Instant-on na Windowsima?

poruka: 30
|
čitano: 2.831
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Instant-on na Windowsima?".
15 godina
neaktivan
offline
Instant-on na Windowsima?

Bah, nije neka fora ponovo krasti ideje od linuxa. http://lwn.net/Articles/299483/

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instant-on na Windowsima?

Zašto ne? Super! Neka ukradu sve od Linuxa što valja, to će biti ludnica.

Internet forumi, revolucija komunikacije, zajedno s ostalim medijima, opterećeni su hrpom šuma u informaciji koja munjevito gubi na kvaliteti. Dekadentno međusobno oglupljivanje prvi je simptom kronične bolesti cyber-društva punog zombija koji hrle ka izvoru najveće buke.
16 godina
offline
Instant-on na Windowsima?

"Slične tehnologije već su viđene na nekim Asusovim matičnim pločama i Dellovim prijenosnicima."

 

Acer je to na svojim AOpen pločama imao pred 5-6 godina....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Instant-on na Windowsima?
naxeem kaže...

Zašto ne? Super! Neka ukradu sve od Linuxa što valja, to će biti ludnica.

 Potpis
15 godina
neaktivan
offline
Posve kriva dizajnerska filozofija.

Posve je u redu ako se OS diže u što je moguće kraćem vremenu i to nitko ne spori. Međutim, imat okrljaštenu verziju OS-a koja se diže vrlo brzo posve je promašena filozofija.

 

Uzmimo mobilni telefon kao primjer. Nikoga nije briga da li se njegov os boota u 15, 30 ili 60 sekundi. Ljudi bootaju mobitele najviše jednom na dan. Osobno, ne sjećam se kad sam zadnji put restartao uopće mobitel. Ali tu dolazimo do drugog dijela primjera. Da bi moj mobitel bio spreman za upotrebu dovoljno je pritisnut samo kombinaciju dviju tipki. Vidite li na što pokušavam doći?

 

Riješenje je suspend/hibernate/hybrid sleep modovi. Čak su kompjuteri i bolji u tom pogledu, kada su u jednom od tih modova troše relativno manje struje od mobitela (koji mora biti stalno u kontaktu s cell towerom). Kad su u hibernaciji ne troše struju uopće. Uzmimo moj macbook kao primjer. Kad sam gotov s poslom samo zatvorim display. Kad želim nastavit s poslom isti samo otvorim. OS je spreman za rad i prije nego što sam display otvorio do kraja. Tako je na gotovo svim drugim kompjuterima. 

 

Međutim zašto uopće rasprava o svim tim fast-on (nisu instant jer "instant" ima samo jednu razinu, a to je "odmah", ne 8 sekundi) modovima OS-a? 

 

Problem je u tome što su ljudi kondicionirani da moraju gasit svoje kompjutere kad su gotovi s poslom. Na macovima doista suspend/hybrid sleep radi gotovo savršeno međutim s windowsima ipak postoje određeni problemi*. Nekad se dogodi da se komp ne probudi iz sleepa, neki čak i blue screenaju i sl. Zar je isto tako potrebno da na većini windows laptopa je potrebno pritisnuti tipku za uključivanje kad smo otvorili display? Umjesto da MS proradi tako da poboljša te sleep modove (pa da ih čak i malo marketinški prezentira) misim da više nitko ne bi ni govorio o vremenu koje je potrebno za bootanje OS-a. Smiješno mi je zato kad netko reviewa neki komp i onda kao jedna od stavka u benchmarcima je koliko mu treba da digne windowse. Čim to vidim odmah znam koliko je review (ne)ozbiljan. 

 

 

 

*Prije nego što me optužite kao apple fanboia, mogao bih disertaciju napisat o zamjerkama koje imam na os x. 

Trolls are like broken clocks, they tell the truth two times a day, rest of the time they just talk rubbish. prosperouspoverty.blogspot.com
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Posve kriva dizajnerska filozofija.
ProsperousPoverty kaže...

Posve je u redu ako se OS diže u što je moguće kraćem vremenu i to nitko ne spori. Međutim, imat okrljaštenu verziju OS-a koja se diže vrlo brzo posve je promašena filozofija.

 

 Ovo je tako istina! Meni doma komp zna biti neugašen dokraja i do 15 dana. Ali se mnogi ljudi boje standby ili niti neznaju da to postoji :)
15 godina
offline
RE: Posve kriva dizajnerska filozofija.
The2 kaže...
 Ovo je tako istina! Meni doma komp zna biti neugašen dokraja i do 15 dana. Ali se mnogi ljudi boje standby ili niti neznaju da to postoji :)
 
vecina gasi komp jer se boji da im ne vrisne ak imaju losu struju u kuci, kvartu ili di vec imaju komp
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instant-on na Windowsima?
Šteta samo što ne žele uzeti designe od Linuxa onda bi sve bilo savršeno. :)
Viva La Vida
15 godina
protjeran
offline
RE: Posve kriva dizajnerska filozofija.
ProsperousPoverty kaže...

Riješenje je suspend/hibernate/hybrid sleep modovi. Čak su kompjuteri i bolji u tom pogledu, kada su u jednom od tih modova troše relativno manje struje od mobitela (koji mora biti stalno u kontaktu s cell towerom). Kad su u hibernaciji ne troše struju uopće.

 

*Prije nego što me optužite kao apple fanboia, mogao bih disertaciju napisat o zamjerkama koje imam na os x. 

 Definitivno se slažem s tobom. I bolje je za korisnika, a itekako za PC da se ne podiže sustav svaki Božji dan odnosno par puta na dan. Restart kada to treba ili Sleep/Hibernate mode kod odlaska sa stola, kraja rada na računalu... I u tome je pogledu Vista nešto malo "revolucionarna" dodavši na Power Off button u Start tipki da radi kao Sleep. To je već bolje!
Zdravek2008 kaže...
The2 kaže...
 Ovo je tako istina! Meni doma komp zna biti neugašen dokraja i do 15 dana. Ali se mnogi ljudi boje standby ili niti neznaju da to postoji :)
 
vecina gasi komp jer se boji da im ne vrisne ak imaju losu struju u kuci, kvartu ili di vec imaju komp
 Da... Većina prosječnih korisnika zapravo niti ne zna da se StandBy (Sleep) postoji ili da se može koristiti isto tako normalno ili sigurno kao i sam Shut Down, ili nisu upućeni i na te ostale Power opcije gledaju kao da su "špansko selo", s oproštenjem...Namigiva
Intel Core 2 Quad Q6600 , 4x2.4GHz, socket 775, 8Mb L2 cache, DDR2 4GB (2x2GB kit) PC8000 (1000MHz) OCZ, Platinum XTC, DC kit, VGA Ati Radeon HD 4870, 1024Mb GDDR5 256bit, Dual DVI, PCI-E, HDTV
16 godina
offline
RE: Posve kriva dizajnerska filozofija.

meni komp zna da radi i po nekoliko meseci bez ijednog restarta....

a za stand by ....nikad ga nisam koristio ,ne zato sto ne znam da ima ili sto mi je losa struja ...vec mi glupo da mi komp radi (susti ,ventilatori se vrte ...vamo namo) nego da je potpuno iskljucen da ne susti i da se "ohladi" ....

monitor jedino gasim preko noci i to je to ....pre sam kad iskljucujem pc koristio hibernate ali posto sam imao mnogo problema sa njim (i video da je prilicno bugovit) prestao sam,koristim shut down,a system tray sam maksimalno olaksao tako da mi se windows dize za manje od 10-20sec....

K'eni pa te vat' ;)
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2008 14:07 (BugSU).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Posve kriva dizajnerska filozofija.
The2 kaže...
ProsperousPoverty kaže...

Posve je u redu ako se OS diže u što je moguće kraćem vremenu i to nitko ne spori. Međutim, imat okrljaštenu verziju OS-a koja se diže vrlo brzo posve je promašena filozofija.

 

 Ovo je tako istina! Meni doma komp zna biti neugašen dokraja i do 15 dana. Ali se mnogi ljudi boje standby ili niti neznaju da to postoji :)
 potpis
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
offline
Instant-on na Windowsima?

@BugSU

Ako koristiš win Vista probaj standby na njemu i vidjećeš da se sve ugasi, ventilatori, hdd-ovi, led diode, i sve ostalo. Naravno moraš imati i matičnu ploču koja to podržava ( opcija se nalazi u biosu pod power managmentom i zove se S3 suspend ako se ne varam).

Bootanje iz takvog sleepa traje par sekundi

q9300@3,00/Gigabyte X48-DQ6/ OCZ Reaper DDR2 @ 1066/ASUS 4870/
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Instant-on na Windowsima?

A možda se čitav Windows 7 diže puno duže od Viste pa su iz Microsofta smislili Instant-on opciju. Bolje da što više optimiziraju Windows 7 a ne izmišljati toplu vodu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instant-on na Windowsima?
naxeem kaže...

Zašto ne? Super! Neka ukradu sve od Linuxa što valja, to će biti ludnica.

  Istina. Onda barem znamo da kradu iz kvalitetnih izvora.
FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 1.8GHz; ASUS EN7300GT SILENT @ 500/930; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17";
15 godina
neaktivan
offline
RE: Posve kriva dizajnerska filozofija.
ProsperousPoverty kaže...

Posve je u redu ako se OS diže u što je moguće kraćem vremenu i to nitko ne spori. Međutim, imat okrljaštenu verziju OS-a koja se diže vrlo brzo posve je promašena filozofija.

Microsoft je poznat po tome da uvijek nudi opciju između okrljaštenog i normalnog! Dobar primjer su različite verzije Viste. Ovo je Microsoftov stil: link
15 godina
offline
Instant-on na Windowsima?

Neznam kako radi to na linuxu i ostale tehnologije, ali mislim da bi dobra opcija bila da se korisniku prikažu neke osnovne fukncije (kako su naveli, mail, surfanje, itd), a da se dotle u pozadini sustav boota, nakon što se on učita u cijelosti, korisnika se automatski prebaci. To mi se čini kao najbezbolnije.

AMD Phenom 9500 GA 790x DS4 RAM : 4 GB ATI RADEON 4850
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Posve kriva dizajnerska filozofija.
DragonShit kaže...
ProsperousPoverty kaže...

Posve je u redu ako se OS diže u što je moguće kraćem vremenu i to nitko ne spori. Međutim, imat okrljaštenu verziju OS-a koja se diže vrlo brzo posve je promašena filozofija.

Microsoft je poznat po tome da uvijek nudi opciju između okrljaštenog i normalnog! Dobar primjer su različite verzije Viste. Ovo je Microsoftov stil: link
 Dobar Smijeh
AMD Phenom 9500 GA 790x DS4 RAM : 4 GB ATI RADEON 4850
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2008 15:56 (dado2202).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Posve kriva dizajnerska filozofija.
BugSU kaže...

meni komp zna da radi i po nekoliko meseci bez ijednog restarta....

a za stand by ....nikad ga nisam koristio ,ne zato sto ne znam da ima ili sto mi je losa struja ...vec mi glupo da mi komp radi (susti ,ventilatori se vrte ...vamo namo) nego da je potpuno iskljucen da ne susti i da se "ohladi" ....

monitor jedino gasim preko noci i to je to ....pre sam kad iskljucujem pc koristio hibernate ali posto sam imao mnogo problema sa njim (i video da je prilicno bugovit) prestao sam,koristim shut down,a system tray sam maksimalno olaksao tako da mi se windows dize za manje od 10-20sec....

Hibernate bugovit? - Inače u Sleep modu, ne vrte se nikakvi ventilatori (standby je nešto između), već samo memorija ima napon.
Uklanjanje ikona iz system traya ne ubrzava računalo.:)

hahaha!:)))
Internet forumi, revolucija komunikacije, zajedno s ostalim medijima, opterećeni su hrpom šuma u informaciji koja munjevito gubi na kvaliteti. Dekadentno međusobno oglupljivanje prvi je simptom kronične bolesti cyber-društva punog zombija koji hrle ka izvoru najveće buke.
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2008 15:56 (naxeem).
15 godina
neaktivan
offline
Instant-on na Windowsima?

u potpunosti se slazem da je ovo posve krivi smjer ako se vec zeli instant on.

dakle radim neke rudimentarne operacije u tom mini ili fake os-u i odjednom se sjetim da moram pristupit nekom fajlu. ajmo brale resetiraj, pa cekaj jos minutu da se sistem opet boota - mislim, teska glupost koja ce u ovakvoj izvedbi biti instantno iskljucena. bolje bi bilo da poiskljucuju sve nepotrebne servise koji im se po defaultu dizu a koje koristi minimalan broj ljudi (kojekakvo internet printanje, tablet support i slicno... - to se sve lijepo moze rijesit da se tek prvim koristenjem takve opcije servis stalno dize, ali ne dotle)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instant-on na Windowsima?
DhulKarnain kaže...

u potpunosti se slazem da je ovo posve krivi smjer ako se vec zeli instant on.

dakle radim neke rudimentarne operacije u tom mini ili fake os-u i odjednom se sjetim da moram pristupit nekom fajlu. ajmo brale resetiraj, pa cekaj jos minutu da se sistem opet boota - mislim, teska glupost koja ce u ovakvoj izvedbi biti instantno iskljucena. bolje bi bilo da poiskljucuju sve nepotrebne servise koji im se po defaultu dizu a koje koristi minimalan broj ljudi (kojekakvo internet printanje, tablet support i slicno... - to se sve lijepo moze rijesit da se tek prvim koristenjem takve opcije servis stalno dize, ali ne dotle)

Sve to i ti sam možeš napraviti ako misliš da ti sve to nešto strašno usporava računalo. Svaki pojedini servis možeš podesiti kako želiš.
Internet forumi, revolucija komunikacije, zajedno s ostalim medijima, opterećeni su hrpom šuma u informaciji koja munjevito gubi na kvaliteti. Dekadentno međusobno oglupljivanje prvi je simptom kronične bolesti cyber-društva punog zombija koji hrle ka izvoru najveće buke.
15 godina
neaktivan
offline
Instant-on na Windowsima?

znam, vjerojatno kao i vecina ljudi koja prati ovaj forum, ali zna li to neki imaginarni prosjecni korisnik kompjutera? naravno da ne, a to ih niti ne zanima. zato bi po defaultu trebali optimizirat malo taj startup koji je zaista ocajan, kad se covjek sjeti da su prvotne najave za windows vistu govorile i o znacajnom ubrzanju bootanja. ali ne vjerujem da ce se to dogoditi ni sa win7 jer jednostavno moraju podici sve onom sto bi  moglo zatrebati korisniku, a to ce uvijek usporavati boot.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instant-on na Windowsima?

A čuj... da idu kao Linux, korisnici nebi znali upaliti servise. Bolje je ovako. Koga briga za bootanje uopće?

Internet forumi, revolucija komunikacije, zajedno s ostalim medijima, opterećeni su hrpom šuma u informaciji koja munjevito gubi na kvaliteti. Dekadentno međusobno oglupljivanje prvi je simptom kronične bolesti cyber-društva punog zombija koji hrle ka izvoru najveće buke.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Instant-on na Windowsima?

u pravu si. onaj tko nema vremena ili zivaca pricekat minutu da se sistem digne, vjerojatno treba uzet neki sedativ ili ne palit komp uopce neko vrijeme.

16 godina
neaktivan
offline
Instant-on na Windowsima?

Kako kažu:" Živi bili, pa vidjeli." :)

"An expert is a person who has made all the mistakes that can be made in a very narrow field." - Niels Bohr
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Instant-on na Windowsima?
unknown kaže...
Šteta samo što ne žele uzeti designe od Linuxa onda bi sve bilo savršeno. :)
 
Sta nije vec previse sto su kopirali cijeli osx tiger? hehe, sada ce napokon uvest brzo budjenje i tu u 8sek :)
nije da se hvalim ali leopard se "budi" u sekundi :)

di je win od toga :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instant-on na Windowsima?
cosmos kaže...
unknown kaže...
Šteta samo što ne žele uzeti designe od Linuxa onda bi sve bilo savršeno. :)
 
Sta nije vec previse sto su kopirali cijeli osx tiger? hehe, sada ce napokon uvest brzo budjenje i tu u 8sek :)
nije da se hvalim ali leopard se "budi" u sekundi :)

di je win od toga :)
Prvo nisu kopirali Leoparda. To je totalna glupost kao da ja kažem da su kopirali Logitecha jer proizvode miševe. Bljezgarija.

A što se bootanja tiče i dalje mi nije jasno kakve bootanje veze ima s bilo čim... mislim koga briga koliko se boota? 10 sekundi? 40 sekundi? 120 sekundi? 600 sekundi? Sasvim je svejedno.
Internet forumi, revolucija komunikacije, zajedno s ostalim medijima, opterećeni su hrpom šuma u informaciji koja munjevito gubi na kvaliteti. Dekadentno međusobno oglupljivanje prvi je simptom kronične bolesti cyber-društva punog zombija koji hrle ka izvoru najveće buke.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Posve kriva dizajnerska filozofija.
ProsperousPoverty kaže...

Riješenje je suspend/hibernate/hybrid sleep modovi. Čak su kompjuteri i bolji u tom pogledu, kada su u jednom od tih modova troše relativno manje struje od mobitela (koji mora biti stalno u kontaktu s cell towerom). Kad su u hibernaciji ne troše struju uopće. Uzmimo moj macbook kao primjer. Kad sam gotov s poslom samo zatvorim display. Kad želim nastavit s poslom isti samo otvorim. OS je spreman za rad i prije nego što sam display otvorio do kraja. Tako je na gotovo svim drugim kompjuterima. 

 

Problem je u tome što su ljudi kondicionirani da moraju gasit svoje kompjutere kad su gotovi s poslom. Na macovima doista suspend/hybrid sleep radi gotovo savršeno međutim s windowsima ipak postoje određeni problemi*. Nekad se dogodi da se komp ne probudi iz sleepa, neki čak i blue screenaju i sl. Zar je isto tako potrebno da na većini windows laptopa je potrebno pritisnuti tipku za uključivanje kad smo otvorili display? Umjesto da MS proradi tako da poboljša te sleep modove (pa da ih čak i malo marketinški prezentira) misim da više nitko ne bi ni govorio o vremenu koje je potrebno za bootanje OS-a.

 
Nisu ovdje MS i WIndowsi krivi. Vecina problema s standbyom je u driverima od raznog hardvera. Na macovima to radi jer tamo ne mozes spoit bas bilo koji hardver.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Posve kriva dizajnerska filozofija.
fkb kaže..
Nisu ovdje MS i WIndowsi krivi. Vecina problema s standbyom je u driverima od raznog hardvera. Na macovima to radi jer tamo ne mozes spoit bas bilo koji hardver.
 
Nije situacija baš tako jednostavna. Istina je da windowsi podržavaju svakojaki hardveri i drivere. Naravno da se događaju različite nekompatibilnosti i slične stvari. Međutim to se može izbjeć tako da se postrože specifikacije koje windowsi traže od proizvođača hardvera i njihovih drivera. Negativni primjer za takvo nešto je bio cijeli "Vista ready" skandal koji je nedavno bio. "Smeće" hardver dobio bi "Vista ready" cerfitikat a vistu je jedva pokretalo. Da ne govorimo o dodatnim programima. Naravno da će proizvođači hardvera uvijet pokušavat izrađivat i prodavat najjeftiniji hardver i na brzinu napisane drivere. Ali ako se specifikacije postrože (ne mislim ovdje na zahtjeve za brzinom, mislim na zahtjeve za kompatibilnošću) očito je da se stvari mogu samo poboljšat.

Slažem se da situacija nije jednostavna ali jedna velika i bogata firma kao microsoft sigurno bi to mogla riješit u velikoj mjeri. Međutim tamo su više zabrinuti kako strpat u memoriju što je moguće više nepotrebnih servisa/programa/bloata, kako ružno prekopirat expose i kako što je moguće više oduzet screen spacea na neke grozne i neoptrebne bannere. Ali ne želim više o ovom pisat, jer se ne bih mogao zaustavit;)  



Trolls are like broken clocks, they tell the truth two times a day, rest of the time they just talk rubbish. prosperouspoverty.blogspot.com
15 godina
offline
RE: Instant-on na Windowsima?
naxeem kaže...

Zašto ne? Super! Neka ukradu sve od Linuxa što valja, to će biti ludnica.

 Kad bi ukrali sve od Linuxa što valja to više ne bi bio Windows, to bi bio 100% Linux Namigiva
15 godina
neaktivan
offline
RE: Instant-on na Windowsima?
chem kaže...
naxeem kaže...

Zašto ne? Super! Neka ukradu sve od Linuxa što valja, to će biti ludnica.

 Kad bi ukrali sve od Linuxa što valja to više ne bi bio Windows, to bi bio 100% Linux Namigiva
 ja sam fifty-fifty što se tiče Linuxa i Windowsa
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice