Gledanje TV programa preko Interneta izdvojena tema

poruka: 25.522
|
čitano: 7.165.960
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

kam su pobegla 2 brata ? dobio test koji ne radi , ali hvala bogu imamo rezervu u arhivi 

sve radim samo da ne radim
 
1 1 hvala 1
9 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
torpedooo kaže...

Ništa naročito, baš gledam kvalitet jel ova novas u 4k, jedva vidim pročitati ko igra.

https://i.imgur.com/KOqagJe.png

https://i.imgur.com/TzTfpdM.png

 Preko koje to aplikacije gledaš? Izgleda jako dobro 

5 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

to ti je stb emulator ili nitro emulator ili LeaderPro STB  

sve radim samo da ne radim
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 8:56 (fukavac).
 
2 1 hvala 2
4 godine
protjeran
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
fukavac kaže...

to ti je stb emulator ili nitro emulator ili LeaderPro STB  

 Gleda direktno preko portala. Od koga uzima uslugu, vidim da je sve slozeno.

5 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

on ne uzima uslugu od nikoga , on se sam posluži i  gleda sve  

sve radim samo da ne radim
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 10:37 (fukavac).
 
2 0 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Znam, zato i pitam. Covek ima svoj server ako je to sto ti pricas tacno onda... Od nekoga je morao zakupiti resseler varijantu, jer nema svoje transcodere kao tvviet. Vidim da i ti koristis njegovu uslugu. Ne znam sta je fora da se ovde oglasavate, a da iznosite lazne infromacije i nepotpune? Vama je ocigledno dosadno.

 
1 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
sakho kaže...
torpedooo kaže...

Ništa naročito, baš gledam kvalitet jel ova novas u 4k, jedva vidim pročitati ko igra.

https://i.imgur.com/KOqagJe.png

https://i.imgur.com/TzTfpdM.png

 Preko koje to aplikacije gledaš? Izgleda jako dobro 

 Kolega je odgovorio a ja tek sad vidio pitanje. Inače juče se na sf forumu pojavio dobar plejer koji dobrim djelom mjenja stb, pogodno za one koji nemaju box već gledaju preko računara. https://serbianforum.org/threads/sf-vip-plejer.878393/

Ako se nešto kosi sa pravilima forumu, izvinjavam se, obrišite.

14 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
torpedooo kaže...
sakho kaže...
torpedooo kaže...

Ništa naročito, baš gledam kvalitet jel ova novas u 4k, jedva vidim pročitati ko igra.

https://i.imgur.com/KOqagJe.png

https://i.imgur.com/TzTfpdM.png

 Preko koje to aplikacije gledaš? Izgleda jako dobro 

 Kolega je odgovorio a ja tek sad vidio pitanje. Inače juče se na sf forumu pojavio dobar plejer koji dobrim djelom mjenja stb, pogodno za one koji nemaju box već gledaju preko računara. https://serbianforum.org/threads/sf-vip-plejer.878393/

Ako se nešto kosi sa pravilima forumu, izvinjavam se, obrišite.

 A da ti napraviš upload na neki servis pa nama ponudiš download link??

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
5 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Nema potrebe za komplikovanjem, tamo ti u temi pišu i pojašnjenja, prečice na tastaturi i ostalo.

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
torpedooo kaže...

Nema potrebe za komplikovanjem, tamo ti u temi pišu i pojašnjenja, prečice na tastaturi i ostalo.

 Stvarno nema potrebe, zato uploadaj kako download link opet ne bi bio down kao prije nekoliko minuta

 

A mogao si bacit i koji screenshoot za forumaše koji se ne žele zbog toga registrirat po drugim forumima ili kojim slučajem instalirati nešto na slijepo

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 17:44 (sisko93).
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
sisko93 kaže...
torpedooo kaže...

Nema potrebe za komplikovanjem, tamo ti u temi pišu i pojašnjenja, prečice na tastaturi i ostalo.

 Stvarno nema potrebe, zato uploadaj kako download link opet ne bi bio down kao prije nekoliko minuta

 

A mogao si bacit i koji screenshoot za forumaše koji se ne žele zbog toga registrirat po drugim forumima ili kojim slučajem instalirati nešto na slijepo

 Ma cimanje je to a i nije ova tema pogodna za raspravu i objašnjavanje. Drugo, ljudi to stalno dorađuju po željama i predlozima.

https://i.imgur.com/uRrOX6S.png

4 godine
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Lucluc, kako ti ocjenjuješ sliku recimo tvog sk1 hr i istog tog kanala u maxtv na satelitu kada se uporede kvaliteti, fps, bitrate, rezolucija, subjektivni ugođaj?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Bolje izgleda na satelitu zbog same tehnologije... Ako gledate recimo preko satelitskog resivera, puno bolje izgleda... na vlc - macbook pro 2019 -  vidi se interlacija i ne izgleda puno bolje nego u streamu - tu negdje... rezolucija je 1920x1080, 25fps, bitrate 6mbps

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 22:09 (lucluc).
 
2 0 hvala 2
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Ali postoji deinterlacija, za koju je macbook vise nego sposoban...

 
1 1 hvala 0
9 godina
online
Gledanje TV programa preko Interneta

cekaj ovaj STB emularor se nabacuje na android boxove ? moze li na amazon firestik ? koja je prednost u odnosu na SSIPTV ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
dadotb kaže...

cekaj ovaj STB emularor se nabacuje na android boxove ? moze li na amazon firestik ? koja je prednost u odnosu na SSIPTV ?

 Možeš ga staviti na firestick,tako sam i sebi stavio.U principu je to sve slično,jedino se možda po STB emu lakše krećeš po grupama.I da,u STB emu se lista ubacuje preko mac adrese uređaja,a ne preko .m3u linka ili datoteke.

8 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
scylla98 kaže...

Ali postoji deinterlacija, za koju je macbook vise nego sposoban...

 Naravno. Nego ja to govorim iz drugih razloga, odnosno zasto je satelitski stream "ljepsi" na tv-u preko satelitskog uredjaja u odnosu na iste tehnicke parametre u live stream opciji...

14 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
lucluc kaže...
scylla98 kaže...

Ali postoji deinterlacija, za koju je macbook vise nego sposoban...

 Naravno. Nego ja to govorim iz drugih razloga, odnosno zasto je satelitski stream "ljepsi" na tv-u preko satelitskog uredjaja u odnosu na iste tehnicke parametre u live stream opciji...

 Punoo ljepšii.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
4 godine
protjeran
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Da li neko ima ovde listu za dreambox uredjaje? To jest, konfiguraciju da probamo kako to izgleda? Lucluc, planiras li da uvedes varijantu za dreambox satelitsku varijantu? Imao sam prilike da vidim to uzivo i cena je bila 2000 dinara mesecno, slika je kristalna, a sto je najjace, nema kasnjenja utakmica. Kod tvviet i rd kasni po 7-10 sekundi, sto je mnogo... Kaze lik na drugom forumu da je to, zato sto ne uzimaju izvorni kod sa transkodera direktno, neko 5-6 grupa reselera, pa zato kasni. Sto i jeste moguce, jer imate americkih provajdera za 30 dolara mesecno koji nemaju kasnjenja. :D Probao sam to.

 

Lucluc, mozes da nam pojasnis zasto kod tebe kasni slika po par sekundi 7-10 u odnosu na kablovsku koju koristimo doma? Ako imas izvorni signal i nisi reselr, zasto kasni slika? Najgore mi je kada gledam utakmice, cujem navijace oko sebe u komsiluku, a tek posle 8 sekundi dobijam sliku sta se desilo. Mozes li da resis kasnjenje?

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 12:44 (Marx1997).
 
0 2 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Marx1997 kaže...

Da li neko ima ovde listu za dreambox uredjaje? To jest, konfiguraciju da probamo kako to izgleda? Lucluc, planiras li da uvedes varijantu za dreambox satelitsku varijantu? Imao sam prilike da vidim to uzivo i cena je bila 2000 dinara mesecno, slika je kristalna, a sto je najjace, nema kasnjenja utakmica. Kod tvviet i rd kasni po 7-10 sekundi, sto je mnogo... Kaze lik na drugom forumu da je to, zato sto ne uzimaju izvorni kod sa transkodera direktno, neko 5-6 grupa reselera, pa zato kasni. Sto i jeste moguce, jer imate americkih provajdera za 30 dolara mesecno koji nemaju kasnjenja. :D Probao sam to.

 

Lucluc, mozes da nam pojasnis zasto kod tebe kasni slika po par sekundi 7-10 u odnosu na kablovsku koju koristimo doma? Ako imas izvorni signal i nisi reselr, zasto kasni slika? Najgore mi je kada gledam utakmice, cujem navijace oko sebe u komsiluku, a tek posle 8 sekundi dobijam sliku sta se desilo. Mozes li da resis kasnjenje?

 Nema riješenja, sasvim je normalno da iptv kasni od kablovske tv. evo primjer: pusti hrt 1 ili bilo koji drugi program preko antene i pusti taj isti preko kablovske, vidjet ćeš da kablovska kasni 1 ili 2 sec za antenom, tsko ti je isto sa iptv-om. E sadto kašnjenje je kod nekih sellera manje kod nekih vise, ali da se izjednači sa kablovskom mislim da je nemoguće

4 godine
protjeran
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Hvala ti na odgovoru. Znam kolegu koji ima dreambox varijantu i gleda na satelitu, kod njega em sto je kristalna slika, em nema kasnjenja. Hteo sam ja to da uzimam, ali on je u kuci i antena mu je na krovu. Za zgradu mi se to ne isplati. Pa, ako je tako kao sto kazes, onda dolazimo do zakljucka da su svi davaoci ovde reseleri, a ne kao sto oni pricaju da imaju svoju opremu i da direktno strimuju sa transkodera? Vidim da su ljudi ovde raspravljali i o ceni pretplate, nije problem i da kosta 15e, a ne 12e, ali necu da me niko laze i prodaje maglu za te pare...

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 14:05 (Marx1997).
 
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Lukšica fakat si dosadan

 
8 1 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Da li to znaci da su davaoci usluga reseleri kada postoji kasnjenje? Bilo je price da imaju svoju opremu i da direktno strimuju sa transkodera?

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Marx1997 kaže...

Hvala ti na odgovoru. Znam kolegu koji ima dreambox varijantu i gleda na satelitu, kod njega em sto je kristalna slika, em nema kasnjenja. Hteo sam ja to da uzimam, ali on je u kuci i antena mu je na krovu. Za zgradu mi se to ne isplati. Pa, ako je tako kao sto kazes, onda dolazimo do zakljucka da su svi davaoci ovde reseleri, a ne kao sto oni pricaju da imaju svoju opremu i da direktno strimuju sa transkodera? Vidim da su ljudi ovde raspravljali i o ceni pretplate, nije problem i da kosta 15e, a ne 12e, ali necu da me niko laze i prodaje maglu za te pare...

 Zasto mislis da nema svoje servere, pa lijepo sam napisao da je normalno da iptv kasni za kablovskom čak i sa vlastitim serverima, kod resellera zna kasnit čak do jedne minute e tu je razlika.

4 godine
protjeran
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Pa, ta informacija mi je trebala. Posto sam probao par listi i ima kasnjenja dosta kao sto ti kazes. Posto su mi par njih prodali pricu kako preuzimaju signal sa satelita direktno i preko transkodera... Hvala ti jos jednom. Vidim ja da im je bitno samo da naplate pretplatu. Imam par stranih foruma na koje sam se registrovao i tamo cu izneti koji su provajderi pokusali da me prevare. Imam linkove od test listi i sajtove, tako da cemo da vidimo ko su oni, a ko sam ja kao obican korisnik. Losa reklama je najbolji lek protiv njih.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Ima li ovdje netko da je u tim vodama, pa da mi kaže da li se može nabaviti CS za popularne pakete kanala;

- neki HR paket, kao npr MaxTv, ili VIp TV, ili Evo tv ili neki, neznam koji sve ima... (Arene, SK, Planet sport)

- Pink paket

- Sky UK

- SKY DE i IT

 

Zadnji puta dok sam testirao, radili su samo španjolci, turci, i još neki nebitni...

 

Skinio sam antenu s krova, a ako ne rade ovi gore, neda mi se bezveze ponovo vračati...

 

Znam, kao i večina, da je prestalo raditi, ali ima nekih, koji kažu da se sve može, samo treba naći "pravu vezu", pa ako netko ima tu "Vezu"  :)

Može i na PM

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 15:11 (ZdravacVZ).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
sibica kaže...
dadotb kaže...

cekaj ovaj STB emularor se nabacuje na android boxove ? moze li na amazon firestik ? koja je prednost u odnosu na SSIPTV ?

 Možeš ga staviti na firestick,tako sam i sebi stavio.U principu je to sve slično,jedino se možda po STB emu lakše krećeš po grupama.I da,u STB emu se lista ubacuje preko mac adrese uređaja,a ne preko .m3u linka ili datoteke.

 Sve si rekao. Napomena da stb ide isključivo preko mac adrese, e sad čije mac adrese to je već druga priča- ne mora biti tvog uređaja. STB je super, ja sam prezadovoljan.

14 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Marx1997 kaže...

Pa, ta informacija mi je trebala. Posto sam probao par listi i ima kasnjenja dosta kao sto ti kazes. Posto su mi par njih prodali pricu kako preuzimaju signal sa satelita direktno i preko transkodera... Hvala ti jos jednom. Vidim ja da im je bitno samo da naplate pretplatu. Imam par stranih foruma na koje sam se registrovao i tamo cu izneti koji su provajderi pokusali da me prevare. Imam linkove od test listi i sajtove, tako da cemo da vidimo ko su oni, a ko sam ja kao obican korisnik. Losa reklama je najbolji lek protiv njih.

 Uh..

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
12 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Jel moguće da tvviet lista ima samo 200-tinjak kanala bez videoteke?
 
1 0 hvala 1
15 godina
online
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
tomislav10 kaže...
Jel moguće da tvviet lista ima samo 200-tinjak kanala bez videoteke?

 da

battletag:MasnaKrvavic#2275
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice