Gledanje TV programa preko Interneta izdvojena tema

poruka: 25.513
|
čitano: 7.152.221
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Petre,dosta ljudi hoce i ostalo osim sporta.
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Evo na tvviet recimo imate 90 ful hd kanala koji su na 8mbps. 80 hd kanala... To garantujem nema ni jedan drugi provider kada govorimo o exyu kanalima. Prije sam se puno zamarao brojkama i nekim tehnickim fazonima. U zadnje vrijeme vidim da ljude ne treba tusiti sa time, nego pustiti da gledaju i sami ocijene. nitko nije lud, korisnik vidi kvalitet bez da gleda u status bar i provjerava rezoluciju i pri tome ostaje ako cijena nije bitna... Mi u zadnje vrijeme imamo navalu novih korisnika bas zbog te kvalitete jer dzaba je i niska cijena ako bas kad treba gledati, to ne mozete... Zbog toga i dalje je najbolje pustiti da ljudi sami ocijene. U zadnjih par dana saljemo i mailove korisnicima i ocekujemo odgovore, odnosno osvrte sta je to sto je dobro, sta se treba ispraviti i slicno. To je neka zdrava i funkcionalna poslovna politika

 
9 0 hvala 2
3 godine
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
vide kaže...
Petre,dosta ljudi hoce i ostalo osim sporta.

 istina da ali on se orijentirao samo na sport što po meni uopće nije loša strategija samo što većini ljudi nije najvažniji taj delay nego kanali,stabilnost,kvaliteta...

12 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
lucluc kaže...

Evo na tvviet recimo imate 90 ful hd kanala koji su na 8mbps. 80 hd kanala... To garantujem nema ni jedan drugi provider kada govorimo o exyu kanalima. Prije sam se puno zamarao brojkama i nekim tehnickim fazonima. U zadnje vrijeme vidim da ljude ne treba tusiti sa time, nego pustiti da gledaju i sami ocijene. nitko nije lud, korisnik vidi kvalitet bez da gleda u status bar i provjerava rezoluciju i pri tome ostaje ako cijena nije bitna... Mi u zadnje vrijeme imamo navalu novih korisnika bas zbog te kvalitete jer dzaba je i niska cijena ako bas kad treba gledati, to ne mozete... Zbog toga i dalje je najbolje pustiti da ljudi sami ocijene. U zadnjih par dana saljemo i mailove korisnicima i ocekujemo odgovore, odnosno osvrte sta je to sto je dobro, sta se treba ispraviti i slicno. To je neka zdrava i funkcionalna poslovna politika

 

Tako je. U svijetu gdje nekog, bilokojeg proizvoda (nemora biti IPTV), ako toga necega ima bezbroj vrsta i covjek ima na izvolte za birat, ljudi se uvijek okrecu onome kaj je kvalitetnije na kraju krajeva. U takvom marketu quality znaci vise od quantity. lucluc di je moj mail, hocu ja napisat sta moze bolje :-P moje sugestije bi bilo najvise oko weba i vlastite aplikacije za gledat. Na fiveru ili upworku platis nekog indijca da ti napravi bolji web, minimalni ulog a lansiralo bi vas :-P

 

Da dodam, cisto ovak nevezano uz citirano, IPTV biznis moze startat bilotko danas. Web stranica se digne u pola sata, a reseller solucija ima koliko hoces, 1 google search "iptv reseller" i eto za pola sata naucis sve. A to rezultira s raznim, losim servisima, gdje korisnik misli da dobija nesto novo a zapravo isti klinac, pa propadne a oni koji su platili na godinu dana vise nikad ne vide svoj novac. I zato se ljudi okrecu tak necem za kaj se ipak zna kak radi :-)

 

Ja se inace ne ukljucujem u rasprave oko fps-a na kanalima, lagao bi kad bi reko da ne vidim razliku, vidim, ali da mi je bitno - nije (al mogu razumjet da ima ljudi kojima je to bitno, nismo svi isti). Mogu utakmicu odgledat i na 25 (scyla ce se prekrizit sada haha), najbitnije da mi ne steka i to je to. Iskreno kad bi mi neko reko evo ti 720p kanal 25 fpsa koji nece stekat ili evo ti 1080p 50 fpsa al mozda stane koji put, ja znam koji kanal bi ja gledo kad je nesto bitno...

 

lucluc kad vec pisem, da pitam odma, formula testiranje je 12, 13, i 14.3, bude kaj na premium sport 1? Zadnji put kad sam pogledao kanal bio je ESPN na njemu.

 

 

Try and fail, but never fail to try.
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Hvala na sugestijama. Trenutno radimo neke interne modifikacije, pa cemo se moci poslije baviti egzotikom, recimo interlaced kanali, h265, adaptive bitrate, sminkanje web-a i app i slicno. Pregovaram nesto oko F1, pa da ne trcim pred rudu i cim se finalizira, javit cu

 
2 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

Da, jbg, moje sugestije su vecinom egzotika, nije nuzno ali bi bilo "nice to have". AHAAAAAAA Zato mi i nisi poslo mail, jer sam vec dosadan s tim znam ja, al ne zamjeram.... ;-P sala mala :))))

Try and fail, but never fail to try.
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

haahha sto ja?
pa i ja nekad gledam 25fps

cak i meni to nije preterano bitno (kao sto kazes, u nekim situacijama je bitnija stabilnost)

samo jednostavno volim preciznost i tacnost a ne volim netacne informacije i slicno

zato mi se i ne svidja bas to sto lucluc toliko potencira na tome o fhd kanalima i 8mbpsa kad realnost nije takva (mislim na 8mbps i kad se ukljuci status bar kao sto kaze on :D)

pa i broju kanala, nije jedini koji ima toliki broj kanala u zavidnoj kvaliteti

ali ga izuzetno postujem, smatram da je medju najkvalitetnijim iptv provajderima (pogotovo sto se ne "krije" i za dosta stvari je iskren i transparentan)

inace, kao sto on kaze, na kraju je do korisnika da odluci

jer nista nije savrseno

jer svi imamo razlicite kriterijume

ali svi treba da tezimo ka sto vecoj kvaliteti, stabilnosti, vecim rezolucijama, FPS i drugim stvarima

jer da nije toga, ostali bismo na SD rezi

 

 
1 0 hvala 2
9 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Čisto informativno, ako nekog zanima, F1TV Pro godišnja pretplata je na akciji popust 25%  (oko 48 EUR izađe). Otprilike svake godine daju u ovo vrijeme te neke popuste...

 

 

 
0 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
lucluc kaže...

Hvala na sugestijama. Trenutno radimo neke interne modifikacije, pa cemo se moci poslije baviti egzotikom, recimo interlaced kanali, h265, adaptive bitrate, sminkanje web-a i app i slicno. Pregovaram nesto oko F1, pa da ne trcim pred rudu i cim se finalizira, javit cu

 Sve super, samo u zadnje vrijeme ti HGTV i Nova TV HD cesto stekaju svako malo buffering

8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Cudno, nisam primjetio te probleme, stavit cu na monitoring, pa cemo pratiti koji je uzrok

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Evo da se i ja malo ukljucim u diskusiju. Sto se tice petra10, strani kanali koje je bio doda u listu, pa sto se tice kvalitete streama su bili jako dobri odredjeni kanali, pogotovo ESPN, nekako su se cinili najbolji od fluidnosti do kvalitete slike. Jedino sto je mali "problem" je sto bi pri prebacivanju kanala bio neki buffering od 7-8 sekundi. Domace kanale koje je bio doda, arena sportove ne zelim ni komentirat, nije gledljivo ni na digitronu, sportklubove nisam testira jer nisam ima vrimena.

Famozno pitanje fps, osobno sport u 25fps mi je granicno negledljiv i idealno bi bilo kad bi svi bili u 50. Sta se tice rezolucije, bitna je al ne koliko frame rate. Kvalitetan 720p stream moze izgledati bolje od vecine 1080p streamova sta se pustaju po nekim listama. Znam to iz razdoblja kad sam koristio FUBO tv i slika na 720p i 60fps je bila odlicna.

Sta se tice lucluca, svaka cast na slusanju korisnika, al kad bi bar sporklubovi bili na razini arena sporta onda bi bilo super, ili na razini BT sporta to bi bilo fantasticno. I naravno iscekujemo sve promjene vezane uz interlaced, adaptive bitrate i slicno

 
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Evo i mene s par osvrta. Također sam uzeo test listu od člana Petra i čini mi se ok. Ono što sam gledao je radilo ok, lista je dobra za one koji traže samo sport, ali treba vidjeti kolika će biti onda cijena liste jer je činjenica kako će vlasnik liste morati dobro odvagati koju cijenu želi imati za listu sa samo sportskim programima.

Također, pred desetak dana sam uzeo na Aliexpressu Homebee listu. Uzeo sam godišnju za 20-ak dolara. Lista ima masu kanala iz cijeloga svijeta, ali baš nisam zadovoljan kako rade naši ex yu sportski kanali. Primjetio sam dosta bufferinga. U konverzaciji s prodavačem saznao sam kako postoje dvije Homebee liste koje on prodaje. Ja sam uzeo jeftiniju čiji server ide otprilike best ott, dok navodno postoji nešto skuplji i izgleda bolji server protv ili tako nekako. Isto tako, ova "moja" Homebee lista se ne može otvoriti u Tivimate playeru. Listu normalno očita, ali ne otvara kanale već daje grešku "Error 401". U Siptv aplikaciji i Duplex iptv radi normalno. Dakle, ako uzimate Homebee listu predlažem da uzmete onu skuplju koja je navodno s boljim serverom.

Kao glavnu listu koristim Reddevilsa već jako dugo i zadovoljan sam i korisničkom službom i kvalitetom kanala.

 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
lucluc kaže...

Hvala na sugestijama. Trenutno radimo neke interne modifikacije, pa cemo se moci poslije baviti egzotikom, recimo interlaced kanali, h265, adaptive bitrate, sminkanje web-a i app i slicno. Pregovaram nesto oko F1, pa da ne trcim pred rudu i cim se finalizira, javit cu

Adaptive bitrate ili h265 na sve kanale ako je moguće da mogu MaxTV otkazat i da Tvviet automatski bude jeftiniji :D

8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

kao da ce taj h265 doneti ko zna sta :D

sigurno nece bolju sliku ;)

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Ekipa, jel netko možda ima iskustva sa ovim   KLIK (SKY UK Sport) ?

 

Čini se da se može gledati na 3 uređaja (dakle, odjednom 3 aktivna streama), a uz Boost opciju 6 kanala (između kojih je i F1) stream ide u FHD 50fps 

 

Ali cijena je auuu...

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Bas pre neki dan to gledao i na kraju odustao...

Uz Boost su valjda 3 aktivna streama a ovako samo 2.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
ZdravacVZ kaže...

Ekipa, jel netko možda ima iskustva sa ovim   KLIK (SKY UK Sport) ?

 

Čini se da se može gledati na 3 uređaja (dakle, odjednom 3 aktivna streama), a uz Boost opciju 6 kanala (između kojih je i F1) stream ide u FHD 50fps 

 

Ali cijena je auuu...

 Jednostavno neka lucluc uzme pretplatu, capture card nabavi i lagano nam stream-a uz dodatnu naplatu od par eura simbolicno za taj paket😂😂😂

3 godine
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
HRTi streama utakmice u 25fps. Meni se teško naviknut na takav fps za ligu prvaka. Na moje pitanje zašto ne puste na 50fps rekli su mi da taj stream dobiju od naručitelja i da ga takvog puste.
Nisam baš siguran da je rekao istinu, možda je ograničenje u samoj platformi.
 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Nije mi jasno zasto ne puste svih kanala u 50 fps nego  ima kanala u 25 fps. Sport gledati u 25 je jako tuzno.. primetio sam nekad kod liste  neki kanali neko vreme rade u 50 pa posle neko vreme se prebace u 25. Zasto je to tako zasto nemogu svi da idu u 50 fps???

Ako ne mogu svih kanala u 50 fps onda sportski neka stave sve u 50 jer sport gledati u 25 nije to to. Ali zato dokumentarci filmski muzickih kanala oni mogu da idu u 25 nije problem ali sportskih mora biti u 50.

 
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
tomy92 kaže...
ZdravacVZ kaže...

Ekipa, jel netko možda ima iskustva sa ovim   KLIK (SKY UK Sport) ?

 

Čini se da se može gledati na 3 uređaja (dakle, odjednom 3 aktivna streama), a uz Boost opciju 6 kanala (između kojih je i F1) stream ide u FHD 50fps 

 

Ali cijena je auuu...

 Jednostavno neka lucluc uzme pretplatu, capture card nabavi i lagano nam stream-a uz dodatnu naplatu od par eura simbolicno za taj paket😂😂😂

 Nemam ovlasti govoriti u ničije ime, ali siguran sam da se radi na rješenju koje će biti najbolje za nas korisnike! :)

A možda još i neki "bonus dodatak"

 

Sorry, političko-diplomatski odgovor koje inaće nevolim, ali činio mi se prikladan ovdje 

14 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

tvviet jel vama ima sky sport f1 na premium sport?

 

mislio sam popratiti ova testiranja ali ne otvara mi program

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
scylla98 kaže...

kao da ce taj h265 doneti ko zna sta :D

sigurno nece bolju sliku ;)

Neće, već će smanjiti potreban bandwith za gledat 2 3 TV-a paraleleno (vjerojatno njima i troškove, ne znam).

Imam neki jadan net. Meni puno znači ako FHD smanji s 8Mbps na 5Mbps onda s 20Mbps mogu gledat paralelno 2 TV-a i / ili koristiti internet više manje (+ izbaciti MaxTV).

Uz taj h265 + adaptive bitrate bi odmah povadio antene za TV (kroz neko vrijeme) i bok :D (povadio bi ih odavno da imam tipa 50Mbps).

15 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
dmanz kaže...

tvviet jel vama ima sky sport f1 na premium sport?

 

mislio sam popratiti ova testiranja ali ne otvara mi program

Radi uredno.

Trenutno se prikazuje borba Neloson Piqueta i Nikija Laude.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 12:40 (Hrky).
14 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Hrky kaže...
dmanz kaže...

tvviet jel vama ima sky sport f1 na premium sport?

 

mislio sam popratiti ova testiranja ali ne otvara mi program

Radi uredno.

Trenutno se prikazuje borba Neloson Piqueta i Nikija Laude.

 sad radi i meni 

15 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
dmanz kaže...
Hrky kaže...
dmanz kaže...

tvviet jel vama ima sky sport f1 na premium sport?

 

mislio sam popratiti ova testiranja ali ne otvara mi program

Radi uredno.

Trenutno se prikazuje borba Neloson Piqueta i Nikija Laude.

 sad radi i meni 

Tvviet je dosta ažuran oko odgovora i ako primjetiš nešto, pošalji im na Viber gdje imaju svoj kanal i odgovorit će ti odmah.
Tamo imaju i svoju grupu gdje su svi useri Tvviet usluga.

10 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

Pa nije baš tako.Uzeo sam Tvviet listu,Duplex neće učitat listu,Iptv Smartes ne radi epg,iM Player ne radi epg,IPTV Extreme ne radi epg i kaj čemo sada?Na moje upite,odgovor nisam dobio kako to rješiti.Hebeš to ak ja mogu samo koristiti 2-3 ODREĐENA playera a dva koja sam platio ne mogu.Je da je slika super ali šta je s ostalim stvarima?

8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Ako aplikacija ne podrzava externi epg, ne znam sta bismo mi mogli tu uraditi... isto tako ako aplikacija koristi xtreamcodes, takodjer nije kompatibilno jer mi ne koristimo xtream... Duplex za firestick koliko vidim ne ocitava HLS, nego samo http ili mpegts, tako da je i to do njih, odnonso nije u nasoj moci da tu nesto mi uradimo. Kada je rijec o drugim stvarima, ono sto recimo niste mogli imati kod drugih provajdera je i to sto mozete i preko m3u gledati unazad

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 16:20 (lucluc).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
lucluc kaže...

Ako aplikacija ne podrzava externi epg, ne znam sta bismo mi mogli tu uraditi... isto tako ako aplikacija koristi xtreamcodes, takodjer nije kompatibilno jer mi ne koristimo xtream... Duplex za firestick koliko vidim ne ocitava HLS, nego samo http ili mpegts, tako da je i to do njih, odnonso nije u nasoj moci da tu nesto mi uradimo. Kada je rijec o drugim stvarima, ono sto recimo niste mogli imati kod drugih provajdera je i to sto mozete i preko m3u gledati unazad

lucluc,nije mi najbitnije gledanje programa unazad,hebeš to.Stvarno je slika super ali imam toliko problema da to nije normalno.

10 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Dali je to zbog Amazon Fire Stika,nemam pojima.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Sto se tice problema, ako je problem sa epg u duplex play i gledanjem kanala uzivo na toj app na firestick, to je do same aplikacije. Testirao sam na klasicnom androidu i radi ok gledanje uzivo dok na firestick ne radi. Ako postoji jos neki drugi problem, trebate napisati korisnickoj sluzbi koji problem imate jer ne vidim ni jednu zalbu oko drugih nekih stvari

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice