Gledanje TV programa preko Interneta izdvojena tema

poruka: 25.507
|
čitano: 7.149.476
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
renco83 kaže...
kr27 kaže...

Preporuka za neki koji ima exyu,americke i britanske programe!

Svidja mi se IPTVSLIM ali nisam cuo da ga itko koristi,pa ako ga netko ima moze preporuka?

 Ja sam koristio IptvSlim i mogu reci da je ono negdje na ocjeni od 1 do 5 cca 2+, epg gotovo nikakav, američki kanali dobro rade to jedini plus, al minus ima jako puno kanala da kliknes a to nije taj kanal.. sad zavisi kolko si zahtjevan..i cijena je dobra

 

Ako oces kvalitetu uzmi si NORDIC IPTV ovijena 5+ strana lista imas sve i cak nase kanale, al to je svemirski brod za mnoge, kolko para tolko muzike.. to je na razini ko da uzmes MAXtv  legalni nema greske nema trzaja, bufferinga👍, vod je ko Netflix prskticki ima 4k itd

 

Da Nordic Iptv je jedan od najjacih stranih iptv servisa, malo se ga inace ovdje spominje mozda je razlog cijena jer 1 mjesec mu je 20 eura mislim, dok godisnja je cca oko 100 105 eura. Uglavnom kaj se tice VOD on je tamo na tom podrucju najjaci uopce, 4K filmovi serije dokumentarci mislim da nitko od nasih na balkanu nema takav VOD savrsen plus mislim da su oni njih norvezani vode al nisam eto ziher... ali eto kako reko cijena je valda mozda odbojna nasima na podrucju ex yu, jer vecina ljudi jos uvijek uzima mjesecno... pa 20 e izgleda preskupo.

Prvo pucaj, onda pitaj.
6 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
plavi_medved kaže...
renco83 kaže...
kr27 kaže...

Preporuka za neki koji ima exyu,americke i britanske programe!

Svidja mi se IPTVSLIM ali nisam cuo da ga itko koristi,pa ako ga netko ima moze preporuka?

 Ja sam koristio IptvSlim i mogu reci da je ono negdje na ocjeni od 1 do 5 cca 2+, epg gotovo nikakav, američki kanali dobro rade to jedini plus, al minus ima jako puno kanala da kliknes a to nije taj kanal.. sad zavisi kolko si zahtjevan..i cijena je dobra

 

Ako oces kvalitetu uzmi si NORDIC IPTV ovijena 5+ strana lista imas sve i cak nase kanale, al to je svemirski brod za mnoge, kolko para tolko muzike.. to je na razini ko da uzmes MAXtv  legalni nema greske nema trzaja, bufferinga👍, vod je ko Netflix prskticki ima 4k itd

 

Da Nordic Iptv je jedan od najjacih stranih iptv servisa, malo se ga inace ovdje spominje mozda je razlog cijena jer 1 mjesec mu je 20 eura mislim, dok godisnja je cca oko 100 105 eura. Uglavnom kaj se tice VOD on je tamo na tom podrucju najjaci uopce, 4K filmovi serije dokumentarci mislim da nitko od nasih na balkanu nema takav VOD savrsen plus mislim da su oni njih norvezani vode al nisam eto ziher... ali eto kako reko cijena je valda mozda odbojna nasima na podrucju ex yu, jer vecina ljudi jos uvijek uzima mjesecno... pa 20 e izgleda preskupo.

 Može link za nordic iptv? Kad odem na google izbaci ih brdo sličnih. Inače imam preko aliexpressa listu koja je N1 (nordic one) i stvarno radi odlično, jedino je vod uglavnom baziran na skandinavske titlove, pa me zanima da li ako idem direkt mogu dobiti opciju i sa ostalim titlovima. Inače ovo sam platio cca 10 eur mjesečno.

5 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

to je ista lista nordic  , mislim da  dok ju kupuješ da možeš birati  koje programe ( zemlje hoćeš gledati i vod isto )  tako da ni cijena nije ista za cijelu kompletnu listu ili samo dio 

sve radim samo da ne radim
 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Blackcastle kaže...

Evo i ja nakon skoro godinu i pol korištenja RD i Nove iptv uzeo tvviet i to samo zbog jednog razloga a to je trzanje slike i buffanja pa preskaknja slike i to uvijek kad je važna tekma kao recimo el cllasico....

 

Kod tvvieta niti jedan trzaj....svaka čast i novoj i RD ali brate mili šta mi znači izbor kanala toliko veliki kad na glavnim kanalima sportskim slika trza.....

 

Tako da eto postao i ja tvvietovac a i komunikacija je ovdje s lucom od kad sam na forumu vrlo korektna i normalna....i da još nešto služba za korisnike na viberu mi je doslovno odmah odgovorila....za sada čista 5!

 kod mene druze NOVA bas za vrijeme el klasika sjajno radila...doduse MTel optiku imam 100/70 mozda ima veze i provider ?? meni je VOD kod listi nebitan, ono sto me zanima skidam preko torenta i sl.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2020 20:13 (dadotb).
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
dadotb kaže...
Blackcastle kaže...

Evo i ja nakon skoro godinu i pol korištenja RD i Nove iptv uzeo tvviet i to samo zbog jednog razloga a to je trzanje slike i buffanja pa preskaknja slike i to uvijek kad je važna tekma kao recimo el cllasico....

 

Kod tvvieta niti jedan trzaj....svaka čast i novoj i RD ali brate mili šta mi znači izbor kanala toliko veliki kad na glavnim kanalima sportskim slika trza.....

 

Tako da eto postao i ja tvvietovac a i komunikacija je ovdje s lucom od kad sam na forumu vrlo korektna i normalna....i da još nešto služba za korisnike na viberu mi je doslovno odmah odgovorila....za sada čista 5!

 kod mene druze NOVA bas za vrijeme el klasika sjajno radila...doduse MTel optiku imam 100/70 mozda ima veze i provider ?? meni je VOD kod listi nebitan, ono sto me zanima skidam preko torenta i sl.

 Imam A1 150/15 i to s lanom povezano tako da nije do brzine....za moj pojam stream je u potpunosti pojeo torrente.....

5 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Nordic je među najskupljim listama, gdje se za nju zakačište. Po meni nije nikad bila najbolja (najbolja mi je bila Vaders tv ali ga zatvoriše trajno u onim racijama ) i natrpana je sa previše listi od kojih realno se gleda 1 % Baš sam sad pogledao šta ima u njoj i primjetim da je počeo gadno fušoriti. Na puno kanala mu piše 4K a ustvari su HD ili čak SD. Definitivno ne vrijedi tih para pogotovo ako si sa ovih prostora.

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

A NEXTVISION? Netko ga je spomenuo neki dan,cini mi se okej? Ako netko ima neke info o njemu?

5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
torpedooo kaže...

Nordic je među najskupljim listama, gdje se za nju zakačište. Po meni nije nikad bila najbolja (najbolja mi je bila Vaders tv ali ga zatvoriše trajno u onim racijama ) i natrpana je sa previše listi od kojih realno se gleda 1 % Baš sam sad pogledao šta ima u njoj i primjetim da je počeo gadno fušoriti. Na puno kanala mu piše 4K a ustvari su HD ili čak SD. Definitivno ne vrijedi tih para pogotovo ako si sa ovih prostora.

 

Vaders sam cuo al nikada ih nisam isprobao, Nordic je inace bio iptv koji sam probao od jednog svabe koji mi preporucio iptv dok sam bio dosao u Njemacku. Da natrpana je s puno kanala al eto vidis gore iznad kazu da mozes birat pakete pa se moze i smanjit cijena onda. Uglavnom ja dok ga imao pola godine u De bio sam zadovoljan s njime, kanale sam par primjetio UHD i oni su radili ali vecinom bili beskorisni. Cak koliko se sjecam u VODU je imao opciju za biranje subtitles , bila su tri ili 4 po nekim filmovima i serijama, engleski, njemacki, spanjolski i svedski. 

Prvo pucaj, onda pitaj.
4 godine
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Hvala, tehnicki mogu pustiti sliku istu kao na satelitu, samo eto ima tih dosta kocnica... jedino nekad kad zazivi h265, pa ce slika biti jos bolja.

 

Ovo su riječi Lucluca iz 2018.g.

 

Sada imamo arenasport u h265 i da li je kao na satelitu? Izgleda da izvorni signal koji se prebacuje u h265 nije 16Mbps.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Ako je na satelitu 16mbps i ja pustim h265 recimo u 8-10mbps - to je ista kvaliteta. Jedino eto sto malo zeza je ta deinterlacija i po deinterlaciji ce se razlikovati u odnosu na original

 

Arena1full hd koja je trenutno stavljena u h265 je sa kablovske i u originalu je cca 10mbps, a ja sam ju u h265 podesio na 6mbps tako da je to stvarni kvalitet kako je i u originalu

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 12:35 (lucluc).
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

To i kažem, kakva je svrha tog h265 kanala, ako je 99.999% ista kvaliteta slike kao i arenasport fhd kanal? Potrebno je dovesti ga na satelitski kvalitet, tj. uzeti jači source od 16Mbps i da ide 8-10Mbps i eto ga i kvantitet i kvalitet i zadovoljni korisnici

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Rijec je o tome da sa h265 se moze imati kvalitet kao original, a da je bitrate prihvatljiv sirem broju ljudi. To se i dokazalo ovim h264 kanalom. Naravno posto jos uvijek samo oko 10% korisnika moze koristiti ovaj model, prerano je ici u neku masovnost. Bitno je da se stvorila neka slika o tome u kojem smijeru ici u buducnosti.

 

Vidjet cu ovih dana eventualno da stavim recimo arenasport hr u h265 gdje je source satelit.

 

Da dodam: Nije velika ralizka izmedju ovog kanala i mog kanala u h264 jer je i h264 podesen u visoki bitrate. Glavna razlika je vidljiva na SK 4K gdje bi taj kanal morao biti u 30mbps kada bi bio na h264. Nadam se da je sada moja poenta nesto jasnija

 

Ps. nije moguce uzeti source jaci od 16mbps jer ne postoji ako je rijec o satelitskim kanalima

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 13:02 (lucluc).
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Koji je trenutno prihvatljiv bitrate za većinu korisnika? Pošto nema ništa od hardware deinterlacije, osim u obećanjima, koje je zapravo rješenje za napredak u kvaliteti?

 
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Ne razumijem ovo u vezi hardware deinterlacije? Bitrate izmedju 6-8mbps za full hd kanale je prihvatljiv.

 

Rjesenje je kao sto je vec receno h265 i sto je i dokazano... ali eto nije rjesenje trenutno jer dosta ljudi ne moze gledati h265... a da pustam h264 u 16mbps -  ni to nije rjesenje radi previsokog bitrate

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 13:32 (lucluc).
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Šta je problem da se signal pušta interlaced, a da uređaji korisnika rade hardware deinterlaciju?

 
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

To je ogroman problem jer dosta ljudi nema uredjaje / playere koji nemaju hardware deinterlaciju

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 13:45 (lucluc).
 
1 0 hvala 1
4 godine
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Ogroman problem je da se nakon nekog vremena gledanja pojedinih kanala sportskog sadržaja u slide show fazonu odoše oči, u high frame rate eri ne mogu se upogoniti moćni boxovi i televizori korisnika, nego se mora prebaciti na drugi kanal ili satelitsku da se malo odmori

 
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Da, ovo je ott platforma i smatram da radimo po nekom visokom standardu za tu tehnologiju. Ne znam da postoji i jedna ott platforma koja nudi kvalitetniju sliku... bilo da je rijec o originalnom ili piratskom ponudjacu

 
3 0 hvala 2
5 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

platiš i gledaš 

 

 

sve radim samo da ne radim
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 21:04 (fukavac).
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

reddevil dosta kanala pusta interlaced

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

Na mojoj listi ljepša slika na Viasat kanalima, tj na svim skandinavskim FHD kanalima od tih poljaka.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 21:58 (simontemp).
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
simontemp kaže...

Na mojoj listi ljepša slika na Viasat kanalima, tj na svim skandinavskim FHD kanalima od tih poljaka.

 

sve radim samo da ne radim
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
pmiloica kaže...

Šta je problem da se signal pušta interlaced, a da uređaji korisnika rade hardware deinterlaciju?

 Hajde onda zamoli i ove naše iz Odašiljača i veza Zagreb, da danas kada puštaju DVBT2 HEVC signal po čitavoj HR da odaberu interlaced, umjesto što su odabrali progressive kao naprednije rješenje koje jedino omogućava full hd sliku  

8 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Preko koje app gledate liste domacih provajdera, da stima epg i da je funkcionalna (siptv pola epg ne prikazuje sam po sebi)
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

može na pp kontakt za tu listu?

4 godine
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Na kojim uređajima i playeru vam radi, a na kojim ne radi SK4K na tvvietu?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Bencho2211 kaže...
Preko koje app gledate liste domacih provajdera, da stima epg i da je funkcionalna (siptv pola epg ne prikazuje sam po sebi)

 Na tvviet siptv ima epg na svim kanalima

pmiloica kaže...

Na kojim uređajima i playeru vam radi, a na kojim ne radi SK4K na tvvietu?

 Moze i na nasoj app, samo se podesi externi player za tv uzivo i odredi mx player, a ovisno o uredjaju u mx playeru treba promijeniti codec u postavkama. Takodjer na siptv isto tako radi sk4k dobro

 

Napomena: uredjaj i tv moraju podrzavati 4k

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 17:53 (lucluc).
Gledanje TV programa preko Interneta

Pozdrav

 

 

što mi preporučate, gledao bih filmove, nešto malo sporta i vjerojatno VOD (video on demand)? Koji je dobar IPTV za to?  

 

 

Edit:

 

Kako se plaća preko onog nordic streama? Ima gomilu HR programa, ali sve je na švedskom i ne znam kako platiti preko bitcoina? Može mala pomoć?

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 19:11 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

VOD u kojem smislu trebaš?
Zanimaju te hrpa filmova/serija ili gledanje tv programa unazad ili oboje?

TvViet je jedan od naših providera i usluga koja ima oboje, filmovi i serije samo novo/ono sto se trenutno gleda, neke druge liste imaju "veći" izbor u smislu da mozes naći puno više toga starijeg.

Meni osobno više treba ovo gledanje unazad naših programa, niko drugi mi to ne nudi pa eto, tvviet je moj osobni izbor najviše radi toga :).

 

Nordic je dobar, probao sam ih nekad davno, nažalost ne znam pomoć s plaćanjem bitcoinom a i iskreno toliko sad ima nordic lista kad uguglas da više nemam pojma koja je prava.

I da se nadovežem na nekoga ko je spomenuo Vader, da, jako dobra lista bila, šteta što ih počeralo.

Try and fail, but never fail to try.
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Zaboravio sam napomenuti, sljedeci mjesec planiramo dovrsiti instalaciju dodatnih servera i u planu je da svi kanali koje imamo u ponudi budu dostupni za gledanje 3 dana unazad

 
9 0 hvala 6
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice