku.Još jedna stvar je kome šta treba i tko što gleda i naravno u kojoj kvaliteti i stabilnošču, ja bih te parametre uvijek uzimao u obzir pri odabiru liste.Druga stvar su ukučani s kojima živimo i s njima treba naći kompromis, kod mene doma ide ovim redom Andoid TV (Philips) tvvimate u svim sobama i tvviet....

 

Ja namjerno nisam htio pisati o vlastitim streamovima. Jer cak i da tvviet ima sve kanale re-streamane, i dalje imaju bolju podlogu, ko sto rekoh web player itd itd... Al da slazem se s tobom sve sto si reko. Ja placam max tv samo zato jer je jeftinije uzeti tako internet nego samo internet...

 

Overflow1984 kaže...

Necu te citirat sad, brate Kameni :) .. Al ako vec izazivas, napisat cu o samo jednoj listi koja je nekoliko klasa bolja od TvVieta-a iako doslovce nemam nikakve koristi od njih, u smislu da sam preprodavac ili da cak imam tu istu listu gratis ..

Radi se o global telecomu .. (necu stavljat puni naziv servera javno, al nas velika vecina zna o cemu se radi) (cak imamo i osobu koja vjerojatno nudi tu istu listu na ovom forumu, po nicku ga ne poznam tako da ne znam ni dal smo ikad pricali o cemu.. Znaci, nisam vezan niti za njega niti za ikog drugog).

 

Zasto je ta lista bolja od tvviet-a?

 

E pa, za pocetak imaju punoo vise kanala koji rade stabilno - imaju srpski sportklub sa srpskim komentatorima, hrvatski s hrvatskim, slovenski s slovenskim .. Imaju izvorne komentatore / titlove za History Channel, National Geo, HBO 1 / 2 / 3, Discovery (razne verzije) i tako redom. Ono što je meni najbitnije je to, da ako gledam Hrvatske kanale, želim i Hrvatske titlove. Isto vrijedi i za Slovenske itd itd itd. I nisam nikakav nacionalist te bi mi u principu moralo biti svejedno kako gledam na sve to, al neka. Ako oni imaju to tako poslozeno, znaci, bolji su!

 

S druge strane, o stranim kanalima bolje da ne trošim rijeci i uspoređujem ta 2 servera .. Kolko stranih sportskih kanala ima Tvviet? 2? BT Sport? Ne znam dal jos kaj imaju.. E pa, ima nas kojima je jako bitno i da imaju razne verzije Sky Sporta, Bein Sporta, itd .. I sve to ima global telecom.

 

O pregledu same liste da trošim rijeci? TVViet ni nema pregled kanala .. Nema sortiranje po državama.. Nema ništa.

 

VOD Sekcija kod tvvieta.. Zar to uopce postoji?

 

I sad stajem na tome .. Jest, stabilnost im je pri vrhu .. Cijena je pristupacna (govorim o 10€ jer se ne isplati placat 12 kad vec mozes 10) .. Al ovo gore nabrojano TvViet nema dobro poslozeno.

 

O samoj kvaliteti tvviet aplikacije ne bi ulazio .. Al ako mi netko ne moze ponudit ili m3u ili neki MAC kojeg upišem sam u svoju TiviMate aplikaciju, onda tu istu listu ne mislim ni koristiti.. Bolje aplikacije od TiviMate nema, ma kolko se zavaravali svi skupa. Jest da košta al vrijedi svaki cent.

 

Za kraj, velikoj vecini je ovo sto ima tvviet dovoljno .. Al opet, nisu najbolji .. Cak i na nasem balkanu ima boljih. Tak da, stajem s raspravom i ne budem radio "promidzbe" drugih. Prihvatite vec jednom realnost kao opciju. Super je što uopce ima konkurencije.

 

Sad vec polako trollas ili ne citas sa razumjevanjem. Dao sam ti primjer kako bi normalna osoba trebala odrediti sto je bolje a sto nije, na jednostavnom primjeru kupnje auta. Ako to ne mozes shvatiti nemamo dalje kaj pricat... Pokusavas se nac samnom na sredini davanjem nekih polu argumenata koji vise izlaze iz emocije prema usluzi nego iz nekog kritickog razmisljanja. Vidim da si blizak toj usluzi jer si vec 6x napisao nesto na foru "nemam nikakve koristi od njih"...vjerujem da nemas ali si korisnik ko sto sam ja korisnik tvvieta.

 

Daj barem onda shvati da broj kanala nije mjerilo kvalitete. Takodjer, ja nisam pisao o kvaliteti aplikacije, vec sam samo napisao da ju ima, los je UI, ali je funkcionalnost dobra. Web, takodjer, isto tako, kao da je radjen 2001. ali funkcionalnost dobra. Sa kakvim se webom moze global telecom pohvalit? To je jad i bijeda od weba. Bolje da su si stavili pare u djep nego platili domenu za to...

Doslovno ja garantiram da kad uzmem test, a uzet cu ga, vec sad znam kak ce to radit, a ako bude drugacije, napisati cu.

 

Moras nauciti kako odrediti kvalitetu neke usluge. Recimo, tvviet zasluzuje respekt samo radi web playera i payment sistema te automatske aktivacije. Ako je toliko lako - zasto global ima tako jadnu stranicu, i zasto global ne ubaci web player? Pa nisu u stanju ni obicni padding na text staviti. O cemu mi pricamo? To su osnove programiranja. Samo zato sto taj global ima puno kanala, stabilnost(doduse neprovjerenu, nego vas par je tu sad izaslo sa forama "ej a si cuo za onu stabilnu listu global telecom") - al opet mozda je istina - kazem ne znam dok ne probam, i samo zato sto ima VOD, i samo zato sto ga TI koristis ne znaci da je usluga bolja od tvvieta. Cak i da maknemo tvviet iz jednadzbe, ovo sto za sada vidim, iskreno mi nije ni u top 10 lista sa balkana... po tome je onda i bitka na neretvi bolja od tvvieta jer eto imaju redosljed programa po drzavama i imaju VOD... pises gluposti uglavnom... Takodjer, ja nikada kod tvvieta nisam imao problem da koristim tivimate. Ako imas problem sa nacinom na koji on to odradjuje da se moze dobiti u tivimate... e tu je vec drugi problemcic :-)))

 

Ovo da na balkanu ima boljih nije nista nego trollanje - sve dokle ne posaljes tko je bolji od tvvieta a pod bolji opet kopiram sam sebe:

 

"Dakle, ako je:

 

1. bolje - ocekujem bolju funkcionalnost i samim time i vise funkcija (nemozes mi maknuti opciju gledanja preko weba i reci da si bolji), ocekujem da mogu gledati preko weba, aplikacije, vlc sta god zelim.. te ocekujem dobru kvalitetu(bolji bitrate etc), bez sjeckanja, i ocekujem vise programa, bolji epg, dizajn, vlastita aplikacija te dobar support za istu

2. jednako dobro - ocekujem sve isto kao i tvviet, dakle jednak ili slican broj programa, jednak ili slican web (i njegovu funkcionalnost) te jednaku kvalitetu i stabilnost programa"

 

Slobodno mi posalji balkansku listu koja je "bolja" od tvvieta.. (dobar redosljed programa ain't gonna do it bro i'm sorry) pogotovo ne danas kad imas playere u kojima si sam slozis sve kak ti pase, a VOD ti priznajem ko plus, makar meni osobno VOD ne znaci nista - no pokusajmo komenirati argumentima a ne osobnim razmisljanjima. Mjerilo dobrog iptva bi valjda trebao biti neki legalni provider. Dobar ilegalni provider ce gledati da ilegalno za manje para ponudi korisnicima sto vise mogucnosti koje nude legalni provideri, a to je web player, gledanje unazad, gledanje na raznim uredjajima.. itd itd.. Ne mozes reci da je dobar redosljed i stabilnost mjerilo dobre usluge kad nije.

Try and fail, but never fail to try.
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 14:49 (kameni_zg).
3 godine
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Arena premium 1,2,3

Arena HR 1-10

Arena SRB 1-5

SK SRB 1-10

SK HR 1-6

Šport SLO 1-3

Eurosport ITA, POL, NJEM, SRB, RUM 1-2

Dazn NJEM 1-2

Eleven sports POR  1-3

Max sport BUG 1-4

Polsat sport premium 1-2, Polsat sport 1-2

Ziggo NIZ  1-6

Fox sport NIZ 1-5

Telekom sport RUM  1-4

Digi sport RUM  1-4

Tring sport ALB  1-4

NFL TV, NBA TV, NHL TV

ESPN 5  kanala

Deportes ESP 1-2

La liga tv

Smart spor TUR 1-2

Tivibu spor TUR  1-2

Bein sport FRA  1-8

Viasat sport, motor, football, hockey ŠVE

C more live SVE  1-3

Sky sport NJEM  1-6

Sky bundesliga 1-9

Sky sport AUT

Sky arena, F1, NBA, Uno, Football, Serie A - sve Italija

Match football 1-3 RUS

NTV + football 1-2 RUS

 

Ima još 20ak kanala ali ne grupno nego samo po jedan

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

Sve su to streamovi jednaki kod mnogo lista na balkanu a nitko ne želi reći tko je zapravo inicijalni stream tj . original.Ja imam od punca Novu IPTV i nasmijao sam se kad sam na testu od global IPTV-a na kanalu SK1 HR na obje liste bio ko žučkasta zvjezdica.Ono što želim reći sve je to ekipa koja zakupi servere i uzme stream od nekoga drugoga, sad sve to zašminka s VOD-om i to je to.Ovo što radi Tvviet je neka druga priča jer čovijek ima svoju tehniku i svoj stream.Na stranu broj kanala.Inače ova tematika tko što i koliko vrijedi se tu svako toliko prosipa.Za mene osobno Kvaliteta slike,stabilnost i na trećem mjestu broj kanala...

 

Pote-pogledaj kvalitetu i bitrate na Arena HR i SK HR pa usporedi.....nije to na globalu loše ali nije za usporedbu s tvvietom....

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 14:52 (Blackcastle).
12 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Blackcastle kaže...

Sve su to streamovi jednaki kod mnogo lista na balkanu a nitko ne želi reći tko je zapravo inicijalni stream tj . original.Ja imam od punca Novu IPTV i nasmijao sam se kad sam na testu od global IPTV-a na kanalu SK1 HR na obje liste bio ko žučkasta zvjezdica.Ono što želim reći sve je to ekipa koja zakupi servere i uzme stream od nekoga drugoga, sad sve to zašminka s VOD-om i to je to.Ovo što radi Tvviet je neka druga priča jer čovijek ima svoju tehniku i svoj stream.Na stranu broj kanala.Inače ova tematika tko što i koliko vrijedi se tu svako toliko prosipa.Za mene osobno Kvaliteta slike,stabilnost i na trećem mjestu broj kanala...

 

Ne samo da je druga prica, nego je tvviet doslovno ono liga za sebe u iptv-u na balkanu.

I ekipa pise kao "konkurencija" je dobra... pa ako je ovaj global konkurencija onda smo fakat u ku*cu...Nitko sretniji od mene da tvvietu dodje ona prava konkurencija, jer bi to i njega guralo naprijed. Cak i ako nemas svoje streamove, ali dobar si developer i mozes to napraviti da to necem lici i da je doista pristupacno korisniku, ja mislim da bi ta usluga mogla ono postat neka svojevrsna konkurencija... a ovo kad neki joza digne html page preko free web creator toola i krene mi prodavat super stabilnu uslugu koja je "bolja od tvvieta"...mislim da fakat nemamo dalje kaj pricat.

Try and fail, but never fail to try.
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 14:59 (kameni_zg).
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Evo neka i drugi vlasnici naprave svoje viber grupe i kada bude neka utakmica, hajdemo svi napraviti screen shotove iz grupe nakon utakmice, pa cemo vidjeti kakvo je gdje stanje :-))

 

Videoteka kod nas nije na prvom mjestu jer dodajemo samo nove naslove sa solidnim ocjenama. Zato nudimo gledanje unazad 106 kanala 8 dana unazad... Tako da vod-a ipak ima i previse... Gledanje unazad je moguce cak i preko m3u...

 

Sto se tice broja kanala, mi smo exyu provider, tako da je naglasak na tome... Ne znam da ima ista kvalitetno od domacih kanala da nemamo u ponudi i sve to radi sa odlicnim uptime... Mozemo provjeriti malo i bitrate, pa uporediti koliko kanala je kod nas iznad 6mbps bitrate, a koliko je kod drugih... Koja lista radi odlicno na mtel, tcom, a1 i slicno kada su neke gledane utakmice, a da vam ne treba vpn i slicno?

 

Ja zaista ne vidim da je itko cekao 9 sati na odgovor na mail osim tko se javio u kasne sate pa dobio odgovor ujutro. Korisnicka sluzba ne radi u sitne sate, ali zato ima i viber grupa gdje uvijek ima netko od korisnika ili admina koji moze pomoci u necemu... Viber grupom smo prilicno poboljsali korisnicku podrsku...

 

Hvala svima na lijepim rijecima. Hvala i na sugestijama naravno...

 
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
lucluc kaže...

Evo neka i drugi vlasnici naprave svoje viber grupe i kada bude neka utakmica, hajdemo svi napraviti screen shotove iz grupe nakon utakmice, pa cemo vidjeti kakvo je gdje stanje :-))

 

Videoteka kod nas nije na prvom mjestu jer dodajemo samo nove naslove sa solidnim ocjenama. Zato nudimo gledanje unazad 106 kanala 8 dana unazad... Tako da vod-a ipak ima i previse... Gledanje unazad je moguce cak i preko m3u...

 

Sto se tice broja kanala, mi smo exyu provider, tako da je naglasak na tome... Ne znam da ima ista kvalitetno od domacih kanala da nemamo u ponudi i sve to radi sa odlicnim uptime... Mozemo provjeriti malo i bitrate, pa uporediti koliko kanala je kod nas iznad 6mbps bitrate, a koliko je kod drugih... Koja lista radi odlicno na mtel, tcom, a1 i slicno kada su neke gledane utakmice, a da vam ne treba vpn i slicno?

 

Ja zaista ne vidim da je itko cekao 9 sati na odgovor na mail osim tko se javio u kasne sate pa dobio odgovor ujutro. Korisnicka sluzba ne radi u sitne sate, ali zato ima i viber grupa gdje uvijek ima netko od korisnika ili admina koji moze pomoci u necemu... Viber grupom smo prilicno poboljsali korisnicku podrsku...

 

Hvala svima na lijepim rijecima. Hvala i na sugestijama naravno...

 Napravite i WhatsApp, necu skidat viber samo radi Vas

3 godine
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

U videoteci ima preko 10 000 naslova, a gledanje kanala unatrag mogu 3 dana, ali to mi je nebitno

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
lucluc kaže...

Ja zaista ne vidim da je itko cekao 9 sati na odgovor na mail osim tko se javio u kasne sate pa dobio odgovor ujutro. Korisnicka sluzba ne radi u sitne sate, ali zato ima i viber grupa gdje uvijek ima netko od korisnika ili admina koji moze pomoci u necemu... Viber grupom smo prilicno poboljsali korisnicku podrsku...

 

Ah vidi ti to - iskren pristup i direktna izjava "Korisnicka sluzba ne radi u sitne sate"... - takav pristup nam nikako ne pase....

 

lucluc drugi imaju 24/7 podrsku..... kak ti nije jasno da su bolji od tebe...pise 24/7 iako nije ali pise tako!!!!! puno bolji pristup!

 

kada mi nesto ne radi, lazi mi, reci da je do mojeg interneta, jer to je dobar support!

 

hahaha ok dosta sa sarkazmom sada... prestat cu 

Try and fail, but never fail to try.
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 15:30 (kameni_zg).
11 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
kameni_zg kaže...
lucluc kaže...

Ja zaista ne vidim da je itko cekao 9 sati na odgovor na mail osim tko se javio u kasne sate pa dobio odgovor ujutro. Korisnicka sluzba ne radi u sitne sate, ali zato ima i viber grupa gdje uvijek ima netko od korisnika ili admina koji moze pomoci u necemu... Viber grupom smo prilicno poboljsali korisnicku podrsku...

 

Ah vidi ti to - iskren pristup i direktna izjava "Korisnicka sluzba ne radi u sitne sate"... - takav pristup nam nikako ne pase....

 

lucluc drugi imaju 24/7 podrsku..... kak ti nije jasno da su bolji od tebe...pise 24/7 iako nije ali pise tako!!!!! puno bolji pristup!

 

kada mi nesto ne radi, lazi mi, reci da je do mojeg interneta, jer to je dobar support!

 

hahaha ok dosta sa sarkazmom sada... prestat cu 

 I onda mi ti drugi se jave u 2 sata ujutro i kazu, ne smijes koristiti VPN, moras imati staticku IP adresu jer inace smatramo da vise korisnika koristi jedan račun. Dosta dobra podrška 24/7 

8 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Pote kaže...

U videoteci ima preko 10 000 naslova, a gledanje kanala unatrag mogu 3 dana, ali to mi je nebitno

 

Whatsapp nazalost ne mozemo instalirati iz nama odredjenih razloga.

 

kameni_zg kaže...
lucluc kaže...

Ja zaista ne vidim da je itko cekao 9 sati na odgovor na mail osim tko se javio u kasne sate pa dobio odgovor ujutro. Korisnicka sluzba ne radi u sitne sate, ali zato ima i viber grupa gdje uvijek ima netko od korisnika ili admina koji moze pomoci u necemu... Viber grupom smo prilicno poboljsali korisnicku podrsku...

 

Ah vidi ti to - iskren pristup i direktna izjava "Korisnicka sluzba ne radi u sitne sate"... - takav pristup nam nikako ne pase....

 

lucluc drugi imaju 24/7 podrsku..... kak ti nije jasno da su bolji od tebe...pise 24/7 iako nije ali pise tako!!!!! puno bolji pristup!

 

kada mi nesto ne radi, lazi mi, reci da je do mojeg interneta, jer to je dobar support!

 

hahaha ok dosta sa sarkazmom sada... prestat cu 

 

Da, tako je :-))

 

Recimo sto mogu garantovati sa korisnickom sluzbom je i to da bas nikad nismo pokusali neku nasu gresku opravdati neki izvlacenjem ili prebacivanjem loptice. Desi se nekad greska i mi to lijepo priznamo, izvinemo se i slicno. Desi se da pukne konekcija ka nekom isp sto takodjer objasnimo i poduzmemo sve sto je u nasoj moci da se ispravi problem. garantujem i da imamo kontrolu nad streamovima, imamo premium support u datacentrima gdje nam u realnom vremenu rade reroutiranje i slicno. Mene zanima kako neka lista od 1000 kanala moze pruziti bilo kakav support kad ne mogu uticati na sam rad kanala? kako mogu pomoci krajnjem korisniku kada njihov datacentar ne nudi taj vid podrske, odnosno ako radi-radi, ako ne radi-ne radi, suti i cekaj da se popravi... Sad sam malo analizirao poruke u korsinickoj podrsci, te u periodu od 8 - 21h sve poruke su odgovarane jako brzo, pojedine su odgovorene u vremenu do 2h. Poslije 21h nekad ne mozemo odgovoriti, ali tko ima neki problem u tom vremenu, sigurno ce jako brzo dobiti i odgovor. Doduse na kraju krajeva, postojeci korisnici i nemaju puno potrebe da se javljaju... Jer ako ne radi nesto, onda se iskljuci uredjaj i router iz struje na 15 minuta i to rijesi 90% problema jer se najcesce desava da konekcija izmedju uredjaja i routera zaglupi. Zatim desava se da smart iptv, net iptv i slicno ne ucitaju listu, tada korisnik uradi reload i proradi... Hocu reci da korisnici jako rijetko i imaju potrebu da se javljaju. Sistem ima 24h monitoring i nesto sto ne radi, dezurni tehnicar rjesava i bez da se javi korisnik.

3 godine
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Kameni, brate mili, rjesit cu te jos jedne činjenice koju si krivo predstavio sam sebi - trenutno nisam ni korisnik global telecoma, ni u kom obliku. Tak da iznosim samo svoje mišljenje, koje nikako ne smije biti drugačije od onog kakvo imaju korisnici tvviet-a.

 

Ako vec iznosis pluseve koje sam naveo, zaboravio si na meni osobno jedan od najbitnijih - izvorni jezik kod komentatora / titlova. To jako malo balkanskih lista ima. Znaci, želim hrvatski HBO s HR titlovima a ne srpskim, ili slovenski National s slovenskim titlovima. 

 

Druga bitna stvar je, da ako nisi probao obje liste, onda, molim te, ne ulazi u rasprave oko nečeg o cem pojma nemaš. Probaj, pa nastavimo razgovor. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 16:32 (Overflow1984).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

A nisi? Hmm oke. :-) Onda sorry na toj pretpostavci.

 

Al za ostatak, nemoj me vuc za jezik, pa napisao sam ti da cu probati, u cemu je problem? Napisao sam da bez da probam mogu predpostaviti kako ce raditi ali da cu napisati ako bude drugacije, jesam to reko, "buraz"? :-) Odmah sam napisao da ne zelim pisati da nije stabilno/dobro dok ne probam. Unatoc stabilnosti, i svim plusevima, tvviet ipak ima vise pluseva tako da ti to da je global ili netko treci bolji od tvvieta ne drzi vodi. To je ono sto sam htio reci. Moze biti dobro, moze biti odlicno, ali bolje od tvvieta..... tesko iz nekih drugih vama ne shvatljivih razloga valjda (sve sam opisao u ranijim postovima pa mi se neda ponavljati ko papagaj).

 

A zasto bi ja tebi frende pisao o titlovima? Meni uopce netrebaju titlovi, pa ni to nije nikakav argument u ovoj raspravi, jel kuzis sad?

 

Try and fail, but never fail to try.
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 16:53 (kameni_zg).
8 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

 

A zasto bi ja tebi frende pisao o titlovima? Meni uopce netrebaju titlovi, pa ni to nije nikakav argument u ovoj raspravi, jel kuzis sad?

 

 hm mozda nekom ne treba web player pa ti to nije nikakav argument hehe, jel kuzis?
citam vasu raspravu, ali morate skapirati da to sto je nekome najbolje je subjektivno (obojica ste subjektivni, kameni malo vise gde ignorise argumente i u fazonu to nije bitno i to meni ne treba pa ti to nije argument iako se za njegove argumente upravo to moze reci)

budite objektivni i stavite sve lepo na papir

ali opet na kraju dolazimo do krajnjeg korisnika, koji je subjektivna, i uzece mozda listu sa manje pluseva jer su njemu ti plusevi bitniji od liste koja ima vise pluseva ali njemu oni mozda i nisu bitni

PS: citajuci vase postove dobih zelju da napisem jedan duzi duzi post ali nemam vremena sada, kasnije, za sada samo ovo

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 18:05 (scylla98).
3 godine
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Kameni dragi, tebi sam tocno to htio napisat sto je napisao scylla98 vezano za titlove .. Pa nisu ni meni presudni, pobogu, al ima onih kojima jesu .. I ne svode se sve EX YU liste samo na Hrvate i Srbe .. Ima i drugih djelova EX YU koji gledaju to, npr Slovenci :) ..

 

scylla98 - ajd dok uhvatis vremena napisi detaljan pregled svega .. Bas bi volio cuti i tvoje misljenje ..

 

Ja sam iskljucivo spomenuo jednu listu i to global telecom (koji ni ne koristim trenutno) da malo "otvorim oči" drugima, da ne živite više u takvoj zabludi ..

Probao sam lista i lista .. Što inozemnih, što stranih, i valjda imam nekog iskustva .. To se ne radi o 2 - 3 liste vec o puno vecim brojkama ..

 

Zato više ne želim u rasprave glede tog .. Možda nam se mišljenja razilaze, al je bitno to da slobodno iznesemo svoje mišljenje tu.. Ionako forum služi za to ..

 

Još jednom spomenem svoj primjer koji sam vec jednom rekao - dobrom prijatelju sam preporucio tvviet, a ne global telecom .. Zašto? Jer znam da ono što on treba, dobiva od njih .. I ima stabilnu vezu te odličnu korisničku podršku .. Al meni osobno je global telecom puno kvalitetnija lista jer dobivam ono što tvviet nema. Sto ljudi, sto cudi :) .. Doduše, bilo je i onih kojima se 10€ cinilo puno, a npr, 30€ za kojekakve pakete kod T Coma nije :) (al takvima ne preporucujem vise nista glede IPTV Svijeta)

 

Uživajte kroz večer svi skupa i čujemo se :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
scylla98 kaže...

 

A zasto bi ja tebi frende pisao o titlovima? Meni uopce netrebaju titlovi, pa ni to nije nikakav argument u ovoj raspravi, jel kuzis sad?

 

 hm mozda nekom ne treba web player pa ti to nije nikakav argument hehe, jel kuzis?
citam vasu raspravu, ali morate skapirati da to sto je nekome najbolje je subjektivno (obojica ste subjektivni, kameni malo vise gde ignorise argumente i u fazonu to nije bitno i to meni ne treba pa ti to nije argument iako se za njegove argumente upravo to moze reci)

budite objektivni i stavite sve lepo na papir

ali opet na kraju dolazimo do krajnjeg korisnika, koji je subjektivna, i uzece mozda listu sa manje pluseva jer su njemu ti plusevi bitniji od liste koja ima vise pluseva ali njemu oni mozda i nisu bitni

PS: citajuci vase postove dobih zelju da napisem jedan duzi duzi post ali nemam vremena sada, kasnije, za sada samo ovo

 

 

Koje argumente sam ja to ignorirao? Nabroji pa cemo rijesit. A ovako kad me prozoves pa kao nemas vremena da mi kazes - mogu ti samo reci - nemoj kakati jer drugo ni ne zasluzujes, nismo djeca, reci sa cim imas problem kod recenog pa cemo rijesit :-) Ja ako sam bio u krivu posuti cu se pepelom, ali za ovakve djetinjaste odgovore "nemam vremena" bome nemam ni ja vremena. Ako hoces uci u raspravu, udji, ali nemoj mi bacati "nemam vremena" fore.

 

Takodjer - krivo si shvatio dio o titlovima. Napisah to na nacin da zasto da mu odgovaram na nesto sto je upravo to - subjektivno i odnosi se od korisnika do korisnika, mogu ja reci da meni netrebaju titlovi, pa to nije neki argument sto se tice core usluge sa exyu prostora, njemu trebaju, ali ne srpski nego hrvatski, ili ne bosanski nego srpski itd itd. To su zelje, i nema apsolutno nikakve veze sa glavnom funkcionalnoscu jedne usluge, jer ja ne znam nijednog providera da recimo ne nudi national Geo bez titlova, bili oni srpski ili hrvatski, nude ga, a sad koji tocno jezik to je picajzliranje i trazenje greske tvvietu, nista vise.

 

Naravno jednim djelom se i slazem s tim sto si reko da neko moze izabrati listu sa manje pluseva, dapace, tu se slazemo 100%. Ali onda isti taj nema pravo srati da je ta lista "Po svemu" bolja od tvvieta - jer nije.

 

Kazem, nitko od nas nebi smio raditi vlastitu ljestvicu sto cini jedan dobar iptv servis, najblize sto imamo su legalni provideri, a ilegalni bi trebali teziti da ponude sve sto nude i legalni. Kinezi kada rade svoj elektricni automobil, gledaju teslu ko neki benchmark, jel tako scylla?

 

Tako da, ja nemam problem kad netko kaze da mu je reddevil dobar jer ima vise stranih programa, moj sogi ga koristi na moju preporuku i dan danas, nemam problem kad neko kaze da mu je neka tamo lijeva lista bolja jer ima "Lijepo poredane kanale", ali kad uzmes tako nesto ko benchmark i ides pisati da ih to cini boljim od tvvieta.... cemu ta usporedba kad je nerealna?

 

Pa ako napravimo neku "Excel" ljestvicu, i benchmark je sve ono sto nude i legalni provideri, znas i sam da ce tvviet zavrsit on top. Razumijem ja tvoj argument da web player netreba svakome, i taj si me dio mozda malo krivo skuzio ali nema veze, ali ako onda usporedjujemo liste bez web playera, onda idemo u nizu ligu jel? Ako samo filtriramo providere koji direktno imaju svoje programe, ili hocemo samo one koji rade re-sell da li je onda fer reci, onako, metaforicki da iz premier lige idemo u legue 1 / 2(nije cak ni championship)? Ili se ni tu ne slazemo?

 

Ako ne odgovoris na sva postavljena pitanja smatrat cu te obicnim trollom - jer mene prozivas da ignoriram argumente, a nijedan nisam izostavio, cak sam i svoje argumente obrazlozio primjerima kupnje auta itd, da se lakse shvati..

 

Ja znam da neke tu boli kad se napise da funkcionalnost koju ima tvviet ne mogu postici - ali jebiga, i ja bi sam volio da to nije tako, i da dodje netko tko moze, ali za sad ja jos nisam naletio na takvog.

Try and fail, but never fail to try.
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 23:10 (kameni_zg).
2 godine
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
lucluc kaže...

 

 Korisnicka sluzba ne radi u sitne sate, ali zato ima i viber grupa gdje uvijek ima netko od korisnika ili admina koji moze pomoci u necemu... Viber grupom smo prilicno poboljsali korisnicku podrsku...

 

Hvala svima na lijepim rijecima. Hvala i na sugestijama naravno...

 lucluc  kao vas korisnik kako uci u tu viber grupu ? 

 poslati vam broj mobitela u pp poruci ili ?

15 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Malo ste svi i previše iskljucivi. Ako je jedna lista dobra ne znaci odmah da druga ne valja. Koliko sam vidio i tvviet i red devil i ta global koju nisam probao su dobre liste i sve je to tu negdje. Jedna lista ima prednosti u nekim stvarima a druga u nekim drugim stvarima. Ja osobno preferiram stabilnost i kvalitetu strima, broj kanala i vod mi ništa ne znace jer 90% stvari koje trebam od  iptva je sport, filmove i serije gledam na drugi nacin. Opet neki drugi korisnik ima drugacije preferencije i njemu ce neka druga lista biti najbolja.

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Pozdrav svima!

Nakon dugo vremena oklijevanja planiram i ja početi koristiti plaćenu IPTV listu (već sam naručio Amazon FireTV stick), te me zanima koliko otprilike gledanje IPTV programa troši internet prometa mjesečno ukoliko radi cca 10 sati dnevno? To mi je vrlo bitno, jer imam A1 Homebox od 1 TB po punoj brzini, a nakon toga brzina pada toliko da net postane gotovo neupotrebljiv. Hvala 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

jao kameni

kad kazem da nisam imao vremena kazem to jer sam odmah posle te poruke izasao vani

i ponovo nemam vremena jer sam skoro dosao kuci i vreme je da se spava ali ajde, na brzinu cu procitati ponovo post tvoj i napisati

 

" samo zato sto ima VOD, i samo zato sto ga TI koristis ne znaci da je usluga bolja od tvvieta."
 "jer eto imaju redosljed programa po drzavama i imaju VOD... pises gluposti uglavnom... "
" VOD ti priznajem ko plus, makar meni osobno VOD ne znaci nista - no pokusajmo komenirati argumentima a ne osobnim razmisljanjima. "
 "Ne mozes reci da je dobar redosljed i stabilnost mjerilo dobre usluge kad nije."

 

znaci navodis WEB kao OGROMNU PREDNOST koju viet ima, kao PLUS, kao argument u korist vieta

medjutim VOD ignorises

ignorises titlove (titlovi zalepljeni, samo drugi jezik nisu argument, ali MOGUCNOST BIRANJA TITLOVA kao kod RD npr. jeste validan argument i prednost, tj. PLUS)  (ne znam da li global telecom ima tu mogucnost) ili pak ako nudi duple kanale za svaki jezik, to je opet VALIDAN argument i plus) kazem, ne znam za global telecom

ignorises redosled grupisanje kanala (mada mi se cini da viet ima grupisane kanale? jedino ako se misli bukvalno na redosled kanala unutar grupa, nisam bas najbolje razumeo), ali da VIET nema npr. grupisane kanale to bi bio VALIDAN argument protiv

 

obrati na citiranu 3. recenicu

bukv si kontradiktoran u jednoj recenici: znaci PRIZNAJES VOD kao plus, ali na kraju kazes komentirajmo ARGUMENTIMA a ne osobnim razmisljanjima???

u 4. bukv kazes da STABILNOST nije merilo dobre usluge???? ali VERUJEM DA JE GRESKA u pisanju

 

e sad isto si napisao i ovo:
" davanjem nekih polu argumenata koji vise izlaze iz emocije prema usluzi nego iz nekog kritickog razmisljanja."
gde se delimicno slazem jer je clan sa kojim si vodio raspravu (zaboravio nick, mrzi me da trazim, izvinjavam se clanu, sutra cu da editujem post ako moze) jer jeste imao argumente koji su vise izlazili iz emocija i nisu bili bas argumenti
npr. kukao na viet aplikaciju i kako ne moze koristiti tivimate i slicno iako Viet NUDI i M3U i STALKER MINISTRA i naravno i svoju aplikaciju

 

ali opet ta recenica vazi i za tebe jer se vide emocije i kod tebe

ignorises argumente, dobro ne ignorises ali svodis na subjektivnost iako su to zapravo objektivni argumenti (ako npr. web uzmemo za objektivan argument)

znaci shvati da nemam nista ni protiv tebe ni protiv clana ni protiv vieta ni global telecoma nit nista

jedino mi upalo u oko tih par tvojih recenica, i htedoh ti reci da nisi bas objektivan (sto ti kazes malo emocija)

 

ajd cujemo se sutra ponovo, laku noc

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.12.2021 0:51 (scylla98).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Snoozly kaže...

Pozdrav svima!

Nakon dugo vremena oklijevanja planiram i ja početi koristiti plaćenu IPTV listu (već sam naručio Amazon FireTV stick), te me zanima koliko otprilike gledanje IPTV programa troši internet prometa mjesečno ukoliko radi cca 10 sati dnevno? To mi je vrlo bitno, jer imam A1 Homebox od 1 TB po punoj brzini, a nakon toga brzina pada toliko da net postane gotovo neupotrebljiv. Hvala 

 Troši dosta ali 1TB bi trebalo biti više nego dovoljno, ovisi i o tome koliko si na netu i koliko skidaš. Ovisi i koji iptv, koliko FHD kanala ima i sl... Kod mene doma je mjesečni Internet promet u prosjeku 500-600GB otkad imam iptv (tvviet), godinu i pol znači. Jednom ili dvaput mi je bilo i 800 ali to kad sam skidao nešto veće.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
7 godina
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Probao sam Global Telekom. Moji utisci: lista je prebogata kanalima - nema čega nema. Stabilnost kanale je (bar ovih koje sam gledao) veoma dobra. Kvalitet kanala je na nižem nivou od kvaliteta kanala na tvvietu pa i na reddevilu. Pojedini sportski kanali nisu čak ni u fullHD rezoluciji. Recimo oba dostupna streama na Sport Klub 1 Sr kanalima su u rezoluciji 1600x900 čini mi se. Sk 1 srpski nije srpski nego hrvatski na oba dostupna streama uz rezoluciju 1280x720 takođe na oba streama. Imam utisak da su na gomili kanala zamenski streamovi isti kao i oni originalni pa se pitam čemu uopšte služe?

Videoteka im je odlična. Catchup radi veoma dobro. Na vietu mi se dopada što catchup postoji do 7 dana unazad ali mi se ne dopada što je u njihovom plejeru toliko spor da je naprosto dobar za izbegavanje. Tako je bar bilo pre par meseci kad sam koristio tvviet.

Kod reddevila catchup uopšte ne postoji što je, bar za mene, veliki minus.

I na kraju cena - moje subjektivno mišljenje je da je Global Telekim preskup za ono što nudi. 10 evra za gledanje na jednom uređaju je previše ako uzmemo u obzir da reddevilsi za 10e daju mogućnost gledanja na 3 uređaja na istoj ip adresi. Reddevilsi takođe imaju odličnu videoteku uz bolji kvalitet slike. O kvalitetu slike na tvvietu neću ni da pričam - to je priča za sebe.

 

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Ima li načina da se Kodi instalira na Apple TV 4K, ovaj zadnji?. Nema usb na sebi pa nemogu preko pc-a, samo Mac.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

Scylla, da bih ti uopce mogao odgovoriti moram se ocito vratiti na neke primjere - doduse auti si mi dojadili, pa cu sada malo elektroniku koristiti (lakseg primjera radi) jer mislim da je bitno da shvatis od kuda ja vadim neke svoje zakljucke (tocnije kako ih donosim), iako moj nacin donosenja zakljucaka koja je lista bolja po meni nije nista posebno, vec mislim da je nesto sto svi koristimo u svakodnevnom zivotu, kad kupujemo bilosto.

 

Mislim da smo svi ovdje barem jednom u zivotu kupovali laptop. Kada smo kupovali laptop koji nam je bio proces da odaberemo laptop najbolji za sebe? Koristili smo se nekim filterima na nekom web shopu, jel tako? Od tih filtera ponudjene su nam neke znacajke bitne za masu, ili kako sam ja za IPTV rekao neke "Core" funkcije tocnije najbitnije funkcije/specifikacije nekog prozivoda. Mozda je problem u meni pa cu se koristit jednostavnijim rijecima od sada...

 

Dakle, kada si filtrirao laptope, vjerojatno, kao i mi svi, odabrao si cjenovni rang tebi prihvatljiv, tu ti je od 500 rezultata doslo njih 250, dalje si filtrirao procesor, zelis laptop samo sa Intelovim i7 procesorom pa si u filterima odabrao Intel i7, laptop planiras koristiti za surfanje pa ti je 8gb ddr4 rama dovoljno, pa si odabrao 8gb ali si oznacio valjda i 16 jer mozda ima koji u tom cjenovnom rangu bolji a za iste pare, jel tako? Podesio si da zelis laptop koji ima SSD, vrlo vjerovatno ces podesiti zeljenu dijagonalu displaya/ekrana, mozda ces ubaciti da zelis dediciranu graficku u laptopu i od njih 250 sada ti je ostalo njih 10 za birati. E sada, to su neki plusevi, jer su core/najbitnije funkcije nekog prozivoda. Sve ostalo su finese koje sam korisnik sebi bira medju tih 10 laptopa. Mislim da se mozemo sloziti da ima ljudi koji ce kupiti laptop sa RGB osvjetljenjem samo zato jer ima RGB osvjetljenje. Da li to nuzno znaci da je taj laptop bolji laptop od nekog drugog laptopa? I mozemo li mu to priznati kao plus? Mislim da je to diskutabilno a objasnit cu nize i zasto (al kasnije)...

 

Isto tako, vec sam ranije rekao, sto se tice iptv-a nitko od nas nebi smio raditi vlastiti kriterij sto cini jedan iptv servis dobrim. Koristimo se nekim gotovim (legalnim) proizvodoim kao primjer (ili rijec kojom sam se ja koristio, benchmark). Dakle moras ko provider teziti da nudis isto ono sto nude legalni servisi, recimo onaj novi gonettv, maxtv, telemah itd itd. Uz programe, nude sto (ne nuzno sve od nabrojanog ali vecinom nude sto?): VOD, gledanje unazad (catch up), uz gledanje na tv-u nude gledanje preko weba ili mobitela, EPG, gledanje na vise uredjaja u isto vrijeme (neki uz nadoplatu neki ne). Vrlo vjerojatno ces u filteru, tocnije na listi programa pogledati da li u toj listi dobijes neki tebi zeljeni paket programa, tipa sport, ili HBO (nebitno koji).

 

Da li bi na nekom nasem imaginarnom iptv webshopu mogli imati filter za titlove i dal to smatras plusom za neku uslugu ili pak "finesom" za koju bi valjalo priznati da bi bila bitna malom broju ljudi? Dal bi mogli imati filter gdje korisnik moze upisati da zeli vidjeti samo liste sa Arapskim Sport 11 kanalom, ili takav filter za masu nema smisla? Koje je tvoje misljenje? Jer ako je tvoj odgovor na bilokoje od ova dva pitanja da bi filter trebao postojati za to, onda si jednostavno nerealan. Zasto? Iz gore navedenih razloga i jos jedan primjer - kada kupujem mobitel, i recimo da mi je jedan od kriterija da mobitel ima voice assistanta, iphone ima siri, a google ima google assistanta, dakle oba mobitela nude to sto ja trazim (dakle takozvani plus), e ali meni se vise svidja Siri, zato jer nude Siri u vise jezika, muski ili zenski glas, te nude drugacije vrste izgovora Engleskog jezika, britanski, australski, indijski, americki naglasak, dok google nudi samo muski ili zenski voice (americki engleski). Dal je fer reci da sada onda odlazimo u subjektivna misljenja? I dal to nuzno spada pod "Plus", dal je naglasak kojim ce tebi siri govoriti finesa, ili plus neke bitne specifikacije telefona?

 

Dakle, ako uzmemo primjer webshopa, i zamislimo da imamo neki imaginarni webshop sa iptv listama, koje filtere bi ti stavio dostupne, da si ljudi mogu filtrirati koja lista je njima najbolja? I sta mislis kojih 5 filtera bi bilo top 5 filtera koristenih na balkanu, znaci ne one koje bi ti koristio, nego one za koje mislis da bi masa koristila? 

 

Sad tek mogu na neke stvari odgovorit iz posta, iako ti je post dosta nabacan pa se unaprijed ispricavam ako ispadne da sam nesto izostavio ili da "namjerno" nisam odgovorio:

 

znaci navodis WEB kao OGROMNU PREDNOST koju viet ima, kao PLUS, kao argument u korist vieta
medjutim VOD ignorises
ignorises titlove (titlovi zalepljeni, samo drugi jezik nisu argument, ali MOGUCNOST BIRANJA TITLOVA kao kod RD npr. jeste validan argument i prednost, tj. PLUS)  (ne znam da li global telecom ima tu mogucnost) ili pak ako nudi duple kanale za svaki jezik, to je opet VALIDAN argument i plus) kazem, ne znam za global telecom
ignorises redosled grupisanje kanala (mada mi se cini da viet ima grupisane kanale? jedino ako se misli bukvalno na redosled kanala unutar grupa, nisam bas najbolje razumeo), ali da VIET nema npr. grupisane kanale to bi bio VALIDAN argument protiv

 

Da, navodim web player kao ogromnu prednost jer smatram da je to jedna od bitnijih funkcija nekog iptva. Da, mogu se sloziti sa tobom da to nije svakome bitno, ali nije ni vrsta procesora svakome bitna kad kupuje laptop pa je i dalje "core"/jedna od bitnijih funkcija/komponenti tog proizvoda. Sto na koncu konca odlucuje koji proizvod je bolji. Samo zato sto si ti kupio toshibu sa pentiumom, jer ti je to prihvatljivo za tebe, ne znaci da je tvoja toshiba bolja od asusa sa i7 procesorom. Ako je tebi neka bitna komponenta nekog proizvoda nebitna, to mogu prihvatiti ali to ne cini tvoj laptop boljim od nekog koji je po komponentama bolji.

 

Titlove u potpunosti ignoriram da, jer mislim da je to subjektivno i definitivno nebi trebalo spadati pod "najbitniju funkciju" nekog iptv servisa. Meni ne smeta ako mi je NatGeo sa bosanskim/srpskim titlovima, vjerojatno cu, kada biram listu, pogledati da li ima "nas" NatGeo, i to mi je bitno, jer svatko od nas ce gledati da kupi listu koja sadrzi programe koje oni hoce, dakle filtrirati ce paket programa, ako ima Hrv programe hoce listu, ako nema, gledat ce dalje. Davanje opcije da mjenjas titlove jest prednost koja moze prevagnuti u odluci kojeg providera ces na koncu konca uzeti, ali nikako nije plus za neku uslugu i ne smatram to za neku najbitniju/core funkcionalnost neke usluge. Cisto da budem jasan i da remiziram ovaj dio - Najbitnija funkcionalonost je ta da si filtriras listu koja ima programe koje ti zelis, a sada finese dal mozes mjenjat titlove za taj program, e to ne mogu svrstati kao "veliki plus" za neku listu...

 

Redosljed programa u potpunosti ignoriram, da. U 2021. godini smo, gotovo svaki player dolazi sa opcijom da si uneses favorite onako kako tebi pase. Iako je tocno da tvviet ima grupirano kanale po vrsti kanala (sport, dokumentarni itd), i da nema, ne bih to priznao kao neki validan argument protiv, cisto zato jer opet gledamo subjektivno misljenje, netko voli grupirati po vrsti kanala (sport, doku), netko voli grupirati redosljed, tipa da ide HRT 1, HRT 2, RTL, NOVA... to jednostavno nije i ne moze biti najbitnija stavka nekog iptv servisa..

 

ignorises argumente, dobro ne ignorises ali svodis na subjektivnost iako su to zapravo objektivni argumenti (ako npr. web uzmemo za objektivan argument)

 

Jebiga sada, dal ignoriram na kraju ili ne ignoriram argumente? Ne zelim se ponavljati, mislim da sam iznad objasnio sto smatram objektivnim argumentom i zasto a sto subjektivnim. Ako imas repliku na ista, mozes napisati slobodno.

 

obrati na citiranu 3. recenicu
bukv si kontradiktoran u jednoj recenici: znaci PRIZNAJES VOD kao plus, ali na kraju kazes komentirajmo ARGUMENTIMA a ne osobnim razmisljanjima???
u 4. bukv kazes da STABILNOST nije merilo dobre usluge???? ali VERUJEM DA JE GRESKA u pisanju

 

VOD priznajem kao plus, da (iako si napisao da ga ignoriram pa da ga priznajem pa ne znam sa cim tocno imas problem) - opet ponavljam, VOD smatram da je jedna od bitnijih stavki kod nekog iptv servisa i mislim da je objektivan argument reci da je nekome usluga dobra jer ima VOD. Meni je apsolutno nebitan, ali velikoj vecini je bitan (sto se za promjenu titlova ne moze reci), i da postoji taj moj "imaginarni iptv webshop" vjerujem da bi filter VOD (da/ne) bio koristan filter da si korisnik filtrira liste koje imaju VOD. Onda od 10 lista koje mu nude VOD moze reci da mu je bitka na neretvi odlican odabir za njega jer ima veliku kolicinu VOD-a. Taj korisnik nikako nema pravo reci da je ta usluga, samo radi VOD-a bolja usluga od neke druge usluge u potpunosti. Nije ni laptop sa RGB tipkovnicom bolji od nekog drugog laptopa samo zato sto ima RGB tipkovnicu, osim ako naravno imas 13 godina, onda vjerujem da ti je puno bolji...

 

Za stabilnost mislim da nisam nista krivo rekao, taj dio sam bazirao na odgovoru drugog korisnika foruma, koji je bazirao "Dobru uslugu" na stabilnosti (iako neprovjerenoj i sam je rekao da navodno nije korisnik) i broju kanala... vjerujem da nitko od nas nebi na osnovu toga kupio tu listu, vec bi valjda, ako ti lista po drugim kriterijima pase, uzeo test, isprobao, i ako ti pase na koncu konca ces ju i uzeti.

 

Ja se uopce ne borim protiv nekoga ko napise nesto tipa "probao sam uslugu X., imaju jako dobar VOD, i puno kanala, za sad se cini stabilno, cijena 10eura pa vidite ako kome pase". Mene neces vidjeti da takve postove komentiram, vec cu takve liste i sam probati, ali iako nevaljaju, rijetko cu pisati da nevaljaju osim ako bas nisu teski krs. Rijetko pisem lose o listama cisto iz tog razloga jer sam tvviet korisnik, pa ispada da samo radi toga serem po listi pa si u 90% slucajeva mislim bolje da nista ne pisem - cisto radi mira u kuci.

 

No dok netko krene sipati hvalospjeve o nekoj usluzu (sa cime nemam problem) a post dovrsi tako da uplice tvviet u sve to samo da napise da je bolje od tvvieta, a na osnovu svega sto je rekao tvviet je bar 2 lige vise, i sve to bazira samo na VOD-u i broju kanala - e tu cu uvijek odgovoriti, jer je dosta ocito sto se sa time pokusava, a i jednostavno nije fer, te drugim ljudima koji su dosli birati listu ne daje dobru sliku o trenutnim ponudama na "marketu". Ako si bolji, neces to morati dokazivati sranjem po tudjoj usluzi, vec pozovi ljude da probaju i neka donesu svoj sud...

 

Try and fail, but never fail to try.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.12.2021 13:44 (kameni_zg).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice