Gledanje TV programa preko Interneta izdvojena tema

poruka: 25.516
|
čitano: 7.157.444
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
joozza kaže...
kameni_zg kaže...

 Probao ja zadnja dva dana od kako si javio za ovo.

 

Uglavnom kaj reci, meni osobno ko sto sam vise puta reko - bitno mi je gledanje unazad tak da kad vidim ovak nekaj napalim se, isao sam probat. I bez da probas, na prvu odma vidis da ponuda kanala bas i nije neka (sport nikakav). Ima puno nebitnih programa koje vjerujem da gleda mali % ljudi. Mislim, ko ce na balkanu gledat "NASA tv"? Ima takvih programa pregršt. Sve u svemu - odradjeno jako dobro za ostatak programa koje ima. Da je ponuda programa bolja, vjerujem da bi ovo zazivjelo onako bas posteno.

 

Gledanje programa unazad je tako dobro odradjeno, recimo, gledas neku seriju na nekom od programa, stisnes opciju za gledanje unazad, i odma ti izlista epizode, koja je bila jucer, prekjucer tak da vidis samo ono kaj ti je relevantno ovisno o tome na kojem programu se trenutno nalazis. Opcenito gledanje unazad kad "ne znas" ni sam kaj bi gledao unazad isto odlicno odradjeno kao i trazenje odredjene stvari. Klikne se kalendar odabere se dan, i u EPG-u odaberes sta zelis gledat, a EPG sam po sebi, jako lijepo odradjen, i svaki program je tocan. Najbolji epg koji sam vidio kod ikoga. UI cijeli sam po sebi ima + od mene.

Preporucam kolegi lucluc/tvviet managementu da probaju ovo, cisto da izvuku, ako ne i iskopiraju neke ideje, makar razumno je da je ovo bolje odradjeno, ipak je legalno (koliko sam skuzio) i iza toga stoji cijela firma i cijeli team ljudi, tak da nije ni cudo. Ovako nesto da tvviet ima, tipa moderniji UI, bolji i tocniji EPG, reworkana/modernizirana vlastita aplikacija za gledanje programa, jao di bi im bio kraj :-))) 

 

ps. 1kn je 20 dana test

 Uzeo sam i ja ima već dva tjedna, vrlo zanimljiva usluga koja je tek u početku što se tiče naših programa inače Češka firma i ono što je najzanimljivije nije to iptv na kakav smo ovdje navikli ovo je LEGALNI servis samim time vrlo teško će doći do naših sportskih programa koji koštaju.... nešta slično očekujem i za HNL prijenose kada stranci iduće godine preuzmu prava na prijenos, aplikacija plati i gledaj bilo gdje 

 Da bilo bi super da su ti švedi nesto slično tipa DAZN, to bi bilo super al sumnjam, da je to VIAPLAY švedski druga stvar oni su na toj razini..

Ti streaming servisi su budućnost televizije i sve vise Tv kuca se okreće prema tome..

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2021 7:18 (renco83).
5 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Na tvviet danas je krenuo i HNTV HD - oštro i kvalitetno, dobar kontrast, lijepa slika 

 
1 1 hvala 2
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Uh,bilo je i vrijeme jer je koma bila slika prije :)

Uh kod mene je 1280x720 jos uvijek
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2021 10:42 (vide).
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Da, HNTV je od sada hd, nije full hd, tako da je rezolucija 1280x720

 
4 0 hvala 2
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
vide kaže...
Uh,bilo je i vrijeme jer je koma bila slika prije :)

Uh kod mene je 1280x720 jos uvijek

 HD je sada, ali vrlo kvalitetan HD  https://i.postimg.cc/8zwyzmZG/HNTV.png

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2021 17:30 (tuškanac07).
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

Luc od 1.7 arene stižu na A1 a Planetsport se gasi tako da ti ostaju resursi za tri kanala koja otpadaju, jel to prilika za ubacivanje novih kanala?

13 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Blackcastle kaže...

Luc od 1.7 arene stižu na A1 a Planetsport se gasi tako da ti ostaju resursi za tri kanala koja otpadaju, jel to prilika za ubacivanje novih kanala?

 Odkud ti info da se kanali gase?

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Hexfire kaže...
Blackcastle kaže...

Luc od 1.7 arene stižu na A1 a Planetsport se gasi tako da ti ostaju resursi za tri kanala koja otpadaju, jel to prilika za ubacivanje novih kanala?

 Odkud ti info da se kanali gase?

 Pa to je više nego očito jer sve bitno je na SK i Arenama a pošto Arene 1.7 sigurno stižu na A1 bilo bi glupo da ostave PS kanale za treće razredni sport koji se uglavnom prikazivao OSIM lige prvaka za koju su realno i bili ti programi namjenjeni...

14 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Blackcastle kaže...
Hexfire kaže...
Blackcastle kaže...

Luc od 1.7 arene stižu na A1 a Planetsport se gasi tako da ti ostaju resursi za tri kanala koja otpadaju, jel to prilika za ubacivanje novih kanala?

 Odkud ti info da se kanali gase?

 Pa to je više nego očito jer sve bitno je na SK i Arenama a pošto Arene 1.7 sigurno stižu na A1 bilo bi glupo da ostave PS kanale za treće razredni sport koji se uglavnom prikazivao OSIM lige prvaka za koju su realno i bili ti programi namjenjeni...

Bilo je govora o tome da će se Arenasport i Planetsport spojiti (na taj bi način HT dobio ligu prvaka do kada A1 ima ugovor, a A1 bi osigurao ligu prvaka i u narednim sezonama), al nigdje nije bilo službene potvrde

nemam za potpis
6 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

ovo je zadnja sezona lige prvaka na A1 , 3. sezona je u tijeku od 3 koje su kupili

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2021 12:36 (dejo74).
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
tenac kaže...
Blackcastle kaže...
Hexfire kaže...
Blackcastle kaže...

Luc od 1.7 arene stižu na A1 a Planetsport se gasi tako da ti ostaju resursi za tri kanala koja otpadaju, jel to prilika za ubacivanje novih kanala?

 Odkud ti info da se kanali gase?

 Pa to je više nego očito jer sve bitno je na SK i Arenama a pošto Arene 1.7 sigurno stižu na A1 bilo bi glupo da ostave PS kanale za treće razredni sport koji se uglavnom prikazivao OSIM lige prvaka za koju su realno i bili ti programi namjenjeni...

Bilo je govora o tome da će se Arenasport i Planetsport spojiti (na taj bi način HT dobio ligu prvaka do kada A1 ima ugovor, a A1 bi osigurao ligu prvaka i u narednim sezonama), al nigdje nije bilo službene potvrde

 To je bilo davno kad se Vip upustio u avanturu zvana liga prvaka, al sada je sigurno da arene idu u A1 od 1.7 jer je telekom srbije kupio prava za arene za cijelu EX-YU regiju i nije mu u interesu da ima samo HT exkluzivu nego ga hoće prodati na više firmi kako bi osigurao više love od prodaje...

Samo je pitanje kako i koliko će koštati paketi koje će nuditi...

Za nas koji imamo IPTV živo se fučka, samo velim da se otvaraju resursi jer je 90% da se PS kanali gase, jer gube svaki smisao...

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2021 12:40 (Blackcastle).
9 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

lucluc , što ćemo sa Formulom1 ?

12.ožujka kreće Bahrein (pre-season testing). Imamo nešto vremena da se vidi koja je najbolja opcija da se doda.

 

S obzirom da ova sezona kreće na vrijeme, a ima dosta koji prate, bilo bi super da se osmisli nešto da se poprati, al onak, pravo. Naravno, svakako Sky UK F1 FHD 50fps, ali uz to, možda nešto dodatno. (recimo, kamere na bolidima su uvijek zanimljive, pogled iz pitwall-a, i tak...)

OK, to su sve želje, nisam siguran koliko i mogučnosti.

Ali bar pošteni Sky UK F1 50fps, svakako sa mogučnošću premotavanja unazad, za početak, pa ćemo vidjeti tvoje razmišljanje!   

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2021 17:55 (ZdravacVZ).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Kolko je prije govorio taj Sky koji ima nije njegov stream. Tako da teško da bude bolji od ovog sada. Za F1 vikend tu je SK 1, za trku SK 4K.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
x18x05x kaže...

Kolko je prije govorio taj Sky koji ima nije njegov stream. Tako da teško da bude bolji od ovog sada. Za F1 vikend tu je SK 1, za trku SK 4K.

 Mora biti bolji!  

 

Može to lucluc, znam ja!   Da, od ove sezone prenosi Sportklub HR, a ne arena, vjerujem da će na SK1 biti, pa je sama utrka rješena. No, jednako zanimljivo (barem meni) je i pogledati emisije na Sky UK, gdje su i voditelji i komentatori bivši vozači + Natalie i Rachel   ;)

 

Možda nas lucluc iznenadi sa SkyUK F1 4K   

 

5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
ZdravacVZ kaže...
x18x05x kaže...

Kolko je prije govorio taj Sky koji ima nije njegov stream. Tako da teško da bude bolji od ovog sada. Za F1 vikend tu je SK 1, za trku SK 4K.

 Mora biti bolji!  

 

Može to lucluc, znam ja!   Da, od ove sezone prenosi Sportklub HR, a ne arena, vjerujem da će na SK1 biti, pa je sama utrka rješena. No, jednako zanimljivo (barem meni) je i pogledati emisije na Sky UK, gdje su i voditelji i komentatori bivši vozači + Natalie i Rachel   ;)

 

Možda nas lucluc iznenadi sa SkyUK F1 4K   

 

 I SK4K kod lucluca je HR verzija tako da će formula ići u 4K rezoluciji s HR komentatorima.

9 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

OK, moram biti fer, (kao i uvijek) i reći da je za normalnog tj. veliku većinu korisnika kod lucluca dobro zaokružen prijenos formule. Vikendi su bili pokriveni, a i Sky UK F1 je radio dobro.

 

90 % korisnika je zadovoljno s time.  Ako tako i ostane, nije to tak strašno! 

 

 

Ono što dodatno stvara problem (koliko ja vidim) je činjenica da Sky UK jednostavno uspješno pronalazi načine da "blokira" satelitski CS, a ići u investiciju plaćanja redovne, legalne pretplate kod nekoga u Britaniji samo da bi se izvuklo par kanala, to je neisplativo.

A znademo da luclucu nije cilj uvrstiti u ponudu sve UK kanale, što je potpuno razumljivo, i nepotrebno.

 

A ovi iptv provideri, koji imaju u ponudi F1 4K i bolid cam i pit wall kamere, pretpostavljam da im nije interesantno da ustupe stream drugom iptv provideru, odnosno, ako i ustupe, masno to naplate ili ucjenjuju "nefer kompenzacijom", što opet dovodi do neisplativosti za lucluca.

 

Ovo što je trenutno u ponudi za Formulu1 je neka zlatna sredina, i poštivam to! Ali svejedno bih volio čuti mišljenje od lucluc-a, da vidim jesam blizu istine, ili je sasvim nešto drugo u pitanju.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2021 19:16 (ZdravacVZ).
 
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

Neka SK 4K stavi s HR komentatorima i ja prezadovoljan...

 

SKY UK F1 je dobar jer ima dobru produkciju prije i poslije utrke ali meni osobno je SK 4K je super slika jedino je falio komentar od prošle godine.

14 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Blackcastle kaže...

Neka SK 4K stavi s HR komentatorima i ja prezadovoljan...

 

SKY UK F1 je dobar jer ima dobru produkciju prije i poslije utrke ali meni osobno je SK 4K je super slika jedino je falio komentar od prošle godine.

 Točno. Monotono, više volim kad neko brljavi nešto, tako saznaš neke informacije. Ovako samo fiju, zijuu i to je to.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

Inače me zanima kako će SK to odraditi , jer ekipa iz Croatela i Arene su za HR pojmove radili odličan posao , svi treninzi , kvalifikacije , pa emisija od 30 min uoči utrke.Nakako mislim da SK neće biti tako dobro....jer koliko sam gledao SR verziju (koja je super jer nije imala reklama) nije bilo emisije i komentiranja uoči utrke, a za moj pojam to daje kompletnom dojmu samog prijenosa...al živi bili pa vidjeli....čak se ne zna niti tko će u HR komentirati....

 

8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Potrudit cemo se da F1 bude nazaboravno iskustvo :-))))))

 
7 0 hvala 6
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Tooo,care lucluc :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.3.2021 13:50 (vide).
9 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
lucluc kaže...

Potrudit cemo se da F1 bude nazaboravno iskustvo :-))))))

 Laconica brevitas, ali afirmativno!    

11 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

uzeo sam nova iptv, događa mi se da mi program ostane bez tona, koristim preko set iptv ili flix na samsung tv-u, zna netko do čega bi bio problem

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Joky007 kaže...

uzeo sam nova iptv, događa mi se da mi program ostane bez tona, koristim preko set iptv ili flix na samsung tv-u, zna netko do čega bi bio problem

 Nisi spomenuo o kojem se kanalu radi da bi ti netko drugi koji koristi Novu mogao reći jel se i njemu to događa, a ono prvenstveno je da kontaktiraš samu Novu i da ih skupa sa app na kojom gledaš listu kažeš svoj problem na određenom kanalu.Može biti do tebe (loš net, app ili stariji tv) ili do njih....vjerujući u milion reselera i trgovaca mislim da je problem do njih , a u konačnici nije možda niti do njih nego do glavnog izvora streama....

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.3.2021 18:01 (Blackcastle).
13 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Ima li kod nas za kupiti ethernet adapter za Fire TV stick? Može i 3rd party ako radi.

Ili eventualno što kupiti da radi dobro kao Fire tv 4K, za slične novce sa ethernet portom?
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Mag 420, ja sam super zadovoljan s njime.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

sportklubovi,arene, a na rtl livingu ton nije sinkroniziran sa slikom pa ako netko ima tu listu da pogleda dal se i kod njega to desava

15 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Joky007 kaže...

uzeo sam nova iptv, događa mi se da mi program ostane bez tona, koristim preko set iptv ili flix na samsung tv-u, zna netko do čega bi bio problem

 koliko sam ja preko njih gledao, to je poluproizvod i jedino što se možeš je naviknuti. Buffering , pa ne sinhroniziranost, prekidanje u sred gledanja nečega itd...

13 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Može kontakt za tvviet, hvala...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
mickname kaže...

Može kontakt za tvviet, hvala...

 Link

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 18:29 (Hrky).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice